ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

List Otwarty do Kongresu Polonii Kanadyjskiej 
26 październik 2020      Halina Konior-Węgrzynowa
Finansowanie Ukrainy przez USAID legło w gruzach: Jak miliardy zniknęły w „czarnym funduszu” dla waszyngtońskiej machiny politycznej 
24 sierpień 2025      Willow Tohi
Największa teoria spiskowa okazała się prawdą. Ludzkość płaci za to wysoką cenę.  
13 marzec 2013      Artur Łoboda
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" 
27 styczeń 2021      Artur Łoboda
Ciemność, widzę ciemność! 
19 sierpień 2011      Artur Łoboda
Produkcja Nafty Iraku Nabiera Rozmachu 
11 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Dominacja świata przez USA słabnie  
30 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Coraz gorsza zmiana 
3 luty 2016      Artur Łoboda
Również w Szwecji osoby starsze umierają po szczepieniach  
16 luty 2021      Obserwator
Lenin’s mummy and the fraud of the October Revolution 
27 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy ten głos kogokolwiek obudzi? 
6 marzec 2011      Artur Łoboda
List otwarty do dyrektora generalnego BBC – Tima Daviego – Dlaczego ja nie będę płacić abonamentu telewizyjnego i dlaczego ty nie powinieneś płacić swojego 
26 styczeń 2024     
Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie 
22 listopad 2023     
Piękne słowa i obrazy; Wigilia to inaczej, Oczekiwanie  
24 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Aforyzmy 13 
23 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (30.03.2011) 
30 wrzesień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
FDA w końcu przyznaje, że szczepionki przeciw kowid powodują zakrzepy krwi 
14 maj 2022     
Wymuszanie fałszywych zeznań przez CIA? 
23 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Anna Martynowska: “Izby Lekarskie w Polsce to zorganizowane grupy przestępcze?!” 
29 grudzień 2022     
Koniec mojego świata 
8 lipiec 2016      Artur Łoboda

 
 

Dziś już nikt nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe

Siłą narodu jest jego historia, jego duma z przodków.
Każdy z agresorów - w pierwszym rzędzie dąży do zakazania wiedzy o historii własnego narodu i pomieszania wątków wśród wykształconych obywateli.
Otumanionymi narodami łatwiej rządzić.
Walkę z polską historią prowadzili zaborcy, naziści komuniści.
Okazuje się jednak że dziś - walkę z polską historią prowadzą bękarty komunizmu.

Każda gra agenturalna polega na mieszaniu informacji prawdziwych z kłamstwami.
Tak działa od wielu lat Gazeta Wyborcza, TVN i częściowo również Polsat.
Były też okresy - gdy takie działania zadomowiły w Telewizji Polskiej.

Około 8 - 10 lat temu dotarły do nas drogą internetową listy córki Franciszka Dąbrowskiego - zastępcy komendanta obrony Składnicy Wojskowej na Westerplatte - w których informowała, że to jej ojciec był faktycznym dowódcą obrony Westerplatte w 1939 roku. Natomiast Major Sucharski okazał się człowiekiem słabego charakteru.
Za ujawnienie tej prawdy - jej ojca - a co za tym idzie - również całą rodzinę spotkały represje ze strony komunistów.
Wiadomość ta wywołała smutek u każdego przyzwoitego Polaka i wymagała korekty wiedzy o naszej historii. Z pewnością wskazane było stworzenie na ten temat dokumentu filmowego.
W tym czasem Polską rządziła poskomuna i miała zupełnie inne pryncypia edukacyjne.
Z Polaków należało zrobić ciemną -prounijną masę i broń boże nie poruszać tematu patriotyzmu bo w "Europie ojczyzn" patriotyzm jest źle widziany i w efekcie końcowym skazany na zagładę.

Wiem, że niektórzy moi czytelnicy nie chcą słyszeć o teoriach Darwina.
Ale właśnie "teoria doboru naturalnego" spowodowała, że znalazł się cwaniaczek, który na temacie tym chciał zbić kapitał.
Nie wnikam w to - czy chodziło o kapitał finansowy, czy "kapitał medialny".
Na kanwie wiadomości przekazanej przez Elżbietę Hojke - córkę Franciszka Dąbrowskiego pewien smarkacz zmyślił sobie scenariusz, który poza wspomnianym wątkiem nie miał nic wspólnego z prawdziwą historią obrony Westerplatte.
Zwulgaryzowany język polski i sceny rodem z TVN i Polsatu stały się osnową scenariusza filmu - który bezczelnie zatytułowano "Tajemnica Westerplatte".
Jak sam autor scenariusza stwierdził - poszczególne sceny były wytworem jego wyobraźni - do której miał prawo.
Nie miał jednak prawa przyjmować tytułu - który sugerował, że widzom przekazuje się jakąś prawdę.
Spłaszczenie kulturowe - które zaproponowano w tym filmie to kolejny przejaw wszechobecnej antykultury.

