ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

WIELKA ŚWIATOWA REWOLUCJA „MIKROCEFALI JAHWE” 
17 październik 2010      dr Marek Głogoczowski
Wielkie aj waj w TVN 
13 listopad 2011      Alina
Na co czeka szeryf. Przecież ma ich "na tacy".  
7 sierpień 2017     
Czy to przyczyni się do chwilowego pokoju na świecie? 
18 luty 2019      Artur Łoboda
Skleroza Staniszkis 
8 grudzień 2017     
Kłamstwa COVID 
29 kwiecień 2022     
Zygmunt Jan Prusiński NOC W TEATRZE - część pierwsza 
29 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
W jakim kraju naprawdę żyjemy? 
26 styczeń 2015      Artur Łoboda
Prostaczkowie nazywają to skandalem 
12 styczeń 2010      Artur Łoboda
22 lipca. To była nasza młodość.  
22 lipiec 2016      Artur Łoboda
Chossudovsky: USA rozpocznie trzecią wojnę światową od ataku na Iran 
20 luty 2010      Rebel
Bajka o Platformie i Stonodze 
17 czerwiec 2015      Baj-Kał
Kilka uwag o honorze 
21 lipiec 2016      Artur Łoboda
Oszczędzać na emeryturę samemu czy zdać się na ZUS? 
1 lipiec 2016      www.independenttrader.pl
Ukrywana prawda na mechanizm zbrodni 
22 maj 2015     
Development in Poland of Democracy and International Law in Late Medieval and Early Modern Europe  
12 lipiec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Zmarła Krystyna Grzybowska 
21 wrzesień 2018     
Co to jest epidemia? 
13 maj 2020     
Z kowidem będzie tak samo 
15 listopad 2020     
Kulturowe oszustwo XXI wieku Cel - zniszczenie polskiej kultury 
29 lipiec 2014      Artur Łoboda

 
 

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wspólnikiem przestępców!

Kraków 14.09. 2019

Artur Łoboda     
Polskie Niezależne Media
Pr 164/10
.......
.......
Sygn. akt II SAB/Wa 582/19


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Wydział II
00-013 Warszawa, ul. Jasna 2/4Odpowiedź na Wezwanie SąduW odpowiedzi na Wezwanie Sądu podaję swój Pesel ............, jakkolwiek pozew składam jako redaktor naczelny Polskich Niezależnych Mediów Pr 164/10.
Dołączam też  kserokopię wpłaty opłaty sądowej w kwocie 100 złotych.
Jednocześnie  uzupełniam swój pozew wnosząc o obciążenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro wszystkimi kosztami postępowania sądowego.

W związku z pokrętną i występną odpowiedzią  Zastępcy Prokuratora Krajowego Agaty Gałuszki-Górskiej,  pozwolę sobie wyjaśnić szczegóły przestępczej działalności Prokuratora Generalnego RP.

Trzyletnie śledztwo dziennikarskie doprowadziło do następujących wniosków:

W 1991 roku - na fali różnych szemranych interesów w Polsce, założona została firma o nazwie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jej siedziba mieściła się w Wielkiej Brytanii, a właścicielem osoba nieznanego pochodzenia.
Przez kilkanaście lat firma ta oficjalnie zlokalizowana była w Anglii - chociaż działała w Polsce.
Firma ta uznała się beneficjentem Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Zaznaczam, że uporczywe poszukiwania nie doprowadziły mnie do wiedzy: kto i na jakiej podstawie oddał prywatnej firmie   uprawnienia wskazanej wyżej Ustawy?
W 2014 roku - w wyniku matactw urzędników państwowych,  UFG otrzymał  dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - nazywanego w skrócie CEPiK.
Od tego momentu zaczał sie podszywać pod instytucję rządową i  w mediach  uporczywie głosić, że "ubezpieczeniu podlega pojazd niezależnie od sposobu jego wykorzystania".
W ten sposób BEZPRAWNIE nakładają kary na właścicieli pojazdów  wycofanych z ruchu, czy samochodów uszkodzonych.

Tymczasem USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych,  głosi:
"Art. 4. Ubezpieczeniami obowiązkowymi są:
1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, zwane dalej „ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych”.

Natomiast w Art. 2. 1. podane są "Określenia użyte w ustawie"
i podpunkt 14a głosi:
"14a)  wprowadzenie pojazdu do ruchu – wprowadzenie pojazdu na drogę rozumianą zgodnie z art. 2 pkt 1 ustawy – Prawo o ruchu drogowym".

