ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Teorie "profesura" 
13 maj 2020      Artur Łoboda
Lekarze pozywają FDA za kampanię przeciwko stosowaniu iwermektyny w leczeniu COVID-19 
12 czerwiec 2022     
Krypta 7: ujawniono narzędzia hakerskie CIA 
12 listopad 2020     
700 milionów ludzi umrze z powodu zastrzyków COVID, mówi dr David Martin 
8 październik 2022     
Wymuszanie fałszywych zeznań przez CIA? 
23 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Tragiczna informacja z Syberii o pożarach 3 mln ha lasów 
3 sierpień 2019      Alina
Soros i Komorowski - dwaj przyjaciele 
15 październik 2014      Artur Łoboda
To jest wojna przeciwko ludzkości! 
29 październik 2020      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński PRZESZEDŁEM TĘ PRZEŁĘCZ - część piąta  
27 luty 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Co dalej z Polską (2) 
3 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Bal w Sejmie 
7 wrzesień 2020      Justyna Walker
Donald Trump również uczestniczył w spisku kowidowym!  
26 styczeń 2023     
Petryfikacja 
30 marzec 2015      Artur Łoboda
Globalny świat walczy z państwami narodowymi 
30 październik 2020      krakus
Stara śpiewka, czyli: kropla drąży beton 
25 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Naukowcy przyznają, że kłamali na temat „wycieku” z laboratorium covidowego, aby ukryć Fauciego 
28 lipiec 2023      Ethan Huff
Alfabet Polaka 
25 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Opus dei nosicieli Biblii oraz Krzyża Załącznik do Części II Problemu Stwarzania/Wygaszania Informacji 
3 sierpień 2009      Tłumaczyli MG i RŁ
Kto głosował za CETA (!) 
5 listopad 2016     
Dr Robert Malone: Szczepionki COVID trwale niszczą zdrowie dzieci 
28 styczeń 2022     

 
 

Globalizm totalitarny 1/2

Wielki biznes wykorzystuje „pandemię koronową”, aby rozwiązać swój kryzys wyzysku poprzez przemianę w autorytarny reżim.

Nota redakcyjna:

Szanowni Państwo

od zawsze staram się wybierać zwięzłe teksty, a i sam piszę w telegraficznym skrócie.
Poniższy tekst jest jednak ogromnie ważny.
Co drugie zdanie winno w nim być pogrubione i opisane największym możliwym fontem.

Namawiam do wysiłku - by zrozumieć i zapamiętać każdą zawartą tu myśl.
Artur ŁobodaGlobalny kapitalizm jest na najlepszej drodze do największego kryzysu gospodarczego od czasów II wojny światowej.
Miliarderzy i wielkie korporacje chcą rozwiązać ten problem poprzez globalny reżim kryzysowy, legitymizowany przez „pandemię”.
Celem jest dostosowanie rynku poprzez zniszczenie drobnego kapitału, rozległy atak na klasę robotniczą i wywłaszczenie klasy średniej.
Niektóre grupy kapitałowe odniosłyby z tego szczególne korzyści.
Oni i ich ideolodzy są w związku z tym na czele totalitarnego, transhumanistycznego nowego porządku światowego, który ma zostać wymuszony poprzez Wielki Reset.
Większość tak zwanej lewicy nie tylko źle ocenia sytuację, ale jest w szachu klasy rządzącej.
 
Załamanie gospodarcze w 2008 i 2009 roku było już głębokie.
Na przykład produkcja przemysłowa w wielu krajach spadła, tak jak nigdy od 1929 r..
Można by zapobiec całkowitemu załamaniu systemu, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat światowa gospodarka nieco się ożywiła.
Jednak prawdziwego ożywienia również nie było, a fundamentalne problemy, takie jak nadmierna akumulacja kapitału nie zostały rozwiązane.
Oznaczało to ciągły kryzys w eksploatacji kapitału, a tym samym rosnące trudności w opłacalnym inwestowaniu kapitału.
Statystyki produkcji ponownie spadły od 2018 roku.
Ujemne stopy procentowe również przemawiały jasnym językiem.
 
Jeszcze przed kryzysem Covid 19 nie tylko marksiści, ale także wielu prawicowych ekonomistów - takich jak Markus Krall, Max Otte, Thorsten Schulte - przewidywało początek poważnego kryzysu gospodarczego w latach 2020/21.
Oczywiście wiedzieli o tym nie tylko krytycy systemu, ale także władcy w siedzibach korporacji i banków oraz ich rządy.
I oczywiście przygotowali się na kryzys i opracowali strategie.
 
Kryzys wykorzystania kapitału i odpowiedzi globalistów
 
To, co jest im potrzebne i ich systemowi, to z jednej strony masowe wstrząsy rynkowe poprzez niszczenie kapitału na wielką skalę, z drugiej zaś rozległy atak na klasę robotniczą i wywłaszczenie klas średnich.
W XX wieku te „zadania” zostały mniej lub bardziej „rozwiązane” przez wojny światowe. Nie można dziś wykluczyć wznowienia otwartych konfrontacji militarnych między wielkimi mocarstwami, które wykraczają poza wojny zastępcze, takie jak w Syrii - na przykład między USA a Chinami.
Istnieją jednak dwa ważne czynniki, które motywują kapitał i jego przedstawicieli do stosowania innych metod, aby osiągnąć swoje cele:
 
Po pierwsze, otwarta konfrontacja militarna między wielkimi mocarstwami - na przykład w XX wieku między Wielką Brytanią a Niemcami lub między USA a Japonią - teraz zbyt łatwo doprowadziłaby do nieograniczonego użycia broni jądrowej, a wraz ze światem prawdopodobnie również zniszczyć samą klasę rządzącą.
 
