ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

TSUE, Polski Ład i kształcenie lekarzy 
27 maj 2021      Waldemar Korczyński
List Amerykanów do Europejczyków ws. GMO 
25 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Startuje komisja śledcza Norymberga 2.0! 
16 listopad 2021     
Komu służy, a kogo niszczy Euro 
3 listopad 2012      Artur Łoboda
10 650 000 złotych - tyle zapłacą podatnicy na paliwo dla urzędników ZUS 
14 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Powstanie styczniowe 2020 
15 styczeń 2021      Artur Łoboda
Termin napaści na Ukrainę? 
5 marzec 2022      Artur Łoboda
Wpływ diety na odporność i choroby układu oddechowego 
18 maj 2021     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (20.12.2011) 
5 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
To jest wojna przeciwko ludzkości! 
29 październik 2020      Artur Łoboda
Krzyżu Chrystusa  
25 marzec 2016     
Wstyd i kompromitacja! 
2 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
POlska bandycka 
24 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Trzeba przeanalizować nieogłoszona epidemię grypy w Polsce w sezonie 2016/17 
12 wrzesień 2022     
Tajemnica Westerplatte - wielki blamaż 
28 luty 2013      Artur Łoboda
Prosba o jednorazowa pomoc 
23 kwiecień 2011      Elzbieta Gawlas
Jak to naprawdę jest z samochodami elektrycznymi (1) 
2 lipiec 2020      Marek Zadrożniak
Prowokacja 11 listopada 
19 listopad 2013      Artur Łoboda
Kiedyś odpowiedzą za celowe niszczenie polskiej kultury 
11 lipiec 2013      Artur Łoboda
Kto z Państwa - dał Prokuraturze swoje pełnomocnictwo? 
9 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Z kowidem będzie tak samo


Jakieś 23 lata temu Balcerowicz wprowadził podatek akcyzowy od paliwa - co miało zastąpić obowiązujący wcześniej - dość niewysoki "podatek drogowy".
W jednej chwili cena paliwa wzrosła o 70 procent - bo od akcyzy trzeba było jeszcze zapłacić podatek.

Dziś już pewnie tylko ja pamiętam, że płacimy w paliwie bardzo wysoki podatek na konto utrzymania dróg.
Ale większość Polaków tego nie wie i co chwilę nieRządy usiłują wprowadzić kolejne podatki dla posiadaczy pojazdów.
Traktują akcyzę na paliwa jako "uświęconą tradycję".

Degradację wielu gospodarek świata dokonano pod pretekstem ochrony przez "śmiertelnym wirusem", który miałby jakoby zabić znaczną część ludzkości.

Maski na twarz ustanowiono dla rzekomej "ochrony przed niebezpieczeństwem" zakażenia.
Już dzisiaj są tacy politycy - którzy bezczelnie głoszą, że "maski na twarz nie są dla ochrony, ale po to by obywatel pamiętał o niebezpieczeństwie".

Koronawirusy towarzyszą Ludzkości od zawsze.
Młodzi ludzie na ogół przechodzą zakażenia nimi bez problemów - jak na przykład katar.
U ludzi zbliżających się do kresu drogi - każde zakażenie może być śmiertelne. A w szczególności zapalenie płuc!
Jednak od setek tysięcy lat -jakoś z tym żyjemy i nikt nie stawia z tego powodu naszego życia na głowie.
Aż do roku bieżącego.

Jak długo można utrzymywać fikcję śmiertelnego kowida?
Myślę, że niedługo umysły ludzie będą tak przeorane, że strach przed niewidzialną chorobą i posłuch wobec wszelkich restrykcji - będą "uświęconą tradycją" i nikt już nie będzie pamiętał, że to wszystko z powodu jakiegoś - rzekomo strasznego - zagrożenia.
Hasło kowid- bądź koronawirus będzie kluczem do tłumaczenie każdego działania polityków.
15 listopad 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"od setek tysięcy lat -jakoś z tym żyjemy"

Czyż to nie jest największa pomyłka od czasu Potopu, 4 364 lata temu?
Np. na podstawie czego wyznaczono datę ostatniej epoki lodowcowej ok. 9500 lat p.n.e.?
Słucham?

