|
Licz na siebie
|
|
Jedną z przyczyn wielkich rozmiarów klęski wrześniowej była ogromna korupcja przy zaopatrzeniu wojska.
Przez lata marnotrawiono pieniądze przeznaczone na rozwój lotnictwa. W rezultacie czego Nasi piloci byli bezbronni, a Polska otwarta dla bombardowań i ostrzału kolumn uciekinierów.
Marnej jakości broń pancerna, brak łączności radiowej i archaiczna broń ręczna.
To musiało prowadzić do klęski.
W takiej sytuacji kuriozalnym był zakup bardzo drogich okrętów, które w najlepszym wypadku mogły strzec wody, a nie Polaków.
Jak wiadomo - niczego nie strzegły i szybko uciekły do Anglii, by działać w większym stadzie.
Uzbrojenie to bardzo kosztowna rzecz. Ale jeszcze kosztowniejsza jest głupota polityków, bo płacą za nią niewinni ludzie.
Wrzesień 1939 roku był na to wystarczającym dowodem.
Dlatego właśnie emigracyjny Rząd Władysława Sikorskiego z nienawiścią podchodził do polityków i urzędników sanacyjnych - czyniąc ich odpowiedzialnymi za klęskę i śmierć tysięcy Polaków.
Rząd PiS przyjął za to kuriozalną koncepcję dla "obrony Polski".
Ma nią być sprowadzenie amerykańskich najemników, którzy w zamian za niemałe pieniądze - będą tu stacjonować.
W żadnym wypadku nie oznacza to, że będą nas bronić, bo jak pokazuje historia: prędzej - czy później najemnik zdradzi.
Tragiczna historia Naszego Kraju pokazuje, że jedni sojusznicy Nas zdradzili, by oddać kolejnym "sojusznikom" - którzy Nas zniewolili!
Polityka obronna PiS jest niebezpieczna i szkodliwa dla Polski.
Ale żyjemy w czasach porównywalnych do nierządu lat saskich.
Podstawową bronią winno być dziś przywrócenie obyczajów.
A skutkiem tego naprawa Państwa.
|
|
27 wrzesień 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Usiłowałam przeliczyć ile karabinów GROT (dla każdego Polaka, jak dla Szwajcara) można kupić za 2 mld $, które rząd PiS ma przeznaczyć na bazy dla wojsk USA w pn-wsch Polsce. Znalazłam 2 ceny - dla wojska ok 4000 zł za sztukę, potem dla cywilów po ok. 8000 zł za sztukę. To dość ciekawe samo w sobie, bo niby dlaczego tak?
Załóżmy, że cywile stają się armią wojsk terytorialnych. Kurs $ zakładam 3,5 zł/$.
Mamy więc 2 000 000 000 $ x 3,5 = 7 mld zł.
7 mld zł : 4 000 = 1 750 000 szt karabinów. Niezła armia. Do tego w ramach zakupu hurtowej ilości broni, fabryka powinna dorzucić do każdego karabinu co najmniej 500 szt nabojów.
Pytanie retoryczne: kto zapewni większe bezpieczeństwo? Jednostka USA, czy 1 750 000 Polaków uzbrojonych w karabiny i zdesperowanych bronić swoich rodzin i dobytku?
Taką informację znalazłam tu: https://www.defence24.pl/amunicja-z-mesko-dla-wojska
Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mesko S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej trzy umowy na dostawę amunicji w latach 2017 – 2020. Całkowita wartość umów przekracza 195,6 mln zł.
Chodzi o amunicję dla całego wojska do wszystkich rodzajów broni, w tym pociski do rakiet. To ledwie 2,8 % kwoty przeznaczonej na bazy USA. Ciekawe, czy ktoś w rządzie PiS robi takie proste wyliczenia i jakie są prawdziwe cele, na które przeznacza nasze pieniądze? |
|
2018-09-28
Alina
|
 |
|
|
Za te 2 mld $ w każdym powiecie (380 powiatów) byłoby 4605 karabinów GROT, lub w każdej gminie (2478 gmin) 706 karabinów.
Oczywiście oprócz tego uzbrojenia, które - mam nadzieję - jest, bo przecież od kilkudziesięciu lat płacimy podatki na wojsko i na uzbrojenie.... |
|
2018-09-28
Alina
|
|
|
|
Prawo do ludzkiej godności
październik 23, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
TAK w Rumunii, a JAK w Polsce?
czerwiec 6, 2007
z Prawica.net
|
Edukacja
luty 21, 2008
Marek Jastrząb
|
KONGRESU POLSKI SUWERENNEJ - PRAWNO-USTROJOWE PODSTAWY
marzec 6, 2004
|
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
|
Rozpoczął się proces Germara Rudolfa z okarżenia o "negowanie Holokaustu"
listopad 16, 2006
bibula
|
Medioci
Igraszki TVN wokół śmierci Slobodana Miloszevicia
marzec 17, 2006
serbofil
|
Po co lustracja?
sierpień 9, 2008
jobstalker
|
Hołd muzyczny dla polskich partyzantów
maj 14, 2006
Cyprian
|
Czy mamy dziś do czynienia z rozbiorem Polski?
Czy to jest zdrada narodowa?
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
UE - Lokomotywa
czerwiec 2, 2003
UE - Lokomotywa
|
Uwagi MERYTORYCZNE odnośnie zastosowania w polityce modeli z teorii gier. System pierwiastkowy.
czerwiec 14, 2007
tłumacz
|
Restauracja "U Kononowicza"
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bogactwa naftowe Iraku dla USA i W. Brytanii
The Independent on Sunday
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
|
"Nie"
maj 22, 2008
Marek Jastrząb
|
W struktury Europy wejd?my z Bogiem, Ojczyzną i bez honoru
grudzień 26, 2002
zaprasza.net
|
Iran a Kryzys Wpływów USA w Afganistanie
styczeń 30, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
|
Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka
lipiec 22, 2005
Artur Łoboda
|
Nowy bankier czwartej Polski
styczeń 10, 2007
AFP/interia.pl
|
|
|