Po drugie, zmieniła się klasa rządząca: międzynarodowe powiązania kapitałowe znacznie się zacieśniły.
Szczegółowa analiza wykraczałaby poza ten zakres, dlatego ograniczamy się do kilku szczegółów: w samych Niemczech amerykański fundusz Blackrock posiada udziały o wartości około 60 miliardów euro w 30 spółkach DAX, takich jak Bayer, Siemens, SAP , BASF, Daimler, Merck, Allianz, VW, Deutsche Telekom, Deutsche Post, adidas, BMW, Henkel, Continental, Deutsche Bank, E.ON, Infineon, Commerzbank, Lufthansa (1).
Blackrock jest więc największym pojedynczym akcjonariuszem na niemieckiej giełdzie.
W innych krajach Blackrock ma udziały w Cisco, JP Morgan, British American Tobacco, Apple, United Health, Sanofi, AstraZeneca, Bank of America i Citibank, McDonald's i Nestlé, a także w grupach energetycznych ExxonMobil, Total i Shell.
 
Emirat Kataru - który finansuje Bractwo Muzułmańskie i innych islamistów na całym świecie - jest zaangażowany w liczne międzynarodowe korporacje za pośrednictwem swojej spółki parasolowej Qatar Investment Authority (QIA), takich jak VW (14,6 procent), Deutsche Bank, Credit Suisse, Total, Barclays, lotnisko Heathrow, przewoźnik Hapag Lloyd, rosyjski koncern naftowy Rosneft czy francuski konglomerat Lagardère. QIA zainwestowała około 330 miliardów dolarów na całym świecie, co czyni ją jednym z bardzo dużych graczy (2).
 
W Niemczech większość 17 z 30 spółek notowanych na DAX znajduje się w zagranicznych rękach.
Choć współzależności między kapitałem międzynarodowym jest coraz więcej, widać wyraźnie, że - zwłaszcza USA - udało się wyrwać wpływy na własną gospodarkę z polityki niemieckiej i Niemiec jako centralnego kraju Unii Europejskiej (UE).
Spółki amerykańskie są również przedmiotem obrotu międzynarodowego, ale większość inwestorów ma zazwyczaj w swoim kraju.
Francja była również w stanie nieco lepiej chronić swój wielki biznes, ale nie była w stanie w pełni wdrożyć swojego neoliberalnego programu wobec ludności, więc jej przemysł ma problemy z konkurencją.
Zatem oba środkowe państwa UE nie są w stanie prowadzić silnej niezależnej polityki i są zależne od kapitału amerykańskiego.

Globalistyczny i bezwarunkowo transatlantycki reżim Merkel jest ostatecznie wyrazem zglobalizowanego stanu niemieckich korporacji.

Przynajmniej w Ameryce Północnej i UE wielcy kapitaliści, ich politycy i globalistyczni intelektualiści widzą siebie na uniwersytetach i w mediach, urzędnikach Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Światowej Organizacji Handlu (WTO), Forum Ekonomiczne (WEF), Komisji Europejskiej lub Komisji Trójstronnej, przedstawiciele globalistycznych fundacji kapitałowych, takich jak Bertelsmann, Ford, Carnegie, Rockefeller, Goldman-Sachs, Soros i tak dalej, a także propagandyści z globalistycznych think tanków, takich jak Atlantic Rada lub Rada Stosunków Zagranicznych od dawna uważane są za światową elitę, która z pogardą spogląda na populacje zakorzenione w regionie lub kraju i czuje się odpowiedzialna za cały świat.
Cierniem w boku tej „elity” jest to, że nie mają dostatecznego dostępu do Rosji i Chin; ale nadal poszukują globalnych rozwiązań w celu wstrząsu rynkowego / niszczenia kapitału i ataku na klasę robotniczą / średnią.
 
Nie tylko szukali tych rozwiązań od 2020 roku.
Wielcy kapitaliści i ich intelektualni poplecznicy z pewnością dobrze przemyśleli różne think tank i fundacje.
Chcemy tu wyróżnić dwa powiązania, a mianowicie Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), które autor literatury faktu Paul Schreyer trafnie określa jako „Biuro Polityczne Kapitalizmu” (3), oraz "Wydarzenie 201", które prawdopodobnie odgrywa zasadniczą rolę w ł przebiegu kryzysu koronowego.
 
Media klasy rządzącej zwykle określają krytykę planów tych struktur jako „teorie spiskowe”.
To tani instrument retoryczny z tak zwanego zestawu sztuczek programowania neurolingwistycznego (NLP): przenosisz dyskusję na inny poziom z emocjonalno-moralizującym oskarżeniem, aby uniknąć faktycznej argumentacji.
Konkretnie rzecz biorąc, nagle przestaje być kwestią tego, o czym dyskutuje się na WEF lub co było planowane na Event 201, ale krytycy muszą udowodnić, że nie trzymają się żadnych niejasnych teorii.
Wszystkie plany i rozważania WEF (4) i Event 201 (5) są otwarcie udokumentowane na ich stronach internetowych.
Nie bądź więc pod wrażeniem głównych trików NLP, ale zamiast tego zwróć się do faktów.
 
WEF i transhumanizm
 
WEF (Światowe Forum Ekonomiczne) zostało założone w 1971 roku przez Klausa Schwaba i organizuje w szczególności coroczne spotkania w eleganckim szwajcarskim Davos, na których spotykają się wiodący międzynarodowi eksperci ekonomiczni, politycy, naukowcy, działacze społeczni i dziennikarze, pierwotnie głównie z USA i Europy Zachodniej, ale coraz częściej w ostatnich latach z Chin.
Przez lata lewica - zanim wielu z nich przemieniło się w wolnych jeźdźców globalizmu - symbolicznie demonstrowała przeciwko tym spotkaniom władców i ich machinacjom.
WEF słusznie uważano za ostoję neoliberalizmu i globalnego kapitalistycznego wyzysku i deregulacji - a od lat dziewięćdziesiątych XX wieku jako przyczółek propagandy na rzecz globalizacji.
 
