ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Bardzo ważna dyskusja o reparacjach wojennych od Niemiec 
1 grudzień 2019     
To są Polskie Niezależne Media! 
28 styczeń 2014      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (07.07.2011) 
7 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Teorie prawdopodobieństwa 
8 luty 2022     
Przygoda z wierszem Andrzeja Bursy 
20 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Rząd dba o dobro wspólne, a opozycja składa się z chuliganów i warchołów List otwarty do Pana Jarosława Kaczyńskiego – Prezesa PiS 
21 grudzień 2016      Janusz Sanocki
Emerytury równych i równiejszych 
23 luty 2012      Artur Łoboda
Prawicowiec powiedział TRC, że sam strzeliłby do Haniego  
9 grudzień 2024     
Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące.  
2 październik 2014      www.polskawalczaca.com
The Final Call JFK 
17 kwiecień 2009      przysłał ICP
Kto wierzy w "elektryki"? 
13 styczeń 2025      Artur Łoboda
Dług Rządu Stanów Zjednoczonych - fikcja prawna 
6 styczeń 2017     
Trzaskowski zażądał likwidacji PSNLiN by robić swoje wały w szpitalach 
24 czerwiec 2026      Artur Łoboda
Skandal podatkowy w USA 
9 kwiecień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Oszust skontroluje oszusta 
15 grudzień 2016     
COVID był śmiertelnym żydowskim spiskiem 
10 styczeń 2022     
Tylko prawda uchroni nas przed zaplanowaną nienawiścią 
13 styczeń 2015      Artur Łoboda
Wyborcza funkcja ludzkiej wyobraźni 
27 maj 2014      Artur Łoboda
Przypowieść o białym rycerzu 
21 październik 2018      Paweł Ziółkowski
Sąd niewłaściwie obsadzony 
28 wrzesień 2024     

 
 

Przekop Mierzei wiślanej w pisowskim stylu


 
Do tej pory nie zastanawiałem się nad opłacalnością przekopu Mierzei wiślanej, bo nie znam żadnych kosztów.
Sam fakt stworzenia takiego przejścia wodnego uważam za pozytywny, ale zawsze w takich przypadkach pytam o cenę.
Pamiętam bowiem wstępne wyliczenia dotyczące ceny budowy Huty Katowice. Wynosiły one 10 miliardów złotych.
Jednak nieudolność budowlańców podniosła te koszty do 200 miliardów złotych - co było znaczną częścią tak zwanego "długu gierkowskiego" - rujnującego wtedy Polskę.
Na sam koniec Huta Katowice została sprzedana hindusowi za ułamek ceny jej budowy.

W latach sześćdziesiątych to Polacy uczyli Hindusów budowy hut. A w żydowsko-złodziejskiej Trzeciej RP, Nasze huty zostały wyprzedane Hindusom za nic.
Czy tak samo nie stanie się z przejściem wodnym na Mierzei wiślanej?

Od pół roku obserwuję pozorowane prace rzekomego przekopu.
Wykonawcy czynią wszystko - co w ich mocy, by praca została wydłużona.
Wystarczy porównać czas budowy Gdyni do maleńkiego przekopu łachy morskiej.
W wypadku Gdyni ziemię woziły furmanki, a łopata była odpowiednikiem koparki.
Dzisiaj - dysponując potężnymi maszynami, pisowskie dupki prowadzą pracę wolniej - niż w Gdyni budowano port równo sto lat temu.
1 czerwiec 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Przekop Mierzei Wiślanej to chyba jednak duuużo więcej piasku do przemieszczenia niż było w Gdyni. Ma tam przy okazji powstać wyspa o powierzchni ok 180 ha.
https://noizz.pl/ekologia/wiemy-jak-bedzie-wygladac-sztuczna-wyspa-na-zalewie-wislanym/mwr3qj8

Można by się zgodzić z ekologami, gdyby ci zapewnili Polsce prawo korzystania z Cieśniny Piławskiej bezpłatnie i bezwarunkowo. Niestety nie chcą, nie mogą, nie za to im płacą zleceniodawcy. A chłopcy radzieccy ochoczo korzystają z szubrawskiego podziału granic po II wś. Gdyby granica przecinała cieśninę, a nie mierzeję, nie trzeba byłoby niczego przekopywać. Korekta granic może być w każdej chwili - ale jakoś nie ma. Więc niech ekolodzy mają pretensje do tych co ustalali granice.
Jestem za przekopem i za tym, żeby ktoś dokładnie pilnował wydatków.
Nie może być jednak tak jak z tuskowymi autostradami, że niemieckie cwaniaki zwinęły kasę nie płacąc polskim podwykonawcom, a państwo jeszcze wydoiło tych podwykonawców z podatku vat i dochodowego OD PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIGDY NIE DOSTALI!!!!
Polska to taki dziwny kraj, w którym "nic się nie opłaca", tzn. żadna konkretna robota się nie opłaca ... bo już praca w urzędzie, banku i korporacji - jak najbardziej, chociaż akurat te [po]twory niczego dobrego nie tworzą ani nie produkują.

