|
| Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas |
|
| Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. |
|
| Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu |
|
| |
|
| whatreallyhappened.com |
|
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/
99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. |
|
| Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku |
|
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
|
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r |
|
| Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. |
|
| Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? |
|
| Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję. |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi |
|
| Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. |
|
| Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor |
|
| |
|
| Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność |
|
| Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach |
|
| Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... |
|
| |
|
| Chazarskie tajemnice Rosji |
|
| Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. |
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter |
|
| |
|
| Orwell 2025 w USA |
|
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
|
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" |
więcej -> |
|
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
|
|
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
(tekst Iwa Pogonowskiego, wygłoszony przez Magdalenę Pogonowską w Venice, dnia 11 listopada 2007, z okazji obchodow Swięta Niepodległosci Polski.)
Jedenastego Listopada 1918 roku, jest symboliczną datą odzyskania niepodleglości Polski, po wielu latach niewoli i rozbiorów. Data jest symboliczna, bo odzyskanie niepodległości następowało stopniowo, w ciągu ostatnich dwu lat Pierwszej Wojny Światowej. Polska odzyskała niepodległość sama, bez niczyjej pomocy, dzięki klęsce wojennej wszystkich trzech zaborców i dzięki temu, że naród polski utzymał swoją tożsamość przez blizko 2 wieki niewoli i był gotowy do uchwycenia swych losów w swoje własne ręce. W dniu 11 lisopada 1918 roku nastąpiło zawieszenie broni walczących państw. Dwa dni wcześniej Jozef Piłsudski, dowódca polskich Legionów, powrócił do Polski z więzienia w Magdeburgu, gdzie przebywał od 22 sierpnia 1917 roku, osadzony w więzieniu przez Niemców za odmowę złożenia przysięgi wiernosci dla Niemców. Rada regencyjna w Warszawie uprzednio naznaczona przez Niemców, poddała się do dymisji z chwilą kapitukacji Niemiec i zawieszenia broni na froncie zachodnim. Wówczas została proklamowana niepodległość państwa polskiego
a organizacja wolnego rządu Polski została powierzona Józefowi Piłsudskiemu, generałowi brygady i byłemu ministrowi spraw wojskowych rządu regencyjnego.
Na konferencji pokojowej w Paryżu w 1918 roku, Polska była reprezentowana przez Romana Dmowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Narodowego. Dmowski żądał żeby w nadmorskich granicach Polski był Gdańsk i Kłajpeda oraz Prusy Wschodnie z wyjątkiem Królewca, który mial być wolnym miastem, stolicą pobliskiego okręgu. Anglja obawiała się przewagi Francji w sojuszu z Polską, nie zgodziła się na stworzenie geopolitycznie silnego państwa polskiego ,
przeforsowała stworzenie wolnego miasta w Gdańsku i uznanie Prus Wschodnich jako części Niemiec. Wówczas marszałek Francji Ferdynand Foche wskazał na Gdańsk i trafnie przepowiedział, że w tym miejscu rozpocznie się druga wojna światowa.
Po ogłoszeniu swej niepodległości, Polska musiała stoczyć sześć wojen, żeby ustalić swoje granice. Z wojen tych najważniejszą była obrona przed inwazją bolszewicką, która miała być początkiem światowej rewolucji komunistycznej. Dowódca Armii Czerwonej, Michaił Tuchaczewski, wydał 4go lipca, 1920go roku rozkaz: „Na zachód, po trupie ‘białej’ Polski na drodze do rewolucji światowej.” . Polska obroniła niepodległość dzięki Józefowi Piłsudskiemu, ktory zwycięzko dowodził wojskiem polskim przeciwko napaści bolszewickiej. W wojnie tej brało udzial 190 generałow polskich, pochodzących z trzech zaborow.
. Lord Edgar d’Abernon (1857-1941), dyplomata angielski napisał, że bitwa o Warszwę wygrana przez Polaków w sierpniu 1920go roku, była jedną z osiemnastu najważniejszych bitew w historji Europy, ponieważ zwycięstwo Polaków nie dopuściło do wybuchu światowej rewolucji komunistycznej, do której dążył rząd Lenina. Tak więc Polska ocaliła nie tylko siebie, ale i całą Europę. Dzięki polskiemu zwycięstwu kraje nadbałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia, stały się państwami niepodległymi w przeciwieństwie do Białorusi, Ukrainy i republik kaukazkich, które stały się częścią Związku Sowieckiego.
Jeszcze przed zwycięzkim zakonczeniem tej wojny, Józef Piłsudski chciał stworzyć „Międzymorze,” federację wolnych narodów mieszkających na zachód od Rosji i na wschód od Niemiec, rozciągającą się od Kaukazu przez Ukrainę, Białoruś, kraje bałtyckie do Finlandii. Francja popierała plany Piłsudskiego i chciała przekazać Polsce arsenały zdobyte na Niemcach, co umożliwiłoby Polakom, nie tylko pokonanie Armii Czerwonej, ale również stworzenie federacji planowanej przez Piłsudskiego. Niestety W. Brytania znowu sprzeciwiła się stanowisku Francji i pozbawiła Polskę dostępu do uzbrojenia z po-niemieckich arsenałów, co uniemożliwiło realizację planów Piłsudskiego. W braku wystarczającego uzbrojenia zwycięska Polska była zmuszona podpisać traktat w Rydze i granice z Rosją sowiecką pozostawiające duże skupiska Polaków pod władzą Sowietów.
