ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Nie tylko respiratorami zabijali pacjentów we Włoszech 
26 styczeń 2021      Artur Łoboda
Doskonały pijar PiS  
7 kwiecień 2020     
List do Marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego 
17 maj 2016      Artur Łoboda
Liberalna wolta 
8 styczeń 2016      Artur Łoboda
Świąteczne życzenia dla Krakowian 
22 grudzień 2010      Artur Łoboda
Politycy UE nazywają szefów rządów „psychopatami” 
16 maj 2022     
Kuba Sienkiewicz a też idiota 
8 grudzień 2021     
Doszliśmy nad przepaść 
30 sierpień 2021     
Kiedy degenerat jest Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego 
5 kwiecień 2019     
Zakazane piosenki 1 
23 listopad 2016     
Rządowi eksperci 
16 listopad 2015      Artur Łoboda
Szanowny panie ministrze Jerzy Miller 
28 wrzesień 2011      Bogusław
Wysoka śmiertelność w krajach sklasyfikowanych jako „Mistrzowie szczepień przeciwko Covid-19”. Zaszczepieni cierpią na zwiększone ryzyko śmiertelności 
19 kwiecień 2022     
Ikra 
4 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Moneda Falsa 
23 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Pożar w burdelu 
1 marzec 2017     
Jedwabne 
17 czerwiec 2020     
Roger Hodkinson, patolog w rządzie Alberty: „Wszystko powinno się skończyć jutro” 
27 listopad 2020      Denise Baldi
Ministerstwo Finansów skutecznie niszczy polską gospodarkę 
24 sierpień 2012      Artur Łoboda
Pytanie o naszą tożsamość 
8 sierpień 2013      Artur Łoboda

 
 

Rosja czy Iran?

