ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto stworzył Putina? 
4 maj 2022     
Heiko Schöning ostrzega: Następnym atakiem będzie broń biologiczna i bakterie!  
14 grudzień 2023     
Cyfrowa tyrania i Rockefeller-Gates „Paszport certyfikatu Vaxx”: W kierunku scenariusza III wojny światowej. Czym jest Niesławna Agenda ID2020? 
11 październik 2022     
Metodysta 
22 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
“Lisowczyk” the “Polish Rider” painted by Rembrandt  
25 listopad 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
"Jeśli oglądasz TV już oddałeś im duszę"  
18 sierpień 2020     
Katastrofa w Smoleńsku to spisek „al Kaida – Polska” 
15 maj 2010      Marek Głogoczowski
Jak samodzielny jesteś? 
10 marzec 2025     
Złote myśli, które mogłyby ratować przed kryzysem  
28 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Szwedzkie pomówienia wobec Polaków 
4 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Nie chciałem sobie tego wyobrazić 
14 kwiecień 2021     
Wypadek, zamach stanu, czy zemsta Putina? 
10 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Droga do sanacji?  
12 kwiecień 2009      Ignacy Nowopolski
Kolejny ciekawy wywiad "wRealu24". Tym razem prawie wszystko o gospodarce. 
19 grudzień 2018      Alina
Kto będzie dziś walczył? 
30 grudzień 2020      Lech Makowiecki
Po co żydom polskie lasy? 
6 grudzień 2025     
Selfie z Gazy: reprezentowanie narodu wybranego 
15 kwiecień 2024     
Viganò o watykańskiej konferencji dotyczącej zdrowia z Fauci: Stolica Apostolska "czyni się sługą Nowego Porządku Świata" 
6 maj 2021     
Kościoły chrześcijańskie, które opowiadają się za masowym zabijaniem palestyńskich cywilów przez Izrael, służą SZATANOWI, a nie Chrystusowi 
27 wrzesień 2024     
Iustitia 
23 lipiec 2025     

 
 

„Poważne obawy konstytucyjne”: Sąd Apelacyjny potwierdza wstrzymanie nakazu szczepień dla biznesu, wprowadzony przez Bidena

Nowy nakaz administracji Bidena dotyczący szczepień dla przedsiębiorstw budzi poważne obawy konstytucyjne, które albo zwiększają prawdopodobieństwo, że składający petycję odniosą sukces w sprawach merytorycznych”, powiedział w piątek panel Piątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego.



15 listopada 2021 - 14:27 czasu wschodnioamerykańskiego
NOWY ORLEAN ( LifeSiteNews ) — Federalny sąd apelacyjny potwierdził wstrzymanie nowego nakazu administracji Bidena w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 dla prywatnych firm, uznając tę ​​bezprecedensową zasadę za „zdumiewająco przesadną” i „śmiertelnie wadliwą”.
 
Zespół trzech sędziów Piątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego orzekł w piątek, że nakaz wydany przez Administrację Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) jako tymczasowy standard awaryjny na początku tego miesiąca „rażąco przekracza ustawowe uprawnienia OSHA”.
 
Panel odrzucił apelację Departamentu Sprawiedliwości Bidena o zniesienie zawieszenia nałożonego przez sąd w zeszłym tygodniu.
 
Nakaz szczepionkowy „grozi znacznym obciążeniem wolności niechętnych indywidualnych odbiorców”, napisał dla panelu sędzia Kurt D. Engelhardt, mianowany przez Trumpa .
 
„Podobnie firmy ubiegające się o wstrzymanie w tym przypadku również poniosą nieodwracalne szkody w przypadku braku wstrzymania, czy to z powodu skutków biznesowych i finansowych, czy utraty lub zawieszenia pracownika, przestrzegania i monitorowania kosztów związanych z Zleceniem, przekierowania zasobów wymagane przez Nakaz, lub plan OSHA nałożenia surowych kar finansowych na firmy, które odmawiają nakłaniania lub testowania niechętnych pracowników”.
 
 
„Na koniec należy zauważyć, że nakaz budzi poważne obawy konstytucyjne, które albo zwiększają prawdopodobieństwo, że składający petycję odniosą sukces w kwestiach merytorycznych” – dodał Engelhardt.
 
Awaryjny - tymczasowy standard OSHA wymaga, aby wszystkie firmy zatrudniające ponad 100 pracowników zmusiły pracowników do przyjęcia szczepionki COVID-19, lub poddania się cotygodniowym testom do 4 stycznia.
Pracodawcy byliby zmuszeni wprowadzić wymagania dotyczące masek dla nieszczepionych pracowników do 5 grudnia.
 
