|
Licz na siebie
|
|
Jedną z przyczyn wielkich rozmiarów klęski wrześniowej była ogromna korupcja przy zaopatrzeniu wojska.
Przez lata marnotrawiono pieniądze przeznaczone na rozwój lotnictwa. W rezultacie czego Nasi piloci byli bezbronni, a Polska otwarta dla bombardowań i ostrzału kolumn uciekinierów.
Marnej jakości broń pancerna, brak łączności radiowej i archaiczna broń ręczna.
To musiało prowadzić do klęski.
W takiej sytuacji kuriozalnym był zakup bardzo drogich okrętów, które w najlepszym wypadku mogły strzec wody, a nie Polaków.
Jak wiadomo - niczego nie strzegły i szybko uciekły do Anglii, by działać w większym stadzie.
Uzbrojenie to bardzo kosztowna rzecz. Ale jeszcze kosztowniejsza jest głupota polityków, bo płacą za nią niewinni ludzie.
Wrzesień 1939 roku był na to wystarczającym dowodem.
Dlatego właśnie emigracyjny Rząd Władysława Sikorskiego z nienawiścią podchodził do polityków i urzędników sanacyjnych - czyniąc ich odpowiedzialnymi za klęskę i śmierć tysięcy Polaków.
Rząd PiS przyjął za to kuriozalną koncepcję dla "obrony Polski".
Ma nią być sprowadzenie amerykańskich najemników, którzy w zamian za niemałe pieniądze - będą tu stacjonować.
W żadnym wypadku nie oznacza to, że będą nas bronić, bo jak pokazuje historia: prędzej - czy później najemnik zdradzi.
Tragiczna historia Naszego Kraju pokazuje, że jedni sojusznicy Nas zdradzili, by oddać kolejnym "sojusznikom" - którzy Nas zniewolili!
Polityka obronna PiS jest niebezpieczna i szkodliwa dla Polski.
Ale żyjemy w czasach porównywalnych do nierządu lat saskich.
Podstawową bronią winno być dziś przywrócenie obyczajów.
A skutkiem tego naprawa Państwa.
|
|
27 wrzesień 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Usiłowałam przeliczyć ile karabinów GROT (dla każdego Polaka, jak dla Szwajcara) można kupić za 2 mld $, które rząd PiS ma przeznaczyć na bazy dla wojsk USA w pn-wsch Polsce. Znalazłam 2 ceny - dla wojska ok 4000 zł za sztukę, potem dla cywilów po ok. 8000 zł za sztukę. To dość ciekawe samo w sobie, bo niby dlaczego tak?
Załóżmy, że cywile stają się armią wojsk terytorialnych. Kurs $ zakładam 3,5 zł/$.
Mamy więc 2 000 000 000 $ x 3,5 = 7 mld zł.
7 mld zł : 4 000 = 1 750 000 szt karabinów. Niezła armia. Do tego w ramach zakupu hurtowej ilości broni, fabryka powinna dorzucić do każdego karabinu co najmniej 500 szt nabojów.
Pytanie retoryczne: kto zapewni większe bezpieczeństwo? Jednostka USA, czy 1 750 000 Polaków uzbrojonych w karabiny i zdesperowanych bronić swoich rodzin i dobytku?
Taką informację znalazłam tu: https://www.defence24.pl/amunicja-z-mesko-dla-wojska
Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mesko S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej trzy umowy na dostawę amunicji w latach 2017 – 2020. Całkowita wartość umów przekracza 195,6 mln zł.
Chodzi o amunicję dla całego wojska do wszystkich rodzajów broni, w tym pociski do rakiet. To ledwie 2,8 % kwoty przeznaczonej na bazy USA. Ciekawe, czy ktoś w rządzie PiS robi takie proste wyliczenia i jakie są prawdziwe cele, na które przeznacza nasze pieniądze? |
|
2018-09-28
Alina
|
 |
|
|
Za te 2 mld $ w każdym powiecie (380 powiatów) byłoby 4605 karabinów GROT, lub w każdej gminie (2478 gmin) 706 karabinów.
Oczywiście oprócz tego uzbrojenia, które - mam nadzieję - jest, bo przecież od kilkudziesięciu lat płacimy podatki na wojsko i na uzbrojenie.... |
|
2018-09-28
Alina
|
|
|
|
Restalinizacja
wrzesień 13, 2005
przesłała Elzbieta
|
Mimister ROSTOWSKI bez obywatelstwa polskiego
listopad 19, 2007
boukun
|
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Od planu ewakuacji do decyzji eksterminacji Żydów
grudzień 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Drobni kupcy walczą o przetrwanie
lipiec 12, 2004
PAP
|
Pieprz pod prysznicem
listopad 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Uniżenie
marzec 22, 2008
www.krakow.pl
|
Czy Państwo musi być bezradne wobec koszmarnych cen mieszkań?
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kto wygrał, kto przegrał?
czerwiec 14, 2003
Andrzej Kumor
|
PAX americana
październik 21, 2004
|
Konsolidacja kapitału
luty 26, 2004
Reuters
|
Koszulki z podobizną Hitlera
lipiec 23, 2004
|
IMMUNITET DO POPRAWKI - dlaczego sędzia nie powinien kryć się za immunitetem
sierpień 24, 2008
ZR
|
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
|
30 srebrników
styczeń 24, 2003
DOROTA STEC-FUS http://www.dziennik.krakow.pl
|
Poucza nas "człowiek złej woli", "manipulator"
kwiecień 30, 2004
PAP
|
Bredzi bredzi sobie Rzymek..z Rzymku bredni plynie dymek..
sierpień 25, 2007
totalnie Nieokrzesany
|
Jak wymawiać polskie słowo *Śahd?ahanpur*?
maj 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
THE GLOBAL ELITE IS DIVIDING ITS MINIONS INTO TWO "HOUSE TEAMS"...AGAIN!
marzec 27, 2003
|
Kupujemy, ale obawiamy się braku gotówki
luty 21, 2005
|
|
|