ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
więcej ->

 
 

Putin zagrożony w grze o naftę


Prezydent Wladimir Putin, jest zagrożony w grze o naftę regionu Morza Kaspijskiego pod sam koniec jego kadencji, która kończy się w marcu 2008. W Azji Centralnej USA stara się za wszelką ceną uzyskać kontrolę dla zachodnich korporacji nad ropą naftową i gazem ziemnym z Turkmenistanu, którego prezydent Gutmanguly Berdimukhamedow wraz z zarządem zasobów energetychnych tego kraju jest obecnie na przedłużającej się wizycie w Waszyngtonie.

Dzieje się to w czasie kiedy miał być zfinalizowany kontrakt Turkmenistanu z Rosją. dający Moskwie ekskluzywne prawa do sprzedarzy i transportu eksportu energetycznego Turkmenów, za pomocą zmodernizowanych i rozbudowanych rosyjskich rurociągów. W roku 2010, rurociągi te miały mieć nośność około stu miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie z produkcji Turkmenistanu i Uzbekistanu, a ich rozbudowa miała się zacząć w 2008 roku.

Gazprom planował 900 km. rurociąg pod Morzem Czarnym do Bułgarji, rocznej pojemności 30 miliardów mertrów sześciennych, a następnie podmorskie południowe połączenia przez Grecję do południowych Włoch i zachodnie przez Rumunię, Węgry, Słowenię i Austrję do północnych Włoch. Gazeta The Wall Street Journal nazywała ten projekt „rurociągiem do serca Europy” z Azji Centralnej i Syberji.

USA chce uniknąć pośrednictwa Rosji i popiera plany rurociągu z Turkmenistanu przez Baku, Gruzję i Turcję do Europy, oraz drugi rurociąg pod Morzem Czarnym do Odessy, do połączenia do istniejącego rurociągu z Odessy przez Brody do Polski. Rurociąg z Baku przez Tyflis do Ceyhanu nad morzem Śródziemnym już jest czynny.

Dowódca sił USA na Bliskim Wschodzie, admirał William Fallon odwiedził Turkmenistan w czerwcu, 2007 i tego miesiąca uzyskał publiczne potwierdzenie, że Turkmenistan jest nadal zainteresowany sprzedażą gazu ziemnego przez nowy rurociąg kontrolowny przez USA i idący pod Morzem Kaspijskim do Baku.

W lipcu, 2007, Turkmenistan jako „państwo neutralne,” ogłosił postęp w rokowaniach w sprawie rurociągu do Baku pod Morzem Kaspijskim, w celu bezpośredniej sprzedaży gazy ziemnego do Europy przez firmę Chevron, oraz wykazał zainteresowanie bezpośrednią sprzedażą do Chin, przez Afganistan do Pakistanu i Indji. Jest to cios w politykę Putina, który przygotował gotowe już do sfinalizowania traktaty dające Rosji monopol w Azji Centralnej.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Andrej Denisow, wyraził szereg objekcji w sprawie rurociągu pod Morzem Kaspijskim z powodu problemów środowiska oraz niewyjaśnionego statusu prawnego dna tego morza i przynależności terenów spornych między Azerbajdżnem i Turhmenistanem. Firma Chevron, zaprzyja?niona z prezydentem Bush’em, zatrudniała kiedyś obecnego sekretarza stanu USA, panią Condoleezzę Rice, która ma wkrótce owiedzić stolicę Turkmenistanu.

Iran jest obecnie nieprzychylny penetracji USA w region Morza Kaspijskiego i w czerwcu prezydent Mahmud Ahmadinedżad przestrzegał Turkmenów, żeby pomagali bronić środowiska Morza Kspijskiego oraz powiedział, że Iran jest przeciwny tej penetracji i chce zachować prerogatywy wspólne państw mających dostęp do tego morza.

Iran chce pomagać Turkmenistanowi w eksporcie gazu do Europy i podpisał w tej sprawie bezpośredni układ z Turcją, bez udziału Rosji. W realizacji tego układu przeszkadzają anty-irańskie poczynania neokonserwatystów-sjonistów rządzących w Waszyngtonie, którzy sprzeciwjają się bezpośrednim zakupom gazu ziemnego, przez Europę z Iranu.

Chiny też interesują się dostawami gazu ziemnego z Turkmenistanu, o który stara się pięciu konkorentów: Rosja, Iran, Europa, USA i Chiny. Berdimukhamedow, prezydent Turkmenistanu, odwiedził Pekin w lipcu 2007 i przed wyjazdem mówił o jego strategji zawierania wielostronnych układów.

Chiny starają się o kontrakt dostaw gazu ziemnego z Turkmenistanu, na 30 lat, w wysokości 30 miliardów metrów sześciennych rocznie, począwszy od 2009 roku, w oparciu o wiercenie szybów przez Chińczyków przez China National Petroleum Corp. (CNPC) nad rzeką Amu Daria, gdzie ocenia się rezerwy gazu na 1700 miliardów metrów sześciennych.

