ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Teorie "profesura" 
13 maj 2020      Artur Łoboda
Prośba o jednorazową pomoc 
14 kwiecień 2011      Elzbieta Gawlas
A wyjdzie tak - jak z PiSem zwykle wychodzi 
29 listopad 2020      Artur Łoboda
Wymiar sprawiedliwości Trzeciej Rzeszy, czy też Trzeciej RP? 
30 grudzień 2017     
Ekonomia początku XXI wieku 
3 czerwiec 2012      Artur Łoboda
Czy ktokolwiek w Polsce rozumie brexit? 
13 sierpień 2017     
Chiny wyprzedziły USA w spożyciu energii 
21 lipiec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Zaolzie 
27 sierpień 2010      Artur Łoboda
Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość z Polski... 
      tłumacz, wynarodowiony
Pogrobowcy stalinowskich zbrodniarzy dalej decydują o tym - co jest w Polsce prawem 
24 luty 2010      PAP
Ryzyko „przekleństwem” dolara 
30 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Naród, który własną głupotę nazywa patriotyzmem (2 bis) 
20 styczeń 2013      Artur Łoboda
Polaków nie stać już nawet na opłacenie bieżących rachunków 
28 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Polska Szkoła Filozofii rozpoczęła medialne działanie 
9 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Priorytety PiS 
4 kwiecień 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (10.07.2011) 
9 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wywiad z epidemiologiem Tomem Jeffersonem 21.07.2009
„Cały przemysł czeka na pandemię”
 
6 grudzień 2020      Der Spiegel
Kategoryczny sprzeciw spadkobierców Gintrowskiego, do wykorzystywania utworów artysty na demonstracjach KOD-u 
21 styczeń 2016      Agnieszka i Julia Gintrowskie
Próba zalegalizowania kreatywnej księgowości przez Majchrowskiego 
19 kwiecień 2011      dziennik.krakow.pl
Wspólnota rozbójnicza walczy z Polską 
6 listopad 2014      Mówił Stanisław Michalkiewicz

 
 

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wspólnikiem przestępców!

Kraków 14.09. 2019

Artur Łoboda     
Polskie Niezależne Media
Pr 164/10
.......
.......
Sygn. akt II SAB/Wa 582/19


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Wydział II
00-013 Warszawa, ul. Jasna 2/4Odpowiedź na Wezwanie SąduW odpowiedzi na Wezwanie Sądu podaję swój Pesel ............, jakkolwiek pozew składam jako redaktor naczelny Polskich Niezależnych Mediów Pr 164/10.
Dołączam też  kserokopię wpłaty opłaty sądowej w kwocie 100 złotych.
Jednocześnie  uzupełniam swój pozew wnosząc o obciążenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro wszystkimi kosztami postępowania sądowego.

W związku z pokrętną i występną odpowiedzią  Zastępcy Prokuratora Krajowego Agaty Gałuszki-Górskiej,  pozwolę sobie wyjaśnić szczegóły przestępczej działalności Prokuratora Generalnego RP.

Trzyletnie śledztwo dziennikarskie doprowadziło do następujących wniosków:

W 1991 roku - na fali różnych szemranych interesów w Polsce, założona została firma o nazwie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jej siedziba mieściła się w Wielkiej Brytanii, a właścicielem osoba nieznanego pochodzenia.
Przez kilkanaście lat firma ta oficjalnie zlokalizowana była w Anglii - chociaż działała w Polsce.
Firma ta uznała się beneficjentem Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Zaznaczam, że uporczywe poszukiwania nie doprowadziły mnie do wiedzy: kto i na jakiej podstawie oddał prywatnej firmie   uprawnienia wskazanej wyżej Ustawy?
W 2014 roku - w wyniku matactw urzędników państwowych,  UFG otrzymał  dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - nazywanego w skrócie CEPiK.
Od tego momentu zaczał sie podszywać pod instytucję rządową i  w mediach  uporczywie głosić, że "ubezpieczeniu podlega pojazd niezależnie od sposobu jego wykorzystania".
W ten sposób BEZPRAWNIE nakładają kary na właścicieli pojazdów  wycofanych z ruchu, czy samochodów uszkodzonych.

Tymczasem USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych,  głosi:
"Art. 4. Ubezpieczeniami obowiązkowymi są:
1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, zwane dalej „ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych”.

Natomiast w Art. 2. 1. podane są "Określenia użyte w ustawie"
i podpunkt 14a głosi:
"14a)  wprowadzenie pojazdu do ruchu – wprowadzenie pojazdu na drogę rozumianą zgodnie z art. 2 pkt 1 ustawy – Prawo o ruchu drogowym".