Kto zagraża Polsce i Czechom, Rosja czy Iran? Bajki o zagrożeniu przez Iran pochodzą od ludzi, którzy za wszelką cenę bronią monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie. Faktycznie w prasie izraelskiej był artykuł pod tytułem „Koszmarem Izraela jest możliwość straty monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie.” Dlatego też były prezydent Bush, bardzo uległy wobec lobby Izraela, niedawno twierdził, że Iranowi nie wolno nawet znać sekretów produkcji broni nuklearnych.
Natomiast obecny minister obrony USA, Robert Gates, twierdzi, że bardzo ważne jest partnerstwo USA-Rosja w programie rakiet anty-balistycznych w Europie Środkowo Wschodniej. Opinia ta przypomina partnerstwo wojenne w 1943 roku na konferencji w Teheranie, gdzie alianci dokonali zdrady Polski i umieścili ją w strefie wpływów Rosji. Naturalnie trzeba zachować proporcje i pamiętać, że wówczas USA było sprzymierzeńcem Rosji przeciwko Niemcom, a obecnie są konkurentem w sprawie wpływów na świecie i w konkurencji rozmaitych sojuszów z innymi państwami.
Obecnie poglądy na wysokim szczeblu w USA pochodzą z przekonania, że istnieje gwarantowane obopólne zniszczenie na wypadek konfliktu nuklearnego USA-Rosja i że uniknięcie takiego konfliktu jest najważniejszym celem strategicznym Stanów Zjednoczonych, mimo zamieszania, jakie powodują radykalni syjoniści w Waszyngtonie.
O zamieszanie w Waszyngtonie nie trudno, kiedy wielu Amerykanów uważa, że ich rząd jest najlepszym, jaki można osiągnąć za pomocą przekupstwa: „The best government money can buy.” Chodzi o kolosalne kontrybucje lobbystów, którzy pokrywają astronomiczne koszty kampanii wyborczych. Na przykład, obecnie w celu utrzymania na dal w USA służby zdrowia opartej na motywie zysku, zainteresowane firmy ubezpieczeniowe i farmaceutyczne, wydają dziennie półtora miliona dolarów, na koszt prania mózgów przez media w tej sprawie.
Propaganda ta straszy publiczność widmem, że „między pacjentem i lekarzem będzie stał biurokrata.” Tym czasem obecnie w USA biurokraci firm ubezpieczeniowych faktycznie kontrolują służbę zdrowia. Firmy te muszą się wykazać zyskiem w konkurencji przeciwko innym firmom na giełdzie nowojorskiej, wszystko jedno, w jakiej branży działają. Podobnie jak jest w służbie zdrowia, dzieje się i w innych dziedzinach.
Senator Ernest Hollings, przy okazji wycofania się z senatu powiedział, że służył przez 25 lat w komisji senatu do spraw polityki zagranicznej i że na początku każdego zebrania w celu uformowania polityki USA na Bliskim Wschodzie, na takie zebranie przychodził człowiek z lobby Izraela i przynosił ze sobą z góry napisane konkluzje tego zebrania. pożądane przez lobby Izraela. Zawsze uchwalony program zgadzał się z konkluzjami żądanymi przez lobby Izraela, według tego senatora. Kongresman Lee Hamilton po ogłoszeniu swego przejścia na emeryturę powiedział: „Przywódcy Izraela znają dokładnie nasz system i dzięki tej znajomości wykorzystują nas [Amerykanów].” Te zeznania ilustrują rzeczywistość amerykańską.
Odkąd zastąpiono hasło, że „Irak jest śmiertelnym zagrożeniem bytu Izraela,” hasłem, że obecnie „Iran jest śmiertelnym zagrożeniem bytu Izraela,” pojawiły się plany bombardowania Iranu przez Izrael, być może z pomocą USA. Wielu ludzi zgłasza obiekcje w tej sprawie. Na przykład Zbigniew Brzeziński, były architekt polityki zagranicznej prezydenta Jimmy Carter’a, powiedział, że gdyby samoloty Izraela leciały nad Irakiem w celu zbombardowania Iranu, to w takim wypadku samoloty USA powinny zestrzelić bombowce izraelskie raczej niż dopuścić do bombardowania Iranu przez Izrael.
Polska chce być bezpieczna od zagrożenia przez Rosję. Fakt ten nie przeszkadzał Polakom zawierać kontrakty na sprzedaż do Rosji żywności eksportowanej przez Polskę. Pochopna zgoda na budowę wyrzutni amerykańskich systemu Tarczy doprowadziła Polskę do straty dużej części tych kontraktów, na rzecz innych członków NATO. Natomiast obecnie dowiadujemy się z prasy, że proponowany Polsce system anty-balistycznych pocisków SM-3 działałby najlepiej w programie wspólnym USA z Rosją.
Trudno sobie wyobrazić, żeby system SM-3 był w stanie obronić Polskę przed pociskami rosyjskimi z wyrzutni na terenie regionu Królewca. Jakikolwiek wspólny strategiczny program USA i Rosji, czyni z Polski państwo podrzędne, które musi dbać realistycznie o swoje własne interesy, według swoich własnych możliwości, bez pomocy etnicznego bloku wyborców w USA.
Po zniszczeniu wielkich polskich parafii katolickich, obecnie nie ma w Ameryce polskich wyborców głosujących jako blok, tak jak to było jeszcze za czasów prezydenta Kennedy’ego. Obecnie Polacy nie są w stanie konkurować w polityce amerykańskiej przeciwko Żydom, w takiej sprawie, jak „kto jest ważniejszym przeciwnikiem USA, Rosja czy Iran.”

WWW.pogonowski.com
24 październik 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Prace dyplomowe i magisterskie
styczeń 18, 2006
Zneutralizować logikę "zderzenia cywilizacji"
wrzesień 28, 2006
Etienne Balibar
Dług publiczny do 2006 nie przekroczy 55 proc. PKB
listopad 28, 2002
PAP
Pytania do zwolenników zmniejszania podatków
październik 5, 2008
Dariusz Kosiur
Sępy na grobie Miłosza
sierpień 30, 2004
Cyniczne kłamstwo o Arturze Sandauerze - www.polonica.net
styczeń 28, 2006
Adam Sandauer
Duże dzieci chcą wywołać pożar świata
luty 5, 2003
PAP
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
Po to się rozpoczyna wojnę aby na niej zarabiać
wrzesień 28, 2004
Urzędy zapłacą za błędy
maj 22, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Pośpiech w sprzedaży STOENu
grudzień 16, 2002
zaprasza.net
2009.03.05. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
styczeń 1, 2003
tłumacz
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
Czy Polska jest państwem demokratycznym?
listopad 12, 2004
Grzegorz Jagodziński
Informacja przewodniczącego stowarzyszenia "Pokój dla naszych dzieci"
listopad 21, 2006
Jacek Kwiatkowski
"Moralność"
czerwiec 30, 2008
PAP
Unia Europejska dba o polskie dzieci
listopad 28, 2008
PAP
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (8)
WRÓĆ KOMUNO!

listopad 14, 2003
Świętosław Małysz
PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
marzec 24, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
"się"
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media