|
Sędziowie pod sąd!
|
|
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
To przysłowie powtarzać będę jeszcze nieraz, bo właśnie z przyzwyczajeń wynikają absurdy naszego życia.
W minionych miesiącach mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, której chciała dokonać zorganizowana grupa przestępcza nazywająca siebie "nadzwyczajną kastą".
Na wszelki wypadek przypomnę definicję słowa kasta.
Kasta to "zamknięta, endogamiczna grupa społeczna, do której przynależność jest dziedziczna". A endogamia to reguła nakazująca jednostce zawieranie małżeństw wewnątrz własnej grupy.
Tak więc uformowanie się "nadzwyczajnej kasty" łamie obowiązujące w Polsce Prawo, które nie przewiduje wyjątków i ograniczeń etnicznych w dostępie do stanowisk.
Kolejny mit - z którym należy w końcu skończyć, jest błędne przekonanie, że "sędziowie nie odpowiadają za stanowione Prawo, bo chroni ich immunitet".
To wynik całkowicie nieracjonalnego przyzwyczajenia społecznego.
W Konstytucji Kwaśniewskiego, ani żadnym akcie prawnym NIE MA ANI JEDNEGO PRZEPISU, który zwalnia sędziów z odpowiedzialności za ich postępowanie w Sądach!
Podkreślam wyraźnie: "immunitet sędziowski" oznacza TYLKO tyle, że w przeciwieństwie do zwykłego obywatela, Sędzia nie może być aresztowany bez zgody swojego zwierzchnika.
A najczęściej Prezesa Sądu.
Nigdzie nie ma przepisu, że sędzia pozostaje bezkarny!
Hańbą polskiej rzeczywistości jet fakt, że Sędziowie rażąco łamiący swoimi wyrokami obowiązujące w Polsce Prawo - są całkowicie bezkarni.
Pora to zmienić!
Zacząć należy od wdrożenia w życie artykułu 231 par 1 Kodeksu Karnego który głosi:
" Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Rodzi się w tym momencie pytanie: kto ma sądzić przestępców Sędziów?
Przecież "kruk krukowi oka nie wykole".
I tu odwołam się znowu do Konstytucji Kwaśniewskiego.
"Art. 182. Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa."
Rzecz w tym, że nie ma jeszcze takiej Ustawy i trzeba ją dopiero stworzyć.
Jest tylko szczątkowy zapis w ustawie "Prawo o ustroju sądów powszechnych" - w której ławników traktuje się jak "piąte koło u wozu".
I to tylko w postępowaniu pierwszej instancji.
W praktyce nie spotykam się dziś z ławnikami w Sądach.
Trzeba zmienić tą zasadę .
To wybrani przez Społeczeństwo ławnicy winni sądzić zdegenerowanych Sędziów sprzeniewierzających się zasadom obowiązującego Prawa.
Walcząc o własną bezkarność - zdegenerowani sędziowie usiłowali niedawno dokonać zamachu stanu.
W artykule 10 Konstytucji Kwaśniewskiego zapisane jest:
Paragraf 1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
Paragraf 2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.
Tymczasem "nadzwyczajna kasta" chciała przejąć kontrolę nad pozostałymi składnikami ustroju Państwa, a więc nad Prezydentem i Radą Ministrów.
Była to ewidentna próba zamachu stanu podjęta przez kastę sędziowską!
Gdzie był wtedy Prokurator Generalny?
Czy wystraszył się tej rewolty?
|
|
4 wrzesień 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dodam tylko.
O zawieszeniu biegu przedawnienia ścigania przestępstw z przyczyn politycznych.
I w zasadzie wszystko. A ta (p)ani popełnił(a) błąd, tzw. "freudowski". |
|
2017-09-04
Magellan
|
|
|
|
Kwaśniewski obiecuje że uzupełni wykształcenie
czerwiec 26, 2002
PAP
|
Czas gasić światła nad Polską ?
maj 7, 2003
przeslala Elzbieta
|
BCP może wycofać się z BIG BG i PZU
sierpień 3, 2002
Ł. Świerżewski, B. Tomaszkiewicz Puls Biznesu
|
Demograficzne podłoże kryzysu i gro?ba inflacji
wrzesień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rosyjski bat na USA
grudzień 5, 2006
Michał Likowski
|
Moja prowincja jest grzeczna i cicha niczym z obrazka
październik 7, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Kowal zawinił, cygana powiesili
grudzień 11, 2003
|
Kurczuk wiedział nie powiedział... a to było tak
luty 8, 2003
zaprasza.net
|
Trudne sprawy
Wspomnienie o Stolzmanie
maj 14, 2003
|
Gdy ofiara staje się katem .......
styczeń 6, 2009
Artur Łoboda
|
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
|
Huta Ostrowiec w ręce pani Główki?
grudzień 14, 2002
IAR
|
W oczekiwaniu na nowe
październik 8, 2005
Kazimierz Murasiewicz
|
AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO:
styczeń 17, 2003
|
Członkowie RPP domagają się wyrównania za trzy lata pracy
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Tania dziwka
luty 1, 2004
Artur Łoboda
|
Eurokibuc to jest to
listopad 11, 2006
luzak
|
Czym byla WSI i dla kogo pracowala.
marzec 4, 2006
Przedruk
|
„Islamizacja Bałkanów” a Konkurencja USA z Rosją
marzec 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Swiatowa inwazja starych bezboznych lichwiarzy
lipiec 31, 2005
Wojciech Gryc
|
|
|