|
Nic specjalnego
|
|
Mądrej głowie dość po słowie - głosi powiedzenie.
Z tego powodu wystarczyło mi raz zapoznać się z osobą, lub jakąś sytuacją by mieć wystarczająco obiektywne zdanie.
Gdy niezliczeni frajerzy pisali peany na temat Kaczyńskich i PiS-u, ja przywoływałem spotkanie z 2004 roku - gdy któryś z Kaczyńskich (nie rozróżniałem ich wtedy) prezentował się w Klubie pod Jaszczurami.
Spotkanie moderowała Janina Paradowska, które przedstawiła pozyskanie Zbigniewa Ziobry jako "największy sukces Kaczyńskich".
Po tymże spotkaniu napisałem tekst "nic specjalnego". Bo nic specjalnego, nie zobaczyłem na tym spotkaniu i nie poddałem się naiwnej wierze, że czegokolwiek dobrego możemy się spodziewać po ludziach, którzy pewnie dla zmyłki - nazwali swoją partię "Prawo i Sprawiedliwość".
Dziś upadek tej partii jest bardzo realny. Przez kilka lat mieli pełną władzę w Polsce i jedyne - co zapamiętam z ich działalności to podpisanie Traktatu Lizbońskiego - odbierającego Polsce suwerenność.
Zaistnienie PiS na arenie politycznej podsumuję w następujący sposób:
Na wiele lat została zaangażowana aktywność patriotycznej części Społeczeństwa Polskiego. Lawirowano by nie przeprowadzić żadnej istotnej reformy Państwa.
Polacy byli najemnikami wysługującymi się zbrodniarzom wojennym. Ponieśliśmy koszty z tytułu okupacji obcego państwa i w zastraszającym tempie rósł nasz dług publiczny.
Wielokrotnie pisałem, że zdradzić można nie tylko świadomie. Zdradza się również przez głupotę.
Wszyscy - którzy wspierali PiS zrobili z siebie użytecznych głupców.
W dniu wczorajszym znajomy zwrócił mi uwagę, że od czasu wprowadzenia konieczności logowania na Portalu, stracił ochotę na komentowanie tekstów - bo nie chce mu się logować.
Od dłuższego czasu mamy narzędzia by bez logowania można wpisywać komentarze a system rozpozna użytkownika.
Lecz nie spieszy się nam z ich wprowadzeniem. Nie chce się nam...
Znowu tabuny idiotów będą pisały brednie a przy okazji obrażać mnie za to - że przepowiadam negatywną sytuację polityczną, która jest nie po myśli Polaków.
Jeśli prawda nie zgadza się z wyobrażeniami i marzeniami społeczeństwa - tym gorzej dla prawdy.
Ile jeszcze tematów zastępczych, ile partii politycznych powstanie dla spacyfikowania aktywności społeczeństwa?
|
|
4 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dylemat wyboru myślących Polaków
październik 4, 2005
dr Leszek Skonka
|
Prezydent Lech Kaczyński z misją ratunkową w Gruzji - koniecznie z liczną delegacją PiS!
kwiecień 22, 2008
tłumacz
|
Greenspan
styczeń 16, 2003
ANDRZEJ LUBOWSKI
|
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Waniek grozi TVP prokuratorem
czerwiec 11, 2005
http://rzeczpospolita.pl
|
Mittal Steel Poland zwolni kilka tysięcy pracowników
styczeń 25, 2007
|
Panstwa Europy Wschodniej
wrzesień 27, 2006
Bogdan
|
Lepper ma zapłacić za prawdę
styczeń 7, 2003
IAR
|
Irak, Izrael i przedwyborcze slogany w USA
marzec 3, 2004
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Podróż po starym lądzie (3)
maj 3, 2008
Artur Łoboda
|
Prawybory w Krakowie
kwiecień 27, 2003
Eugeniusz Sendecki
|
Izrael Szamir Mur
marzec 23, 2009
Izrael Szamir
|
Cechy charakterystyczne klasycznego slowianskiego goja
czerwiec 27, 2007
kruzoe2
|
Program Wyborczy Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
marzec 14, 2005
jasiek z Toronto
|
Apel Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu do kandydatów na Urząd Prezydenta RP
wrzesień 28, 2005
dr Leszek Skonka
|
Nowy dowod osobisty to niewolnictwo w Polsce
grudzień 28, 2007
2,5 mil emigrantow
|
Ojczyzna
sierpień 11, 2003
Zbigniew Łabędzki
|
Nie dajmy się zwrariować
luty 28, 2004
przesłała Elżbieta
|
Cokolwiek by nie zrobiło ABW to ?le!
kwiecień 28, 2007
A.Sandauer
|
Dowcipy socjalistów
styczeń 22, 2004
|
|
|