|
Komentarz po śmierci Wajdy
|
|
W dniu wczorajszym oglądnąłem bardzo ciekawy spektakl autorstwa Agnieszki Glińskiej, a inspirowany sztuką Zdzisława Beksińskiego.
Miało to miejsce w Nowohuckim Centrum Kultury - gdzie eksponowane są równocześnie prace artysty.
O tym wydarzeniu pewnie nieraz jeszcze napiszę.
Po powrocie do domu przeczytałem, że zmarł Andrzej Wajda.
Wajdę znałem od lat sześćdziesiątych - gdy jako dziecko widywałem go na ulicy, a potem oglądałem jego premiery teatralne, bo jako uczeń szkół artystycznych - miałem prawo do oglądania prapremier teatralnych.
Po latach przemyśleń i zdobyciu wiedzy o szerszym tle działalności tego człowieka powiem tylko tyle: nie chce mi się komentować ani jego życia, ani jego twórczości. Zrobią to medialne sępy, który żywią się każdym tematem.
Na bajdurzeniu głupot o Wajdzie będą zbijać własny kapitał dziennikarski.
Niechaj więc Wajda spocznie w spokoju, a Polska zapomni o tym lawirancie kulturowym.
|
|
10 październik 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Może by tak coś o CETA, jeden artykuł jakiekolwiek wspomnienie że w całej Europie protesty tylko się tego nie pokazuje, że u nas też protesty tylko słabo zorganizowane, a może amerykański agent z A.Ł. :/ |
|
2016-10-11
Shadowless
|
 |
|
|
Nie wiem, czy tylko mnie uderzyła dziwna okoliczność śmierci reżysera A. Wajdy. Otóż w żadnych wiadomościach nie podano, że ani umarł nagle, ani że po długiej chorobie, ani na skutek upadku, ani, że we śnie... Ot umarł, bo miał umrzeć, tak to sobie wyreżyserował, przyszła na niego pora stary zegar wreszcie się zatrzymał i myk.
Rodzina już zastrzega sobie prywatność uroczystości pogrzebowych. Nie wiem, czy pogrzeb osoby publicznej może być zamkniętą uroczystością prywatną. Wszystko to bardzo dziwnie wygląda.
Niestety śp. reżyser nie będzie miał wpływu na ten ostatni spektakl - z nim w głównej roli.
Pozostanie po nim wielka filmowa spuścizna, bezcenna bez względu na nasze subiektywne oceny samego twórcy. |
|
2016-10-11
Alina
|
 |
|
|
Do Shadowless.
Przez 15 lat latałem jak strażak do każdego ważnego zagrożenia.
W końcu uznałem, że teraz pora na innych.
Wobec Traktatu lizbońskiego CETA i TTIP są mało znaczącymi epizodami.
Trzeba było wtedy podnosić głos, a nie upominać się dziś, że nie gęgam jak wszyscy wokół.
Myślący Polacy dobrze wiedzą: czego się spodziewać od jankesów. Głupców i tak nie zmienię.
|
|
2016-10-11
Artur Łoboda
|
 |
|
|
| Czyli biała flaga, ma Pan niezwykły dar pisania o swoich prostych i zwykłych decyzjach, jak o bohaterskich czynach i nadludzkich poswieceniach i jest to wniosek wysnuty na podstawie czytania Panskich publikacji a nie ostatniego komentarza. |
|
2016-10-12
Shadowless
|
|
|
|
Wywiad z Kentroversy
październik 23, 2007
marduk
|
Czy warto było?
kwiecień 3, 2007
Marek Olżyński
|
Zapomniany Stachniuk
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
|
Biała Dama jak hydraulik
marzec 18, 2006
|
Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
październik 27, 2008
Artur Łoboda
|
Stracone lata, stracone złudzenia
listopad 11, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Na czyje zamówienie
listopad 28, 2008
Artur Łoboda
|
O stosunku z perspektywy Lecha Kaczyńskiego
październik 28, 2008
tłumacz
|
Rzeczpospolita konfidencka
kwiecień 11, 2007
Witold Kowalczyk
|
Notatka z 3 maja 2005
maj 23, 2005
Eugeniusz Sendecki
|
Spadkobiercy "Solidarnosci"
grudzień 27, 2002
Elzbieta
|
Gówno wciska gówno
wrzesień 27, 2004
|
Przed wyborami
wrzesień 6, 2005
Goska
|
Pouczająca lekcja
sierpień 28, 2003
Nasz Dziennik
|
Uczciwość pod prąd
październik 19, 2005
Artur Łoboda
|
Nie chcą Leclerca
październik 3, 2005
przesłała Elżbieta
|
W pogoni za pewnym zyskiem, czyli "gospodarka" spekulacji
lipiec 5, 2002
Zbigniew Żukowski
|
Szesnaście zasad państwa normalnego
luty 3, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
|
Dyrektorzy o sukcesie "Nocy Muzeów w Krakowie"
czerwiec 9, 2004
|
Udział Polonii w referendum
maj 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
|
|