ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Radio Erewań znowu nadaje 
29 grudzień 2015      Artur Łoboda
USA i UE zorganizują i sfinansują zamach stanu na Węgrzech 
26 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Zapytanie o uchylenie Immunitetu 
8 październik 2020      Artur Łoboda
Syndrom Kaliguli 
29 październik 2016      Artur Łoboda
Akuszerzy komunizmu 
10 styczeń 2013      Artur Łoboda
Żydzi wzięli się za łby 
10 lipiec 2019     
Hello! Marku - o deserze - w krakowskim "Związkowcu" - trzy grosze o dowcipie AKTORA !!! MARKA LITEWKI /wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz/ 
29 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Prawa tworzone przez kretynów-również w kwestii alkoholu 
8 styczeń 2010      Artur Łoboda
Truciciele dyskursu  
10 październik 2021     
Do wiadomosci 
26 kwiecień 2010      Goska
Prezydent i Premier wzywają do obrony dobrego imienia Polski  
9 luty 2018     
Nie fiksujcie z Ukraińcami 
4 kwiecień 2022      Artur Łoboda
Rok 2024 
19 czerwiec 2024      Artur Łoboda
Dlaczego nie nalezy denerwowac kobiet 
19 marzec 2010      Goska
Minister Bęcwał Sikorski, Olejnik bez oleju, casus „kierownika kołchozu BR” Łukaszenki, czyli... nie kończący się PO-PIS Narodowych Bęcwałów 
22 grudzień 2010      Gasienica
List Amerykanów do Europejczyków ws. GMO 
25 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Ryzyko „przekleństwem” dolara 
30 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Robi się ciekawie: po co śledczy z MAK-u polecieli do US-raków? 
5 maj 2010      MG
Żądamy natychmiastowego uwolnienia Janusza Górzyńskiego !!! 
30 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Trzy przypowieści 
20 luty 2018     

 
 

Nowy dokument demaskuje agendę klimatyczną jako „oszustwo” mające na celu zwiększenie władzy i zysków globalistów

Nowy film Martina Durkina „Klimat: film (zimna prawda)” pokazuje, jak źródła utrzymania klimatologów i rzeszy zwolenników ekologii zależą od podtrzymania ich alarmistycznej narracji – pomimo faktów. 
 
 
„To opowieść o tym, jak ekscentryczny strach przed środowiskiem przekształcił się w potężny światowy przemysł” – tak mówi głos Durkina po powtórzeniu niesławnego „Jak śmiecie!” z przemówienia Grety Thunberg. Obrazy śmiertelnie bladych kobiet w krwistoczerwonych kostiumach, które przed kamerami wychodzą naprzeciw zagładzie, zamieniają się w wirujące farmy wiatrowe, po czym pojawiają się uderzające stwierdzenia.

Jeden z nich, napisany przez współzałożyciela Greenpeace, nadaje ton: 
„Na tej planecie nie ma czegoś takiego jak kryzys klimatyczny”.

 
Oszustwo klimatyczne: globalna kontrola?

 
Film bezpośrednio kwestionuje twierdzenie, że poziom CO2 powstający w wyniku działalności człowieka powoduje niekontrolowane zmiany klimatyczne i pokazuje, w jaki sposób źródła utrzymania klimatologów i rzeszy zwolenników ekologii zależą od podtrzymania tej narracji – pomimo faktów.

Profesor Steven Koonin z Uniwersytetu Nowojorskiego pyta w imieniu branży nauk o klimacie:
„Jeśli CO2 nie ma takiego wpływu, jak utrzymamy się na rynku?”

Czym dokładnie jest ten biznes i jak się go utrzymuje, jest także tematem filmu, którego głównym założeniem jest to, że świat faktycznie wkracza w okres ochłodzenia.
Patrick Moore, współzałożyciel grupy Greenpeace zajmującej się ochroną środowiska, twierdzi, że obecność polarnych czap lodowych pokazuje, że „nadchodzi epoka lodowcowa.
Jesteśmy u schyłku trwającego 50 milionów lat okresu ochłodzenia, a oni mówią, że jest za gorąco”.

Tę opinię podzielają wybitni naukowcy występujący w filmie, m.in. profesor Koonin.
To niewygodna prawda, argumentuje Durkin, co wyjaśnia rosnący alarm w zielonym lobby.
„Alarm klimatyczny to nonsens.
To oszustwo” – twierdzi William Happer, emerytowany profesor fizyki na Uniwersytecie Princeton. 
„Myślę, że „oszustwo” jest lepszym słowem, ale jestem skłonny żyć w zgodzie z „mistyfikacją”.
 
Dlaczego więc jest to kontynuowane?
Według Happera „to wspaniały sposób na zwiększenie władzy rządu.
Jeśli istnieje zagrożenie egzystencjalne, które ma charakter ogólnoświatowy.
Cóż, potrzebny jest potężny rząd światowy.
 