Konkurenci nie są pewni, ile któremu uda się zdobyć z zasobów Turkmenistanu i w jakim stopniu ich oferty są używane jako atututy do targów o ceny sprzedaży gazu. Jeżeli porozumienia Chin z Turkmenistanem dojdą do skutku, korporacje zachodnie maja dużo do stracenia. Poprostu może nie starczyć zasobów Turkmenistanu na sprzedaż do Europy.

Rosja jest w lepszej pozycji żeby równoważyć sobie sprzedaż gazu Turkmenów do Chin niż Europa. Nastomiast dla Teheranu głównym worgiem są sjonisci rządzący w USA i dlatego starają się oni odciąć USA od zasobów Azji Średniej i wolą raczej obecność Chin. Pozatem w przyszłości Iran może podłączyć się do rurociągów chińskich w Turkmenistanie.

Naruralnie USA oferuje zfinansowanie badań środowiska i opłacalności rurociągu z Baku do Turkmenistanu i stara się, żeby Turkmenistan nie przyłączył się do Szanghaj Cooperation Organization (SCO) gdzie oficjanymi językami są chiński i Rosyjski, która to organizacja chce zrealizować azjatycki system energetyczny, bez udziału USA. Jednocześnie Unia Europejska wyznaczyła Jozias’a van Aartsen’a na koordnatora starań o dostawy energetyczne z Azji Środkowej, za pomocą projektu rurociągu 3,300 km t.zw. „Nabucco,” ze wschodniej Turcji przez Bułgarię, Rumunię, Węgry do Austrji kosztem 7,1 miliardów dolarów.

EU stara się o budowę tego rurociągu i Austrja jest jego koordynatorem, a Turkmeni są zadowoleni im więcej państw stara się o ich gaz i nie popierają monopolu Rosji w sprzedaży ich gazu. USA i W. Brytania popierają budowę rurociągu na dnie Morza Kaspijskiego dla zapewnienia dostaw enegji do UE, ofiarowując ceny wyższe niż Rosja chce płacić. Komisja Europejska hamuje ekspansję Gazpromu na rynkach UE i stara się o dostęp do zasobów energetycznych Rosji, przez firmy europejskie.

Przewodniczący Dumy, Konstantin Kosaczew ostrzegł 19go wrzesnia, 2007, że Rosja zastosuje ograniczenia odwetowe wobec UE i wspomiał zachodnie interwencje w Baku w 1917 roku i usiłowania Hitlera zdobycia Baku w czasie wojny. Idzie to w parze ze sprzeciwem Rosji na budowę tarczy w Polsce i dalszą ekspansję NATO na Wschód na dawne republiki Związku Sowieckiego.

Wyra?na jest zbieżność interesów Iranu i Rosji. Natomiast państwa Azji Centralnej opierają się stworzeniu monopolu rosyjskiego, na sprzedaż ich gazu ziemnego. Wielkie korporacje w USA na tyle obawiają się awanturniczej polityki neokonserwatystów dominujących partię republikańską, że obecnie większe wsparcie finansowe dają partji demkratycznej niż republikańskiej.

Zapowiedziany osobisty udział Putina w Teheranie 15go pa?dziernika, 2007, na spotkaniu u szczytu państw położonych nad Morzem Kaspijskim, napewno przyczni się do opó?nienia budowy rurociągu pod-kaspijskiego ale polityka USA i UE w sprawie dostaw paliwa z regionu Azji Średniej zagraża grze Putina w jego staraniach o uzyskanie monopolu przez Rosję na tymi dostawami.

www.pogonowski.com
1 październik 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Minister Izraela: "Musimy być częścią Unii Europejskiej i NATO"
styczeń 4, 2007
BIBUŁA - pismo
Komu ma służyć państwo?
październik 5, 2004
Bartłomiej Doborzyński
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska

U progu eksplozji nuklearnych?


kwiecień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czas tłumaczenia (się)
listopad 14, 2005
Marek Olżyński
"Wyprawki Maturzysty",
luty 3, 2003
Artur Łoboda
2.000 zł za nic
listopad 5, 2004
Jarosław Latacz
Śmietnik umysłowy
sierpień 19, 2008
Artur Łoboda
Wywczasy
maj 19, 2008
Marek Jastrząb
Wierność Ojczy?nie
czerwiec 17, 2005
przesłała Elżbieta
Kto z Was BARANY ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia wobec PiS?
kwiecień 13, 2006
Wyspa rozbitkow z gatunku goiowatych
listopad 20, 2007
kruzoe2
Kłamstwo od tronu
lipiec 25, 2003
Andrzej Kumor
Za, a nawet przeciw
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Zbrodnicza kpina
wrzesień 26, 2004
Obud? się i powąchaj faszyzm Czym jest faszyzm dla Ciebie?
listopad 12, 2005
zygi zza morza
Magia cyfr
luty 16, 2004
LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
marzec 14, 2005
Andrzej Gwiazda
Równe i równiejsze prawo.
styczeń 24, 2003
Adam Zieliński
Czy Państwo odpowiada za swych niepoczytalnych obywateli?
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media