O autorze takiego scenariusza - Pawle Chochlewie mogę powiedzieć tylko - głupi gówniarz. I jest to najdelikatniejsze określenie.

Jego infantylizm i wrodzoną głupotę - bo nie zakładam, że działał z premedytacją - wykorzystały te haniebne struktury, które od lat ogłupiają Polaków i niszczą ducha Narodu Polskiego.

W telewizji TVN przygotowano pseudo-dokument zatytułowano "Mit Westerplatte".
Celem jego było kolejne uderzenie w poczucie patriotyzmu. Realizowano to przez przeinaczenie faktów i tworzenie mitów - które potem burzono - wmawiając widzom, że są one częścią polskiej tradycji narodowej.

Co wiemy o obronie Westerplatte w 1939 roku?
Westerplatte było jedyną polską placówką wojskową na terenie Wolnego Miasta Gdańska.
Przed wybuchem wojny - potajemnie została wzmocniona bunkrami. Dzięki czemu broniono się w niej 7 dni.
Do kapitulacji była symbolem oporu polskiego żołnierza nad Bałtykiem.
Był to symbol najbardziej medialny bo obrona Helu trwała przez miesiąc a jego dowódcy komandorzy Stefan Frankowski i Marian Majewski poddali jednostki po niedotrzymaniu obietnic sojuszniczych przez aliantów zachodnich - 2 tygodnie po wkroczeniu wojsk rosyjskich i w momencie - gdy los Warszawy był przesądzony.

Mieliśmy wiele przykładów bohaterstwa żołnierzy i inteligencji dowódców w walce z przeważającymi siłami wroga.
Ale wrogowie Polski zdecydowali by zniszczyć najbardziej znany symbol obrony Polski w 1939 roku.

Nie wiem - czy historycy uczestniczący w TVN-owskim dokumencie "Mit Westerplatte" byli świadomymi uczestnikami prowokacji - czy też użytecznymi głupcami, ale doprowadzili do wytworzenia w tym filmie mitów - które zaraz potem burzyli.
Każdy świadomy Polak zdaje sobie sprawę, że obrona Westerplatte miała wymiar jedynie symboliczny bo blisko 200 obrońców nie mogło mieć wpływu nawet na losy Gdańska - a co dopiero na losy wojny.
W przedmiotowym dokumencie podano, że mitem była militarna rola Westerplatte w kampanii wrześniowej. Rzecz w tym - ze wcześniej nikt tak nie twierdził.
Kolejnym zarzutem było stwierdzenie, że ostrzał z okrętu Schleswig-Holstein okazał się mało skuteczny - za co winę zrzucano na wiedzę historczyną Polaków. Nie zwrócono jednak uwagi na to, że ostrzał ten przetrzymano tylko dzięki potajemnie wybudowanym bunkrom.

Gdyby ten ostrzał był skuteczny to zakończyłby obronę Westerpaltte.
Przenoszenie niskich kwalifikacji niemieckich artylerzystów - jako zabieg umniejszania patriotyzmu obrońców to iście TVN-owski model postępowania.
Z kolei odnoszono się do treści filmu Stanisława Różewicza "Westerplatte" - z 1967 roku.
Film ten miał być rzekomo świadectwem zakłamania historii przez Polaków.

Film ten stworzono w latach PRL-u który to system narzucili nam Rosjanie przy współudziale komunistów żydowskich.
Jednym z nich był tak zwany generał Karol Świerczewski - pseudonim Walter. Był on pijakiem o wątpliwych kwalifikacjach dowódczych, za to gorliwie wysługującym się zwierzchnikom z NKWD.
Jego siostrzeniec postawił przyjąć pseudonim wujka za własne nazwisko by łatwiej robić karierę w państwie komunistów.
W efekcie różnych matactw finansowych Mariusz Walter doprowadził do utworzenia TVN - która to telewizja emituje dziesiątki programów służących ogłupieniu Polaków.

Starsi ludzie pamiętają ze szkoły o wynaradawianiu Narodu Polskiego przez zaborców: Niemców Rosjan - również przez Austriaków - co wiem z opowiadań moich Dziadków.
Kolejny przejaw wynaradawiania miał miejsce w haniebnych latach stalinowskich - kiedy zmieniono podręczniki historii. Aktywnie uczestniczyła w tym matka Michnika tworząc kłamliwe podręczniki historii.
Czy spotkaliście się z tym by Unia Europejska wspierała jakieś polskie wydarzenie patriotyczne?

Mamy dziś nowych "obrońców" antypolonizmu. To cała plejada farbowanych Polaków, którzy mają "szczególną" wiedzę o naszej historii.
Przykładem może być tercet " Agnieszką Holland, Krzysztof Krauze i Paweł Chochlew", którzy w programie TVN biadolili nad "ingerencją polityki w kulturę".