Kiedy był Potop? MATEMATYK odpowiada.
https://idzpodprad.pl/baza-wiedzy/nauka/podpis-w-komorce/kiedy-byl-potop-matematyk-odpowiada/

Kiedy obserwuje się wzrost populacji ludzi na ziemi, widać, że rośnie ona w bardzo szybkim tempie. Wiele osób stara się przewidzieć, jaki będzie ten wzrost w przyszłości i jakie może to przynieść konsekwencje. Z drugiej strony nieliczni zastanawiają się, co ten szybki wzrost mówi nam o wielkości populacji w przeszłości.
Używając aparatu matematycznego, przybliżyłem funkcją wykładniczą dane historyczne o liczbie ludności. Ewolucjoniści twierdzą, że człowiek na ziemi żyje już 200 000 lat, a 70 000 lat temu było 10 000 osób. Jednakże matematyczne obliczenia wskazują, że w roku 2369 p.n.e na ziemi było tylko 8 osób. W niezwykły sposób potwierdza to opis biblijny, który mówi, że stworzenie świata nastąpiło około 4000 lat przed Chrystusem, a Bóg zesłał Potop w roku 1656 po stworzeniu – czyli około 2344 r. p.n.e. A zatem różnica pomiędzy matematycznymi obliczeniami, a tym, co mówi Biblia, wynosi tylko 25 lat!
Zarys modelu
Na początku postaramy się przybliżyć historyczne dane o liczbie ludności. Pozwala to na przewidywanie wielkości populacji w przyszłości, ale jednocześnie wskaże, jak zmieniała się populacja w przeszłości. Historyczne dane o liczbie ludności przedstawiają się następująco

Na pierwszy rzut oka widać, że populacja rośnie wykładniczo. Aczkolwiek okazuje się, że przybliżenie przez funkcję
P(t)=aebt
jest za „słabe” – tzn. powoduje duży błąd, gdyż populacja rośnie szybciej niż ta funkcja (według tego przybliżenia w roku 2020 powinno być niecałe 3 miliardy ludzi – a jest prawie 8 mld). Dlatego przybliżymy wzrost populacji przez funkcję, która może rosnąć dużo szybciej, mianowicie przez funkcję
P(t)=aebtc

