ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
więcej ->

 
 

Krzywdy wyrządzone Czechom przez Polskę


Udział naszego południowego sąsiada w światowym życiu politycznym, gospodarczym, naukowym, kulturalnym, sportowym itd. jest znacznie większy niż wynikałoby to z jego obszaru, z liczby ludności, czy z okresu istnienia w obecnych granicach.

Choćby dlatego krzywdy wyrządzone Czechom przez Polskę są istotniejsze niż się powszechnie Polakom wydaje. Historycznie Czechy nie wyrządziły Polsce żadnej porównywalnej krzywdy. Wprost przeciwnie, od niepamiętnych czasów Czechy były pomostem którym kultura śródziemnomorska przenikała do Polski. Już w 966 roku Polska przyjęła chrześcijaństwo dzięki małżeństwu polskiego króla Mieszka z czeską księżniczką Dąbrówką.

Wydawało się że niemal jednoczesne wyzwolenie spod okupacji ZSRR w 1989 roku stworzy korzystny klimat dla wyrównania tych krzywd. Tym bardziej że wcześniejsze objęcie przez Polaka urzędu Papieża stwarzało Polsce wręcz nadzwyczajne możliwości wynagrodzenia Czechom historycznych krzywd doznanych od innych państw tego regionu. Jeśli tak się nie stało, to z winy Polski.

Według powszechnej opinii w Czechach, najważniejsze „winy” Polski wobec Czech, to :
1. Szczególnie aktywny udział Polski w agresji Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku dla stłumienia Praskiej Wiosny. Sprawa liczebności polskich wojsk, ich szczególnego zaangażowania w działania operacyjne, a także przypadków gwałtów i grabieży dokonanych przez polskich żołdaków nie została wyjaśniona.
2. Udział wojsk polskich u boku Hitlera w aneksji Czechosłowacji na rok przed wybuchem 2-ej Wojny Światowej. Aneksja Zaolzia legitymizowała agresję Hitlera w taki sam sposób jak udział polskiego GROMU legitymizował agresję USA na Irak. Nie wątpię że z intensywnej kampanii propagandowej która towarzyszyła ówczesnym „mocarstwowym działaniom wojsk polskich na terenie Zaolzia” zachowało się sporo zdjęć i dokumentów. Jeśli nie w polskich archiwach, to w archiwach Niemiec i innych państw europejskich gdzie sprawa ta była nagłaśniana przez propagandę 3-ej Rzeszy.
3. Powstrzymanie się Kościoła Katolickiego przed pełną i jednoznaczną rehabilitacją czeskiego bohatera narodowego Jana Husa. Ten wybitny teolog, wykładowca
Uniwersytetu Karola w Pradze, został podstępnie zwabiony na sobór w Konstancji i mimo posiadania cesarskiego „listu żelaznego” został wbrew wszelkim zasadom cywilizowanego świata zatrzymany i spalony na stosie. To dlatego Czechy są obecnie jednym z najbardziej laickich krajów Europy... Słowa PRAWDA ZWYCIĘZY przypisywane Janowi Husowi przed śmiercią są do dziś mottem narodowego kościoła czeskiego. Napis tej treści występuje na wszystkich zborach.

Tylko ostatni temat jest mi bliżej znany i miałem okazję do zapoznania się z materiałami ?ródłowymi.
________________________________

Według prasy czeskiej , we wczesnych latach 90-tych Prezydent Vaclav Havel spotkał się z Papieżem JP2. W czasie długiej rozmowy, której odbycie poprzedziły długotrwałe rokowania między Watykanem a Republiką Czeską obejmujące m.in. analizy historyczne, JP2 miał obiecać VH pełną rehabilitację JH.
Strona czeska zawsze podkreślała ogromne znaczenie takiego działania. Do czasu Reformacji Praga była centrum Europy w takim samym stopniu jak Paryż czy Drezno. Pó?niej Czechy stały się terenem wieloletnich bratobójczych wojen religijnych, krajem postrzeganym jako peryferyjny. Kulminacją tego stanu rzeczy było znalezienie się Czech w radzieckiej strefie wpływów po 2-ej wojnie światowej. Dla Czechów było to równie szokujące jak przypisanie do Afryki...

Wg prasy czeskiej, JP2, widząc jak wielką wagę, daleko wykraczającą poza aspekty religijne i historyczne, przywiązują Czesi do tej kwestii, miał obiecać VH pełną rehabilitację JH, ale prosił o zwłokę tłumacząc to koniecznością niezbędnych długotrwałych przygotowań dla podjęcia tak rewolucyjnej, wg standardów Kościoła, decyzji.

Czesi cierpliwie czekali... Wreszcie , po blisko 10 latach, na przełomie milenium, odbyła się w Rzymie międzynarodowa konferencja teologiczna poświęcona rehabilitacji Jana Husa. Doniesienia z tego kongresu były objęte w Polsce absolutną cenzurą, mimo że była to oficjalna konferencja zorganizowana przez Watykan... Natomiast środki przekazu laickich Czech poświęcały jej bardzo dużo miejsca. Analizy okoliczności przygotowań do owej konferencji zajmowały całe strony najpoczytniejszych dzienników, a wystąpienia biorących w niej udział mówców były zawsze prezentowane na pierwszych stronach.

Trzeba przyznać że w końcowej fazie JP2 zaszczycił konferencję swoim wystąpieniem, ale ograniczył się do „wyrazów ubolewania” co zdaniem nie tylko czeskich komentatorów było działaniem wysoce niewystarczającym.

Fakty związane z życiem i śmiercią JH są bezsporne. Podobnie ich czas i następstwa. Czy Kościół Katolicki pod rządami Papieża Polaka, po kilku wiekach od ohydnej zbrodni, nie mógł zdobyć się na coś więcej niż „wyrazy ubolewania?

Czesi nie domagali się samookreślenia Watykanu jako „światowego centrum prostactwa, promotora ciemnoty i barbarzyństwa, historycznego lidera w stosowaniu tortur i w braku poszanowania dla międzynarodowych zobowiązań”... A przecież ze względu na laicki charakter tego kraju i brak jakichkolwiek więzi z Watykanem, wszelkie niekrytyczne sformułowania negocjatorów czeskich pod adresem Watykanu wynikały wyłącznie z kurtuazji...
17 kwiecień 2005

czechofil 

  

Archiwum

Porządkowanie Krakowa
luty 18, 2006
Artur Łoboda
"Prawo" według olsztyńskich sędziów
wrzesień 2, 2006
PAP
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek?
listopad 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zamach Stanu w Polsce
wrzesień 27, 2006
mik4
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
Odezwa Do Nicości
kwiecień 30, 2006
Wiesław Sokołowski
Dyplomata Protestuje Przeciwko Torturom
luty 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska.......ale jaka
listopad 24, 2008
Krzysztof Daukszewicz
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
Ciekawostka
kwiecień 25, 2005
zaprasza.net
Buchanan’s false image of Hitler in to the “Unnecessary War.”
lipiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska przeszkodą na drodze do rewolucji światowej
listopad 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
MSZ będzie zabiegać o wsparcie Polonii dla integracji
grudzień 20, 2002
Adam Zieliński
"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
Konstytucja 3 maja
kwiecień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Antypolonizm żydowski to nic nowego...(4)
lipiec 7, 2003
Mirosław J. Wiechowski
Rozwój gospodarczy najlepszym srodkiem na powstrzymanie wojen. Konferencji w Moskwie poswiecona infrastrukturze
maj 14, 2007
INSTYTUT SCHILLERA
Bardzo niepolskie myślenie o prawie....
wrzesień 7, 2008
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media