|
| Nastąpił globalny zamach stanu |
|
| Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. |
|
| Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem |
|
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu. |
|
| Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 |
|
| |
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
|
| CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW ! |
|
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,
chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. |
|
| Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID |
|
| Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Pożary w Kaliforni - poważna analiza |
|
Jak lewacy spalili Los Angeles
|
|
| Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r |
|
| Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID |
|
|
|
| Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków |
|
| |
|
| Nanotechnologia w szczepionkach |
|
| PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID |
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 |
|
| Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. |
|
| Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi |
|
| Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? |
|
| Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach |
|
| |
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? |
|
| Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję. |
więcej -> |
|
Globalna Walka o Paliwo przy Postępie Globalozacji
|
|

W Davos w Szwajcarji ma miejsce Światowe Forum Ekonomiczne, na którym dochodzi się do wniosku, że globalizacja nie jest pożyteczna dla wszystkich, wobec niskich płac i zagrożenia stratą pracy przez pracowników. Graficzne podsumowanie płac i zysków wykazuje w czasie ostatnich pięciu lat stały spadek płac za robociznę przy szybkim wzroście zysków korporacji.
Pracownicy są zagrożeni przeniesieniem produkcji do regionów tańszej robocizny i muszą brać udział w wyścigu wydajności pracy. Praca w produkcji jest o 40% lepiej płatna niż praca w usugach. Sprawa wyszkolenia pracowników staje się coraz ważniejsza przy konieczności częstych zmian pracy. Coraz częściej słyszy się komentarze, że szkolnictwo nie nadąża za potrzebami globalizowanej gospodarki.
W czasie ostatnich czterech lat miały miejsce bardzo duże wahania cen paliwa, najwieksze od kilkudziesięciu lat. Strach o wystarczające dostawy paliwa stał się jednym z głównych powodów zmagań politycznych, ekonomicznych i wojskowych naszych czasów. Ostatnio cena standatowej baryłki spadła do 50 dolarów podczas gdy ubiegłego lat wynosiła ona ponad 77 dolarów.
Obecnie skutki napadu na Irak i gro?by neo-konserwatywnego rządu Bush pod adresem Iranu, stawiają pod znakiem zapytania stabilność dostaw z regionu zatoki Perskiej, przez którą idzie na świat 25% całości paliwa dostarczanego na rynek globalny.
Sytuacja światowych dostaw paliwa jest zagrożona przez radykalnych sjonisów rządzących w Izraelu i przez skuteczną działalność lobby izraelskiego w Waszyngtonie na korzyść ekspansji Izraela na szkodę pokoju na świecie. Megalomańskie plany hegemonii Izraela, spełniane za pomocą amerykańskiej maszyny wojennej, bardzo przyczyniają się do destabilizacji Bliskiego Wschodu i zagrażają politycznej i ekonomicznej równowadze, potrzebnej do spokojnego zaopatrywnia ludzi w paliwo.
Przy znacznie szybszym wzroście popytu niż podaży paliwa, dostawcy zdobywają przewagę i mogą zmniejszać dostawy w celu osięgania wyższych cen. OPEC (Organization of Petroleum Exporting Countries) dwukrotnie zmnieszyło produkcję paliwa i obecnie planuje zrobienie tego po raz trzeci, w celu utrzymania cen paliwa na wyższym poziomie.
Rozruchy w Nigerji z powodu rosnącego zatrucia środowiska i spadającej stopy życiowej mieszkańców, idą w parze z upaństwowianiem przemysłu naftowego w Rosji, podczas gdy katastrofalne skutki ma pacyfikacja Iraku przez Amerykanów. Ruch oporu dokonuje aktów sabotażu podczas gdy ludzie zatrudnieni w przemyśle naftowym uciekają z Iraku.
Rosną obawy że sunnici z Arabji Saudyjskiej popadną w otwarty konflikt z szytitami z Iranu na terenie pacyfikowanego przez USA Iraku.
„Dzień sądu ostatecznego” w energetyce światowej może nastąpić na wypadek konfliktu Iraku, Arabii Saudyjskiej i Iranu, trzech państw, które mają największe zasoby paliwa przy jednocześnie bardzo szybko rosnącym zapotrzebowaniu ropy naftowej i gazu ziemnego.