Matematyka
W tym akapicie postaram się przybliżyć, jak wyglądają obliczenia. Będzie to akapit techniczny, jeśli ktoś nie lubi matematyki, proszę go pominąć. Jako rodzinę funkcji przybliżających obieram
P(t)=aebtc
dla parametrów rzeczywistych a,b >0, c>1. Zmienna t reprezentuje czas By korzystać z tej funkcji także dla ujemnych argumentów, przyjmuję definicję, że dla ujemnych t (odpowiadających datom p.n.e.) funkcja ma postać
P(t)=ae–b|t|c
Dzięki temu zabiegowi mamy funkcję, która rośnie bardzo szybko dla dodatnich t, a jednocześnie dąży do 0, gdy t dąży do -∞ (czyli daty zmierzają do przeszłości). Pozostaje nam wyznaczenie jak najlepszych parametrów a,b,c.
Przybliżenie wykonuję następująco: wybieram dwa węzły – dwie daty, w których funkcja ma się zgadzać z wartościami historycznymi. W tych węzłach rozwiązuję równania, wyliczając a i b w zależności od c. Następnie przeprowadzam optymalizację po c, testując komputerowo takie c > 1, dla których suma kwadratów błędów (czyli różnic pomiędzy przybliżeniem a danymi historycznymi) jest najmniejsza. Jakie daty wybieram? Tu także testuję wszystkie możliwości (pary dostępnych dat). Algorytm działa więc następująco: dla każdej pary dat testuję parametry c, dla nich wyliczam parametry a,b, a następnie sumę kwadratów błędów.
Tym sposobem otrzymuję optymalną parę dat (rok 500 n.e. i 1974) oraz optymalny wykładnik c = 10.44, jak i parametry a,b. Okazuje się, że najlepiej dane historyczne przybliża ta funkcja dla parametrów: a = 0.299, b = 0.0021. Suma błędów wynosi 2.2 mld ludzi.
By uniknąć błędów obliczeniowych, jednostką czasu jest 1000 lat, a wartościami funkcji są miliardy ludzi.
Problematycznym jest jeszcze przyjęcie danych historycznych o wielkości populacji – do jakiego momentu są to szacowania historyków na podstawie zachowanych dokumentów, takich jak spisy ludności, a od kiedy są to tylko życzenia ewolucjonistów? Tu sprawa jest dyskusyjna – wiadomo, że już Juliusz Cezar próbował zliczyć ludność niektórych regionów (np. Anglii). Za cesarza Oktawiana (27 p.n.e -14 n.e.) przeprowadzano spis ludności Cesarstwa Rzymskiego – było to wtedy około 80 mln ludzi. Dlatego uważam, że danym od 1 r.n.e. można ufać. Dodaję jeszcze dane z lat 1000 p.n.e i 2000 p.n.e, choć zdaję sobie sprawę z tego, że to już są szacowania.
Kwestie sporne odnośnie przyjętego modelu i wyboru danych omawiam w sekcji krytyka.
Analiza wyniku
Warto teraz zastanowić się, co nasza funkcja mówi o przeszłości. Ewolucjoniści twierdzą, że człowiek zamieszkuje ziemię od około 200 000 lat, a 70 000 lat przed Chrystusem na ziemi mieszkało 10 000 ludzi. Jak to się ma do danych wyznaczonych przez nasze przybliżenie? Otóż możemy sprawdzić, kiedy nasza funkcja przyjmuje wartość 8 (tylu ludzi zostało zabranych na arkę Noego). Okazuje się, że miało to miejsce około 2369 r. p.n.e. Zauważmy, że według Biblii świat ma około 6000 lat – 2000 lat po Chrystusie i około 4000 lat przed Chrystusem. Jednakże Potop miał miejsce 1656 lat po stworzeniu świata. A to oznacza, że 8 osób wyszło z arki około 2344 r. p.n.e. WOW! okazuje się, że to, co wyliczyliśmy matematycznie, potwierdza to, co mówi Biblia – różnica wynosi tylko 25 lat!
Krytyka modelu
Oczywiście w tym modelu można spierać się o wiele rzeczy – można krytykować wybór postaci funkcji przybliżającej. Matematycy modelujący populację zwykle korzystają z przybliżeń wykładniczych, ale czasami wprowadzane są dodatkowe modyfikacje, np. można by rozważać funkcję postaci P(t) = a*exp[b*(t-d)c] , powodując przesunięcie punktu przegięcia funkcji. Takie modele także testowałem. Można też szukać przybliżenia metodą najmniejszych kwadratów, a nie poprzez węzły, tak jak to robię ja.
Jeśli chodzi o dane historyczne, to od razu rzuca się w oczy nadreprezentacja danych z ostatniego stulecia, przez co przeważają one nad danymi z przeszłości przy liczeniu sumy kwadratów błędów. Tu stosowałem dwie modyfikacje – testowałem także zbiór danych, w których daty są równo oddalone od siebie, co 500 lat, oraz testowałem sposób liczenia sumy kwadratów błędów z wagami, gdzie wagą był czas, który upłynął od ostatniej daty.
Jednakże przy zastosowaniu przeróżnych modyfikacji modelu, zawsze krzywa przybliżenia zbiegała do wartości 8 osób gdzieś pomiędzy rokiem 2700 p.n.e. a 2000 p.n.e. Widać zatem, że niezależnie od przyjmowanego modelu, zawsze wynik jest bardzo odległy od 200 000 lat serwowanych nam przez ewolucjonistów.
Nawet w przypadku, gdy zawęzimy dane do okresu czasu, w którym populacja rosła najwolniej – czyli np. do lat 1 n.e. – 1500 n.e. Populacja wzrosła wtedy, przez 1500 lat, tylko o 250 mln ludzi. Wtedy liniowa prosta regresji wskazuje, że 8 osób zamieszkiwało ziemię w roku 1522 p.n.e. W przypadku wykładniczej krzywej regresji dla lat (1 n.e. – 500 n.e.) 8 osób zamieszkiwałoby ziemię około 40 tys. lat przed Chrystusem. Wynik jest tak odległy, bo w tym wypadku krzywa bardzo powoli rośnie (jednocześnie bardzo powoli opada, patrząc w przeszłość). Według tej krzywej w roku 2020 mielibyśmy tylko niecałe 580 mln ludzi – czyli o 7,22 mld mniej niż jest w rzeczywistości. Ale nawet w tym wypadku jest to różnica 160 000 lat w porównaniu z hipotezą ewolucjonistów…
Współczynnik wzrostu populacji
Innym podejściem do badania przyrostu populacji jest obliczanie współczynnika wzrostu populacji. Wyraża się on wzorem
R=P(t2)–P(t1)P(t1)(t2–t1)

