|
Sędziowie pod sąd!
|
|
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
To przysłowie powtarzać będę jeszcze nieraz, bo właśnie z przyzwyczajeń wynikają absurdy naszego życia.
W minionych miesiącach mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, której chciała dokonać zorganizowana grupa przestępcza nazywająca siebie "nadzwyczajną kastą".
Na wszelki wypadek przypomnę definicję słowa kasta.
Kasta to "zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna". A endogamia to reguła nakazująca jednostce zawieranie małżeństw wewnątrz własnej grupy.
Tak więc uformowanie się "nadzwyczajnej kasty" łamie obowiązujące w Polsce Prawo, które nie przewiduje wyjątków i ograniczeń etnicznych w dostępie do stanowisk.
Kolejny mit - z którym należy w końcu skończyć, jest błędne przekonanie, że "sędziowie nie odpowiadają za stanowione Prawo, bo chroni ich immunitet".
To wynik całkowicie nieracjonalnego przyzwyczajenia społecznego.
W Konstytucji Kwaśniewskiego, ani żadnym akcie prawnym NIE MA ANI JEDNEGO PRZEPISU, który zwalnia sędziów z odpowiedzialności za ich postępowanie w Sądach!
Podkreślam wyraźnie: "immunitet sędziowski" oznacza TYLKO tyle, że w przeciwieństwie do zwykłego obywatela, Sędzia nie może być aresztowany bez zgody swojego zwierzchnika.
A najczęściej Prezesa Sądu.
Nigdzie nie ma przepisu, że sędzia pozostaje bezkarny!
Hańbą polskiej rzeczywistości jet fakt, że Sędziowie rażąco łamiący swoimi wyrokami obowiązujące w Polsce Prawo - są całkowicie bezkarni.
Pora to zmienić!
Zacząć należy od wdrożenia w życie artykułu 231 par 1 Kodeksu Karnego który głosi:
" Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Rodzi się w tym momencie pytanie: kto ma sądzić przestępców Sędziów?
Przecież "kruk krukowi oka nie wykole".
I tu odwołam się znowu do Konstytucji Kwaśniewskiego.
"Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa."
Rzecz w tym, że nie ma jeszcze takiej Ustawy i trzeba ją dopiero stworzyć.
Jest tylko szczątkowy zapis w ustawie "Prawo o ustroju sądów powszechnych" - w której ławników traktuje się jak "piąte koło u wozu".
I to tylko w postępowaniu pierwszej instancji.
W praktyce nie spotykam się dziś z ławnikami w Sądach.
Trzeba zmienić tą zasadę .
To wybrani przez Społeczeństwo ławnicy winni sądzić zdegenerowanych Sędziów sprzeniewierzających się zasadom obowiązującego Prawa.
Walcząc o własną bezkarność - zdegenerowani sędziowie usiłowali niedawno dokonać zamachu stanu.
W artykule 10 Konstytucji Kwaśniewskiego zapisane jest:
Paragraf 1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
Paragraf 2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.
Tymczasem "nadzwyczajna kasta" chciała przejąć kontrolę nad pozostałymi składnikami ustroju Państwa, a więc nad Prezydentem i Radą Ministrów.
Była to ewidentna próba zamachu stanu podjęta przez kastę sędziowską!
Gdzie był wtedy Prokurator Generalny?
Czy wystraszył się tej rewolty?
|
|
4 wrzesień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dodam tylko.
O zawieszeniu biegu przedawnienia ścigania przestępstw z przyczyn politycznych.
I w zasadzie wszystko. A ta (p)ani popełnił(a) błąd, tzw. "freudowski". |
|
2017-09-04
Magellan
|
|
|
|
Zamach Stanu w Polsce
wrzesień 27, 2006
mik4
|
Chcieli zarobić na wojnie, przeliczyli się
czerwiec 7, 2003
Robert Popielewicz
|
Zabić ze strachu
sierpień 6, 2004
Zygmunt Haduch Meksyk
|
Do przyjaciół gówniarzy
marzec 19, 2007
S.I.W
|
Ostatni rozdział przejęcia kontroli nad polskim systemem bankowym.
wrzesień 7, 2002
zaprasza.net
|
Święte krowy i barbarzyńcy
styczeń 11, 2007
Piotr Ciszewski
|
Policyjne gwałty
maj 28, 2007
MirNal
|
A która wojna była straszliwsza?
wrzesień 1, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
TV Puls chce zmienić koncesję
listopad 22, 2006
PAP
|
"Wypełniali przykazanie miłosierdzia"
styczeń 20, 2003
www.vb.com.pl
|
Olej opałowo-napędowy
czerwiec 16, 2005
Mirosław Naleziński
|
" Wyzwalanie "
kwiecień 13, 2003
Wojciech Wlazlinski
|
Wyzysk Przez "Korporacje" Zagrożony w Ameryce Łacinskiej?
styczeń 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List Otwarty Obywatela Amerykańskiego do Pana Perzydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego
sierpień 31, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Eksport demokracji po amerykańsku
maj 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pokaż mi swoją żonę a powiem Ci kim jesteś
wrzesień 12, 2007
Artur Łoboda
|
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego.
About our Big Brother, by the previous one. (2) (2007.09.21)
wrzesień 21, 2007
tłumacz
|
Skala mikro i skala makro
lipiec 25, 2008
Artur Łoboda
|
USA znajdą w Iraku broń masowego rażenia
kwiecień 14, 2003
|
Echa KL Auschwitz: Izraelscy Żydzi pobili Żyda austriackiego
marzec 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
|
|