|
Refleksja niezbędna
|
|
Chociaż byłem nieprzejednanym krytykiem lewcko-liberalnej polityki edukacyjnej w Trzeciej RP, to rozsądek każe mi się zastanowić: czy powrót do systemu 8 plus 4- jest jeszcze dziś najlepszym?
Lewacy kłamliwie twierdzą, że "reforma", a więc zapowiadana zmiana w szkolnictwie przez PiS - to powrót do początku lat sześćdziesiątych.
Dlatego - na podstawie własnego życia podam, że LEWACY KŁAMIĄ!
Byłem w pierwszym roczniku, który zmieniał szkołę siedmioklasową - na ośmioklasową.
Był to równocześnie pierwszy rocznik koedukacyjny, bo wcześniej była segregacja płci.
W wydłużeniu edukacji o rok - zaplanowano podwyższenie poziomu edukacji podstawowej, albowiem w tamtych czasach wiele osób kończyło swoją edukację na szkole podstawowej.
Natomiast słowem "gimnazjum" - określano dzisiejsze liceum.
Nie było żadnego tworu przejściowego.
Osobiście uważam, że tamta reforma była bardzo dobra dla szkolnictwa.
Zresztą w popaździernikowej zmianie, dokonano bardzo dużo pozytywów, które do dzisiaj zwalcza poststalinowska mafia.
Powracając jednak to pomysłu przywrócenia układu 8 plus 4 - nawołuję do refleksji i bardzo poważnej analizy.
Potrzebna ona jest dlatego, że zmiany społeczne w Polsce poszły bardzo daleko i nie wiem: czy dobre jest przebywanie w jednej szkole siedmiolatków i piętnastolatków.
Dlatego w locie zastanowiłem się: czy nie stworzyć układu 6 plus 6?
Ale tu powstaje problem z synchronizacją polskiego szkolnictwa z zagranicznym.
Czy jednak mamy się tym przejmować?
W końcu granicznym przystankiem edukacji jest matura. I to przyjmijmy jako aksjomat.
Ale namawiam jednak - nad przemyśleniem szczegółów uzdrawiania szkolnictwa w Polsce.
|
|
1 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
.by mike whitney....onz 9-20-o6
wrzesień 28, 2006
m.whitney.
|
Poszły konie
wrzesień 29, 2003
angora.pl
|
Nie ma jak zawodówka
styczeń 26, 2006
|
Naród wybrany?
wrzesień 3, 2003
|
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
|
Brazylia Uniezależnia się od Ropy Naftowej
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Petycja studentów i profesorów żydowskich
lipiec 2, 2002
PAP
|
Budżet katastrofy
październik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
|
"Polska jest w tarapatach finansowych"
luty 1, 2006
PAP
|
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
|
Czarne chmury nad Iranem – geopolityczna mapa świata na początku 2006
styczeń 21, 2006
Gracjan Cimek -
|
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Zmarł profesor Tomasz Strzembosz
październik 16, 2004
PAP
|
Odmitologizowanie II Wojny Swiatowej.
listopad 14, 2006
PAP
|
Polska polityka energetyczna
lipiec 1, 2007
.
|
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
|
Laureat nagrody Nobla i odkrywca DNA „rasistą”
październik 23, 2007
infopatria
|
Izrael Adam Szamir o "solidarności" Polskich Magnatów z Żydami
luty 6, 2006
Izrael Adam Szamir
|
Odezwa do kołka w płocie
luty 10, 2006
Wiesław Sokołowski
|
|
|