ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

4 badania uzupełniają dowody na promieniowanie elektromagnetyczne związane z technologią bezprzewodową u ludzi 
19 styczeń 2023      Suzanne Burdick
Tajemnice ratowania banków 
25 marzec 2015      Artur Łoboda
Dwa spojrzenia 
20 grudzień 2015      Artur Łoboda
Znaczenie Kodeksu Norymberskiego: Powszechne prawo do świadomej zgody na interwencje medyczne 
7 kwiecień 2021     
Totalitaryzm Liberalny 
5 luty 2011      Artur Łoboda
PIERWSZYM ETAPEM PRZEWROTU IDEOLOGICZNEGO JEST PROCES DEMORALIZACJI Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow 
27 czerwiec 2020      Alina
Polska bananowa 
12 styczeń 2017     
Nie ma żadnej "sztucznej inteligencji" (sierpień 2025) 
21 sierpień 2025      Artur Łoboda
Nadzwyczajna sesja rady Warszawy - afera reprywatyzacyjna, Guział, Hejka, Waltz  
1 wrzesień 2016     
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
30 listopad 2023     
Ku czemu zmierzają politycy? 
15 listopad 2012      Artur Łoboda
Piszmy listy do więzienia! 
13 sierpień 2016      Artur Łoboda
"Eurosteptycyzm" 
4 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Unia im. Adolfa Hitlera 
30 marzec 2018      Jan Piński
Pytanie o naszą tożsamość 
8 sierpień 2013      Artur Łoboda
Eugenika kultury (2) 
7 luty 2015      Artur Łoboda
Lekarze pozywają FDA za kampanię przeciwko stosowaniu iwermektyny w leczeniu COVID-19 
12 czerwiec 2022     
Czy Elon Reeve Musk dalej rządzi w PayPal? 
8 maj 2022      Ethan Huff
Naród Mutantów... 
7 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Logika syjonisty 
27 czerwiec 2025     

 
 

"Zmieleni" idą do przodu

W przeciągu ostatnich kilku tygodni zrobiło się głośno w temacie wprowadzenia JOW do Sejmu. Dużą rolę w kreowaniu tej sytuacji odegrała tzw. "platforma oburzonych".
Najlepszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego włączyliśmy się w tę inicjatywę, niech będą słowa Wojtka Kaźmierczaka ze spotkania w Gdańsku:

“Przyjechaliśmy tutaj, żeby przekonać Państwa, że właśnie ten postulat – wprowadzenie 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu – to postulat pierwotny w stosunku do wszystkich innych, to warunek konieczny do naprawy polskiego państwa! Czterysta sześćdziesiąt jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, tak żeby w Sejmie byli posłowie odpowiedzialni przed wyborcami, i posłowie kompetentni, żebyśmy mieli z kim rozmawiać i nie musieli się za nich wstydzić." - całe wystąpienie można obejrzeć na youtube.com

Ku naszemu zaskoczeniu na to całe zamieszanie zareagował nawet premier Donald Tusk mówiąc: “mnie nikt do jednomandatowych okręgów wyborczych nie musi przekonywać”.

Dlatego zasugerowaliśmy Panu Premierowi, kilka prostych kroków, które mógłby podjąć we własnym zakresie, a które znacząco przybliżyłyby nas do wprowadzenia JOW.

Najważniejszym z nich byłoby wystąpienie z apelem do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o zarządzenie za zgodą Senatu (w którym większość posiada Platforma Obywatelska) referendum ogólnokrajowego z pytaniem o JOW. Pełną treść oświadczenia można przeczytać na stronie zmieleni.pl

Korzystając z okazji chciałbym prosić Państwa o dalsze aktywne promowanie idei JOW, w szczególności naszej reakcji na słowa Premiera. Można to robić na wiele sposobów. Prześlijcie tego maila do znajomych, "polubcie" nasze wpisy na https://www.facebook.com/Zmieleni napiszcie twitta odsyłającego do strony zmieleni.pl. Można również wysyłać teksty o JOW do mediów lokalnych (gazet, portali internetowych) - potrzebujecie więcej informacji jak? Piszcie na kontakt@zmieleni.pl. Tylko w ten sposób możemy wywrzeć presję na rządzących.

Jak co miesiąc zwracamy się również z prośbą o wsparcie finansowe - działanie na taką skalę wymaga zaplecza finansowego. Można nam pomóc np. poprzez płatność internetową (dotPay). Na naszej stronie są też podane inne sposoby wpłaty, publikujemy tam również wszystkie wpływy oraz zestawienie wydatków.

Na koniec chciałbym w imieniu własnym i całego sztabu akcji zmieleni.pl złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Niech upłyną w radości oraz spokojnej i rodzinnej atmosferze.

Polecam do przeczytania artykuł Front jedności przeciw JOW, który ukazał się pierwotnie w tygodniku "Uważam rze", tekst Jerzego Gieysztora "O istocie postulatu JOW" oraz wystąpienia Pawła Kukiza na zjeździe oburzonych w Gdańsku.

Pozdrawiam,
koordynator akcji zmieleni.pl
31 marzec 2013

Patryk Hałaczkiewicz 

  

Komentarze

  

Archiwum

Wirus H5N1 zaatakował "GW" ?
marzec 7, 2006
Marek Olżyński
Pamięci ofiar zamachu w Madrycie.
marzec 28, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
Szef NBP kontra prezydent
marzec 8, 2006
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Po drugiej stronie wolności
lipiec 16, 2007
Marek Olżyński
Program "Polska 2005" (III)
marzec 9, 2005
jeswiat
Demograficzne podłoże kryzysu i gro?ba inflacji
wrzesień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Karawana idzie dalej..."
luty 13, 2005
zapodał jasiek z toronto
Morskie Igrzyska
sierpień 5, 2003
Zbigniew Sulatycki
Kto z Was BARANY ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia wobec PiS?
kwiecień 13, 2006
plastyki, plastycy
listopad 12, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Piąta Kolumna organizuje kolejną imprezę "dialogu" polsko-żydowskiego
maj 16, 2007
bibula
mozajka
wrzesień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wybory w Rosji
luty 2, 2008
. bez podpisu
POLSKA - UNIA 11
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
"Reformy"
marzec 3, 2004
Ala
Amerykańska Teokracja?
maj 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Izraelskie czołgi wróciły do Strefy Gazy
sierpień 8, 2002
PAP
Korespondencja z Bagdadu
lipiec 5, 2003
http://www.przekroj.com.pl
Gdy rozum śpi budzi się Ziemkiewicz
wrzesień 24, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media