ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wiesław Sokołowski XVI FESTIWAL SZTUKI NAJNOWSZEJ ZA 2012  
29 sierpień 2012      www.trwanie.com
Smacznego antybiotyczku  
27 czerwiec 2020     
Struna ciszy kokietuje wiersze poetów. Ja słyszę twoją gitarę... 
21 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Chossudovsky: USA rozpocznie trzecią wojnę światową od ataku na Iran 
20 luty 2010      Rebel
Jak głosowali Polacy na Krzysztofa Bosaka i jaki wniosek?  
29 czerwiec 2020      panMarek
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (02.12.2011) 
28 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część czternasta  
2 luty 2022     
Integracja? A kogo to obchodzi?  
10 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Żydofobia 
25 listopad 2013      Artur Łoboda
Polska Jest Jedna - APEL DO PREZYDENTA RP 
27 wrzesień 2021      Polska Jest Jedna
Nie ma służby, samo Państwo 
25 sierpień 2018     
Grecja 
3 maj 2010      Goska
Ach te nóżki, a pośladki... 
12 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Latawce nad miastem 
25 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Safickie wiersze miłosne 
8 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Drugie dno dymisji Szumowskiego! Szokujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa | #118 
24 sierpień 2020     
Izrael morduje Palestyńczyków za zgodą całego zachodniego świata 
19 listopad 2012      Artur Łoboda
Wojna na Ukrainie ma na celu odwrócenie uwagi ludzi od zgonów spowodowanych przez plandemię COVID i zgonów spowodowanych szczepionkami  
7 marzec 2022     
Gra symulacyjna z ekranu 
10 marzec 2021      Christoph Lövenich
Moje spojrzenie na gospodarkę  
30 marzec 2023      Artur Łoboda

 
 

Kolumb

Prawdopodobnie Krzysztof Kolumb Synem Władysława III. Według książki portugalskiego historyka Manuela Rosy. Kolumb byŁ synem polskiego króla z dynastii Jagiellonów, Władysława III Warneńczyka, który po bitwie pod Warną w 1444 roku wycofał się na zachod i odsiadł na wyspie Malcie gdzie ożenił się z miejscuwą arystokratką. Pierwszym drużbą przy ich ślubie był król Portugalii. Solidarni katoliccy władcy skutecznie chronili króla Polski i Węgier przed skrytobójczym zamachem muzułmańskim.

Manuel Rosa , obecnie historyk z Duke University (Karolina Północna), poświęcił 20 lat na badanie życiorysu Krzysztofa Kolumba. We właśnie opublikowanej po polsku książce "Kolumb. Historia nieznana" stawia tezę, że odkrywca Ameryki był synem Władysława Warneńczyka, króla Polski i Węgier, którego zwłok nie znaleziono na pobojowisku w 1444 roku w bitwie z Turkami pod Warną.

Żoną Władyslawa III była arystokratka - Filipą Moniz de Perestrelo, Szybko też dostał się do najbliższego otoczenia króla Portugalii Jana II. Tak więc sam Kolumb był człowiekiem od dawna znanym na dworze portugalskim, miał szlacheckie pochodzenie i był od dziecka gruntownie kształcony..
Kolumb używał nazwiska Colon a, nazwisko Columbus jest błędem jednego z włoskich biskupów w jego liści ogłaszającym odkrycie nowego lądu. Błąd ten bardzo szybko się upowszechnił, a sam Kolumb nigdy go nie próbował sprostować.

Pochodzenie od polskiego króla wyjaśnia dlaczego i sam Kolumb i jego syn, utrzymywali swoje pochodzenie w tajemnicy - chronili w ten sposób tożsamość Władysława III. O polskim pochodzeniu Kolumba świadczy jego wygląd. Był on rudawym szatynem, niebieskooki i miał orli nos - tak jak Warneńczyk.

Zwłok polskiego monarchy nigdy na pobojowisku nie odnaleziono, Król miał 6 palców u jednej ze stóp. Jeden z przekazów podaje, że polski król, ledwie uszedłszy z życiem z bitwy, postanowił odsunąć się od świata i osiadł na Maderze, jako Henrique Alemao.

Około 1450 roku dwaj polscy franciszkanie byli wysłani, aby sprawdzić te pogłoski. Przysięgali oni później na Biblię, że spotkali na Maderze prawdziwego Władysława III. Próbowali go oni
nakonić do powrotu do Polski, ale bezskutecznie, Władysław nie chciał być królem. Natomiast
potwierdzenie informacji, że Warneńczyk przeżył bitwę i przebywa w Portugalii odnalazł polski badacz Leopold Kielanowski w archiwum zakonu krzyżackiego. W XVI wieku potomkowie Henrique Alemao udowodnili na dworze hiszpańskim, że pochodzą z rodu polskich królów.

Trzeba zauważyć że w pewnym okresie życia Kolumb zamieszkał na Maderze, dokładnie tam, gdzie znajdował się pałac tajemniczego rycerza. Tam Kolumb przebywał przez 15 lat przed swoimi odkryciami, i kontaktował się swobodnie z królem Portugalii. Opatrywał też swoje listy monogramem, na którym widać literę S. Wiadomo, że syn Henrique Alemao miał na imię Segismundo czyli Zygmunt, imię to przewija się wśród Jagiellonów. Ostatecznych dowodów mogłoby dostarczyć badania porównawcze DNA.

Warneńczyk ukrywając się na Maderze, musiałby bardzo dbać o swoją anonimowość gdy rozmaite siły w Europie mogły chcieć grać jego osobą i jego prawem do tronu. Trzeba pamiętać że jednocześnie Turcy chwalili się że jakoby przechowują jego głowę w miodzie. Tak więc zrozumiałe jest, że Warneńczyk ukrywając się na Maderze, musiałby bardzo dbać o swoją anonimowość. Natomiast fakt polskiego pochodzenia Kolumba podkreśla znaczenie Polski w czasie jej Złotego Wieku.


WWW.pogonowski.com
2 styczeń 2014

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tresowanie społeczenstwa, czyli o powoływaniu lekarzy do wojska
styczeń 8, 2006
Adam Sandauer
Quo vadis Poloniae - List otwarty
marzec 22, 2006
Markiewicz Michał
Uśmiechnij się
kwiecień 15, 2003
przesłała Elżbieta
Czy to początek opamiętania?
czerwiec 2, 2005
Artur Łoboda
Tradycja, która przestała istnieć
październik 27, 2004
Artur Łoboda
To nawet nie jest śmieszne...
maj 3, 2007
¬ródło informacji: RMF
Globalizm w wykonaniu Kaczynskich
marzec 6, 2007
przeslala Elzbieta
Bestialstwo XXI wieku
Porywacze dzieci

kwiecień 29, 2003
Artur Łoboda
Siedzimy w gównie po uczy
styczeń 23, 2006
Artur Łoboda
Biskupia zdrada
kwiecień 13, 2004
PAP
Nowe barbarzynstwo
kwiecień 14, 2003
przesłała Elżbieta
Radio Erewań odpowiada
lipiec 12, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Opózniona "Dobra Nowina" z Oswiecimia/Auschwitz
czerwiec 6, 2004
Marek Głogoczowski
General Conclusion of Irving’a trial
kwiecień 15, 2008
przysłał ICP
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
Konfederacja nieuków
styczeń 10, 2004
ZS
Syndrom Olewnika
styczeń 26, 2009
Witold Filipowicz
Tragedia wojny i powojnia
kwiecień 4, 2003
Waldemar Moszkowski
"Wot kultura". Koniec okresu ochronnego
marzec 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media