W ostatnich latach WEF starało się nadać sobie nieco „bardziej postępowy” wizerunek, stąd obok miliarderów, szefów firm i polityków z USA, UE i Chin nie tylko rzekomy filantrop George Soros, ale także wyselekcjonowany i wybrany agendy globalistów pasują do „ruchów społecznych”, takich jak Greta Thunberg - i było mnóstwo fraz o nierównościach społecznych, kryzysie klimatycznym i zrównoważonym rozwoju.
Ta fasada jest jednak również wpisana w rzeczywistą agendę banków i korporacji, która dotyczy zysków, zabezpieczenia władzy i rozwiązań kryzysu wyzysku kapitału.
 
Koncepcja Klausa Schwaba i jego kolegów z WEF, sformułowana, by tak rzec, w imieniu większości globalnego kapitału, jest ściśle związana z ideą „czwartej rewolucji przemysłowej”.
Temat był już hasłem dorocznego spotkania WEF w 2016 roku, a Schwab przedstawił swoje pomysły w książkach na ten temat (6).
Schwab opisuje postępy w dziedzinie medycyny / genetyki / biologii (sekwencjonowanie DNA, neurotechnologia, biodruk, inżynieria genetyczna, inteligentne fabryki komórek, technologia szczepień), technologii (robotyka, sztuczna inteligencja, druk 3D, drony, czat boty, 5G, komputery kwantowe) , Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy) i gospodarkę (gospodarka na żądanie, platformy cyfrowe).
 
Te zmiany są tak szybkie i głębokie, że jest to transformacja systemowa.
Sposób, w jaki pracujemy, komunikujemy się, myślimy i żyjemy zostałby zrewolucjonizowany.
W centrum uwagi Schwaba znajduje się opis coraz silniejszej fuzji i wzajemnego wpływu cyfrowej i biologicznej tożsamości człowieka.
 
Otwartość na innowacje technologiczne jest zasadniczo dobra - jeśli znajdują się one pod demokratyczną kontrolą mas ludności i są ostrożnie wykorzystywane w ich interesie, na przykład automatyzacja, która nie prowadzi do bezrobocia, ale do redukcji godzin pracy.
Jednocześnie trzeba przyznać, że takie innowacje pod kontrolą wielkiego biznesu są skierowane przeciwko ludziom.
Schwab jest uznanym przedstawicielem wielkiego biznesu i świętuje rozwój w technokratyczny i elitarny sposób.
Zajmuje się inżynierią genetyczną i digitalizacją relacji międzyludzkich; Ludzie powinni pozostać w domu, unikać kontaktu osobistego i zakładać okulary VR.


Schwab uważa, że ​​kontrola tłumu, inwigilacja, systematyczne programy szczepień, identyfikacja cyfrowa ludzi oraz łączenie ludzi i technologii w bioroboty to dobry pomysł.


Docenia „rozszerzoną rzeczywistość”, czujniki w domach i ubraniach, sztuczną inteligencję, „dzieci projektantów”, które są odporne na choroby oraz zdolność do „manipulowania genami naszymi i naszych dzieci”.
 
Te nowe technologie stałyby się „częścią nas samych”, a mianowicie „wszczepione w nasze ciała i mózgi” za pośrednictwem mikroczipów, „inteligentnych tatuaży”, „komputerów biologicznych”.
Czujniki i obwody mogłyby być nawet wbudowane w bakterie jelitowe człowieka i sztuczne wspomnienia wszczepione do mózgu.
Pod kontrolą neoliberalnej kapitalistycznej „elity” superbogatych perspektywy te są prawdziwie dystopijnym, autorytarnym, mizantropijnym i nieludzkim horrorem (7).
 
Na stronie WEF po kliknięciu Global Health otwiera się następny poziom grafiki.
Stamtąd przechodzi do biotechnologii.
Znajdziesz tam pozycje Inżynieria genów i genomu (technologia genów i genomów) oraz Biotechnologia medyczna (biotechnologia medyczna).
Biotechnologia medyczna prowadzi do wzmocnienia ludzkiego, które jest ponownie związane z zarządzaniem globalnym (rządem globalnym) i obejmuje podpunkty Ulepszone geny i Ulepszone umysły.
Obie prowadzą do neuronauki.
W Neuroscience elementy podrzędne to Mapowanie mózgu i zachowania oraz Podejmowanie decyzji.
Oba punkty prowadzą do sztucznej inteligencji i robotyki (8).
Jest to więc kwestia wysoce oficjalnych koncepcji tego „Biura Politycznego Kapitalizmu”.
 
Oczywiście transhumanizm - czyli połączenie tożsamości biologicznej i cyfrowej, nie jest wynalazkiem Schwaba i WEF.
Wśród głównych inżynierów w Dolinie Krzemowej i szefów Big Tech ludzkie instynkty i tradycyjne doświadczenia niewiele się liczą w porównaniu z innowacjami technologicznymi i wszystkim, co można w jakiś sposób wyprodukować maszynowo i wyraźnie zmierzyć.
To tam „technicy i inżynierowie określają, jaki powinien być świat” (9).
 
Sztuczna inteligencja to obietnica, ludzie dążą do technicznej perfekcji, a niektórzy liderzy biznesu marzą nawet o nieśmiertelności poprzez „załadowanie” ludzkiego ducha do korpusu maszyny.
Wymaga to interfejsu, nad którym już intensywnie pracuje się, w tym ucznia czarnoksiężnika Elona Muska, który w 2016 roku założył własną firmę Neuralink, która chce mieć możliwość przenoszenia umiejętności ze sklepu z aplikacjami do mózgu za pośrednictwem chipa.
Neuralink chce łączyć ludzi ze sztuczną inteligencją (10).
 