 
Nakaz, który dotyczy około 84 milionów pracowników, grozi grzywną w wysokości 13 653 USD za każde naruszenie i ponad 136 000 USD za powtarzające się naruszenia.
 
Piąty Obwód (Sądu) tymczasowo zablokował tę zasadę w ostatnią sobotę, mówiąc, że stwarza ona „poważne problemy ustawowe i konstytucyjne”.
 
Grupa stanów kierowanych przez Republikanów, w tym Teksas, Luizjana, Mississippi, Karolina Południowa i Utah, złożyła do sądu pozew o zablokowanie nakazu po kilku godzinach po tym, jak ogłosił to OSHA, stwierdzając, że agencja nie ma uprawnień do nakazu szczepień w całym kraju.
 
Sędzia Engelhardt potwierdził te argumenty, pisząc, że OSHA nie ma uprawnień Kongresu, aby „wygłaszać szeroko zakrojone oświadczenia w sprawach zdrowia publicznego, dotykające w najgłębszy sposób każdego członka społeczeństwa”.
 
Nakaz ten „prawdopodobnie przekracza całkowicie” konstytucyjne uprawnienia rządu federalnego, kontynuował Engelhardt, „ponieważ reguluje niegospodarczą aktywność, która w całości podlega władzy policji stanowej”.

     
    Powołując się na „przekonujące argumenty” Teksasu, 5. Obwód pozostał niekonstytucyjnym i nielegalnym nakazem OSHA dotyczącym szczepień dla prywatnych firm.
     
    WYGRALIŚMY! Postępowanie sądowe będzie kontynuowane, ale jest to ogromne zwycięstwo #Texas i WOLNOŚCI od tyranii i bezprawia Bidena.
     
    — Prokurator Generalny Teksasu (@TXAG) 12 listopada 2021 r
     
     

    WŁAŚNIE – federalny sąd apelacyjny Stanów Zjednoczonych potwierdza, że ​​nakaz szczepionkowy Bidena wstrzymuje i nazywa to „oszałamiająco przesadą”. pic.twitter.com/E5rqEvWp1J
    — Disclose.tv (@disclosetv) 13 listopada 2021 r.
     


Co najmniej 27 stanów pod wodzą republikanów zakwestionowało tę zasadę w różnych sądach okręgowych, do których dołączyło kilka firm i grup religijnych.
Około 20 stanów wniosło również pozew przeciwko wymogom Biden dotyczącym szczepień przeciw COVID dla wykonawców federalnych, które nadal obowiązują.
 
Specjalny panel sądowy skonsoliduje wszystkie prawne skargi dotyczące nakazu OSHA do jednego sądu apelacyjnego we wtorek, w „wieloobwodowej loterii” na wniosek administracji Bidena, donosi Washington Free Beacon .
 
Nowy sąd mógłby uchylić zawieszenie wydane przez V Okręg, choć o losach nakazu prawdopodobnie zadecyduje Sąd Najwyższy.
 
Administracja Bidena w ostatnich tygodniach działała w rekordowym tempie, by obsadzić wakaty w sądach federalnych i już od stycznia zmieniła co najmniej jeden sąd okręgowy na mianowany większością przez Demokratów.
 

 
Źródło: 
https://www.lifesitenews.com/news/federal-court-reaffirms-halt-on-biden-vaccine-nakaze/?utm_source=featured&utm_campaign=usa
 
16 listopad 2021

LifeSiteNews 

  

Komentarze

  

Archiwum

Aksjomaty
marzec 15, 2003
Artur Łoboda
Dobry żart na dzień dobry
sierpień 26, 2003
Dziwne dla Polaków Daty
listopad 27, 2007
Dariusz Kosiur
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
W. Pawlak będzie ministrem gospodarki
październik 30, 2007
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
Film o nas
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
Czy Kościół Katolicki stanie się dla Unii Europejskiej "użytecznym głupcem" ?
maj 31, 2003
Majchrowski a masoni
listopad 8, 2005
Artur Łoboda
Projekt społeczny Polska 2005
grudzień 8, 2002
zaprasza.net
Bush coś ty narobił ?
kwiecień 25, 2003
Tadeusz Kowalik - Ewolucja systemu ekonomicznego USA
listopad 22, 2002
Tadeusz Kowalik
Nowy przywódca izraelskiej lewicy chce dialogu
sierpień 23, 2002
PAP
Fiasko walki o kontrolę ropy naftowej Iraku?
maj 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dehumanizacja pieniądzem
luty 14, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Członkowie RPP domagają się wyrównania za trzy lata pracy
czerwiec 25, 2002
PAP
Czy lobby Izraela zniszczy kandydaturę Barack’a Obama?
marzec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Oscar za Aganistan a nie za Katyń
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
13 Grudnia
grudzień 15, 2003
przesłała Elżbieta
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media