USA i Chiny, najwięksi kosumenci paliwa, mogli by poprawić swoją sytuacją w chwili gdyby poprostu ograniczyli swoje spożycie za pomocą rozwinięcia zastępczych ?ródeł energji. Walka o zabezpieczanie dostaw paliwa za pomocą sił wojskowych, pieniędzy i inowacji w 2007 roku zadecyduje o sytuacji na rynku eneretycznym dzisiejszego świata.
Dotakowym problemem rynku energetycznego jest decyzja rządu Bush’a żeby zwiększyć Strategiczne Rezerwy Petroleum USA z około 690 milionów baryłek do półtora miliarda baryłek w roku 2027. Powiększanie rezerw ma ubezpieczać USA na wypadek jeżeli próby zwiększania zużycia paliw zastępczych i poniesienia wydajności w zuzyciu paliwa nie udałyby się. Narazie jest nadzieja że plany te na przestrzeni 10 lat doprowadzą do zmniejszenia zużycia paliwa w USA o 20%, naturalnie jeżeli zostaną one zatwierdzone i zfinansowane przez kongres w Waszyngtonie.
Planowane zakupy w celu powiększania rezerw paliwa USA mają być z góry ogłaszane tak, żeby nie powodowały one paniki na światowym rynku paliwa. Już sama dyskusja na ten temat spowodowała w przciągu 20 minut skok ceny baryłki ropy naftowej o półtora dolara, według Paul’a Sankey’a z Deutsche Bank, co natychmiast podniosło koszt paliwa na rynku w USA, mimo tego że poważne zwiększednie zakupów dla zwiększania rezerw ma mieć miejsce dopiero w 2014 roku. Dzisiejsza rezerwa 690 milionów baryłek przedstawia 55 dni kosumpcji paliwa w USA.
Rezerwy ropy naftowej w wypłukanych podziemnych kopułach złóż soli wzdłuż Zatoki Meksykańskiej w wysokości półtora miliarda baryłek będą prawdopodobnie równać się 97 dniom ilości importu paliwa do USA, wedug Departamentu Energji. Jeżli te plany zawiodą, wówczas import paliwa z Bliskiego Wschodu bedzie stanowić coraz większą część importu paliwa do USA.
Używanie rezerw paliwa ostatnio miało miejsce w czasie zniszczeń spowodowanych huraganami na instalacjach produkcji ropy naftowej w Zatoce Meksykńskiej w roku 2005. USA stara się uzgodnić swój program rezerw z Chinami, które mają podobny program budowy rezerw paliwa. Nowe zbiorniki rezeryw paliwa są planowane nad Zatoką Meksykańską w Richton w stanie Mississippi. Tymczasem globalna walka o paliwo zaostrza się, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, przy jednoczesnym postępie globalizacji, rosnących zyskach korporacji i spadających płac za robociznę i coraz częstszych zmian miejsca i sposobów pracy.
www.pogonowski.com
|
|
25 styczeń 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Bagno rozpływa się coraz szerzej
październik 25, 2004
|
REORGANIZACJA
czerwiec 7, 2008
Marek Jastrząb
|
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
|
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Europa chora na raka
czerwiec 4, 2005
przesłała Elżbieta
|
"Obniżka stóp byłaby nieodpowiedzialna"
lipiec 12, 2002
PAP
|
Noe
kwiecień 15, 2003
red. Krzysztof
|
Dzisiaj mam urlop
lipiec 27, 2008
Marek Jastrząb
|
Powtórka z historii - czeka nas "narodowy socjalizm"
lipiec 26, 2004
Artur Łoboda
|
Zakłamany, czy głupi - Nałęcz
wrzesień 29, 2003
|
PE w obronie konsumentów energii
czerwiec 20, 2008
Parlament Europejski
|
Takie sobie, dziwne wydarzenie
październik 17, 2008
Artur Łoboda
|
Utonął - nie było linki za parę złotych
sierpień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Reakcja Europy to skandal !
lipiec 14, 2006
J.S.
|
Diana żyłaby, gdyby...
sierpień 31, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Cenzura żydowska w amerykańskich kinach
listopad 28, 2006
bibula.com/
|
Oś USA-Izrael i arsenał nuklearny Pakistanu
listopad 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Projekt ustawy o upowszechnianiu tolerancji i zwalczaniu homofobii
sierpień 28, 2006
http://www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=1340
|
"Tarcza" uczyni polskę zakładnikiem!
maj 12, 2007
Tadeusz Samitowski
|
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
|
więcej -> |
|