ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Skandaliczne premie dla nadzorców budowlanych zostaną kiedyś osądzone 
28 luty 2012      Artur Łoboda
Kiedy prostak zostaje ministrem 
17 maj 2016      Artur Łoboda
Zmarł Zbyszek Łabędzki - twórca: www.ojczyzna.pl 
16 grudzień 2009      przesłała Elżbieta
Najnowsze wiadomości Ruchu JOW - 22 lipca 
22 lipiec 2015      Artur Łoboda
Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa (4) 
9 padziernik 2012      Artur Łoboda
Demokracja a JOW 
4 sierpień 2015      Artur Łoboda
Ubytek rozumu  
15 luty 2016      Artur Łoboda
Gwałtowna zmiana wyników wyborów 
8 lipiec 2013      Artur Łoboda
Bandycka schizofrenia "rządząca" Polską ! 
24 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Wiesław Sokołowski PRAWO BOGIEM wiersz  
20 kwiecień 2012      www.trwanie.com
Sędziowskie szambo 
30 listopad 2017      Artur Łoboda
Stary list od dr Tadeusza Kruczkowskiego z Grodna 
18 luty 2010      MG
Święto Rękawki 2012 r. 
15 kwiecień 2012     
Wyrok na Lasy  
16 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Co jest gorsze: wirus czy urzędnik? 
27 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Na co wydać pieniądze z programu 500+ 
6 sierpień 2016      Artur Łoboda
Boże, chroń nas przed takimi przyjaciółmi 
1 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Adresy i ZOMO 
24 listopad 2010      Goska
Liberum Veto 
16 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Upadek państwa Izrael? 
22 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Koszt Najazdu USA na Irak