Od 2010 roku Pentagon posiada dział (DARPA), który opracował wszczepialne bioczujniki, które monitorują funkcje organizmu przez całą dobę, a DARPA chciałaby wykorzystać tę technologię również w sektorze cywilnym.
Nowatorskie szczepienia mogą pomóc w wszczepieniu tożsamości cyfrowej.
Popularny historyk globalistyczny Yuval Harari również szczegółowo omówił temat transhumanizmu w swojej książce „Homo Deus”, w formie mieszanki fascynacji i krytycznej refleksji (11).
 
Nowy porządek na świecie dzięki Wielkiemu resetowi
 
Klaus Schwab chce przyspieszyć przejście do tego „nowego wspaniałego świata” (12) poprzez wielki reset, wielki restart światowej gospodarki i światowego społeczeństwa.
Konferencja WEF 2021 będzie poświęcona temu tematowi.
Wraz z ekonomistą Thierrym Malleretem Schwab opublikował we wrześniu 2020 roku książkę pod tym samym tytułem, która nadaje ton dyskusji na temat rządzącej elity stołecznej (13).
 
A na stronie WEF jest wideo, które wprawia widzów w odpowiedni nastrój: najpierw widzisz dystopijne obrazy biedy, chorób, przeludnienia i zniszczenia przyrody, które opisują obecny świat - chociaż Schwab i WEF próbują od 50 lat do „Uczynić świat lepszym”.
Wtedy Wielki Reset przynosi odkupienie: piękne zdjęcia, na których widać szczęśliwych ludzi z czystą technologią i piękną przyrodą, z odpowiednią muzyką i wyjaśnieniami Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa, brytyjskiego księcia Karola i szefów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) ), od Microsoft, British Petrol i Mastercard, a także od samego Klausa Schwaba (14).
 
Schwab i spółka są zaniepokojeni całkowitą dezorganizacją świata wokół - jak otwarcie wyjaśniają Schwab i Malleret - przystosowaniem struktur społecznych do transhumanizmu.
Niszcząc światową gospodarkę, należy umożliwić odbudowę z ruin, a poprzez masowe niszczenie kapitału ocalałe grupy kapitałowe powinny uzyskać nowy boom.
Ci, którzy stoją za Schwabem, czyli Big Tech, Big Pharma, bio - i neurotechnologia, zderegulowany sektor finansowy, inwestorzy tacy jak Blackrock czy George Soros, spekulanci tacy jak Amazon, różne fundacje miliarderów i rzekomy „sektor zrównoważonego rozwoju”, są już na starcie Bloki.
Czekają na państwowe programy stymulacyjne dla „zielonej gospodarki”.
 
Schwab i Malleret prognozują gigantyczną sumę 10 bilionów - czyli 10 000 miliardów - dolarów do 2030 roku.
Część już się zaczyna.
Docelowo finansują go podatnicy, czyli masa pracowników i klasa średnia.
Warto zauważyć, że Schwab utrzymuje dobre relacje również z chińskimi przywódcami, ponieważ Chiny opowiadają się za międzynarodowym wolnym handlem - i prawdopodobnie nie jest przeciwny chińskim metodom (cyfrowej) kontroli ludności (15).
 
Według Schwaba, WEF i ich popleczników, państwo jest po to, by realizować kapitalistyczne cele - i bynajmniej nie powstrzymywać destrukcyjnych lub wyzyskowych skutków ekspansji kapitału.
Jak we wszystkich poprzednich historycznych cyklach akumulacyjnych, powstające grupy kapitałowe - big tech, big pharma, biotechnologia - łączą się teraz z państwem, ponieważ potrzebują jego pomocy.
Miliardy zamówień na kampanie szczepień firm farmaceutycznych to dopiero początek.
To, co się tutaj dopiero zaczyna, to rodzaj nowego keynesizmu.
Ale podobnie jak wojskowy keynesizm do finansowania wojen, popyt państwa na technologie farmaceutyczne i kontrolne, na biotechnologię i cyfryzację jest skierowany nie dla ludzi, ale przeciwko nim.
Doprowadzi do zubożenia setek milionów pracowników i kupców (16).


Wielki reset będzie oznaczał zwiększoną kontrolę rządu. Niektóre branże otrzymają ogromne dotacje rządowe, inne zostaną wrzucone w otchłań po tym, jak kryzys zdrowotny już je przygnębił.


Szczególnie uprzywilejowane będą te firmy, które mocno popierają plany klasy rządzącej - a pod tą presją będzie ich coraz więcej.
Wielki Reset będzie koncepcją rządowej regulacji koncentracji kapitału.
Towarzyszy jej obłudna propaganda przyjazności dla środowiska i różnorodności, wszystko w pełni zgodne z Agendą ONZ 2030, która wzywa do zrównoważonego rozwoju, inżynierii genetycznej, osiedlania Afrykanów w Europie i globalnych kampanii szczepień.
 
Jeśli chodzi o obłudną propagandę, nawiązuje się do najnowszej reklamy Amazona, w której firma twierdzi, że do 2040 r. będzie neutralna dla klimatu, zamówiła 100 000 pojazdów elektrycznych i utworzyła fundusz klimatyczny o wartości ponad dwóch miliardów dolarów - orzeszki ziemne w porównaniu z dobrymi 200 miliardów - wzrost o 70 miliardów w roku Corona 2020 - który posiada Bezos.
W rzeczywistości Amazon niszczy niezliczonych regionalnych sprzedawców detalicznych i powoduje eksplozję globalnych przesyłek.
Jednocześnie grupa słynie z nędznych warunków pracy - ekstremalnego upału w centrach dystrybucji, niewiarygodnej presji na pracę, nieodpowiednich środków bezpieczeństwa, represji, które z kolei - pomimo różnorodności frazesów zarządzania Amazon - szczególnie dotykają migrantów (17 ).
 
