ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Odwrócona logika 
30 grudzień 2011      Artur Łoboda
Uwagi w trzecim dniu ŚDM 
30 lipiec 2016      Artur Łoboda
Wyciekłe nagranie audio ujawnia, że izraelski generał wzywał do tego, aby wśród Palestyńczyków, w tym dzieci, umierało 50 osób na 1 
19 sierpień 2025     
Polska - Kraj podbity 
15 czerwiec 2019     
Co by tu jeszcze spieprzyć... 
16 listopad 2016      Artur Łoboda
Prokurator MTK grozi Izraelowi dalszym DZIAŁANIEM PRAWNYM, jeśli nie przestanie zabijać Palestyńczyków w Rafah 
18 luty 2024     
Francesca Donato do UE: „Czy Draghi (premier Włoch) otrzymał licencję na zabijanie?” 
21 październik 2021     
Równiejsi 
18 styczeń 2019      Artur Łoboda
Obama jako problem Izraela 
29 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Informator z domu starców w Berlinie: Straszna śmierć po szczepieniu 
15 luty 2021      Obserwator
W czyim interesie Kościół mąci? 
3 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Totalitarne gotowanie żaby 
4 wrzesień 2021     
Czy GW potępia, czy pochwala homoseksualizm nowego prezesa SN Zardkiewicza? 
5 maj 2020      Alina
Dobre chęci Społeczeństwa 
28 marzec 2016      Artur Łoboda
Analogiczna sytuacja Iraku i Iranu 
29 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogopnowski
Jak długo "trzecia władza" będzie nami poniewierać? 
5 kwiecień 2025     
Wynieść z domu - co tylko się da 
10 styczeń 2013      Artur Łoboda
Kapusta zasmażana 
26 październik 2023     
Kilkuset morderców rządzi Polską  
17 marzec 2015      Wojciech Sumliński
Zygmunt Jan Prusiński NOC W TEATRZE - część druga  
27 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Przekop Mierzei wiślanej w pisowskim stylu


 
Do tej pory nie zastanawiałem się nad opłacalnością przekopu Mierzei wiślanej, bo nie znam żadnych kosztów.
Sam fakt stworzenia takiego przejścia wodnego uważam za pozytywny, ale zawsze w takich przypadkach pytam o cenę.
Pamiętam bowiem wstępne wyliczenia dotyczące ceny budowy Huty Katowice. Wynosiły one 10 miliardów złotych.
Jednak nieudolność budowlańców podniosła te koszty do 200 miliardów złotych - co było znaczną częścią tak zwanego "długu gierkowskiego" - rujnującego wtedy Polskę.
Na sam koniec Huta Katowice została sprzedana hindusowi za ułamek ceny jej budowy.

W latach sześćdziesiątych to Polacy uczyli Hindusów budowy hut. A w żydowsko-złodziejskiej Trzeciej RP, Nasze huty zostały wyprzedane Hindusom za nic.
Czy tak samo nie stanie się z przejściem wodnym na Mierzei wiślanej?

Od pół roku obserwuję pozorowane prace rzekomego przekopu.
Wykonawcy czynią wszystko - co w ich mocy, by praca została wydłużona.
Wystarczy porównać czas budowy Gdyni do maleńkiego przekopu łachy morskiej.
W wypadku Gdyni ziemię woziły furmanki, a łopata była odpowiednikiem koparki.
Dzisiaj - dysponując potężnymi maszynami, pisowskie dupki prowadzą pracę wolniej - niż w Gdyni budowano port równo sto lat temu.
1 czerwiec 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Przekop Mierzei Wiślanej to chyba jednak duuużo więcej piasku do przemieszczenia niż było w Gdyni. Ma tam przy okazji powstać wyspa o powierzchni ok 180 ha.
https://noizz.pl/ekologia/wiemy-jak-bedzie-wygladac-sztuczna-wyspa-na-zalewie-wislanym/mwr3qj8