Prezydent Obama, oskarżany o udawanie chrześcijanina i jakoby „w rzeczywistości muzułmanin” a w dodatku jakoby „marksista” ogłosił „koniec wojny” i nawet chwalił prezydenta Bush’a, który pogwałcił prawo międzynarodowe napadem na Irak. Komentator Paul Craig Roberts pisze 3 wrzesnia 2010 w artykule opublikowanym na portalu internetowym Antiwar.com, że decyzja napadu na Irak opierała się ma kłamstwach i żołnierze USA ginęli z powodu oszustwa a nie w obronie swego kraju.
Jednocześnie według prawa międzynarodowego USA jest odpowiedzialne za śmierć miliona Irakijczyków pod okupacją amerykańską, jak też za pozbawienie kilku milionów ludzi dachu nad głową. Tymczasem prezydent Obama mówi o kosztach USA poniesionych w uwalnianiu Iraku. Niestety Irak jest w rękach marionetkowego rządu i nadal jest okupowany przez 50,000 żołnierzy amerykańskich oraz 200,000 najemnych ochraniarzy, pod władzą ambasady amerykańskiej umieszczonej w obwarowanej fortecy.
Roberts krytykuje prezydenta Obamę za pomijanie strat poniesionych przez Irakijczyków, głównie kobiety i dzieci, jak też faktu, że jest obecnie blisko cztery miliony uciekinierów wśród, których jest wielu wykształconych ludzi. Infrastruktura Iraku jest zniszczona. Obecnie Irak stał się amerykańską marionetką posłuszną rozkazom z Waszyngtonu.
Nie można już twierdzić, że napad na Irak uratował USA przed atakiem nuklearnym Saddama Husseina oraz przed atakami Al-Qaidy. Natomiast Sadam Hussein, kiedyś serdecznie obejmowany przez ministra obrony Donalda Rumsfeld’a, później był wprowadzony w błąd przez ambasadorkę USA panią Gilesby i dopuścił się ataku na Kuweit oraz mordował i torturował ludzi. Niestety tak czynili tez Amerykanie w takich więzieniach jak w Guantanamo i AbuGharib. Działo się to przy pomocy doradców izraelskich, doświadczonych na więzionych w Izraelu Palestyńczykach. Ten spadek po rządach Bush/Cheney dalej kontynuuje rząd Obamy.
Roberts uważa, że nikt w USA, poza ludźmi niespełna rozumu, nie wierzy, że rząd USA zadłużył się na trzy tryliony dolarów, żeby usunąć od władzy Saddama Husseina i uwolnić Irak od jego tyranii. Hussein gotów był ustąpić według tego autora bez walk, w których poległo blisko 5,000 Amerykanów i wielokrotnie więcej zostało kalekami. Największym kosztem tego napadu jest podważenie amerykańskiej praworządności i swobód obywatelskich, podczas gdy prezydent został wyjęty z pod prawa i nakazuje szpiegowanie Amerykanów bez pozwolenia i uzyskania jakiejkolwiek decyzji sądu zatwierdzającej Obecny kompletny nadzór służb specjalnych nad obywatelami.
Łamanie są prawa międzynarodowego, zabraniającego stosowania tortur przez prezydent, który inicjuje i prowadzi działania wojenne bez uprzedniej zgody kongresu w Waszyngtonie, tak jak tego wymaga konstytucja. Dzieje się to niby w imię bezpieczeństwa państwa. Niestety krytycy, zwłaszcza cudzoziemcy, którzy oponują oficjalnie są zwykle kwalifikowani jako „terroryści.”
Prezydent Obama twierdzi, że amerykańskie łamanie prawa międzynarodowego w
Iraku skończyło się, ale niestety trwa dalej w Afganistanie, gdzie według dyrektora CIA kryje się „pięćdziesięciu lub mniej” członków Al-Qaidy. Roberts obawia się, że koszty pacyfikacji Afganów wyniosą trylion dolarów w formie dalszego zadłużenia skarbu USA, a tym samym zadłużenia podatników amerykańskich. Według Roberts’a najbardziej ekonomicznym sposobem zwalczania „terrorystów” byłoby zaniechanie budowy amerykańskiego imperium na Bliskim Wchodzie i w Azji Centralnej oraz zrezygnowanie z narzucania władzy amerykańskich rządów marionetkowych miejscowej ludności.
Przekupieni satelici amerykańscy w Europie, którzy szczycą się „ich wysoką moralnością” jednocześnie korzą się przed Waszyngtonem i wykonują rozkazy ich „panów amerykańskich” oraz jednocześnie napełniają swoje kieszenie amerykańskimi dolarami. Zachód, który opierał się władzy absolutnej od czasów ogłoszenia Wielkiej Karty Wolności, obecnie narzuca tyranię sobie i innym krajom świata według Roberts’a.
Komentator Paul Craig Roberts jest popularny wśród środowiska „anty-wojennego” w USA, ale sięgając do Wielkiej Karty Wolności z 1215 roku zapomina on o wiekach władzy absolutnej na Zachodzie w czasie, kiedy w Polsce rozwijała się Rzeczpospolita Szlachecka i z końcem XVIgo wieku, kiedy było w Polsce, po raz pierwszy na świecie było milion wolnych obywateli z pośród których, każdy dorosły mężczyzna miał prawo być kandydatem na króla w wolnych i powszechnych wyborach, a wszyscy obywatele, tak mężczyźni jak i kobiety mieli wówczas jednakowe prawo dziedziczenia własności. Polska była jedynym państwem w Nowożytnej Europie, w którym process ustawodawczy kształtował kulturę narodową.
Mimo pominięcia przez niego powyższych faktów historycznych mało znanych na Zachodzie, a dotyczących historii rozwoju praw obywatelskich, warto zanotować anty-wojenne i anty-imperialne opinie Paul’a Craig’a Roberts’a znanego obserwatora sceny politycznej Stanów Zjednoczonych.

WWW.pogonowski.com
5 wrzesień 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

THE GLOBAL ELITE IS DIVIDING ITS MINIONS INTO TWO "HOUSE TEAMS"...AGAIN!
marzec 27, 2003
O głupocie i złym wychowaniu
wrzesień 13, 2006
Olaf Swolkień
Apel do POLONI I POLAKOW
luty 28, 2008
XXX
Brakująca narodowość... Przykładowa tresura AOTE
lipiec 20, 2008
tłumacz
mafijne zwyczaje
lipiec 12, 2003
® © Mirosław Krupiński
Manipilowanie cyframi - polskie bezrobocie
listopad 30, 2003
Dziennik Polski
Koszulki z podobizną Hitlera
lipiec 23, 2004
Afera tysiąclecia?
maj 19, 2006
kazik
Lepper: papież opowiedział się za trzecią drogą
sierpień 19, 2002
PAP
cdsadca
kwiecień 17, 2005
caac
Nowe prawo upadłościowe umożliwi stosowanie procedury naprawczej
sierpień 13, 2002
PAP
Unia Europejska - dinozaur czekający na dobicie?
sierpień 25, 2004
Carl Beddermann
Brońmy się przed zdradą
czerwiec 30, 2004
Marek Kamiński
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
Cała Polska kocha górników
grudzień 4, 2006
Remigiusz Okraska
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Armia izraelska zburzyła kwaterę Arafata
wrzesień 21, 2002
AFP
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska
Towarzystwo ochrony ormowców
styczeń 7, 2003
Artur Łoboda
Dług Polski
luty 27, 2006
Goska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media