Schwab i Malleret widzą podporę dla wprowadzenia Wielkiego Resetowania w „globalnym zarządzaniu”, tj. Ogólnoświatowym zarządzaniu przez niewybieralne globalistyczne grupy władzy i sieci, które sprzeciwiają się krajowym regulacjom i demokratycznej woli narodów.
Globalistyczna klasa rządząca jest zaniepokojona całkowitą deregulacją na całym świecie, usunięciem wszelkich przeszkód narodowych i państw opiekuńczych, z całkowicie swobodnym przepływem kapitału, towarów, usług i pracowników na rynku globalnym.
 
Globalne zarządzanie jest sprawowane w Europie przez różne niewybrane instytucje UE, ale także na całym świecie przez pakty ONZ lub międzynarodowe sądy.
Sieci takie jak WEF pociągają za sznurki.
Globalne zarządzanie jest często legitymizowane przez rzekome potrzeby, które - zgodnie z pojawiającą się wówczas propagandą medialną - można rozwiązać jedynie na arenie międzynarodowej, takie jak kryzys migracyjny, kryzys klimatyczny czy kryzys koronowy (18).
 
Bankier i miliarder David Rockefeller, którego fundacja odgrywa podobną rolę w globalistycznych sieciach jak Bill Gates czy George Soros, powiedział w Aspen Times w sierpniu 2011 roku :
 
„Świat jest teraz bardziej wymagający i lepiej przygotowany, aby podążać w kierunku światowego rządu.
Ponadnarodowe rządy elity intelektualnej i światowych bankierów są z pewnością lepsze od narodowego samostanowienia, jakie było praktykowane w ostatnich kilku stuleciach ”.

 
W rzeczywistości globalne zarządzanie to ogólnoświatowy totalitarny reżim niewybieralnych sieci miliarderów, banków, korporacji i ich intelektualistów, którzy bronią swoich interesów poprzez dostęp do instytucji ONZ, sądów i rządów.
„Demokracja” - zawsze względna w kapitalizmie - staje się coraz bardziej fasadą, wybory ludności stają się coraz bardziej ograniczone, a wybory coraz częściej stają się symulacją.
 
Zdaniem Schwaba i Mallereta dotychczasowe demokratyczne formy należy zastąpić tzw. Koncepcją interesariuszy, w której „uczestników” procesu społecznego należy wysłuchać i „wziąć pod uwagę”.
Sieci globalistyczne powinny oczywiście zdecydować; zaproszeni - na przykład do Davos - a potem ci, którzy pasują do agendy rządzących - jak Greta Thunberg - są brani pod uwagę, a pogarda, stygmatyzacja i represje są przewidziane dla tych, którzy sprzeciwiają się ich programowi.
A kraje i narody, które nie zgadzają się z tym całym rozwojem, powinny, według Schwaba i Mallereta, zostać „wypędzone”, to znaczy nękane przez ich globalistyczne imperium.
 
Covid-19 jako „okazja”
 
Schwab i Malleret otwarcie przyznają w swojej książce, że Covid-19 jest „jedną z najmniej śmiertelnych pandemii”, że jej konsekwencje pod względem śmiertelności i zdrowia są stosunkowo „łagodne” - i jako pandemia została zatwierdzona jedynie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) należy sklasyfikować, ponieważ WHO obniżyła kryteria kilka lat temu.
Ale widzą w nim pożądany „moment historyczny” transformacji społeczeństwa:
„Pandemia daje nam taką możliwość. To rzadkie, ale wąskie okno na przemyślenie, wymyślenie na nowo i ponowne uruchomienie naszego świata”.
„ To jest nasz decydujący moment ”- wiwatują.
„Wiele rzeczy zmieni się na zawsze.” (…)
„Powstanie nowy świat”. (…)
„Przewrót społeczny wywołany przez Covid-19 będzie trwał latami, a być może i pokoleniami”.
I dalej: „Wielu z nich martwimy się, kiedy sytuacja wróci do normy.
Krótka odpowiedź brzmi: nigdy ”(19).
 
Wolfram Rost również bardzo dobrze to opisuje w swoim artykule „Pomocny wirus”.
We wstępie czytamy:
„Pandemia Covid-19 to coś więcej niż tylko ochrona ludzi przed rzekomymi infekcjami.
Jest używana jako pretekst do przyspieszenia procesów w systemie kapitalistycznym, które już się rozpoczęły.
Jednocześnie podejmowana jest próba rozwiązania kryzysu i ryzyka dojrzałych wcześniej katastrof.
W tym celu życie społeczne jest ograniczone do zakresu, który wcześniej uważano za niemożliwy.
Dzieje się to za pomocą wątpliwych kalkulacji modelowych i prognoz ekonomicznych.
„Przebieg rządzących” płaci milionom ludzi pracą, środkami do życia, a ostatecznie także życiem.
Prorokom kapitalizmu niewiele zależy ”(20).
 
Jednocześnie - według ostatnich badań przeprowadzonych przez Szwajcarski Federalny Instytut Technologii (ETH) w Zurychu - 15 najbogatszych Amerykanów zwiększyło swoje bogactwo o prawie 50 procent, do 1225 miliardów dolarów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po zamknięciu (lockown).
Wśród nich Jeff Bezos o 65 procent, Mark Zuckerberg o 84 procent, Elon Musk o 400 procent, a Bill Gates o 19 procent.
Gates i jego fundacja czekają obecnie na niekontrolowane perspektywy zysku dzięki inwestycjom w firmy farmaceutyczne, które obecnie opracowują „najbardziej obiecujące szczepionki” przeciwko wirusowi (21).
 
