|
Refleksja niezbędna
|
|
Chociaż byłem nieprzejednanym krytykiem lewcko-liberalnej polityki edukacyjnej w Trzeciej RP, to rozsądek każe mi się zastanowić: czy powrót do systemu 8 plus 4- jest jeszcze dziś najlepszym?
Lewacy kłamliwie twierdzą, że "reforma", a więc zapowiadana zmiana w szkolnictwie przez PiS - to powrót do początku lat sześćdziesiątych.
Dlatego - na podstawie własnego życia podam, że LEWACY KŁAMIĄ!
Byłem w pierwszym roczniku, który zmieniał szkołę siedmioklasową - na ośmioklasową.
Był to równocześnie pierwszy rocznik koedukacyjny, bo wcześniej była segregacja płci.
W wydłużeniu edukacji o rok - zaplanowano podwyższenie poziomu edukacji podstawowej, albowiem w tamtych czasach wiele osób kończyło swoją edukację na szkole podstawowej.
Natomiast słowem "gimnazjum" - określano dzisiejsze liceum.
Nie było żadnego tworu przejściowego.
Osobiście uważam, że tamta reforma była bardzo dobra dla szkolnictwa.
Zresztą w popaździernikowej zmianie, dokonano bardzo dużo pozytywów, które do dzisiaj zwalcza poststalinowska mafia.
Powracając jednak to pomysłu przywrócenia układu 8 plus 4 - nawołuję do refleksji i bardzo poważnej analizy.
Potrzebna ona jest dlatego, że zmiany społeczne w Polsce poszły bardzo daleko i nie wiem: czy dobre jest przebywanie w jednej szkole siedmiolatków i piętnastolatków.
Dlatego w locie zastanowiłem się: czy nie stworzyć układu 6 plus 6?
Ale tu powstaje problem z synchronizacją polskiego szkolnictwa z zagranicznym.
Czy jednak mamy się tym przejmować?
W końcu granicznym przystankiem edukacji jest matura. I to przyjmijmy jako aksjomat.
Ale namawiam jednak - nad przemyśleniem szczegółów uzdrawiania szkolnictwa w Polsce.
|
|
1 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czy jest sens mieszać się w nie swoje sprawy i na jakie profity z wojny liczy Polska?
sierpień 12, 2008
Gregory Akko
|
Apel o unikanie emocjonalnych wypowiedzi i osądów, a podawanie do wiadomości ogółu ?ródeł, nazw, liczb...
styczeń 26, 2007
antycenzor
|
Wajda - reżyser niedojrzały
luty 26, 2008
Dariusz Kosiur
|
Wyzysk Przez "Korporacje" Zagrożony w Ameryce Łacinskiej?
styczeń 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Recenzja książki I W.Bojarskiego pt „ O PRZYSZLOSC POLSKI”
Problemy i wyzwania XXI wieku - część pierwsza
kwiecień 11, 2006
prof. Zbigniew Dmochowski
|
KONTROWERSJE: Dialog z Żydami
maj 22, 2007
W CH
|
Pogoda dla nafty
grudzień 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
David Irving wypuszczony z austriackiego więzienia
grudzień 22, 2006
bibula- pismo niezależne
|
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
|
Petycja namaszczona talmudem
sierpień 25, 2006
bibula.com/xah
|
Z tarczą czy na.
Zegrze Pomorskie, Ustka lub Orzysz amerykańscy eksperci wizytowali te trzy miejsca, które biorą pod uwagę
luty 1, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Czyja wojna?
kwiecień 5, 2003
http://www.naszdziennik.pl/
|
Krytyka
wrzesień 29, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Myślenie, które boli
sierpień 14, 2004
|
Kwaśniewski
maj 1, 2005
bvb
|
"Nie mieliśmy innego wyboru posiadając informacje wywiadowcze takie, jakie posiadaliśmy".
luty 8, 2004
|
Plan głodu
lipiec 21, 2008
David Icke
|
The Pogrom of Kielce
październik 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
W kręgu antygórniczej ideologii
styczeń 3, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Przestępstwa nie było
lipiec 26, 2003
przesłała Elżbieta
|
|
|