Oprócz innych twierdzeń zawartych w filmie, że „aktywiści wzywają do kryminalizacji sceptycyzmu klimatycznego”, Happer zauważa, że ​​„jesteśmy świadkami podejmowania wszelkiego rodzaju autorytarnych posunięć w imię ratowania planety.
Nagle udało ci się opanować populację na całym świecie.
 
Jednak dla niektórych władza nie jest jedynym motywem – jest też zysk.
Profesor John Clauser, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2022 r., ostrzega, że ​​„w grę wchodzą nie tylko miliardy, ale biliony dolarów”.


Strach, władza i zysk

 
Durkinowi nie są obce kontrowersje klimatyczne, a jego film z 2007 roku „ Wielkie oszustwo związane z globalnym ociepleniem” został doceniony w brytyjskim parlamencie za pokazanie, jak „każdy, kto nie zgadza się z ortodoksją dotyczącą sposobu pobierania opłat za zmiany klimatyczne, widzi wyczerpywanie się funduszy publicznych”.
 
We wniosku, popartym przez siedmiu parlamentarzystów z Partii Konserwatywnej, zauważono również, że „jednemu z autorów [filmu] grożono śmiercią”.

Wygląda na to, że klimat strachu będzie się nasilać, a nowy film Durkina pokazuje, jak nauka, którą mamy podążać, powstaje w wyniku nieludzkiego programu narzuconego ubóstwa, niedoborów żywności i wyludnienia – jak jasno pokazuje ten artykuł Spiked z 2023 roku.
 

Klimat opinii stworzony przez człowieka

 
Jednak sytuacja poza ruchem sceptycznym wobec klimatu również może się odwrócić.

14 marca Durkin udzielił wywiadu przed premierą brytyjskiemu Daily Telegraph .
Gospodarzom powiedział, że nauka o klimacie, którą mamy się kierować, to kolejny przykład zamkniętego dyskursu przedstawianego w formie debaty.

„Mamy tak potężną, finansowaną ze środków publicznych instytucję, która jest w stanie kontrolować, bezpośrednio lub pośrednio, to, co słyszymy, co czytamy, czego nas uczą, o czym wolno, a czego nie wolno myśleć” – stwierdził.
Wykluczenie sprzeciwu doprowadziło do naukowego „konsensusu” w sprawie programu klimatycznego.

„Frustrujące dla naukowców w tej dziedzinie jest to, że tak naprawdę nie wolno powoływać się na dane naukowe lub obserwacje opublikowane w czasopismach głównego nurtu, przeprowadzone przez naukowców z bardzo szanowanych uniwersytetów itd.,
Nawet cytowane przez IPCC [Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu , organ ONZ]… jeśli nie pasuje to do narracji” – powiedział Durkin.
 
„A presja na nich, aby się zamknęli, jest ogromna”.

Jest to stworzony przez człowieka klimat opinii, w którym strach stał się najnowszą preferowaną walutą.
Kilka dni po premierze filmu niemiecka fizyk i vlogerka naukowa Sabine Hossenfelder zapytała widzów na YouTube, czy „powinniśmy bać się zmian klimatycznych”.
Jej odpowiedź?
„Naprawdę jestem przerażony, przerażony tym, że naukowcy wspierają manipulowanie ludźmi”.
 
Cytuje kilka najnowszych źródeł w mediach głównego nurtu i mediach akademickich, które opowiadają się za „wzbudzaniem strachu” w celu „pobudzenia działań klimatycznych”.
 
Sugeruje, że zamiast siać strach, powinniśmy przyjrzeć się temu, co można w rozsądny sposób zrobić, aby pomóc zachować naturalne siedliska dzikich zwierząt.
Wydaje się to rozsądne stanowisko i powołuje się ona na brak przejrzystości wynikający z modelowania klimatu, które może łączyć naturalne wahania klimatu ze zmianami spowodowanymi przez człowieka.
 

Sprawdzone pod kątem faktów

 
Film ma pokazać, że twierdzenie iż zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka to oszukańcze działanie, które może odnieść sukces jedynie dzięki cenzurze i propagandzie.

Twierdzi, że ten niezwykle dochodowy przemysł – który według szacunków jednego ze szwajcarskich banków będzie wymagał 270 bilionów dolarów na realizację swoich celów – sprowadza się do kampanii mającej na celu wymuszenie globalnej autorytarnej kontroli poprzez wywołanie sytuacji nadzwyczajnej niepopartej dowodami.
 
To odważne twierdzenia i słyszeliśmy je już wcześniej.

W tym przypadku możemy jednak bez problemu sami sprawdzić zapis.

Jeden ze sceptyków klimatycznych zadał sobie trud szczegółowego sprawdzenia faktów na temat twierdzeń zawartych w filmie.

 
Opisując swoje wysiłki jako „bibliografię z adnotacjami”, emerytowany petrofizyk Andy May dostarczył informacje potwierdzające „70 kluczowych stwierdzeń” zawartych w filmie, począwszy od naturalnych zmian klimatu, przez niewiarygodne modele, po manipulację danymi, a także istnienie wartego wiele bilionów dolarów lobby klimatycznego, które zapewnia, że ​​„sceptycyzm jest samobójstwem w karierze”.
 