Wynika z tego jednoznacznie, że obowiązkowemu ubezpieczeniu podlegają TYLKO SAMOCHODY PORUSZAJĄCE SIĘ PO DROGACH !!!!!!!!!!!!!
Jednak dzięki ochronie skorumpowanej PROKURATURY, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny OKRADA kierowców  dzięki przestępczej współpracy Urzędów Skarbowych.
Twierdzą bowiem, że ubezpieczeniu podlega sam wpis do bazy danych CEPiK!
Kradzież ta po wielokroć przekracza kwoty - jakie ukradła Polakom firma Amber Gold.
Jednocześnie - po groźbą wysokich kar pieniężnych, właściciele pojazdów używanych tylko latem - na przykład kamperów, maszyn rolniczych, "kierowcy niedzielni" - zmuszeni są do ubezpieczenia ich przez cały rok. To daje nieuzasadnione zyski firmom ubezpieczeniowym w kwotach miliardów złotych.

Moje zapytanie w Trybie Prawa prasowego do Prokuratora Generalnego było tak skonstruowane, że było równocześnie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przez podległych mu Prokuratorów.
Zbigniew Ziobro nie zrobił tego - co do niego należało, a więc nie sprawdził zawiadomienia o przestępstwie wielkich rozmiarów i współdziałania w nim podległych mu prokuratorów. Udzielił za to pokrętną i występną odpowiedź - z której w przyszłości mógłby się "wywinąć".
Ja jednak zamierzam postawić go w przyszłości przed Sądem za współudział w zorganizowanej grupie przestępczej, a zgodnie z Konstytucją - jego przestępstwa się nie przedawniają.
W zasadzie otrzymałem już niepodważalny dowód przestępczej działalności Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i jego zastępcy Agaty Gałuszki-Górskiej w postaci odpowiedzi na moją skargę do Sądu Administracyjnego.
Ale wnoszę do Sądu o wyegzekwowanie od Prokuratora Generalnego odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania - co będzie przyznaniem się Zbigniewa Ziobro do udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jeżeli Prokurator Generalny uważa, że zawarłem powyżej "treści o charakterze znieważającym" to może pozwać mnie do Sądu, a tam przedstawię dziesiątki dowodów na potwierdzenie swoich słów.
Nie zwalnia to jednak go - jako Urzędnika państwowego z obowiązku odpowiedzi na pytania zadane w Trybie Prawa prasowego.
Odpowiedź na moje pytania zawarłaby się w dziesięciu linijkach i każda z nich brzmiała "nie ma takiego Prawa"!
Zamiast tego Agata Gałuszka-Górska smoli do Sądu elaborat usiłujący udowodnić, że "Prokurator Generalny nie ma obowiązku odpowiedzi na pytania zadane w Trybie Prawa prasowego.
Wysłałem do Zbigniewa Ziobro przedmiotowe pytania, bo ten kreuje się w mediach jako reformator Wymiaru Prawa., a okazał się jeszcze większym przestępcą od swoich poprzedników, bo w pełni świadomie chroni grabież ogromnych rozmiarów!

16 wrzesień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Proszę podesłać, albo opublikować, cóż takiego Ziobro Panu odpisał?

Bardzo mnie to ciekawi, ponieważ trafiła mi się np. sprawa pewnej pani, której firma upadła i zaległe wynagrodzenia wypłacił jej tzw. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który wobec prawotwórczego widzimisię obywatela GB, niejakiego Jana Vicenta etc. utracił w 2012 roku zdolność sądową.

Proszę poszukać na internetowych stronach sądu najwyższego wywodów mędrców prawa nt. zdolności sądowej FGŚP. Piszą o kwestiach N A Z W Y !

Ilu ludzi, których firmy padły wskutek okoliczności od nich niezależnych, jest gnębionych regresowo przez podmiot, który w istocie, w sensie prawnym nie istnieje.

Według polskich "sądów" - "Z A P I S - N A - R A C H U N K A C H - B A N K O W Y C H", to podmiot praw i obowiązków, który do tego ma czynne i bierne prawa w procesie, czyli na równi z ludźmi i spółkami etc.

A zatem jesteśmy przyuczani, że byty wirtualne, a w dalszej kolejności hybrydalne (mieszanka człowieka i technologii to byty, co najmniej jednakowo upodmiotowione i współistniejące.

Ku uwadze myślących.

2019-09-16
Magellan

 

ps tam zbrakło po słowie "jej" zwrotu: "byłym pracownikom", stąd ów regres.