2020-06-01
Alina

 

Z tym "duuużo więcej piasku" to chyba przesadziłaś.
Do Gdyni wpływały okręty transoceaniczne, a do tej zatoki będą mogły co najwyżej średnie stateczki.
Powrót Elbląga nad morze jest dziś bardzo dyskusyjny. Za duża konkurencja, a Oni przetrwali pół wieku w zamrażarce.
O wiele bardziej prawdopodobna i być może dość opłacalna wydaje mi się zamiana całej zatoki w porty jachtowe.
W takich warunkach niektóre jednostki można pozostawić na zimę w portach.

Podejrzewam, że ta ptasia wyspa powstanie z piasku wydobytego podczas pogłębiania dróg wodnych. W przeciwnym wypadku byłoby to szastanie pieniędzmi.
Ale 180 hektarów jest raczej nierealne.

2020-06-01
Artur Łoboda

 

W okolicy Gdańska i Gdyni jest największa, albo jedna z największych głębi na Bałtyku, więc niewiele tam trzeba kopać.

2020-06-02
Alina

 

http://start24.blogspot.com/2013/08/gebokosc-morza-batyckiego-i-najwiekszy.html

2020-06-02
Alina

 

Największy statek może przypłynąć do Gdańska/Gdyni, a tam łatwo przepakować kontenery na jednostki, które wpłyną do Elbląga i jak się da najdalej, bez tarasowania i niszczenia dróg wielkimi tirami.
Tylko czy taki cymbał, kandydat na kandydata PO na prezydenta Rafał Trzaskowski jest w stanie to pojąć? Może i jest, ale Angela mu każe pitolić to co pitoli, więc ten pitoli i kasuje kasę. Mnie tylko dziwi, że jest w Polsce tylu ludzi, którzy chcą tego cymbała na prezydenta.

2020-06-02
Alina

 

Ależ jesteś uparta...
Ale diabeł tkwi w szczegółach.

Głębia gdańska znajduje się wiele kilometrów od brzegu.
I dlatego do tej pory, CAŁY CZAS pogłębiany jest tor wodny do Gdańska i Gdyni.

2020-06-02
Artur Łoboda

  

Archiwum

Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
Dać chłopu zegarek....
lipiec 16, 2002
PAP
Pierwszy raz w tysiącletniej historii "Polska" popiera agresora.
styczeń 21, 2003
Artur Łoboda
Izrael Szamir - "Być albo nie być" (Żydem)
styczeń 26, 2006
Kryzys
sierpień 27, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Obud? się droga Polsko!
czerwiec 11, 2007
przysłał Marek Głogoczowski
Młodym ku przestrodze
maj 22, 2005
przesłała Elzbieta
Kontynuatorzy z SLD
Dziennikarze czerwoni od pokolen

czerwiec 23, 2003
Paweł Siergiejczyk
Pan premier Kaczynski Zydom obiecal!!!!
marzec 3, 2007
zrodlo: http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/1
Coraz słabsza hegemonia USA na świecie?
maj 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
30 milionów durniów?
grudzień 15, 2002
Artur Łoboda
Matrix ma Cię !!!
listopad 18, 2007
marduk
SOCZYSTY KWAŚNIEWSKIZM - Nagroda dla Zwycięzcy!
marzec 1, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
październik 27, 2008
Artur Łoboda
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
Miękka" i "twarda" gra Kwaśniewskiego
wrzesień 26, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
A ja bym ją powiesił
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Prognoza Na 2006, "Cesarz Bush Jest Nagi"
styczeń 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sprawiedliwość w piekle (Zabójstwo Saddama Husajna)
styczeń 9, 2007
Jacek Zychowicz
PL.jokes Swieta tu,tam prawda gola...
grudzień 30, 2006
Ot.Joker
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media