Powyżej t2 > t1 są dwiema datami, a P(t) oznacza wielkość populacji w chwili t. Współczynnik wyraża się w procentach. Jeżeli np. współczynnik wzrostu populacji w danym roku jest równy A i w danym roku populacja liczy X osób, to w przyszłym roku wzrośnie o A*X osób.
Współczynnik wzrostu populacji aktualnie wynosi 1,05%, choć jeszcze np. w 1968 roku wynosił 2,08%. Według ewolucjonistów człowiek żyje na ziemi już 200 000 lat. Jednakże, gdyby założyć współczynnik wzrostu populacji nawet na poziomie 0,105%, czyli 10 razy mniejszy niż jest obecnie, wtedy populacja podwajałaby się co każde 656 lat. Po czasie 200 tys. lat populacja, startując od dwóch osób, dziś powinna liczyć 2,85 * 1091, czyli na każdym centymetrze kwadratowym ziemi byłoby 1,91 * 1073 ludzi 🙂
Gdybyśmy założyli współczynnik wzrostu populacji nawet na tak małym poziomie, jaki obserwowaliśmy w latach 1 n.e. – 1500 n.e., czyli 0,046%, wtedy (zakładając 2 osoby 200 000 lat temu) dziś na ziemi byłoby 1,76 * 1040 ludzi, czyli 2200000000000000000000000000000 razy więcej niż jest obecnie 🙂 Gdyby założyć ewolucjonistyczną hipotezę (2 osoby 200 000 lat temu) i 7,8 mld obecnie, otrzymujemy współczynnik wzrostu populacji 0,01% – wtedy populacja podwajałaby się co 6277 lat (przez ostatnie 2000 lat populacja podwajała się średnio co 406 lat). Przy tych założeniach, przyjmując 25 mln w roku 2000 p.n.e., dziś byłoby na ziemi tylko 39,6 mln osób, czyli niewiele więcej niż w Polsce obecnie 🙂
Dla porównania, jeżeli zbadamy dane podawane przez Boga w Biblii, czyli 8 osób około 4400 lat temu – tyle wyszło z arki Noego, to biorąc aktualną liczbę ludzi, otrzymamy współczynnik wzrostu na poziomie 0,5%, czyli porównywalny z obecnym.
Odpowiedź ewolucjonistów
Argumentem, na który powołują się ewolucjoniści, gdy są konfrontowani z takimi obliczeniami, jest to, że kiedyś było dużo chorób, wojen, opieka medyczna była słaba i dlatego liczba ludności rosła bardzo powoli albo była stała.
Warto skonfrontować taką hipotezę z danymi historycznymi. Otóż historia pokazuje, że liczba ludności świata rosła w tak szybkim tempie pomimo przeróżnych epidemii i wojen, a w szczególności wojen światowych!
Wymieniłem wojny z ostatnich 400 lat, ale osoby znające historię wiedzą, że wojny towarzyszą człowiekowi od zawsze. Porównując wzrost populacji z wojnami i epidemiami, widzimy, że te wydarzenia nie mają większego wpływu na wzrost populacji, a zatem argument ewolucjonistów jest błędny.
Podsumowanie
Widzimy, że obserwowany przez ostatnie 4000 lat wzrost liczby populacji pozwala nam przybliżyć datę początkową – moment, w którym populacja wystartowała. Moje obliczenia pokazują, że szacowania matematyczne wskazujące, że w roku 2369 r. p.n.e. pokrywają się z tym, co na temat historii człowieka mówi Biblia. Opowiadanie ewolucjonistów o 200 000 lat historii człowieka można włożyć między bajki, gdyż nawet przy minimalnym wzroście populacji w chwili obecnej na ziemi mieszkałoby duuuuuuuuuuuuuużo więcej ludzi.
Źródła
https://www.worldometers.info/world-population/
World population hits 6 billion. NBC News.com, 12 października 1999 Cambers, S. Sibley:Cambridge IGCSE Geography Coursebook. Cambridge University Press, II wydanie, 2015, s. 4
https://en.wikipedia.org/wiki/World_population
https://en.wikipedia.org/wiki/Estimates_of_historical_world_population#cite_note-26
http://www.endmemo.com/algebra/populationgrowth.php
Artykuł opublikowany w Idź Pod Prąd rok 18, nr 03-08 (188-193) marzec-sierpień 2020