2019-09-16
Magellan

 

W styczniu jakaś (....) w imieniu Ziobry napisała, że moją "skargę" odsyła do Prokuratorów (których oskarżyłem) - w celu udzielenia odpowiedzi.
A te bezczelne gnoje napisały mi, że "już raz udzielili odpowiedzi". A NIE UDZIELILI NIGDY ŻADNEJ ODPOWIEDZI.
Tym razem w imieniu Ziobry napisała Agata Gałuszka-Górska dowodząc, że Prokurator Generalny ma ważniejsze sprawy - niż odpowiadanie na pytania prasowe.
Postaram się zeskanować i zamienić skan na tekst.

2019-09-16
Artur Łoboda

 

<strong>Tym razem masz Arturze 1000% (tysiąc %) racji. </strong>

Mam nadzieję, że jeśli nie podlegli urzędnicy, to może ktoś z rodziny, albo przyjaciół ministra Z. Ziobry poinformuje go o problemie, czyli o cwanej i pseudo-legalnej wcince do budżetu, którą to rurą-dziurą wypływają nasze polskie pieniądze do londyńskich cwaniaków. Dobrze byłoby sprawdzić kto był inicjatorem całego tego przedsięwzięcia i kto spowodował doprowadzeni go "ekonomicznego" sukcesu. [Tu przypomniał mi się serial "Londyńczycy - genialny, który nagle się skończył bez kontynuacji, kiedy twórcy zajęli się przekrętami finansowym w tamtejszym CITY, skierowanymi przeciwko polskiej gospodarce. Teraz mało kto pamięta o tym genialnym serialu i nikt nie mówi o dokręceniu ciągu dalszego.]

<strong>Jest duże prawdopodobieństwo, że minister sprawiedliwości jeszcze nie wie o kolejnej koszernej aferze, tym razem z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, który jest w takiej samej mierze ubezpieczeniowy i gwarancyjny jak praca czyniła wolnym po przekroczeniu bramy Auschwitz z napisem "Arbeit macht frei".

Jeśli minister sprawiedliwości wie i to toleruje, to nie tylko on jest wspólnikiem przestępców, ale cały rząd i prezes-naczelnik J. Kaczyński. </strong>
I niech nikt tu nie używa argumentu, że to było za czasów rządu PO-PSL. Było dość czasu, żeby jednym cięciem zlikwidować pijawkę - UFG. tak samo, jak można było jednym przepisem przywrócić zasiłek pogrzebowy w wysokości 6000 zł, który złodzieje z PO+PSL zmniejszyli do 4000 zł!!!!! PiS nie przywrócił zasiłku pogrzebowego. Tymczasem nawet na najtańszej prowincji nie można urządzić pogrzebu na mniej niż 6000 zł.

2019-09-16
Alina

 

No, nie wiem Alino...?
Mnie ZUS napisał, że "pełne koszty pogrzebu (w Krakowie) winny zmieścić się w 3200 złotych" i nie oddał mi nawet 4000 złotych, mimo rachunków na blisko 5000. A pełne koszty były jeszcze większe.


Kiedy był to jeden z nielicznych WOLNYCH Portali - miałem ogromnie dużo ataków z próbą podrzucenia złośliwego kodu. Z tego powodu do dzisiaj komentarze nie przyjmują niczego - poza podstawowym tekstem.
Dlatego wszelkie pogrubienia i kursywa nie będą widoczne.
11 lat temu tą drogą zapisano złośliwy kod który powodował, że serwer łączył się setki razy na sekundę z różnymi witrynami.
Dzisiaj mógłbym się z tego tylko śmiać. Ale wtedy ogromnie spowalniało to łącze i straciłem trochę czasu, by znaleźć przyczynę obciążenia łącza i serwera.

2019-09-16
Artur Łoboda

 

W podkarpackim nie ma takich cyrków z pogrzebem w ZUS. Zwracają koszty do wysokości rachunków przedłożonych przez firmę pogrzebową, której zleciłam uroczystości. To było bez wykupowania gruntu, bez opłaty cmentarnej. A przecież nieboszczyk musi się jeszcze pożegnać z rodziną na stypie....

Ciekawe, czy ktoś z góry PiS-owskiej przejmuje się takimi wpisami jak Twój powyższy i sąsiednie? Mógłby dać znać, że przyjął do wiadomości i coś z tym wielkim problemem zrobi?
A dziennikarze zawodowi?
Piękny, SENSACYJNY TEMAT dla Polsatu, TVN-u, dla "Alarmu" w TVP póki co leży odłogiem. Czyżby odważnym groziła śmierć, jak w przypadku mafii paliwowej?