Odrodzone państwo polskie, czyli Druga Rzeczpospolita Polska, zaistniało tylko na 20 lat, ale w tym krótkim czasie pokolenie naszych rodziców, przepojone głębokim patriotyzmem, kierujące się silną wolą pracy i poświęceń dla dobra naszego kraju, stworzyło zjednoczone państwo, o sprawnie dzialającej administracji, szkolnictwie i kolejnictwie i rozwijającej się gospodarce.
Polska miała wielkie osiągnięcia w wielu dziedzinach życia. .
Podstawą organizacji państwa polskiego była konstytucja uchwalona 17go marca 1921 roku, a poprawiona (amended) po zamachu stanu w dniu 2 sierpnia 1926. Najwyższą władzą w Polsce był dwu-izbowy parlament, który składał się z sejmu i senatu. 31 maja, 1926 Józef Piłsudski został wybrany prezydentem Polski, ale urzędu tego nie przyjął, tak że 1go czerwca 1926 wybrano prezydentem Polski Ignacego Mościckiego (1867-1946).Konstytucja gwarantowała regionalne samorządy i niezależny wymiar sprawiedliwości jak również podstawowe prawa obywatelskie, prawo własności i wolności słowa oraz religji jak też tajemnicę korepondencji. Polska była jednym z pierwszych państw europejskich gwarantujących równe prawo głosowania mężczyznom i kobietom oraz jedną z pierwszych gwarantujących opiekę społeczną pracownikom umysłowym. W dniu 28 grudnia sejm ustalił reformę rolnictwa w ramach której do września 1939 około trzy miliony hektarów ziemi ornej czyli 19% wielkich majątków rolnych, zostało rozparcelowane.
Do roku 1928, czyli w pierwszych 10ciu latach niepodległości, Polska podniosła się do poziomu produkcji przedwojennej przemysłu na jej terenach, po zniszczeniach Pierwszej Wojny Światowej, które nawiedziły 90% terytorium Polski, -było to ogromnym osiągnięciem gospodarczym.
Integracja ekonomiczna trzech zaborów Polski nastąpiła szybko. Nadal 70% ludności utrzymywało sie z przeludnionego rolnictwa. Węglowy przemysł górniczy rozwijał się i był podstawą eksportu. Budowa nowego portu w Gdyni była wielkim sukcesem Drugiej Rzeczypospolitej. Poczyniono duże postępy w uruchamianiu centralnego okręgy przemysłowego. Największy przemysł włókienniczy był w Łodzi. Bardzo ważnym elemantem integracji kraju było stworzenie świetnie działającej sieci kolei.
. Rząd premiera Władysława Grabskiego ustabilizował złotego jako pieniądz równej warości z fankiem szwajcarskim.
W odrodzonej Polsce powstało szkolnictwo na wysokim poziomie.O tym dobrze wiedzą wszyscy z nas, ktorzy w Polsce przed wojną uczęszczli do szkoły!
Szkoły podstawowe i gimnazja wychowywaly nas w duchu głębokiego patriotyzmy i prawdziwej miłości do Ojczyzny. Działały autonomiczne uniwersytety państwowe w Warszawie, Krakowie, Lwowie, Poznaniu i Wilnie oraz uniwersytet katolicki w Lublinie. Polska Akademia Nauk reprezentowała Polskę we współpracy z instytucjami naukowymi zagranicą. Polska podpisała swój udział w Lidze Narodów 2go pa?dziernika 1924 oraz Konkordat z Watykanem i traktat handlowy z USA,.
Polska stworzyła światowej sławy naukowców we wielu dziedzinach nauki. Warszawska matematyka była sławna na świecie za pionierską pracę w topologji ogłaszaną przez jej pismo „Fundamenta Matematicae,” prowadzone pod kierunkiem Stefana Mazurkiewicza, sławnego z rozszyfrowiana rozkazów Armii Czerwonej, czym przyczynił się do zwycięstwa polskiego pod Warszawą w 1920 roku.
Logicy polscy odegrali ważną rolę w tworzeniu zapisów komputerów; Notacja polska (Polish Notation i Reverse Polish Notation) Jana Łukasiewicza jest do dziś używana na całym świecie.. Wysoka jakość polskiej architektury pokazana była w 1925 roku na wystawie architektury w Paryżu.