2020-11-15
Marek Zadrożniak

 

Są tacy - którzy kowid przyjmują za aksjomat wiary.

Są też inni - którzy Pięcioksiąg Mojżesza traktują jak "naukę objawioną".

Jedni i drudzy są siebie warci.

2020-11-15
Artur Łoboda

 

"Są tacy - którzy kowid przyjmują za aksjomat wiary. Są też inni - którzy Pięcioksiąg Mojżesza traktują jak "naukę objawioną". Jedni i drudzy są siebie warci."

Ale to nie było o kowidzie, tylko był to opisany pewien czysto matematyczny wywód.
Nie wiem czy to powyższe tyczy się mnie czy tego matematyka, ale jeśli ktoś ma uraz na punkcie Kościoła to jakakolwiek dyskusja - poparta logicznymi argumentami - nie jest możliwa.

2020-11-16
Marek Zadrożniak

 

https://summit.news/2020/11/18/top-pathologist-claims-coronavirus-is-the-greatest-hoax-ever-perpetrated-on-an-unsuspecting-public/ niestety po angielsku, ale mozna przeczytac przez tlumacza

2020-11-20
zygi

 

Na świecie jest wielu lekarzy kwestionujących plandemię.
Ale jak obalić rządy terroru?

2020-11-20
Artur Łoboda

  

Archiwum

ŻYCIE W NIEBYCIE
kwiecień 17, 2008
Marek Jastrząb
Polacy maltretowali irackich wię?niów?
maj 28, 2004
IAR
Restytucja Mienia Żydowskiego i Obietnice Tuska
marzec 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zgromadzenie Religijne krytykuje "Mapę drogową"
maj 24, 2003
przesłała Anetka
Prawda historyczna
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
"Polskim rolnikom będzie lepiej niż unijnym"
lipiec 11, 2002
PAP
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
"Złote spadochrony" zagrożone światowym kryzysem kredytu
wrzesień 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dobra wiadomość
luty 12, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Film na "Planete"... "Rewolucja-s
maj 13, 2007
marduk
Odwołany koncert - zmiana terminu DELIGHT
kwiecień 4, 2005
Sekcja Młodych Stronnictwa Narodowego i Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na konferencję "Nacjonalizm a religia".
grudzień 13, 2004
AMERYKANIZM
listopad 14, 2007
przesłała Gośka
Masoneria (1)
listopad 24, 2003
"jasiek z toronto"
O stosunku z perspektywy Lecha Kaczyńskiego
październik 28, 2008
tłumacz
Polska oskarżana o szowinizm
styczeń 19, 2006
PAP
Zwycięstwa króla Pyrrusa.
listopad 15, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
Czy palacze powinni płacić wyższe składki na ochronę zdrowia?
czerwiec 1, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media