|
Za późno spostrzegli że zostali wydymanymi "patriotami"
|
|
Przebywający w Brukseli minister obrony narodowej Bogdan Klich rozmawiał w siedzibie NATO z sekretarzem obrony USA Robertem Gatesem o rakietach Patriot, które mają być rozmieszczone w Polsce. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Gates miał powiedzieć, że Patrioty będą nieuzbrojone.
. - To był pierwszy temat naszej rozmowy, ale najpierw zdam relację premierowi, dopiero potem będę komentował publicznie - powiedział Klich po półgodzinnym spotkaniu z Gatesem.
Według informacji, do których dotarli dziennikarze, Gates miał powiedzieć Klichowi, iż baterie Patriot będą rotacyjnie rozmieszczone wyłącznie do celów szkoleniowych i ćwiczeniowych, a do tego niepotrzebne jest ich uzbrojenie.
Jeszcze niedawno polski rząd domagał się od USA uzbrojonych rakiet Patriot, w ramach planów rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Miały one być wykorzystywane nie tylko do celów szkoleniowych, lecz także zostać włączone do polskiego systemu obrony antyrakietowej.
Bateria Patriot miałaby zostać zainstalowana w Polsce również w razie rezygnacji z umieszczenia bazy rakiet przechwytujących dalekiego zasięgu wchodzących w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
Niedawno okazało się, iż USA i Polska odmiennie interpretują umowę dotyczącą przekazania rakiet. Rakiety miałyby w Polsce znaleźć się tylko tymczasowo i służyłyby tylko szkoleniu załóg. Za pełny dostęp do rakiet w wersji operacyjnej Polacy musieliby zapłacić. Cena jednej baterii Patriot PAC-3 waha się od 300 mln do miliarda dolarów.
|
|
11 czerwiec 2009
|
|
PAP
|
|
|
|
http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=10&t=382&start=580
Od paru lat mam dużo wolnego czasu. Przy dobrym łączu internetowym i znajomosci 3ch oficjalnych języków ONZ przeglądam polskojęzyczne wiadomosci tylko dla humoru. Nie oczekuję rozbawienia u polskich czytelników, natomiast spodziewam się wybuchu śmiechu u obcokrajowców przy lekturze przykładowych doniesień prasowych, zwłaszcza gdyby były opatrzone proponowanymi przeze mnie tytułami:
NIESTETY, PUTIN POSTAWIŁ WARUNEK WCZEŚNIEJSZEGO UBEZWŁASNOWOLNIENIA BRACI KACZYŃSKICH...
Klich: chcemy od USA w pełni wyposażonych rakiet Patriot
http://www.wprost.pl/ar/163819/Klich-chcemy-od-USA-w-pelni-wyposazonych-rakiet-Patriot/
|
|
2009-06-14
tłumacz
|
|
|
|
Zapomniane ludobojstwo
styczeń 8, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Gdy rozum śpi budzą się upiory
maj 1, 2008
Artur Łoboda
|
Wojna, Hilter i Cheney
kwiecień 11, 2003
http://www.larouchepub.com/
|
Terror Żydów przeciwko Żydom – Część pierwsza: Pogrom Kielecki
czerwiec 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nowa Floriańska
marzec 6, 2006
www.krakow.pl
|
Cytat dnia.
Administracja w Polsce w porównaniu z administracją w Unii
kwiecień 28, 2003
Piotr Mączyński
|
71 agentów SB podczas zjazdu "Solidarności" w 1981 r.
styczeń 22, 2003
Artur Łoboda / PAP
|
Prokuratura czy agencja ochrony?
czerwiec 24, 2004
|
Judaism: A Conspiracy Against Jews, Humanity?
listopad 22, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
My terroryści, albo przypowieść o dontszatach
grudzień 19, 2007
Artur Łoboda
|
Za zwierzaka można iść do więzienia
marzec 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
PoDUPAdłe organy
lipiec 16, 2005
Mirnal
|
Czy palacze powinni płacić wyższe składki na ochronę zdrowia?
czerwiec 1, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bezrobotni korzystają z Unii
maj 1, 2005
cc
|
Odrodzenie patriotyzmu Liga Slowian Polski!
wrzesień 23, 2006
Bogdan Trzy Radla
|
Nacjonalizacja banków przez rząd Francuski i Niemiecki
październik 17, 2008
ZIEMKIEWICZ
|
KONGRES POLSKI SUWERENNEJ - BILANS OTWARCIA
marzec 6, 2004
dr Paweł Ziemiński
|
Sprytne kukulki i medialnie porazone sikorki
kwiecień 4, 2007
Marek
|
Stary dowcip ale postaramy się go odświeżyć
grudzień 9, 2002
zaprasza.net
|
Eksport rewolty - nowa krakowska specjalność
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
|
|
|