Rozwijała się polska sztuka, malarstwo, teatr. Na uniwerstecie Krakowskim i lwowskim powstały wydziały Muzyki Polskiej, wydawano roczniki poświęcone muzuykologji i historji muzyki. Karol Szymanowski, wybitny kompozytor muzyki, zyskał slawę światową. W 1936 roku działało w Polsce 26 stałych teatrów zawodowych. Powstała produkcja filmów fabularnych, wyprodukowano 300 filmów fabularnych w 150 zakładach przemysłu kinematograficznego. W 1930 roku było ponad 800 kin.
W 1930 roku codzienny nakład miliona gazet, kształtował opinie 30 milionów mieszkańców Polski. Zawodowe pisma były na wysokim poziomie. Głównymi wydawcami był Dom Prasy w Warszawie i Ilustrowany kurier codzienny w Krakowie, który wydawał dwa dzienniki i siedem tygodników. Setki czasopism było wydawane przez mniejszości narodowe. Również żydowska kultura kwitła w Polsce a stan posiadania Żydów na osobę był trzykrotnie wyższy niż średnia państwowa.
W latach trzydziestych, zaczęło wzrastać zagrożenie Polski wobec wielkich zbrojeń Niemiec i Sowietów, których potencjał przemysłowy i zaludnnie było bez porównia większe.
W 1939 roku Polacy zadecydowali o przebiegu historji świata. Przez kilka lat przed wybuchem II Wojny Swiatowej, Hitler i dyplomaci niemieccy usiłowali uzyskać zgodę Polski na przystąpienie do wspólnego z Niemcami paktu anty-kominternowskiego, który miał na celu zniszczenie Związku Sowieckiego atakiem przez Japonię ze wschodu i Niemcy razem z Polską z zachodu a następnie przjęcie przez Niemcy kontroli ropy naftowej i gazu ziemnego w Rosji i na Bliskim Wschodzie. W styczniu 1939 Polska ostatecznie odmówiła układu z Niemcami i postawiła Niemcy, w obliczu wojny na dwa fronty.
Odmowa Polski doprowadziła do straty połowy wojsk na które rząd niemiecki liczył żeby móc wygrać wojnę. W rezultacie Polska stała się ofiarą okrutnej zemsty Hitlera, proporcjonalnie bardziej niszczącej niż doświadczyło jakiekolwiek inne państwo europejskie w czasie Drugiej Wojny Światowej. Bohaterska obrona Polaków przeciwko Niemcom w 1939 roku zadała Niemcom duże straty; Niemcy stracili w kampanii wrześniowej 1/3 tanków i Ą samolotów wyslanych do Polski, wystrzelili w Polsce 2 i ˝ razy wiecej amunicji niz w następnym roku we Francji. W skutek tego Niemcy nie mogli zaatakować Francji i Anglii w tym samym roku, pozwalając Anglii na przygotowanie własnej obrony.
Kampania wrześniowa nie była „dwudniowym bitzkriegiem” jak to do dzis głosi antypolska propaganda, ale wielką i bohaterską walką.
Chciałabym, żeby to krótkie zestawienie faktów z okresu dwudziestolecie Drugiej Rzeczypospolitej Polskiej przypomniało wszystkim moim sluchaczom wielkie znaczenie odzyskania Niepodległości w listopadzie 1918 roku i stworzenia Drugiej Rzeczpospolitej a także złożyło hołd uznania naszym rodzicom i naszym dziadkom, którzy za tę Polskę walczyli i dla niej pracowali z ogromnym poczuciem odpowiedzialnosci i patriotyzmu. Cześć Ich pamięci.
|
|
8 listopad 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Ukrainskie zbrodnie wojenne.
kwiecień 25, 2007
Bogdan "Trzy Radla" A.K.
|
Najpierw naprawic krzywdy
luty 13, 2007
przesłała Elżbieta
|
Pisuje tez na witrynie PiSu
luty 7, 2008
przyjaciel
|
Terror w Biesłanie
wrzesień 6, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
|
NIK w zachodniopomorskiej ANR
maj 25, 2004
Wojciech Jurczak
|
Polityczny kabaret
Ostatnie dni ex prezydenta Krakowa
grudzień 8, 2002
Artur Łoboda
|
Tabu polityczne
sierpień 8, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Media milczą
luty 2, 2003
zaprasza.net
|
21 postulatów Solidarności które wynegocjowano strajkami sierpnia roku 1980
sierpień 28, 2005
Adam Sandauer
|
Nie utopmy przyszłości w tej krwi
lipiec 16, 2003
Andrzej Kumor
|
Dokąd zmierza prawo
luty 23, 2007
Marek Olżyński .
|
Potencjalne skutki ataku na Iran
kwiecień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kto z miasta uczynił zadupie?
luty 6, 2006
|
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Miasto kupiło Kino „Światowid”
sierpień 28, 2006
www.krakow.pl
|
Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Pomóżmy Komedzie Głównej Policji!
kwiecień 8, 2008
tłumacz
|
Według niektórych coraz bliżej, według nas już od dawna
październik 25, 2004
|
Pojednania czas
czerwiec 19, 2005
PAP
|
więcej -> |
|