ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Biało-czarny świat prymitywów 
18 sierpień 2014      Artur Łoboda
Dyspozycyjna Prokuratura wie lepiej 
1 lipiec 2015      Artur Łoboda
Kiedy w Polsce Szumowski urządza nam zamordyzm - w USA świat LECI do przodu 
10 sierpień 2020      Alina
Buczenie zakazane 
2 sierpień 2012      Artur Łoboda
Czy Top Medical Journal pomógł ukryć pochodzenie SARS-CoV-2? 
10 styczeń 2021      Dr Joseph Mercola
Dr n. med. Zbigniew Martyka: „Kieruję się PRAWDĄ – z medycznego punktu widzenia NIE MA PANDEMII” 
13 sierpień 2020     
Biała Kanada walczy piąty dzień 
2 luty 2022     
Farsa i diabelski program „powszechnej blokady”  
9 styczeń 2022     
Białko "spike" i nietoperze 
4 luty 2021     
Krytyka Prawa Korporacyjnego w USA 
18 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Ludzie z takimi mordami 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda
Młodzież - po raz kolejny oszukana 
13 listopad 2014      Artur Łoboda
Miałeś chamie złoty róg. Nie pozostał nawet sznur. 
10 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Kłamstwa medialne i święte obrzędy kultu szczepionek  
29 styczeń 2022     
Poronione pomysły gospodarcze 
20 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Miłość z poetą 
12 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Odpowiedzialność lekarzy za ostrzeganie opinii publicznej na całym świecie o poważnej zbrodni państwowej i ukrywanie tej przestępczości 
11 lipiec 2021      Stephen Frost
Farsa zwana polityką historyczną  
24 kwiecień 2016      Sebastian Adamkiewicz
Komunizm? Jasne, czemu nie? 
4 luty 2024      Todd Hayen
Dziel i rządź. Lewackie multi-kulti 
17 listopad 2015      Artur Łoboda

 
 

Polska Szkoła Filozofii rozpoczęła medialne działanie

Po Drugiej Wojnie Światowej ludzkość była przekonana, że koszmar wojny nigdy nie powróci.
Jednak we wszystkich konfliktach toczonych od tej pory na Świecie, zginęło więcej ludzi - niż w czasie najtragiczniejszej z wojen.
Jedną z podstawowych przyczyn takiego stanu rzeczy, jest stan intelektualny Cywilizacji, którą z całą perfidią tumanią i manipulują zdegenerowani osobnicy.

Po latach analizy i zbierania dowodów na przestępczą działalność liberalnych z nazwy, a kryminalnych - z działalności polityków Trzeciej RP - jestem pewien, że prowadzony jest perfidny plan odizolowania Polaków od własnej kultury.
Jednym z przejawów tej strategii jest promowanie psychopatów przez aparat terroru Trzeciej RP i jednocześnie całkowita blokada na wszelkie przejawy kultury Narodu Polskiego.

6 czerwca 2013 roku odbył się Pierwszy Kongres Ruchu Narodowego
Chociaż z jednej strony uważam takie inicjatywy za anachroniczne w XXI wieku - to są one jednocześnie logicznym powrotem do źródeł.
Przedstawię to w następujący sposób.
Gdy schodząc ze ścieżki zagubimy się w gęstwinie lasu - to najbardziej logiczne - jest odszukiwanie drogi, którą szliśmy i powrót do jej początku.

I w tym sensie powrót do skonsolidowanego Ruchu Narodowego jest całkowicie logicznym.
Jednak młodzież nie posiada zaplecza intelektualnego i w odwołaniu do haseł Endecji szuka swojego modelu myślenia.

W tym momencie zadam fundamentalne pytanie o sens działania:
czy celem jest reaktywowanie idei nacjonalizmu - czy też nacjonalizm jest jedynie narzędziem do godnego życia współczesnych i przyszłych pokoleń Polaków?

Jeżeli celem działania młodzieży miałaby by być mityczna konsolidacja społeczeństwa w ramach "Narodu" to oczywistym jest, że głoszone dziś idee zostaną zdeformowane tak samo - jak sanacja i idee lewicowe, a na wierzch wypłyną szumowiny, które dzięki hasłom narodowym będą realizować swoje haniebne plany.

