|
Dzieci Zamojszczyzny 2012
|
|
Od 1989 roku drenuje się z Polski kapitał i likwiduje polską gospodarkę - by z robić z Polaków niewolników.
Ale plugastwo jest niewyobrażalne dla nas.
Swego czasu tolerowaliśmy na tym forum degenerata, który wmawiał jakąś "wyższość" kultury zachodniej - nad kulturą polską.
Szczególną atencją podchodził do zachowań reprezentowanych przez Niemców.
Poniżej nius, który doskonale dowodzi - co w staropolsczyźnie oznaczało słowo "oswabic" .
Okraść i z człowieka zrobić przestępcę.
Dokładnie tak stało się pięćset lat temu z wielkim rzeźbiarzem - twórcą Ołtarza Mariackiego w Krakowie.
Został ograbiony z dorobku swojego życia, a potem nazwanym przestępcą i napiętnowanym.
A tu przykład polskiej rodziny, której ukradziono dzieci - zupełnie jak w w czasie II wojny światowej z dziećmi Zamojszczyzny.
Hanowerski urząd ds. dzieci i młodzieży (Jugendamt) domaga się wydania niemieckiej rodzinie zastępczej dwojga dzieci z Bytomia - Dawida i Daniela. Wniosek w tej sprawie trafił do bytomskiego sądu.
Chłopców nie chcą oddać polscy rodzice, którzy podczas pobytu w Niemczech zostali pozbawieni praw rodzicielskich, ale mimo to zabrali dzieci z tamtejszego domu dziecka i wrócili do kraju.
Pierwsze posiedzenie o wydanie dzieci odbyło się w środę przed sądem rodzinnym w Bytomiu. Według prawników reprezentujących rodzinę, to "wybitnie precedensowa" sprawa - po raz pierwszy Jugendamt stara się w polskim sądzie o wydanie polskich dzieci.
Państwo G. z Bytomia w 2007 r. wyjechali do Niemiec, by - jak dziś tłumaczą - poprawić byt sobie i dzieciom. W 2011 r. tamtejszy sąd odebrał rodzicom władzę nad dziećmi, argumentując to złą sytuacją rodzinną. Dziś chłopcy mają 3 i 5 lat. Niemiecki sąd nie zasięgnął przy tym opinii biegłego, rodzice nie byli reprezentowani przez adwokata - powiedział adwokat Markus Matuschczyk, który obecnie jest pełnomocnikiem rodziców.
Po wyroku dzieci trafiły do niemieckiego domu dziecka. Rodzice mogli się z nimi kontaktować raz na tydzień, później jeszcze rzadziej. Według relacji rodziców, sytuacja w ośrodku była bardzo zła, a chłopcy tęsknili za mamą i tatą.
Nie mogąc wytrzymać rozłąki, w lipcu 2011 r. podczas kolejnego spotkania z Dawidem i Danielem rodzice zabrali dzieci z ośrodka, po czym wrócili do Polski. - Pod względem prawnym jest to kradzież dzieci, ponieważ rodzice nie mieli władzy rodzicielskiej - przyznał Matuschczyk.
Rodzina zastępcza czeka
Niedawno Jugendamt przysłał do Polski wniosek, w którym domaga się wydania dzieci. W Niemczech czeka już na nich rodzina zastępcza. Strona niemiecka powołuje się na przepisy konwencji haskiej w sprawie uprowadzenia dzieci. Polska prokuratura, która reprezentuje wnioskodawcę, na razie nie ustosunkowała się do wniosku - powiedział adwokat.
Dawid i Daniel ostatnio znów trafili do ośrodka wychowawczego, tym razem na Śląsku. Według pełnomocnika, ma to najprawdopodobniej związek z pismem z Jugendamtu. Państwo G. mogą widzieć dzieci podczas widzeń. Zapewniają, że Dawid i Daniel chcą do nich wrócić. Rodzice liczą, że sąd nie zgodzi się na wydanie ich dzieci. Zapewniają, że wszyscy się kochają i chcą być razem. Dodają, że dzieci nie mówią po niemiecku.
Pełnomocnik rodziców wniósł w środę przed sądem m.in. o odrzucenie wniosku ws. wydania dzieci, powołania biegłych i przesłuchanie Dietmara Brehmera - lidera mniejszości niemieckiej na Górnym Śląsku.
Poza Matuschczykiem rodzinie G. pomaga Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.
Następna rozprawa 11 lipca.
|
|
28 czerwiec 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Libia odblokowana
październik 11, 2004
|
Mimo paniki na giełdzie, USA zbliża się do wojny przeciwko Iranowi
sierpień 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Trzech kumpli i tyleż* spostrzeżeń
lipiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Co Miller udowodnił?
luty 6, 2003
zaprasza.net
|
Polska powinna wejść do euro w 2006 r.
sierpień 28, 2002
PAP
|
Berlin a Polska
wrzesień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pamięci ofiar zamachu w Madrycie.
marzec 28, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
|
Ile w rzeczywistości wydajemy na ochronę zdrowia?
maj 16, 2006
Adam Sandauer
|
Polski przemysł
kwiecień 16, 2003
przesłała Elzbieta
|
Platforma programowa anarchosyndykalistów
grudzień 15, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji
luty 21, 2008
Piotr Bein
|
"Halloween" - już nie tylko amerykański idiotyzm...
październik 31, 2005
Zdzisław Raczkowski
|
Czy to prawda...?
czerwiec 20, 2004
Piotr Mączyński
|
Za zwierzaka można iść do więzienia
marzec 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Rząd brytyjski wprowadza absurdalne przepisy "w walce z homofobią"
sierpień 11, 2007
bibula
|
Fenomen "amerykanizmu" jako religii purytańskiej o podłożu syjonistycznym
styczeń 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dziennikarze ?
wrzesień 13, 2005
przesłała Elzbieta
|
Edukacja
luty 21, 2008
Marek Jastrząb
|
Prezydent Kwaśniewski podpisał kontrowersyjną nowelizację
sierpień 16, 2002
PAP
|
Kilka uwag o podatku liniowym
luty 2, 2007
Dariusz Kosiur
|
|
|