ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Trudne dojrzewanie Społeczeństwa 
5 sierpień 2017     
Zadbajmy o obronność swojego kraju - skoro ekipa Tuska nam tego nie zapewnia! 
3 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Ogolny strach 
17 kwiecień 2010      Goska
Ani kroku w tył! 
23 luty 2012      Artur Łoboda
Nie musimy pozostać bezsilni 
23 padziernik 2015      Artur Łoboda
Kto się boi - niech idzie do domu 
20 maj 2015      Artur Łoboda
Refleksja niezbędna 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
Dla nich jesteście idiotami 
10 lipiec 2015      Artur Łoboda
Potrzebny natychmiastowy atak! 
5 kwiecień 2019     
Ile kibli wyszorował? 
13 luty 2010      Artur Łoboda
Dyktatura - czyli polityczna pseudo kultura 
25 listopad 2011      Artur Łoboda
Polityczna prowokacja Episkopatu Polski 
9 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Naród do takich nie należy 
16 sierpień 2016      Artur Łoboda
Kruk krukowi oka nie wykole (2) 
30 grudzień 2016     
Islamskie Państwo zamierza korzystać z broni chemicznej i biologicznej 
31 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Ucho śledzia dla PiS 
2 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Brednie, brednie, brednie 
22 grudzień 2017     
Syndrom Szydło 
9 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Michał Sędziwój Polish Pionier of Chemistry 
23 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Hebraizacja chrześcijaństwa 
10 kwiecień 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

„Putinokracja” w kolizji z Waszyngtonem.


Putinokracja, która jest następną fazą historii Rosji po dziejach Białego i Czerwonego caratu jest obecnie w kolizji z Waszyngtonem w sprawie budowy globalnej „Tarczy przeciw-rakietowej.”

W dużej mierze jest to zakulisowa gra w sytuacji obopólnego terroru polegającego na gwarantowanym obopólnym zniszczeniu na wypadek wojny nuklearnej. Ten stan rzeczy w epoce nuklearnej toczy się od dawna. Na krótką metę głównym atutem rosyjskim jest baza rakiet w Królewcu-Kaliningradzie.


We wtorek 29 listopada, 2011, następca i człowiek Putina, obecny prezydent Rosji Dymitry Miedwiewdiew, inaugurował w Królewcu potężny nowy radar na terenie tej najważniejszej bazy rosyjskiej w Europie, z której to bazy za pomocą przyziemnych rakiet wędrownych poniżej radaru Rosjanie śmiertelnie zagrażają wszystkim stolicom NATO. Miedwiediew ironicznie powiedział o tej nowej wersji Tarczy pod adresem Waszyngtonu: „Kiedy nam mówicie: że

‘Tarcza nie jest przeciwko nam’ – ja chciałbym wam odpowiedzieć w następujący sposób: „Radar inaugurowany obecnie w Kaliningradzie również nie jest przeciwko wam i może wam służyć w dokonywaniu zadań obronnych, na które z nami zgodziliście się we wcześniejszych pertraktacjach.”


Ambasador Moskwy przy kwaterze głównej NATO w bieżącym tygodniu dodał strategicznej wagi wystąpieniu Miedwiediewa w Kaliningradzie za pomocą groźby zablokowania dostaw do walk w Afganistanie przez Rosję tak zwaną trasą północną. Ma to szczególne znaczenie w obliczu obecnej blokady tychże dostaw przez Pakistan z południa, jak to niedawno opisałem w artykule po tytułem: „Konflikt: Pakistan vs USA i NATO?”


Porozumienie o „północnym korytarzu do Afganistanu” było jednym z chwilowych sukcesów polityki „odnowienia” dobrych stosunków USA-Rosja przez rząd prezydenta Obamy. Odnowa ta słabnie wobec planów „Tarczy europejskiej” przygotowywanej do uruchomienia przez NATO w 2020 roku, której wyrzutnie rakiet z głowicami nuklearnymi są planowane na stanowiska bez porównania mniej odległe od Moskwy niż na przykład były oddalone od Waszyngtonu pociski sowieckie na Kubie w czasie kryzysu w roku 1962.


Dodatkowo w grze w ramach utrzymywania sytuacji zapewniającej „obopólne gwarantowane zniszczenie” silnym atutem Rosji jest veto w Radzie Bezpieczeństwa obecnie do użycia w sprawie sankcji przeciwko Syrii, na której terenie mieści się jedyna baza rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Śródziemnym. Mimo walk w Syrii, Rosja nadal dostarcza broń rządowi prezydenta Bashar’a Assad’a i jednocześnie wraz z Chinami opiera się przeciwko zastosowaniu nowych sankcji przeciwko Iranowi w celu uniemożliwienia w następnych latach wyprodukowania broni nuklearnej przez Iran. Dzieje się w obliczu 100 do 150 bomb nuklearnych w arsenale Izraela (według danych byłego prezydenta Jimmy Carter’a).


