|
Licz na siebie
|
|
Jedną z przyczyn wielkich rozmiarów klęski wrześniowej była ogromna korupcja przy zaopatrzeniu wojska.
Przez lata marnotrawiono pieniądze przeznaczone na rozwój lotnictwa. W rezultacie czego Nasi piloci byli bezbronni, a Polska otwarta dla bombardowań i ostrzału kolumn uciekinierów.
Marnej jakości broń pancerna, brak łączności radiowej i archaiczna broń ręczna.
To musiało prowadzić do klęski.
W takiej sytuacji kuriozalnym był zakup bardzo drogich okrętów, które w najlepszym wypadku mogły strzec wody, a nie Polaków.
Jak wiadomo - niczego nie strzegły i szybko uciekły do Anglii, by działać w większym stadzie.
Uzbrojenie to bardzo kosztowna rzecz. Ale jeszcze kosztowniejsza jest głupota polityków, bo płacą za nią niewinni ludzie.
Wrzesień 1939 roku był na to wystarczającym dowodem.
Dlatego właśnie emigracyjny Rząd Władysława Sikorskiego z nienawiścią podchodził do polityków i urzędników sanacyjnych - czyniąc ich odpowiedzialnymi za klęskę i śmierć tysięcy Polaków.
Rząd PiS przyjął za to kuriozalną koncepcję dla "obrony Polski".
Ma nią być sprowadzenie amerykańskich najemników, którzy w zamian za niemałe pieniądze - będą tu stacjonować.
W żadnym wypadku nie oznacza to, że będą nas bronić, bo jak pokazuje historia: prędzej - czy później najemnik zdradzi.
Tragiczna historia Naszego Kraju pokazuje, że jedni sojusznicy Nas zdradzili, by oddać kolejnym "sojusznikom" - którzy Nas zniewolili!
Polityka obronna PiS jest niebezpieczna i szkodliwa dla Polski.
Ale żyjemy w czasach porównywalnych do nierządu lat saskich.
Podstawową bronią winno być dziś przywrócenie obyczajów.
A skutkiem tego naprawa Państwa.
|
|
27 wrzesień 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Usiłowałam przeliczyć ile karabinów GROT (dla każdego Polaka, jak dla Szwajcara) można kupić za 2 mld $, które rząd PiS ma przeznaczyć na bazy dla wojsk USA w pn-wsch Polsce. Znalazłam 2 ceny - dla wojska ok 4000 zł za sztukę, potem dla cywilów po ok. 8000 zł za sztukę. To dość ciekawe samo w sobie, bo niby dlaczego tak?
Załóżmy, że cywile stają się armią wojsk terytorialnych. Kurs $ zakładam 3,5 zł/$.
Mamy więc 2 000 000 000 $ x 3,5 = 7 mld zł.
7 mld zł : 4 000 = 1 750 000 szt karabinów. Niezła armia. Do tego w ramach zakupu hurtowej ilości broni, fabryka powinna dorzucić do każdego karabinu co najmniej 500 szt nabojów.
Pytanie retoryczne: kto zapewni większe bezpieczeństwo? Jednostka USA, czy 1 750 000 Polaków uzbrojonych w karabiny i zdesperowanych bronić swoich rodzin i dobytku?
Taką informację znalazłam tu: https://www.defence24.pl/amunicja-z-mesko-dla-wojska
Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mesko S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej trzy umowy na dostawę amunicji w latach 2017 – 2020. Całkowita wartość umów przekracza 195,6 mln zł.
Chodzi o amunicję dla całego wojska do wszystkich rodzajów broni, w tym pociski do rakiet. To ledwie 2,8 % kwoty przeznaczonej na bazy USA. Ciekawe, czy ktoś w rządzie PiS robi takie proste wyliczenia i jakie są prawdziwe cele, na które przeznacza nasze pieniądze? |
|
2018-09-28
Alina
|
 |
|
|
Za te 2 mld $ w każdym powiecie (380 powiatów) byłoby 4605 karabinów GROT, lub w każdej gminie (2478 gmin) 706 karabinów.
Oczywiście oprócz tego uzbrojenia, które - mam nadzieję - jest, bo przecież od kilkudziesięciu lat płacimy podatki na wojsko i na uzbrojenie.... |
|
2018-09-28
Alina
|
|
|
|
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
|
Prezydent Kwaśniewski orzekł o winie Polaków
kwiecień 10, 2001
Nasz Dziennik
|
Azerbejdżan wobec rywalizacji USA i Rosji
wrzesień 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nie ma końca spekulacji o pochodzeniu nacji
październik 28, 2006
bronson
|
Innej drogi nie ma...
styczeń 25, 2003
|
Kolejny start zespołu rakietowego ZENIT
maj 10, 2008
tłumacz
|
Bunt izraelskich pilotów
wrzesień 26, 2003
Waldemar Chamala
|
Minister Zdrowia walczy z korupcją, wraz czy zamistast CBA?
grudzień 13, 2006
A.Sandauer
|
Słoneczko jednak zgaśnie wcześniej...
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
|
Bezpieka coraz bardziej niebezpieczna
wrzesień 4, 2003
Romuald Bury
|
Maleńka cegiełka..
kwiecień 12, 2005
Krystyna
|
Odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne
wrzesień 24, 2007
Gregory Akko
|
Jak to się robi przewałki w Krakowie
luty 28, 2008
|
Patronaria
grudzień 16, 2007
Jacek Majchrowski
|
Należy pracować od podstaw
maj 11, 2004
Andrzej Kumor
|
Ile wydajemy na ochronę zdrowia?
jeden z wodzów komunizmu mówił ...nie istotne jak ludzie głosują ważne kto głosy liczy...
maj 12, 2006
Adam Sandauer
|
Lekarstwa wedlug recepty starotestamentowego belzebuba
wrzesień 3, 2007
Maruch
|
Rze? polskich rze?ników
czerwiec 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Watykan przeciwko amerykańskiemu awanturnictwu
styczeń 18, 2003
IAR
|
Nie chcą dopuścić?
lipiec 19, 2004
|
|
|