|
Sędziowie pod sąd!
|
|
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
To przysłowie powtarzać będę jeszcze nieraz, bo właśnie z przyzwyczajeń wynikają absurdy naszego życia.
W minionych miesiącach mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, której chciała dokonać zorganizowana grupa przestępcza nazywająca siebie "nadzwyczajną kastą".
Na wszelki wypadek przypomnę definicję słowa kasta.
Kasta to "zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna". A endogamia to reguła nakazująca jednostce zawieranie małżeństw wewnątrz własnej grupy.
Tak więc uformowanie się "nadzwyczajnej kasty" łamie obowiązujące w Polsce Prawo, które nie przewiduje wyjątków i ograniczeń etnicznych w dostępie do stanowisk.
Kolejny mit - z którym należy w końcu skończyć, jest błędne przekonanie, że "sędziowie nie odpowiadają za stanowione Prawo, bo chroni ich immunitet".
To wynik całkowicie nieracjonalnego przyzwyczajenia społecznego.
W Konstytucji Kwaśniewskiego, ani żadnym akcie prawnym NIE MA ANI JEDNEGO PRZEPISU, który zwalnia sędziów z odpowiedzialności za ich postępowanie w Sądach!
Podkreślam wyraźnie: "immunitet sędziowski" oznacza TYLKO tyle, że w przeciwieństwie do zwykłego obywatela, Sędzia nie może być aresztowany bez zgody swojego zwierzchnika.
A najczęściej Prezesa Sądu.
Nigdzie nie ma przepisu, że sędzia pozostaje bezkarny!
Hańbą polskiej rzeczywistości jet fakt, że Sędziowie rażąco łamiący swoimi wyrokami obowiązujące w Polsce Prawo - są całkowicie bezkarni.
Pora to zmienić!
Zacząć należy od wdrożenia w życie artykułu 231 par 1 Kodeksu Karnego który głosi:
" Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Rodzi się w tym momencie pytanie: kto ma sądzić przestępców Sędziów?
Przecież "kruk krukowi oka nie wykole".
I tu odwołam się znowu do Konstytucji Kwaśniewskiego.
"Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa."
Rzecz w tym, że nie ma jeszcze takiej Ustawy i trzeba ją dopiero stworzyć.
Jest tylko szczątkowy zapis w ustawie "Prawo o ustroju sądów powszechnych" - w której ławników traktuje się jak "piąte koło u wozu".
I to tylko w postępowaniu pierwszej instancji.
W praktyce nie spotykam się dziś z ławnikami w Sądach.
Trzeba zmienić tą zasadę .
To wybrani przez Społeczeństwo ławnicy winni sądzić zdegenerowanych Sędziów sprzeniewierzających się zasadom obowiązującego Prawa.
Walcząc o własną bezkarność - zdegenerowani sędziowie usiłowali niedawno dokonać zamachu stanu.
W artykule 10 Konstytucji Kwaśniewskiego zapisane jest:
Paragraf 1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
Paragraf 2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.
Tymczasem "nadzwyczajna kasta" chciała przejąć kontrolę nad pozostałymi składnikami ustroju Państwa, a więc nad Prezydentem i Radą Ministrów.
Była to ewidentna próba zamachu stanu podjęta przez kastę sędziowską!
Gdzie był wtedy Prokurator Generalny?
Czy wystraszył się tej rewolty?
|
|
4 wrzesień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dodam tylko.
O zawieszeniu biegu przedawnienia ścigania przestępstw z przyczyn politycznych.
I w zasadzie wszystko. A ta (p)ani popełnił(a) błąd, tzw. "freudowski". |
|
2017-09-04
Magellan
|
|
|
|
POLSKA - UNIA 18
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
O wojnach nowych
grudzień 13, 2006
antyglobalista
|
Jeszcze raz o homoseksualistach!
czerwiec 2, 2008
mik
|
Elity leczą się lepiej
październik 15, 2003
Janusz Rolicki
|
Kila uwag na temat Karola Wojtyły
listopad 15, 2008
Artur Łoboda
|
Buchanan’s false image of Hitler in to the “Unnecessary War.”
lipiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Kto zohydza nam legendę o Westerplatte?"
wrzesień 20, 2008
tłumacz
|
Gdzie ukrywa się socjalizm(2)
wrzesień 6, 2006
Marek Olżyński
|
Tarcza antyrakietowa
luty 4, 2008
przyjaciel
|
Pacyfikacja ale nie wojna w Iraku
luty 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dzisiaj mam urlop
maj 12, 2008
Marek Jastrząb
|
25 razy o Wałęsie (1)
sierpień 16, 2005
Artur Łoboda
|
Procedura instalacji na Ukrainie "Istoty Najwyższej" Zachodu
czerwiec 19, 2005
Marek Głogoczowski
|
Wszyscy rodzimy się uczciwi, ale tylko nieliczni umierają jako przyzwoici
marzec 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wojskowa współpraca dwóch agresorów
kwiecień 11, 2005
cywilizowany
|
"Chrześcijańska" etyka złodziejska
grudzień 29, 2008
onet
|
Wykluczenia Polaków w Polsce chcą żydowscy rasiści!
listopad 17, 2007
Grażyna
|
Czy jest sens mieszać się w nie swoje sprawy i na jakie profity z wojny liczy Polska?
sierpień 12, 2008
Gregory Akko
|
Geremek: Stocznia powinna być wyjątkiem
wrzesień 4, 2007
INTERIA.PL
|
Słoneczko jednak zgaśnie wcześniej...
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
|
|
|