2019-09-17
Alina

 

A dlaczego dopiero ja - w 2014 roku wyjaśniłem: na czym polega oszustwo "kredytów frankowych".
Nie miałem w tym żadnego interesu, bo na głowę nie upadłem - by wpadać takie oszukańcze długi.
Musiało minąć kilka lat - by "frankowicze" zrozumieli - co napisałem.

Większość ludzi myśli, że "władza nie może się mylić". A ja wiem, że w polityce bryluje najgorsze BYDŁO, które nie cofnie się przed ŻADNĄ podłością.
Widocznie UFG opłaca się WSZYSTKIM.
Mają przecież ogromną kasę ukradzioną kierowcom.
Nikt nie może się przyczepić gdy wykażą, że "zamówili reklamę w mediach".
Chociaż Prokuratorom muszą płacić w wyszukanej formie.

Tak zwana "mafia paliwowa" to przy UFG pikuś.

2019-09-17
Artur Łoboda

 

Oszustwo kredytów frankowych było - mniej więcej - wyczuwalne, nawet przez ludzi, którzy te kredyty brali.
Ale oni myśleli, że przechytrzą system, albo, że się uchowają w niszy, którą - według ich mniemania - "tak sprytnie wykryli".
To był produkt adresowany do ludzi z głębokiego awansu, zasilonych nadmiarowymi, jak na produkt, który wypracowywali, zarobkami i o silnie ukotwiczonych aspiracjach.
Ludzie, o takim profilu mentalnym, zapłacą duże pieniądze za szczebel z drabiny, która się przyśniła Św. Jakubowi.

2019-09-17
Magellan

 

W sprawie tak zwanych "kredytów frankowych" można bankom postawić jeszcze zarzut fałszerstwa pieniędzy - co prawda tylko wirtualnych, ale jednak.

Art. 310 KK: Fałszowanie pieniędzy, środków płatniczych lub papierów wartościowych

2019-09-17
Artur Łoboda

 

Zgadza się.

Problem fałszowania kredytów, to rzecz oczywista i o tym nie pisałem.
A co do oceny tych "umów" przez sądy, to w czasach, gdy obowiązywała linia orzecznicza, że owe umowy są gut, a ludzie, którzy z nimi idą do sądu, to durnie i oszołomy, to pewien skład sądu najwyższego oświadczył, poza protokołem, że tu cytuję: "to my się mamy tym zajmować???"....

Nadmieniam, że jest artykuł 358 (1) kodeksu cywilnego, który daje sądom możność I N G E R E N C J I w tzw. zasadę swobody umów, czyli oceniać, czy umowa zawarta jest W A Ż N A.

Po latach, ci z "sn", naraz zauważyli, że ustrojowy i fundamentalny przepis istnieje i obowiązuje.

Za czas "ślepoty i głuchoty" sądu najwyższego wszystkim jego zaangażowanym funkcjonariuszom zwanym potocznie sędziami, winny być, co najmniej wytoczone postępowania dyscyplinarne.
De cit.

2019-09-17
Magellan

  

Archiwum

Kpina sądowa w sprawie FOZZ
marzec 30, 2005
STOEN jeszcze raz
grudzień 26, 2002
Artur Łoboda
Referendum 2003 roku - Unia Europejska
czerwiec 1, 2003
" Zawisza Czarny "
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
MSP czeka na ocenę ryzyka politycznego sprzedaży akcji RG
lipiec 26, 2002
PAP
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polska - początek czy koniec drogi
styczeń 11, 2005
Artur Łoboda
Broń nuklearna do zmian rezymów
kwiecień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Puzle w skrablach
sierpień 10, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Noam Chomsky o zadłużeniu
styczeń 5, 2007
cgc@poprostu.pl
Zapomniane strajki
sierpień 9, 2003
przesłała Elżbieta
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
maj 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 62,5%
lipiec 17, 2002
PAP
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy to jest służba Narodowi?
lipiec 18, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Do końca
wrzesień 17, 2003
Andrzej Kumor
Przekazanie spisu nazwisk z listy IPN. Gratuluję odwagi Panu Bronisławowi Wildsteinowi.
styczeń 31, 2005
Adam Sandauer
JESZCZE DOM I JESZCZE DOM
styczeń 26, 2003
Mordechaj Gebirtig (ok 1936 r.)
Łajdacy, durnie i ludzie normalni
czerwiec 27, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media