ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

LSD jako broń polityków 
24 czerwiec 2020     
Dr Naomi Wolf odkrywa plan firmy Pfizer w sprawie wyludnienia, o czym świadczą ich własne dokumenty 
10 grudzień 2023     
Analityk z Wall Street mówi, że „szczepionki przeciw krukowicom” są „największym oszustwem w historii 
23 marzec 2022     
Rozliczyć zbrodniarzy covidowych! 
20 sierpień 2020     
Tajemnica sarkofagu Kaczyńskich 
24 kwiecień 2010      Artur Łoboda
„Wyremontowany” etos AK 
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Historia, która nikogo nie uczy 
30 marzec 2016      Artur Łoboda
Lucyna Kulińska i Agnieszka Piwar o współczesności Ukrainy 
20 kwiecień 2018      eMisjaTv
To jest „kontrola absolutna”  
21 kwiecień 2023     
Profesor to najczęściej idiota 
16 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Anti-Zionist America Political Action Committee 
14 luty 2026     
Justin Trudeau ukrył się przed Kanadyjczykami.
Kiedy ruszycie po polskojęzycznych eskiomosów?
 
29 styczeń 2022      Artur Łoboda
Soros podjudza do wojny 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Niemcy mają prawa do "Czerwonych maków na Monte Cassino" 
8 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Inwigilacja 2019 
1 czerwiec 2019      Artur Łoboda
Wspólnicy ludobójstwa! 
17 maj 2026      Artur Łoboda
Ponowne wezwanie o podanie jakimi testami straszeni są Polacy 
29 czerwiec 2020     
Ryzyko Wstrzymujące Prezydenta Obamę w Syrii 
8 maj 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Czekając na entą mutację zjawy 
13 lipiec 2021     
List do śmiecia 
9 sierpień 2020     

 
 

Chiny zwalczają kryzys

W drugim kwartale roku 2009, Chiny osiągnęły rezerwy w walucie innych państw w wysokości 2, 132 trylionów dolarów (ponad dwa tysiące miliardów dolarów), według „The Wall Street Journal” z 16go lipca, 2009. Sukces rządu Chin w zwalczaniu kryzysu następuje szybciej niż się tego spodziewała większość ekonomistów. W rezultacie 15go lipca 2009 ilość transakcji na giełdzie nowojorskiej była największa od 2007 roku.

Ekonomiści oceniają że wzrost gospodarki Chin osiągnął 8% w ciągu ostatnich 12 miesięcy a, w samym drugim kwartale, wzrost Chin był około 15%. Obecnie wyłania się pytanie jak szybko gospodarka Chin, uważana za trzecią na świecie po USA i Japonii, uwolni się od zależności od subsydiów rządowych, nim zaczną się długo-terminowe problemy.

Możliwość utrzymania ekspansji ekonomicznej za pomocą interwencji rządu centralnego jest obecnie kluczową kwestią dla gospodarki światowej, która przeżywa największy spadek od lat, podczas gdy w bieżącym roku, ekonomiści spodziewają się kurczenia najbardziej rozwiniętych ekonomii na świecie..

Dyrektor wydziału prognoz Banku Światowego, Hans Timmer, powiedział, że Chiny będą jednym z pierwszych państw, które wyprowadzą gospodarkę światową, z obecnego kryzysu. Tak, więc Chiny stają się głównym państwem wyprowadzającym świat z kryzysu, podczas gdy w USA wystraszeni konsumenci zmniejszają zakupy i więcej oszczędzają.

Poprawa w Chinach nastąpiła po wydaniu przez banki państwowe dwukrotnie więcej nowych pożyczek niż było wydane rok temu, w pierwszej połowie 2008. Obecnie ekspansja pieniądza w obiegu jest blisko trzykrotnie większa w Chinach niż w USA. Niektórzy ostrzegają przed zbyt szybkim inwestowaniem w mieszkania, etc. w Chinach. Tak więc Chiny stały się jedną z najważniejszych gospodarek na świecie i ich obecny wzrost gospodarczy ma duży wpływ na gospodarkę światową.

Podczas gdy procent domów w budowie spada w USA w Chinach wzrósł on ostatnio o 10%. Wzrost rezerw walut zagranicznych w Chinach do ponad dwu trylionów dolarów wynikł ze wzrostu obcych inwestycji w gospodarkę Chin mimo tego, że rząd chiński obecnie pożycza pieniądze a konto wzrostu gospodarczego w przyszłości.

Tymczasem słabnie popyt na eksport z Chin, o 22% w bieżącym roku. W Chinach 20% siły roboczej jest zatrudnione przez państwo. Jak dotąd brak jest poprawy w tempie sprzedaży podstawowych narzędzi przez przedsiębiorstwa prywatne. Natomiast popyt na nowe domy w Chinach utrzymuje się na wysokim poziomie. Wzrósł on o 50% w czerwcu 2009, podczas gdy ilość domów w budowie wzrosła o 12% w stosunku do poprzedniego roku. Jest to mniejszy wzrost niż w latach poprzednich, kiedy wynosił on pond 30%.

Obecnie rząd chiński subsydiuje zakup samochodów prywatnych oraz wyposażenia mieszkań tak, że nawet obiecuje wprowadzenie nowych sposobów do zachęcania Chińczyków do zwiększenia zakupów dla dobra wzrostu gospodarki Chin. Program ten podoba się ministrowi handlu USA, Gary Locke, który zaleca dalszy wzrost wewnętrznego rynku w Chinach oraz podniesienie kursu wymiany waluty chińskiej w celu dalszego wzrostu konsumpcji Chińczyków w celu poparcia szybszego powrotu do zdrowia ekonomii światowej.

Chiny stały się jedną z najważniejszych gospodarek na świecie. Jest to wielka zmiana od czasów, kiedy W. Brytania toczyła wojny o opium, czyli wojny, którymi Chińczycy byli zmuszani do kupowania od Brytyjczyków opium. Wówczas Brytyjczycy mieli wielką produkcję opium w Indiach, na terenie dzisiejszego Bangladeszu. Chińczycy pamiętają upokorzenia i wyzysk przez Brytyjczyków i dziś są dumni ze swego postępu w zwalczaniu kryzysu, który powstał w USA w ramach „szwindlu na trylion dolarów.”


WWW.pogonowski.com
17 lipiec 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

VII rocznica agresji NATO na Jugosławię
marzec 23, 2006
Tadeusz Samitowski
Syndrom Olewnika
styczeń 26, 2009
Witold Filipowicz
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
Szybki osąd - tańsze państwo
styczeń 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Złodziejskie rekomendacje
kwiecień 24, 2003
Artur Łoboda
Oczyscic Kosciol
listopad 22, 2006
x
Uczcie się obcych kultur
grudzień 20, 2006
Artur Łoboda
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
Prezydent Krakowa straci immunitet?
luty 10, 2007
PAP
Dzień "długich noży" po wojnie w Libanie?
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Drogi Chin ku rozwojowi
sierpień 9, 2006
darek
Three Zoological Allegpries of Philo’s of Alexandria “Allegories of (Hebrew) Law”
czerwiec 6, 2005
Marek Głogoczowski
Pojednania czas
czerwiec 19, 2005
PAP
In the Shadow of Marienburg
styczeń 11, 2006
Israel Adam Shamir
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
Samohipnoza
wrzesień 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
"Płaska Ziemia" wiedzących wszystko najlepiej
lipiec 19, 2003
Hańba europejska
listopad 10, 2003
Błędna diagnoza
wrzesień 10, 2003
Nowy bankier czwartej Polski
styczeń 10, 2007
AFP/interia.pl
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media