Sami Schwab i Malleret całkiem otwarcie dokonują porównania między Wielkim Resetem a drugą wojną światową.
Podobnie jak obecna „pandemia”, był to „kryzys transformacyjny”, szok, który spowodował fundamentalną zmianę w światowej gospodarce i porządku społecznym.
A „decydenci”, do których z pewnością zaliczają się Schwab i Malleret, nie pozwoliliby zakończyć się obecnemu „kryzysowi”.
To podejście nie jest bynajmniej nowe, wręcz przeciwnie, destrukcja jako instrument zapewniania kapitalistycznych interesów ma długą tradycję, jak wypracowała już Naomi Klein w swojej pracy „Strategia szoku: wzrost kapitalizmu katastroficznego” z 2007 roku w odniesieniu do w różnych krajach (22).
 
WEF, ONZ, Bank Światowy, Fundacja Gatesa i wszystkie te globalistyczne sieci najprawdopodobniej zaplanowały kryzys klimatyczny w 2018/19, Greta Thunberg, która była hipnotyzowana przez ich media, oraz Fridays for Future jako starter dla ich Wielkiego Reset i Globalnego Zarządzania.
Odpowiednia kampania paniki miała zbyt małe znaczenie; większość światowej populacji nie okazała zainteresowania, w USA nie było zbyt wiele reakcji, a nawet w Europie Zachodniej „ruch” ledwo wykraczał poza młodzież z klasy średniej, mobilizowaną przez liberalne media i zielonych nauczycieli.
Schwab i Malleret również otwarcie mówią, że pandemia Covid 19 lepiej nadaje się do ich celów niż kryzys klimatyczny, ponieważ wymaga „natychmiastowych działań”, a opór jest łatwiejszy do przełamania.
 
Postrzegają Covid-19 jako świetny akcelerator i nie mogą ukryć swojej radości z tego, jak cudownie procesy pracy i sektor edukacji zostały zdigitalizowane w 2020 roku, jak bardzo rozszerzyły się zakupy online, e-commerce, bankowość elektroniczna itp. można by ograniczyć kontakt z ludźmi, ludzie nie chodzą już do restauracji, ale otrzymują dostawy, przyjaciele nie rozmawiają już w kawiarniach, ale raczej za pomocą kamer / ekranów.
Nic dziwnego, że spółce Schwab & Co. się to podoba, ponieważ biuro domowe i mniej kontaktów utrudniają ludziom okazywanie solidarności.
 
Gra biznesowa „Event 201”
 
Scenariusz globalnej dominacji obejmuje szok, strach, panikę, eksterminację, manipulację społeczną, zastraszanie, uległość gospodarczą i represje.
To nie przypadek, że dystopijny horror, który trwa od wiosny i doprowadza masowo ludzi do zubożenia, lęków egzystencjalnych, depresji, a nawet samobójstw, dotknął prawie wszystkie rządy na świecie w tym samym czasie.
W raporcie Fundacji Rockefellera z 2010 r. zatytułowanym „Scenariusze dla przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego” przedstawiono scenariusze globalnej dominacji i dalsze kroki w kierunku globalnego rządu w wyniku pandemii.
Aby wyjaśnić, w raporcie przewidziano symulację scenariusza lockstep - w tym wysoce zaraźliwego globalnego patogenu grypy.
Było to zaraz po „świńskiej grypie” w 2009 roku (23).
 
Wiodącą rolę przejęła wówczas fundacja Gates Foundation, należąca do Billa Gatesa, założyciela Microsoftu i zarządzającego funduszem hedgingowym Warrena Buffeta, która - według badania amerykańskiego magazynu The Nation - jest częścią dużych firm farmaceutycznych. takich jak Merck, GSK, Eli Lilly, Pfizer, Novartis, Biontech i Sanofi.
Gates posiada również większość w największym na świecie sojuszu szczepień, Gavi.
Jego Fundacja od dawna angażuje się w pomoc sektorowi prywatnemu w większym uczestnictwie w globalnym zdrowiu i korzystaniu z niego.


Mówi się, że Gates ostro wypowiadał się przeciwko systemom opieki zdrowotnej i opisał je jako „kompletną stratę pieniędzy”.


Od czasu wycofania się Stanów Zjednoczonych, Gates był również największym finansistą Światowej Organizacji Zdrowia i promuje tam przede wszystkim globalną politykę szczepień, która jest najwyraźniej dość wątpliwa w biednych krajach.
Gates naciskał na skrócenie czasu trwania testów leków / szczepionek, przez co ich jakość była wątpliwa.
 
Gates jest również ważnym darczyńcą dla instytucji, takich jak Instytut Roberta Kocha (RKI) w Niemczech, który silnie ukształtował linię rządów Niemiec i Austrii wobec Covid-19, lub dla instytucji edukacyjnych, takich jak prywatny Uniwersytet Hopkinsa w Baltimore gdzie przechowywane są światowe statystyki koronowe używane przez wszystkie media.
Ponadto pieniądze Gatesa trafiają do wielu klinik, takich jak Berlin Charité, pracodawca wirusologa Christiana Drostena, najważniejszego doradcy rządu RFN zajmującego się koroną.
Ponadto czasopisma takie jak Der Spiegel i Die Zeit otrzymały fundusze od Gates Foundation, by natychmiast potępić krytykę Gatesa jako „teorie spiskowe” (24).
 
Gates i jego środowisko naukowe od lat „ostrzegają” przed pandemią taką jak Covid-19.
Wydarzenie 201 miało miejsce w Nowym Jorku 18 października 2019 r., a jego gospodarzami były wcześniej prezentowane WEF, Johns Hopkins Center for Health Security oraz Bill & Melinda Gates Foundation.
Miało to służyć jako ćwiczenie symulacyjne dla globalnego zagrożenia związanego z pandemią koronową.