Z tego powodu Ruch Narodowy MUSI skorzystać z całego doświadczenia kultury polskiej, a także innych Narodów.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że obrona polskiego pracownika i drobnego przedsiębiorcy - przed bezkarnością wielkiego kapitału - musi być hasłem przewodnim polskich patriotów.
Dlatego całkowicie niezrozumiały jest dla mnie udział byłych członków UPR-u w I Kongresie Ruchu Narodowego.
Powołując się na teorie żydowskich ekonomicznych oszołomów - członkowie UPR - przez lata służyli za forpocztę złodziejskiej grabieży Polski - sygnowanej nazwą liberalizmu.
I jeżeli Ruch Narodowy da się zbałamucić liberalnym oszustwem ekonomicznym - to już na starcie jest przegranym, a zasada, że wrogowie ludzkości wszędzie wstawią swoich agentów - spełni się po raz kolejny.

Ruch Narodowy ma doskonałe tradycje - jeszcze dziewiętnastowiecznej spółdzielczości, które były polską wersją lewicowości.
I nie potrzebujemy żadnych obcych wzorców, a jedynie zdrowy rozsądek.

Fundamentem przyszłego Ruchu Narodowego MUSI być "baza intelektualna" - jak to określali komuniści.

W swoim życiu zainicjowałem bardzo dużo zjawisk - które Polaków otaczają i nie wiedzą o moim autorstwie.
Nigdy - nie zależało mi na rozgłosie, a dziś z niechęcią występuję publicznie - niszcząc swoją prywatność.

Ale nie mam wyjścia. Jeżeli dalej będziemy bronić swojej prywatności - to intelektualny plebs występować będzie w roli polskiej inteligencji, a motłoch będzie nami nieustannie rządzić.
Ten wstępniak inicjuje ciąg artykułów, mających pobudzić do zdefiniowania Polskiej Szkoły Filozofii XXI wieku, która posłuży za fundament dla nowoczesnego Społeczeństwa Polskiego.
Wcześniejsze doświadczenia w stymulowaniu zjawisk kulturowych pokazały, że wystarczy wskazać właściwą drogę, a cała masa twórców przejmie ten tok myślenia.
I podobnie w kwestii Polskiej Szkoły Filozofii - znajdą się ludzie, którzy doskonale rozwiną moje szkicowe opracowania.
Trzeba tylko wskazać właściwy kierunek.

W praktyce moje działania niewiele będą się różniły od dotychczasowych publikacji.
Postaram się unikać literówek i mniej skrótowo wyjaśniać analizowane zagadnienia.

Mam nadzieję, że podobnie jak to bywało w przeszłości - młodzież skorzysta z moich przemyśleń.

Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu
9 czerwiec 2013

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Sprytne kukulki i medialnie porazone sikorki
kwiecień 4, 2007
Marek
Kanty Okrągłego Stołu
czerwiec 28, 2003
Adam Sandauer
Trudna Droga do Dobrobytu i Pokoju w Azji
kwiecień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
Kapłani egipscy a dzisiejsi kacykowie
czerwiec 6, 2003
przeslala Elzbieta
"Pieniądze za Krew"
wrzesień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Za kulisami wielkiej mistyfikacji. Działalność Leona Taxila (1885-1897)
lipiec 30, 2008
Waldemar Wojnar
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
Jubilatka a imaż przyjaznej firmy
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Chirac skrytykował Polskę
luty 18, 2003
zaprasza.net
Józef Beck wykonał plany Józefa Piłsudskiego i przyczynił się do klęski Hitlera
grudzień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Cul-Capita/OraNUS, czyli niewidzialny "PAN" Zachodu
kwiecień 10, 2006
Marek Głogoczowski
Który to chodzi do synagogi?
październik 15, 2005
Artur Łoboda
Od chucby do depresji
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hassan Nasrallah nowy przywódca jak Naser?
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zmodeluj na planszy radość modliszki
listopad 8, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
"Gdyby nie Balcerowicz to ..."
maj 11, 2005
IAR
Pomyłki funkcjonariuszy na koszt Państwa!
styczeń 23, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Oszukani emeryci
październik 27, 2003
Michał Stankiewicz
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media