|
Wiktor Janukowycz udzielił 15-minutowego wywiadu telewizji Rosja24
|
|
http://www.vesti.ru/videos?vid=259361&p=1&sort=1&sub_sort=0&cid=1
15-minutowy wywiad udzielony kanałowi Rosja24 przez Wiktora Janukowycza.
Nadchodzi nowe. Udział Julii Tymoszenko w rządzie wykluczony. Mam kandydaturę nowego premiera ale ogłoszę dopiero na inauguracji. W przyszłym tygodniu rozpoczną się negocjacje z parlamentem dla wyłonienia koalicji zdolnej realizować mój program który uzyskał poparcie narodu. Jeśli nie uda się zrealizować tego celu, parlament zostanie rozwiązany i będą rozpisane przedterminowe wybory. Naród bedzie na bieżąco informowany o postępie tego krótkiego procesu.
Jeśli idzie o udział w NATO to jesteśmy zwolennikami koncepcji obrony zjednoczonej Europy zaproponowanej przez Prezydenta DAM i cieszącej się poparciem Prezydenta Francji Sarkozego. Dmitrij Anatoljewicz Miedwiediew i ja przeprowadzimy wkrótce konsultacje na temat przyszłości stacjonujacej w Sewastopolu Floty Czarnomorskiej po roku 2017. Sparawa ta będzie rozptrywana w całym pakiecie spraw wiążących się z przyszłością Ukrainy. W ciagu najbliższych lat nie przewiduję podjęcia tematu rozszerzenia więzi z NATO, ale jeśli ten temat pojawi się się w przyszłości będzie rozstrzygany w ogólnokrajowym referendum.
Pięcioletnie doświadczenia potwierdziły konieczność przestrzegania praw rosyjskojęzycznej mniejszości narodowej zgodnie z podpisana przez Ukraine przed laty europejską konwencją. Język rosyjski bedzie stosowany we wszystkich niezbędnych dziedzinach.
Zostaną przedsięwzięte kroki dla niedopuszczenia do przepisywania na nowo historii w przyszłości. Tytuł Bohatera Ukrainy został ustanowiony dopiero po uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę. Obdarzanie nim Stepana Banderę to nieporozumienie pod każdym względem.
Jeśli idzie o regulacje gazowe to jestem zwolennikiem powrotu do sytuacji sprzed 5 lat. Zmiany były dla nas niekorzystne i zaowocowały budową gazociagów omijających Ukrainę.
Odnośnie pojawiających sie tendencji separatystycznych myślę że to negatywny skutek nadmiernej politycyzacji społeczeństwa. Będę dążyć do ograniczenia częstotliwości wyborów. Nie co rok, ale nie częściej niż raz na 5 lat. To wystarczająco długi okres aby wyborcy mogli rozliczyć polityków z realizacji programu wyborczego. Mam nadzieję że będę mogł ludziom spojrzeć w oczy i wypełnię obietnice przedwyborcze.
|
|
13 luty 2010
|
|
tłumacz
|
|
|
|
Podaj dalej, możesz powstrzymać III wojnę światową.
marzec 15, 2003
Miroslaw Zabierowski
|
Rusza produkcja Astry II w ramach umowy offsetowej
październik 1, 2003
|
Huebnerowe "poczucie odpowiedzialności"
listopad 6, 2003
Piotr Mączyński
|
Jawności ułaskawień!
styczeń 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wizyta w Kanadzie
styczeń 1, 2005
Lewed
|
Polska potrzebuje nowych przywódców
wrzesień 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Spalona pozycja spalona?
styczeń 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Rze? kormoraniątek a rze? dzieciątek
czerwiec 22, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
|
Spadkobiercy "Solidarnosci"
grudzień 27, 2002
Elzbieta
|
Uczelnie ku?nią bezrobotnych?
wrzesień 4, 2004
|
"Jesteśmy w Unii"
maj 4, 2004
Piotr Mączyński
|
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
|
Narodowe Fundusze Inwestycyjne - Sukces czy porażka
czerwiec 2, 2002
Daniel Alain Korona
|
. - fakty sprawdzic każdy może
maj 16, 2006
Jeremiasz
|
Prof Staniszkis o "zmarnowanej szansie" Millera
kwiecień 30, 2004
PAP
|
.by mike whitney....onz 9-20-o6
wrzesień 28, 2006
m.whitney.
|
WITAM w OSTENISRAEL!
listopad 25, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
|
W szkołach - więcej praktyki, mniej teorii!
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Myslozbrodnie
czerwiec 2, 2007
przeslala Elzbieta
|
|
|