„Ćwiczenie działa jak próba generalna tego, czego obecnie doświadczamy.
Wydaje się, że ogromny wpływ mediów był częścią scenariusza od samego początku ”
(25).
 
Obecni byli czołowi przedstawiciele biznesu, organizacji międzynarodowych i rządów, Banku Światowego, ONZ, chińskich i amerykańskich agencji kontroli chorób, nauk medycznych i biologicznych, publicznej służby zdrowia, farmacji, przemysłu urządzeń medycznych, mediów i nie zapomniano o lotnictwie, przemyśle transportowym, reklamie, a nawet o branży hotelarskiej, wszystko zjednoczone w imponującej wszechmocnej inscenizacji troski, ratującej świat, aby stawić czoła przewidywalnym problemom poważnej pandemii.
 
Jak powiedziałem, ćwiczenie symulowało pandemię koronową, zaledwie kilka miesięcy przed jej (rzekomym) wybuchem.
Za niezbędną uznano systematyczną współpracę między instytucjami międzynarodowymi, rządami krajowymi, prywatnymi korporacjami i mediami, „dezinformację” trzeba było zwalczać poprzez „zalewanie” mediów szybkimi i dokładnymi informacjami (25).
Uwagę zwraca związek z dziennikarstwem ogłoszeniowym ARD, ORF i Co.
 
Gates Foundation, Hopkins Center, UNO i WEF skłoniły decydentów politycznych w nastroju na zbliżającą się pandemię i odpowiednie ogólnokrajowe programy szczepień.
Pandemię można było ogłosić tylko dlatego, że WHO zmieniła jej definicję już w 2009 roku; poprzedni wymóg - „ogromna liczba zgonów i chorób” - został usunięty bez zastąpienia, a odtąd każda fala infekcji mogła zostać zakwalifikowana jako pandemia i ogłoszona katastrofą (26).
 
A Bill Gates mógł oświadczyć w Financial Times w kwietniu 2020 r . : „Zaszczepimy siedem miliardów ludzi. (...)
Ludzie myślą, że mają wybór, ale nie mają wyboru. (...)

Na cały świat: wrócimy do normalności dopiero po zaszczepieniu populacji ”.
Sam wyliczył, że 700 000 ludzi umrze z powodu skutków ubocznych szczepienia.
Ponieważ większość „zgonów przypisanych koronawirusowi” nie wystąpiło z powodu Covid-19, ale zostało przypisane Covid-19, najważniejsze jest to, że z powodu szczepienia może umrzeć znacznie więcej osób niż z powodu samego wirusa.
Ponadto wiele milionów osób, zostanie z powodu szczepienia kalekami.
 
Jednak otwarte wypowiedzi Billa Gatesa mają również swoją dobrą stronę, ponieważ „zrywa on demokratyczną zasłonę z autorytarnego grymasu neoliberalnego systemu gospodarczego”.
Tutaj nie jest już w odosobnieniu w cichym zapleczu, ale raczej wyraźnie powiedziano szeregowym osobom, że nie mają wyboru. (...)
Demokracje fasadowe to tylko fasady demokracji.
Ostatecznie to nie suweren decyduje, ale neofaszystowska arystokracja ”(27).
 
Polityka blokad w różnych krajach powinna być również silnie wspierana przez Chiny w WHO.
Można przypuszczać, że kraj wschodzący ma nadzieję, że osłabi to pozostałe gospodarki i wzmocni jego wagę.
Obecnie firmy farmaceutyczne bliskie Gates są znacząco zaangażowane w rozwój szczepionek i z pewnością spodziewają się dużego biznesu.
 
Koszty umów podpisanych z UE są utrzymywane w tajemnicy.
Pfizer, Sanofi i Moderna są finansowane między innymi przez Billa Gatesa.
W sumie UE zamówiła 300 milionów szczepionek z opcją 100 milionów więcej - de facto dla całej populacji UE - i umownie zwolniła korporacje z wszelkiej odpowiedzialności za skutki uboczne w przypadku długotrwałych szkód dla całej UE!
A 19 sierpnia 2020 r. Rządy Francji i Niemiec zadeklarowały chęć przekazania WHO większej władzy i pieniędzy - kontrolowanych przez klastry i korporacje wokół Gates and Buffet (28).
 
W drugiej części tekstu zostaną omówione społeczne konsekwencje planowanego Wielkiego Resetowania, teoretyczna klasyfikacja takiego totalitarnego reżimu oraz perspektywy ruchu oporu.

 
Źródła i uwagi:

(1)
https://www.welt.de/wirtschaft/gallery159306584/So-viele-Anteile-haelt-BlackRock-an-deutschen-Firmen.html


(2)
https://www.dw.com/de/wo-katar-seine-f%C3%A4den-spinnt/a-39133591


(3) Paul Schreyer: Kronika ogłoszonego kryzysu, 2020

(4) Różne artykuły na: https://www.weforum.org/great-reset/

(5) Zobacz tutaj:
https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/


(6) Klaus Schwab: The Fourth Industrial Revolution (2016) i The Future of the
Fourth Industrial Revolution (2019)

(7) Wszystkie te rzeczy można przeczytać w cytowanych książkach Schwaba. Jeśli
nie chcesz robić tej obrzydliwej mieszanki zarządzania i zielonego prania,
istotne fragmenty i odpowiednie komentarze na ten temat znajdziesz w artykule
„Faszystowska technika”:
https://www.rubikon.news/artikel/der-technik-faschist

(8)
https://intelligence.weforum.org/topics/a1Gb00000038pGiEAI?tab=publications


(9) Michael Hanfeld: Z bliska wyglądają bardzo spokojnie, recenzja „Christoph
Keese: Silicon Valley”, FAZ 19 kwietnia , 2014

(10)
https://www.freitag.de/autoren/asansoerpress35/chronik-einer-angekuendigte-krise


(11) Yuval Harari: Homo Deus - A Story of Tomorrow, 2017

(12) Wszyscy, którzy byli na Aldous szkoła Huxleya „Nowy wspaniały świat”
Huxleya przetrwał, zaleca się ponowne przeczytanie pracy z aktualnego punktu
widzenia.