Gazety pro-izraelskie takie jak The Wall Street Journal” argumentują, że na długą metę, Rosja jest bardziej zagrożona przez państwa mahometańskie i Mahometan niż przez Zachód manipulowany przez oś USA-Izrael. Argumentacja ta idzie po linii rozumowania, że Mahometanie grożą Rosji z południa a Chiny ze wschodu i z tego powodu jakoby było w interesie Rosji szukać oparcia w USA i w NATO. Na to rosyjska „Putinokracja” nie zgadza się i uważa, że od osi USA-Izrael Rosji zagraża Rosji masowy rabunek mienia narodowego, jak to miało miejsce za rządów Jelcyna, kiedy n. p. 200 milionów dolarów Rotschielda z Nowego Jorku w rękach Chodorkowskiego usiłowało nabyć kontrolę kolosalnego wielo miarowej wartości rosyjskiego przemysłu energetycznego.


Wówczas KGB poparło swego oficera Wladimira Pupina, którego teza dyplomowa na zakończenie studiów dotyczyła strategicznych wartości przemysłu naftowego Rosji. Obecnie pisma finansjery USA, głównie żydowskiej nazywają erę Putina w Rosji epoką „Putinokracji.”

Putinokracja ma szanse wygrać następne wybory w Rosji i umożliwić Putinowi dwie sześcioletnie kadencje, jakoby odporne na wszystkie możliwe kolorowe rewolucje w obecnie niepodległych byłych republikach sowieckich.


Zwolennik rządów Putina, Sergiej Markow, poseł w Dumie, walczy przeciwko „tym siłom zachodnim,” które chcą obalić reżym Putina i wykorzystać, nieco słabsze ostatnio, poparcie jakie ma jego partia „Zjednoczonej Rosji”: – partia dążąca do powrotu Putina do władzy po jednej kadencji jego „namiestnika,” za jakiego wielu Rosjan uważa obecnego prezydenta Rosji Dymitrego Miedwiediewa.


Partia polityczna Putina „Zjednoczona Rosja” dominuje media i kontroluje większość głosów w Dumie w czasie obecnych wyborów i na pewno w czasie nadchodzącej wiosny Wladimir Putin

formalnie wróci do władzy jako prezydent Rosji, nadal świadomy trudnej sytuacji Moskwy między kolosem Chin i lichwiarskim kapitalizmem USA, sterownym przez międzynarodową finansjerę. Finansjera ta dała się ciężko we znaki Rosji za czasu rządów Jelcyna kiedy kolorowe rewolucje miały skończyć się rozpadem Rosji na kilka odrębnych państw.

www.pogonowski.com
3 grudzień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

W 2002 roku dług publiczny wynosił 47,5 proc. PKB
styczeń 14, 2003
PAP
Szachowanie PRL-em
styczeń 13, 2006
Marek Olżyński
Partie polityczne pod nadzorem służb...
kwiecień 17, 2007
Marek Olżyński
Rasowy analfabeta
luty 20, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Dramat szefowej fundacji
padziernik 31, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy tarcza nas uszczęśliwi?
marzec 11, 2008
Gregory Akko
“Niezależne” media
padziernik 17, 2007
Artur Łoboda
BIAŁORUSKI NARÓD PAŃSTWOWY
luty 9, 2008
Stefan Pastuszewski
Kolowrotek
padziernik 30, 2007
Sloneczny Zegar
Emigrujcie mlodzi, zrobcie miejsce
maj 6, 2004
Elzbieta
Lichwa uber alles ... czyli "patriotyczny obowiązek" wobec żydowskich gangsterów
luty 7, 2004
"Nie ulegajcie pokusom bogactwa"
sierpień 26, 2004
Wprowadzenie M.G. do rozdziału 3 książki Izraela Szamira "PaRDeS - studium Kabały"
luty 9, 2006
Israel Adam Shamir
Antyhellenizm jako "misja cywilizacyjna" Zachodu
listopad 6, 2006
dr Marek Głogoczowski
Pax Americana
maj 25, 2003
Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa
Amerykańskie bakructwa.
lipiec 10, 2002
PAP
Azyl i ambasady w wydaniu demokraci.pl
lipiec 10, 2006
Mariusz Affek
"Fundusze strukturalne Unii Europejskiej"
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Ukraińska Polska
maj 9, 2007
wasylzly
Wrażliwi, delikatni, tolerancyjni
czerwiec 16, 2006
Marek Miśko
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media