Wynika z tego jednoznacznie, że obowiązkowemu ubezpieczeniu podlegają TYLKO SAMOCHODY PORUSZAJĄCE SIĘ PO DROGACH !!!!!!!!!!!!!
Jednak dzięki ochronie skorumpowanej PROKURATURY, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny OKRADA kierowców  dzięki przestępczej współpracy Urzędów Skarbowych.
Twierdzą bowiem, że ubezpieczeniu podlega sam wpis do bazy danych CEPiK!
Kradzież ta po wielokroć przekracza kwoty - jakie ukradła Polakom firma Amber Gold.
Jednocześnie - po groźbą wysokich kar pieniężnych, właściciele pojazdów używanych tylko latem - na przykład kamperów, maszyn rolniczych, "kierowcy niedzielni" - zmuszeni są do ubezpieczenia ich przez cały rok. To daje nieuzasadnione zyski firmom ubezpieczeniowym w kwotach miliardów złotych.

Moje zapytanie w Trybie Prawa prasowego do Prokuratora Generalnego było tak skonstruowane, że było równocześnie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przez podległych mu Prokuratorów.
Zbigniew Ziobro nie zrobił tego - co do niego należało, a więc nie sprawdził zawiadomienia o przestępstwie wielkich rozmiarów i współdziałania w nim podległych mu prokuratorów. Udzielił za to pokrętną i występną odpowiedź - z której w przyszłości mógłby się "wywinąć".
Ja jednak zamierzam postawić go w przyszłości przed Sądem za współudział w zorganizowanej grupie przestępczej, a zgodnie z Konstytucją - jego przestępstwa się nie przedawniają.
W zasadzie otrzymałem już niepodważalny dowód przestępczej działalności Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i jego zastępcy Agaty Gałuszki-Górskiej w postaci odpowiedzi na moją skargę do Sądu Administracyjnego.
Ale wnoszę do Sądu o wyegzekwowanie od Prokuratora Generalnego odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania - co będzie przyznaniem się Zbigniewa Ziobro do udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jeżeli Prokurator Generalny uważa, że zawarłem powyżej "treści o charakterze znieważającym" to może pozwać mnie do Sądu, a tam przedstawię dziesiątki dowodów na potwierdzenie swoich słów.
Nie zwalnia to jednak go - jako Urzędnika państwowego z obowiązku odpowiedzi na pytania zadane w Trybie Prawa prasowego.
Odpowiedź na moje pytania zawarłaby się w dziesięciu linijkach i każda z nich brzmiała "nie ma takiego Prawa"!
Zamiast tego Agata Gałuszka-Górska smoli do Sądu elaborat usiłujący udowodnić, że "Prokurator Generalny nie ma obowiązku odpowiedzi na pytania zadane w Trybie Prawa prasowego.
Wysłałem do Zbigniewa Ziobro przedmiotowe pytania, bo ten kreuje się w mediach jako reformator Wymiaru Prawa., a okazał się jeszcze większym przestępcą od swoich poprzedników, bo w pełni świadomie chroni grabież ogromnych rozmiarów!

16 wrzesień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Proszę podesłać, albo opublikować, cóż takiego Ziobro Panu odpisał?

Bardzo mnie to ciekawi, ponieważ trafiła mi się np. sprawa pewnej pani, której firma upadła i zaległe wynagrodzenia wypłacił jej tzw. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który wobec prawotwórczego widzimisię obywatela GB, niejakiego Jana Vicenta etc. utracił w 2012 roku zdolność sądową.

Proszę poszukać na internetowych stronach sądu najwyższego wywodów mędrców prawa nt. zdolności sądowej FGŚP. Piszą o kwestiach N A Z W Y !

Ilu ludzi, których firmy padły wskutek okoliczności od nich niezależnych, jest gnębionych regresowo przez podmiot, który w istocie, w sensie prawnym nie istnieje.

Według polskich "sądów" - "Z A P I S - N A - R A C H U N K A C H - B A N K O W Y C H", to podmiot praw i obowiązków, który do tego ma czynne i bierne prawa w procesie, czyli na równi z ludźmi i spółkami etc.

A zatem jesteśmy przyuczani, że byty wirtualne, a w dalszej kolejności hybrydalne (mieszanka człowieka i technologii to byty, co najmniej jednakowo upodmiotowione i współistniejące.

Ku uwadze myślących.

2019-09-16
Magellan

 

ps tam zbrakło po słowie "jej" zwrotu: "byłym pracownikom", stąd ów regres.