(13) Klaus Schwab / Thierry Malleret: Covid-19: Der Große Umbruch, 2020
(14)
https://www.weforum.org/videos/the-great-reset-october-2020


(15) O stosunkach między Chinami oraz WEF / Schwab i WHO patrz:

https://demokratischerwiderstand.de/artikel/158/china-und-der-great-reset


(16) Patrz Hannes Hofbauer:
https://www.rubikon.news/artikel/auf-den-punkt

(17) https://www.youtube.com/watch?v=MdWqp90fpxE

(18) Zobacz także ulotkę MAGIS 5:

https://hintergrund-verlag.de/spaetkapitalistische-systementwicklung/magis-zuspitzung-in-den-usa-black-lives-matter-donald-trump-und-die-globalisten/


(19) Niezbędne fragmenty i trafne komentarze na ten temat w drugiej części
artykułu „Faszystowski technolog”:
https://www.rubikon.news/artikel/der-technik-faschist-2

(20) https://www.rubikon.news/artikel/das-hilfreiche-virus

(21) Cytat z:
https://www.rubikon.news/artikel/todlicher-lockdown


(22) Naomi Klein: The Shock Strategy: The Rise of Disaster Capitalism, 2007.
Pomimo spostrzeżeń zawartych w tej książce i W ostatnich latach Klein wylądował
w ślad za rządzącymi globalistami, zwłaszcza z żądaniami Zielonego Nowego Ładu,
ale także z innymi stanowiskami. Twoja książka z 2007 roku może być nadal
czytana z zyskiem.

(23) Patrz Michel Chossudovsky: The global coup,
https://www.rubikon.news/artikel/der-globale-staatsstreich
. Ten tekst kanadyjskiego profesora ekonomii i antykapitalistycznego
krytyka doskonale podsumowuje to, co robią obecnie globalne elity.

(24) Ten tekst Jeremy'ego Loffredo i Michele Greensteina jest bardzo pouczający
o wszystkich wzajemnych powiązaniach i działalności Fundacji Gates:

https://linkezeitung.de/2020/07/22/warum-das-globale-gesundheitsimperium-bill-gates-mehr-imperium-und-weniger-oeffentliche-gesundheit-verspricht/

Przy okazji warto wspomnieć, że niemiecki minister zdrowia Jens Spahn
jest byłym lobbystą przemysłu farmaceutycznego.

(25) Zobacz tekst informacyjny Ruperta Buchera „The Almighty Care”:
https://www.rubikon.news/artikel/die-allmachtige-sorge

(26) Zobacz doskonały artykuł Karolin Ahrens „Wielki eksperyment na ludziach”:

https://www.rubikon.news/artikel/gross-angelegter-menschenversuch


(27) Nicolas Riedl: Niedoszły cesarz:
https://www.rubikon.news/artikel/der-mochtegern-imperator

(28) Te fragmenty zostały w dużej mierze przejęte z:

https://hintergrund-verlag.de/spaetkapitalistische-systementwicklung/magis-die-corona-panik-die-globalistischen-ziele-und-der-widerstand-dagegen/


  
Eric Angerer , urodzony w 1974 roku, jest z wykształcenia historykiem i pracował jako dziennikarz informacyjny. Ten entuzjastyczny alpinista od kilku lat pracuje w sektorze edukacyjnym, w tym jako nauczyciel sportu. Napisał i zredagował liczne teksty historyczne i te z teorii marksistowskiej. Jego zaangażowanie polityczne przez długi czas koncentrowało się głównie na wspieraniu samoorganizacji pracowników przemysłu i służby zdrowia. Obecnie uczestniczy w inicjatywie „Analyze Resistance Freedom” (AWF) w Austrii.
 
Źródło:
https://www.rubikon.news/artikel/totalitarer-globalismus
22 styczeń 2021

Eric Angerer 

  

Komentarze

  

Archiwum

Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
kwiecień 26, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
"¬ródło naszej chwały"
kwiecień 21, 2005
Do kraju tego
sierpień 3, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
Gdzie jest raport o stanie państwa
lipiec 27, 2003
Karolina Go?dziewska
"On umrze na serce i pomogą mu w tym..."
marzec 13, 2006
Tadeusz Samitowski
Po wyborach
czerwiec 23, 2004
SOBCZAK i SZPAK
Czy Sankcje Karne Dadzą Iranowi Przewagę?
maj 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Putin zagrożony w grze o naftę
październik 1, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
"Fakt" - w dalszym ciągu mają Polaków za idiotów
październik 20, 2003
Polityczna pornografia, czy polityczna egzekucja?
sierpień 7, 2007
Marek Olżyński
Czy amerykańska demokracja uchroni świat przed terroryzmem i wojnami?
styczeń 24, 2005
Gregory Akko
Papierowe apele
sierpień 28, 2002
"Samorządność" konferencyjna
wrzesień 28, 2003
Mirosław Zabierowski
Spor o "Wiarogodnosc Holokaustu" Ormian w latach 1914-1923
marzec 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ameryka to zadupie !!!
marzec 15, 2007
P. I.
Książka oskarża Izrael o napad na wieżowce i Pentagon
sierpień 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
LPR w sprawie Jedwabnego
lipiec 17, 2002
PAP
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Miłość i rewolucja
kwiecień 6, 2007
Remigiusz Okraska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media