Można by się zgodzić z ekologami, gdyby ci zapewnili Polsce prawo korzystania z Cieśniny Piławskiej bezpłatnie i bezwarunkowo. Niestety nie chcą, nie mogą, nie za to im płacą zleceniodawcy. A chłopcy radzieccy ochoczo korzystają z szubrawskiego podziału granic po II wś. Gdyby granica przecinała cieśninę, a nie mierzeję, nie trzeba byłoby niczego przekopywać. Korekta granic może być w każdej chwili - ale jakoś nie ma. Więc niech ekolodzy mają pretensje do tych co ustalali granice.
Jestem za przekopem i za tym, żeby ktoś dokładnie pilnował wydatków.
Nie może być jednak tak jak z tuskowymi autostradami, że niemieckie cwaniaki zwinęły kasę nie płacąc polskim podwykonawcom, a państwo jeszcze wydoiło tych podwykonawców z podatku vat i dochodowego OD PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIGDY NIE DOSTALI!!!!
Polska to taki dziwny kraj, w którym "nic się nie opłaca", tzn. żadna konkretna robota się nie opłaca ... bo już praca w urzędzie, banku i korporacji - jak najbardziej, chociaż akurat te [po]twory niczego dobrego nie tworzą ani nie produkują.

2020-06-01
Alina

 

Z tym "duuużo więcej piasku" to chyba przesadziłaś.
Do Gdyni wpływały okręty transoceaniczne, a do tej zatoki będą mogły co najwyżej średnie stateczki.
Powrót Elbląga nad morze jest dziś bardzo dyskusyjny. Za duża konkurencja, a Oni przetrwali pół wieku w zamrażarce.
O wiele bardziej prawdopodobna i być może dość opłacalna wydaje mi się zamiana całej zatoki w porty jachtowe.
W takich warunkach niektóre jednostki można pozostawić na zimę w portach.

Podejrzewam, że ta ptasia wyspa powstanie z piasku wydobytego podczas pogłębiania dróg wodnych. W przeciwnym wypadku byłoby to szastanie pieniędzmi.
Ale 180 hektarów jest raczej nierealne.

2020-06-01
Artur Łoboda

 

W okolicy Gdańska i Gdyni jest największa, albo jedna z największych głębi na Bałtyku, więc niewiele tam trzeba kopać.

2020-06-02
Alina

 

http://start24.blogspot.com/2013/08/gebokosc-morza-batyckiego-i-najwiekszy.html

2020-06-02
Alina

 

Największy statek może przypłynąć do Gdańska/Gdyni, a tam łatwo przepakować kontenery na jednostki, które wpłyną do Elbląga i jak się da najdalej, bez tarasowania i niszczenia dróg wielkimi tirami.
Tylko czy taki cymbał, kandydat na kandydata PO na prezydenta Rafał Trzaskowski jest w stanie to pojąć? Może i jest, ale Angela mu każe pitolić to co pitoli, więc ten pitoli i kasuje kasę. Mnie tylko dziwi, że jest w Polsce tylu ludzi, którzy chcą tego cymbała na prezydenta.

2020-06-02
Alina

 

Ależ jesteś uparta...
Ale diabeł tkwi w szczegółach.

Głębia gdańska znajduje się wiele kilometrów od brzegu.
I dlatego do tej pory, CAŁY CZAS pogłębiany jest tor wodny do Gdańska i Gdyni.

2020-06-02
Artur Łoboda

  

Archiwum

Sen
marzec 17, 2004
Artur Łoboda
Dorzynki w Bagdadzie
listopad 17, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Hej kto Polak na bagnety
kwiecień 12, 2006
Publikacja wolnej prasy polskiej
Syndrom Olewnika
styczeń 26, 2009
Witold Filipowicz
WOBEC CZASU IDZIEMY Z MGَ BEZ SUKCESU.
listopad 22, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Do Dyrekcji Radia Maryja
wrzesień 27, 2005
Roman
Czasem się coś w Gazecie Wyborczej trafi, ale znika szybko...
styczeń 12, 2004
czytelnik
Smrodliwa intryżka z udziałem elegantów?
lipiec 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Kowal zawinił, cygana powiesili
grudzień 11, 2003
Urzędnicza obojętność wobec dzieci
grudzień 6, 2002
Prawie jak patriota
lipiec 4, 2008
Artur Łoboda
Trują i niszczą
lipiec 23, 2003
Wojciech Wybranowski, Poznań
Walesa powiedzial:
wrzesień 14, 2007
..
Kto tu kłamie?
Kto za Unią, kto przeciw

marzec 25, 2003
zaprasza.net
Felieton kąśliwy
styczeń 9, 2006
Marek Olżyński
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
Nęcąca...Propozycja.?
grudzień 16, 2008
N.Kuryłło
Szokujące nieprzygotowanie
wrzesień 6, 2003
Andrzej Kamieński
"Polacy chcą wymiany złotego?"
wrzesień 17, 2007
PAP
W 66 rocznicę śmierci Romana Dmowskiego
grudzień 31, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media