|
Rozumieją się wspólnym językiem i obyczajem
|
|
Były prezes IPN - Łukasz Kamiński został kiedyś przeze mnie zapytany: "dlaczego IPN nie reaguje na antypolskie publikacje w prasie zagranicznej?"
Odpowiedź tego osobnika pobiła wszelkie granice bezczelności. Kamiński stwierdził, że jego instytucja "nie posiada na taką działalność środków finansowych".
A więc 250 milionów budżetu nie wystarcza na kilka polemik i odpowiedzi na kalumnie wobec Polski.
Przypomina to dowcip z lat gierkowskich o "wyrabianiu normy".
Brzmiał on mniej-więcej tak:
Na budowie biegał robotnik z pustymi taczkami od betoniarki - do szalunków. Gdy go zapytano: dlaczego nie ładuje na taczki betonu odpowiedział: "gdyby mi jeszcze przyszło ładować i wyładowywać beton - to bym normy nie wyrobił.
Bo jego "normą" było kręcenie się w kółko, a nie ilość zabetonowanych fundamentów.
Dokładnie tak wyglądała działalność IPN - przez ostatnie 8 lat.
Ale, czy to ulegnie zmianie?
Wypowiedzi nowego prezesa IPN budzą takie nadzieje, bo nie w funduszach jest problem, ale w prawdziwych mocodawcach prezesa IPN. Poprzedni pilnował, by nie narazić się prawdziwym władcom Polski, a więc globalnej władzy nad światem.
A kim oni są?, dobrze wiemy.
Chciałbym jednak zauważyć, że nowy prezes IPN - Jarosław Szarek niewiele zdziała, bez kompleksowych zmian w Polsce.
Chodzi przede wszystkim o zmiany w polityce kulturalnej, a za tym idącej zmianie w mediach.
Zdążyłem się już narazić pesudopatriotom - idiotom, którzy bezmyślnie zaufali PiS.
Za swoje krytyczne uwagi wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - nazwany zostałem "kodziarzem".
Tylko, że to nie to pochodzenie?
Ja jednak coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wicepremierem PiS jest wyjątkowy idiota z tytułem profesorskim.
Wystarczy popatrzeć: co się dzieje w Telewizji publicznej?
Przecież to dzieło Piotra Glińskiego!
To on mianował wyjątkowych nieudaczników tylko po to - by nie zagrozili jego ułomnemu ego.
W przeciwieństwie do Glińskiego - ja mam wiele wspólnego z mediami i doskonale wiem: jakie skandaliczne decyzje podejmuje ten człowiek!
I kwestia podstawowa - sygnalizowana przeze mnie od kilku miesięcy.
Ponieważ nadani przez PiS urzędnicy w Ministerstwie Kultury - nie posiadają ŻADNYCH kwalifikacji w dziedzinie - którą reprezentują - to zajmują się wszystkim innym - tylko nie kulturą.
W zastępstwie może to być polityka historyczna.
W ten sposób utrwalają poststalinowski układ w polskiej kulturze!
Artystami, intelektualistami i "wyrazicielami środowiska" są osobniki, które zdobyły rozgłos i budowały swoją karierę na służalczości wobec tamtego reżimu.
Prawdziwych artystów, którzy nie ugięli się pod presją systemu, Gliński represjonuje dokładnie tak samo - jak robili jego platformowi poprzednicy!
Aby nie wchodzić w szczegóły środowiska artystów, pozwolę sobie podać bardzo namacalny przykład, który lepiej Państwo zrozumieją.
Przed ostatnimi wyborami PiS zyskał poparcie całej masy osób krytycznych wobec rządów PO.
Był wśród nich Grzegorz Braun.
Chociaż nie zgadzam się z wieloma wypowiedziami Brauna - to uważam, że psim obowiązkiem tego Rządu jest dopuszczenie do mediów ludzi krytycznych wobec dawnego układu politycznego.
A co robi desygnowany przez Glińskiego - Kurski?
Kurski otacza się ludźmi z układu.
Żeby chociaż byli kompetentni. Ale to podobni do Kurskiego nieudacznicy, lecz odnajdują się wzajem. Rozumieją się wspólnym językiem i obyczajem.
|
|
10 sierpień 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Ostatnia szansa, by razem skruszyć opór Unii
listopad 17, 2002
PAP
|
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego
ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
|
Brońmy Białorusi przed Globalną Mendą!
październik 3, 2005
|
Gdzie się podziały pożyczki?
styczeń 26, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Sejm zdrady
grudzień 20, 2007
...
|
Czesi zrobią to, co się nawet Stalinowi nie śniło
luty 28, 2008
marduk
|
Rasiści w hucie
marzec 11, 2005
|
Do trzech razy sztuka?
marzec 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wpisywanie informacji do encyklopedii Wikipedia
styczeń 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Machloja grubymi nićmi szyta
sierpień 10, 2002
|
"Wyprawki Maturzysty",
luty 3, 2003
Artur Łoboda
|
Tarcza i wyścig zbrojeń
luty 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Złodziejskie rekomendacje
kwiecień 24, 2003
Artur Łoboda
|
Zniesmaczenie
maj 22, 2007
Marek Olżyński
|
Prawdziwy powód ataku na Iran
marzec 19, 2007
Krassimir Petrov
|
"Nie rzucim ziemi skad nasz ród"
lipiec 10, 2006
Tatiana ZALESKA
|
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sukces
luty 6, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
Jak rozpętano trzecią wojnę światową
sierpień 9, 2006
Wied?min
|
|
|