|
Sędziowie pod sąd!
|
|
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
To przysłowie powtarzać będę jeszcze nieraz, bo właśnie z przyzwyczajeń wynikają absurdy naszego życia.
W minionych miesiącach mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, której chciała dokonać zorganizowana grupa przestępcza nazywająca siebie "nadzwyczajną kastą".
Na wszelki wypadek przypomnę definicję słowa kasta.
Kasta to "zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna". A endogamia to reguła nakazująca jednostce zawieranie małżeństw wewnątrz własnej grupy.
Tak więc uformowanie się "nadzwyczajnej kasty" łamie obowiązujące w Polsce Prawo, które nie przewiduje wyjątków i ograniczeń etnicznych w dostępie do stanowisk.
Kolejny mit - z którym należy w końcu skończyć, jest błędne przekonanie, że "sędziowie nie odpowiadają za stanowione Prawo, bo chroni ich immunitet".
To wynik całkowicie nieracjonalnego przyzwyczajenia społecznego.
W Konstytucji Kwaśniewskiego, ani żadnym akcie prawnym NIE MA ANI JEDNEGO PRZEPISU, który zwalnia sędziów z odpowiedzialności za ich postępowanie w Sądach!
Podkreślam wyraźnie: "immunitet sędziowski" oznacza TYLKO tyle, że w przeciwieństwie do zwykłego obywatela, Sędzia nie może być aresztowany bez zgody swojego zwierzchnika.
A najczęściej Prezesa Sądu.
Nigdzie nie ma przepisu, że sędzia pozostaje bezkarny!
Hańbą polskiej rzeczywistości jet fakt, że Sędziowie rażąco łamiący swoimi wyrokami obowiązujące w Polsce Prawo - są całkowicie bezkarni.
Pora to zmienić!
Zacząć należy od wdrożenia w życie artykułu 231 par 1 Kodeksu Karnego który głosi:
" Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Rodzi się w tym momencie pytanie: kto ma sądzić przestępców Sędziów?
Przecież "kruk krukowi oka nie wykole".
I tu odwołam się znowu do Konstytucji Kwaśniewskiego.
"Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa."
Rzecz w tym, że nie ma jeszcze takiej Ustawy i trzeba ją dopiero stworzyć.
Jest tylko szczątkowy zapis w ustawie "Prawo o ustroju sądów powszechnych" - w której ławników traktuje się jak "piąte koło u wozu".
I to tylko w postępowaniu pierwszej instancji.
W praktyce nie spotykam się dziś z ławnikami w Sądach.
Trzeba zmienić tą zasadę .
To wybrani przez Społeczeństwo ławnicy winni sądzić zdegenerowanych Sędziów sprzeniewierzających się zasadom obowiązującego Prawa.
Walcząc o własną bezkarność - zdegenerowani sędziowie usiłowali niedawno dokonać zamachu stanu.
W artykule 10 Konstytucji Kwaśniewskiego zapisane jest:
Paragraf 1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
Paragraf 2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.
Tymczasem "nadzwyczajna kasta" chciała przejąć kontrolę nad pozostałymi składnikami ustroju Państwa, a więc nad Prezydentem i Radą Ministrów.
Była to ewidentna próba zamachu stanu podjęta przez kastę sędziowską!
Gdzie był wtedy Prokurator Generalny?
Czy wystraszył się tej rewolty?
|
|
4 wrzesień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dodam tylko.
O zawieszeniu biegu przedawnienia ścigania przestępstw z przyczyn politycznych.
I w zasadzie wszystko. A ta (p)ani popełnił(a) błąd, tzw. "freudowski". |
|
2017-09-04
Magellan
|
|
|
|
Gówno znów wypływa na wierzch
styczeń 19, 2008
Artur Łoboda
|
Sprawy płk. Chwastka ciąg dalszy.
listopad 24, 2002
PAP
|
Życzenia noworoczne
styczeń 2, 2003
|
Trokisci w obecnej rosji ..maja sie wysmienicie
grudzień 2, 2007
krandal
|
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
|
Mantra
marzec 28, 2007
Przysłał ICP
|
Przegląd internetowych angielskojęzycznych ?ródeł informacji o wojnie w Iraku
kwiecień 1, 2003
analityk
|
Teoretycznie możemy zrobić wszystko
styczeń 28, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Alkaida w Iraku i w Afganistanie
czerwiec 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jaruzelski otrzymał
order Lenina za stłumienie rebelii w Polsce
grudzień 20, 2006
Patriota
|
Tadeusz Kowalik - Ewolucja systemu ekonomicznego USA
listopad 22, 2002
Tadeusz Kowalik
|
10 lat Stowarzyszenia Primum Non Nocere
listopad 28, 2008
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia
|
Los Europy
sierpień 25, 2003
ABCnet
|
Czas na "Najemnych Mordercow"?
styczeń 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Apel o Uczczenie Pamięci Ofiar Stalinizmu
czerwiec 27, 2006
Leszek Skonka
|
Cenzura żydowska w amerykańskich kinach
listopad 28, 2006
bibula.com/
|
Przecieki w Mediach i Odpowiedzialność za Zbrodnie Wojenne
listopad 25, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kwaśniewski w Davos
styczeń 26, 2003
PAP
|
Za Putinu!
styczeń 9, 2008
MAREK BARAŃSKI
|
JAMNIK W OBLICZU FASZYZMU
sierpień 16, 2006
Imperator
|
|
|