2019-09-16
Magellan

 

W styczniu jakaś (....) w imieniu Ziobry napisała, że moją "skargę" odsyła do Prokuratorów (których oskarżyłem) - w celu udzielenia odpowiedzi.
A te bezczelne gnoje napisały mi, że "już raz udzielili odpowiedzi". A NIE UDZIELILI NIGDY ŻADNEJ ODPOWIEDZI.
Tym razem w imieniu Ziobry napisała Agata Gałuszka-Górska dowodząc, że Prokurator Generalny ma ważniejsze sprawy - niż odpowiadanie na pytania prasowe.
Postaram się zeskanować i zamienić skan na tekst.

2019-09-16
Artur Łoboda

 

<strong>Tym razem masz Arturze 1000% (tysiąc %) racji. </strong>

Mam nadzieję, że jeśli nie podlegli urzędnicy, to może ktoś z rodziny, albo przyjaciół ministra Z. Ziobry poinformuje go o problemie, czyli o cwanej i pseudo-legalnej wcince do budżetu, którą to rurą-dziurą wypływają nasze polskie pieniądze do londyńskich cwaniaków. Dobrze byłoby sprawdzić kto był inicjatorem całego tego przedsięwzięcia i kto spowodował doprowadzeni go "ekonomicznego" sukcesu. [Tu przypomniał mi się serial "Londyńczycy - genialny, który nagle się skończył bez kontynuacji, kiedy twórcy zajęli się przekrętami finansowym w tamtejszym CITY, skierowanymi przeciwko polskiej gospodarce. Teraz mało kto pamięta o tym genialnym serialu i nikt nie mówi o dokręceniu ciągu dalszego.]

<strong>Jest duże prawdopodobieństwo, że minister sprawiedliwości jeszcze nie wie o kolejnej koszernej aferze, tym razem z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym, który jest w takiej samej mierze ubezpieczeniowy i gwarancyjny jak praca czyniła wolnym po przekroczeniu bramy Auschwitz z napisem "Arbeit macht frei".

Jeśli minister sprawiedliwości wie i to toleruje, to nie tylko on jest wspólnikiem przestępców, ale cały rząd i prezes-naczelnik J. Kaczyński. </strong>
I niech nikt tu nie używa argumentu, że to było za czasów rządu PO-PSL. Było dość czasu, żeby jednym cięciem zlikwidować pijawkę - UFG. tak samo, jak można było jednym przepisem przywrócić zasiłek pogrzebowy w wysokości 6000 zł, który złodzieje z PO+PSL zmniejszyli do 4000 zł!!!!! PiS nie przywrócił zasiłku pogrzebowego. Tymczasem nawet na najtańszej prowincji nie można urządzić pogrzebu na mniej niż 6000 zł.

2019-09-16
Alina

 

No, nie wiem Alino...?
Mnie ZUS napisał, że "pełne koszty pogrzebu (w Krakowie) winny zmieścić się w 3200 złotych" i nie oddał mi nawet 4000 złotych, mimo rachunków na blisko 5000. A pełne koszty były jeszcze większe.


Kiedy był to jeden z nielicznych WOLNYCH Portali - miałem ogromnie dużo ataków z próbą podrzucenia złośliwego kodu. Z tego powodu do dzisiaj komentarze nie przyjmują niczego - poza podstawowym tekstem.
Dlatego wszelkie pogrubienia i kursywa nie będą widoczne.
11 lat temu tą drogą zapisano złośliwy kod który powodował, że serwer łączył się setki razy na sekundę z różnymi witrynami.
Dzisiaj mógłbym się z tego tylko śmiać. Ale wtedy ogromnie spowalniało to łącze i straciłem trochę czasu, by znaleźć przyczynę obciążenia łącza i serwera.

2019-09-16
Artur Łoboda

 

W podkarpackim nie ma takich cyrków z pogrzebem w ZUS. Zwracają koszty do wysokości rachunków przedłożonych przez firmę pogrzebową, której zleciłam uroczystości. To było bez wykupowania gruntu, bez opłaty cmentarnej. A przecież nieboszczyk musi się jeszcze pożegnać z rodziną na stypie....

Ciekawe, czy ktoś z góry PiS-owskiej przejmuje się takimi wpisami jak Twój powyższy i sąsiednie? Mógłby dać znać, że przyjął do wiadomości i coś z tym wielkim problemem zrobi?
A dziennikarze zawodowi?
Piękny, SENSACYJNY TEMAT dla Polsatu, TVN-u, dla "Alarmu" w TVP póki co leży odłogiem. Czyżby odważnym groziła śmierć, jak w przypadku mafii paliwowej?