Paweł Chochlew - który stworzył uwłaczający scenariusz obrony Westerplatte - miał nadzieję, że oszuka naiwnych Polaków.
Dostał obietnicę 3,5 miliona wsparcia ze środków publicznych - co miało być ćwiartką właściwych kosztów produkcji filmu.
Zatrudnił najdroższych aktorów, scenarzystów, operatorów by wysmolić swój żenujący film.

Jak się okazało - brak ósmej części budżetu zadecydował o przerwaniu produkcji.
Chodziło właśnie o tą część - która pochodziła ze środków publicznych. ( W mojej opinii przedstawiony budżet był oszustwem!)

Jako artysta i animator kultury działam od trzydziestu pięciu lat. Ani razu nie otrzymałem na swoje działanie nawet grosza. Wielokrotnie dokonywano za to kradzieży moich praw autorskich.
A mimo to dokonuję rzeczy niemożliwych.
Niedawno - wraz z przyjaciółmi stworzyliśmy film fabularny, którego budżet wynosił zero złotych.
Film powstał dzięki bezinteresownej pracy i finansowaniu osób w nim uczestniczących.
Nie robimy z tego powodu cyrku - tak jak przygłup Krzysztof Krauze, który w programie TVN
http://dziendobry.tvn.pl/video/tajemnica-westerplatte,105,posts,1806.html
bredził, że powstrzymując kolejną transzę dotacji na antypolską prowokację filmową - dokonuje sie zamachu na niezależność polskiej kultury.
To nie jest polska kultura!

TO LUMPENŻYDOWSKA PSEUDOKULTURA plugawienia tego - co najcenniejsze dla Polaków.

(O polskiej kulturze - o żydowskich korzeniach - którą wysoko cenię - napiszę innym razem.)

Rodziny obrońców Westerplatte nie wykluczają pozwu sądowego - przeciwko twórcy filmu i scenariusza.
Czy zostaną podobne potraktowani - jak ich krewni walczący w 1939 roku , którym zabroniono udziału w oficjalnych uroczystościach - w czasach PRL-u a nawet w obecnej Trzeciej RP?

Linki do produkcji TVN o tak zwanych "Mitach z Westerplatte", które sami autorzy stworzyli.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5681464687179527659#
http://www.youtube.com/watch?v=yQ71fIZVqto

W dniu wczorajszym pojawiła się w mediach kolejna antypolska prowokacja.
Dobrze wiemy, że Hitlerr chciał wykorzystać Polaków do walki przeciwko Rosji.
Gdy się to nie udało to przygotował plan skłócenia Polaków.
Jednym z jego elementów była koncepcja spokrewnionego z germanami ludu "góralenfolk" - czyli polskich górali.
Byli tacy - którzy na taką propagandę się nabrali.
O takich rzeczach należy pisać. Ale nie językiem prowokacji i skłócenia Polakow - tak - jak to ma miejsce w przypadku większości polskojęzycznych mediów - a tym razem w Wirtualnej Polsce.
Oto link:
http://wiadomosci.wp.pl/title,Goral-ze-swastyka-w-klapie,wid,13979853,wiadomosc.html?ticaid=1d5ff&_ticrsn=5

13 listopad 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Nie ma jak zawodówka
styczeń 26, 2006
Pakistan traktowany jak republika bananowa w celu pacyfikacji Afganistanu
wrzesień 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przygotowani na...porażkę?
luty 13, 2006
Marek Olżyński
"Nowy Bliski Wschód"
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Przez Globalizację do Globalnego Imperium
grudzień 17, 2004
Farelka i paplanina - nazwiskowe związki
styczeń 4, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wracamy do dyskusji
grudzień 5, 2007
Artur Łoboda
Nowy rodzaj ubezpieczeń
marzec 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Świąteczny prezent od Katolickiej Agencji Informacyjnej
styczeń 3, 2006
prof. Rafał Broda
100 lat za murzynami
luty 3, 2007
Artur Łoboda
Koszty aneksji do UE (3)
marzec 17, 2003
Piotr Wesołowski
Przykład przyszedł z góry
sierpień 13, 2004
Czy Amerykanie sami sobie zadali klęskę?
marzec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Urzędnicza obojętność wobec dzieci
grudzień 6, 2002
Giertych gdzie ty masz oczy ...ministrze.
lipiec 28, 2007
( . ) bez podpisu
Czy nastąpi zjednoczenie żydokomuny
październik 4, 2005
Życie
Co trzecia firma przynosi straty
październik 17, 2005
PAP
Walka o prawdę , prawo i sprawiedliwość
styczeń 2, 2007
Ppłk rez. Edward Makowiecki
Nie dla baz USA! - podpisz petycję
wrzesień 24, 2006
nadesłała Dorota
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media