May opublikował cztery książki – ostatnio The Frozen Climate Views of IPCC , które „dokumentują uprzedzenia i błędy w ocenie Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu”.
 
Książka May kwestionuje sianie strachu, takie jak to, które głosi szef ONZ Antonio Guterres, że „jesteśmy na drodze do klimatycznego piekła”, stwierdzając zamiast tego, że IPCC „stara się napisać na nowo historię klimatu”, aby sformułować narrację o zagładzie niepopartą faktami.
 
„Wydaje się, że strategia IPCC polega na ukrywaniu wszelkich dobrych wiadomości na temat zmian klimatycznych” – czytamy w streszczeniu jego książki, dostępnej na stronie internetowej Maya . 
 
 

Osoba weryfikująca fakty odpowiada

 
May tak powiedział o filmie, którego fakty sprawdził: 
„Od samego początku tego bardzo dobrze zmontowanego i wyprodukowanego filmu dowiadujemy się o mistyfikacji lub oszustwie związanym ze zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka”. 
 
Twierdzi, że program ten jest zabezpieczony znaną taktyką demonizowania i deplatformowania sceptyków.
 
„Dowiadujemy się, że każdego, kto sceptycznie odnosi się do tego, że ludzie powodują niebezpieczne zmiany klimatyczne, należy unikać, cenzurować lub coś gorszego!”.
 
Na koniec pokazuje metodę w tym szaleństwie.
Alarmizm polega na kontroli.

„Odkrywamy także brzydką prawdę, że całe to upieranie się rządu, że wkrótce umrzemy z powodu globalnej zmiany klimatu, jest nieprawdą i dotyczy wyłącznie pieniędzy i władzy” – wyjaśnia. 
„Logika jest taka, że ​​jeśli jest to naprawdę problem globalny, to wymaga globalnego rządu, a wszystkie narody muszą poddać się globalnej dominacji tych, którzy wiedzą, co jest dla nas dobre”.


Kryminalizacja sprzeciwu?

W jednej notatce, która nie została zawarta w filmie, May przytacza dowody na to, że „Senat Stanów Zjednoczonych próbował ustanowić przepisy dotyczące wyników badań naukowych”, stwierdzając , że „nie może być gorzej” (w badaniach).
Kieruje czytelników do strony 202 książki SE Koonina z 2021 r., która dokumentuje prowadzoną przez senatora Chucka Schumera w 2019 r. próbę uchwalenia ustawy S.729 , której celem było „zakazanie wykorzystywania funduszy agencjom federalnym w celu powołania panelu, zadania sił zbrojnych, komitetu doradczego lub innych wysiłków mających na celu podważenie konsensusu naukowego w sprawie zmian klimatycznych oraz w innych celach.”

Jak zauważa May: „Na szczęście ustawa nie została przyjęta, ale presja polityczna, aby znaleźć ludzi, spowodowana ostatnimi zmianami klimatycznymi, jest przytłaczająca”.
Jest to program, który trzyma w niewoli większość rządu, mediów, biznesu, a nawet społeczności naukowej.
Ponieważ w grę wchodzą biliony dolarów, życie i wolność ludzkości
, mile widzianym wydarzeniem jest fakt, że film Durkina i stojące za nim fakty docierają teraz do publiczności na całym świecie.
 
 
 
Źródło:
https://www.lifesitenews.com/opinion/new-documentary-exposes-climate-agenda-as-scam-to-increase-globalist-power-and-profit/
 
31 maj 2024

Frank Wright 

  

Komentarze

  

Archiwum

Znawca dziewiąty
sierpień 19, 2002
IAR
Teoria spisku
grudzień 4, 2007
Marek Olżyński
Dwukrotne zagrożenie nuklearne Polski
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Były marszałek pełnomocnikiem prezydenta Krakowa
styczeń 6, 2007
Wyjazd - rządowe rozwiązanie dla posła Giertycha?
lipiec 31, 2002
PAP
A ja bym ją powiesił
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Ryszard Bugaj Partia, czyli obrońca ancien regime'u
czerwiec 2, 2002
Idziemy do Europy
Dzień dobry, ja już się boję(!)
grudzień 1, 2005
Marek Olżyński
Irael zagrożony swoją własną bronią nuklearną
kwiecień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jaką cenę ma pokój?
luty 10, 2003
IAR
Problem z definicją zboczenia
listopad 23, 2005
Marek Olżyński
"Nie ulegajcie pokusom bogactwa"
sierpień 26, 2004
Zaciskanie pasa, czyli o co chodzi bli?niakom
lipiec 6, 2007
Marek Olżyński
Genialność strategii
październik 4, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Decyduje rozmowa kwalifikacyjna
grudzień 20, 2005
Abp Kondrusiewicz: uznajemy prawosławny charakter Rosji
sierpień 28, 2002
PAP
65 miliardów
luty 11, 2007
przesłała Elżbieta
Skutki Napadu USA na Irak
luty 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Europejczyk
maj 12, 2003
Kraków żegna Papieża Jana Pawła II
kwiecień 7, 2005
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media