2019-09-17
Alina

 

A dlaczego dopiero ja - w 2014 roku wyjaśniłem: na czym polega oszustwo "kredytów frankowych".
Nie miałem w tym żadnego interesu, bo na głowę nie upadłem - by wpadać takie oszukańcze długi.
Musiało minąć kilka lat - by "frankowicze" zrozumieli - co napisałem.

Większość ludzi myśli, że "władza nie może się mylić". A ja wiem, że w polityce bryluje najgorsze BYDŁO, które nie cofnie się przed ŻADNĄ podłością.
Widocznie UFG opłaca się WSZYSTKIM.
Mają przecież ogromną kasę ukradzioną kierowcom.
Nikt nie może się przyczepić gdy wykażą, że "zamówili reklamę w mediach".
Chociaż Prokuratorom muszą płacić w wyszukanej formie.

Tak zwana "mafia paliwowa" to przy UFG pikuś.

2019-09-17
Artur Łoboda

 

Oszustwo kredytów frankowych było - mniej więcej - wyczuwalne, nawet przez ludzi, którzy te kredyty brali.
Ale oni myśleli, że przechytrzą system, albo, że się uchowają w niszy, którą - według ich mniemania - "tak sprytnie wykryli".
To był produkt adresowany do ludzi z głębokiego awansu, zasilonych nadmiarowymi, jak na produkt, który wypracowywali, zarobkami i o silnie ukotwiczonych aspiracjach.
Ludzie, o takim profilu mentalnym, zapłacą duże pieniądze za szczebel z drabiny, która się przyśniła Św. Jakubowi.

2019-09-17
Magellan

 

W sprawie tak zwanych "kredytów frankowych" można bankom postawić jeszcze zarzut fałszerstwa pieniędzy - co prawda tylko wirtualnych, ale jednak.

Art. 310 KK: Fałszowanie pieniędzy, środków płatniczych lub papierów wartościowych

2019-09-17
Artur Łoboda

 

Zgadza się.

Problem fałszowania kredytów, to rzecz oczywista i o tym nie pisałem.
A co do oceny tych "umów" przez sądy, to w czasach, gdy obowiązywała linia orzecznicza, że owe umowy są gut, a ludzie, którzy z nimi idą do sądu, to durnie i oszołomy, to pewien skład sądu najwyższego oświadczył, poza protokołem, że tu cytuję: "to my się mamy tym zajmować???"....

Nadmieniam, że jest artykuł 358 (1) kodeksu cywilnego, który daje sądom możność I N G E R E N C J I w tzw. zasadę swobody umów, czyli oceniać, czy umowa zawarta jest W A Ż N A.

Po latach, ci z "sn", naraz zauważyli, że ustrojowy i fundamentalny przepis istnieje i obowiązuje.

Za czas "ślepoty i głuchoty" sądu najwyższego wszystkim jego zaangażowanym funkcjonariuszom zwanym potocznie sędziami, winny być, co najmniej wytoczone postępowania dyscyplinarne.
De cit.

2019-09-17
Magellan

  

Archiwum

Biskupia zdrada
kwiecień 13, 2004
PAP
Wystarczy jedno robaczywe
październik 27, 2007
Dziennik
Amerykańska Teokracja?
maj 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Obrazu obraza
luty 13, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Konkurs dla przewodników
lipiec 1, 2004
Iran Celem Głównym Wojny na Bliskim Wschodzie?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Polityczny kabaret
Ostatnie dni ex prezydenta Krakowa

grudzień 8, 2002
Artur Łoboda
KLIMAT MIASTA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Ubierz swoją choinkę
grudzień 24, 2002
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
Wniosek
maj 4, 2004
Problem uregulowania kwestii wizowych między Polską a USA -rozwiązania stosowane wobec obywateli USA przez inne kraje
marzec 26, 2008
tłumacz
Może ktoś z Państwa doradzi
wrzesień 27, 2006
zaprasza.net
LPR tylko dla Polaków
listopad 10, 2004
Wina ministrów
sierpień 27, 2007
Marek Olżyński
Teraz Bush - poglądy "prawicy" sprzed lat
październik 26, 2008
"Prawica"
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
Kwaśniewski nie chce zmieniać konstytucji... wie jak ominąć konstytucję
styczeń 17, 2003
PAP
Utrata Szacunku Intelektualnego, Politycznego i Moralnego w Iraku
marzec 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"PORZˇDNI LUDZIE ZACZYNAJˇ SIĘ BAĆ" oświadczył Miller
czerwiec 16, 2002
analityk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media