ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
więcej ->

 
 

„Bez Udziału Hamas’u Nie Będzie Pokoju w Palestynie”


W dniu 17go kwietnia renomowany dziennik „The Washington Post,” kontrolowany tak jak wszystkie media w USA, nagle wyłamał się z panującej dyscypliny i opublikował artykuł
Mahmoud’a Al-Zahar’a pod tytułem „Bez Udziału Hamas’u Nie Będzie Pokoju w Palestynie.”
Autor Mahmoud al-Zahar jest chirurgiem i jednym z założycieli Hamasu. Jest on ministrem spraw zagranicznych w rządzie premiera Ismail’a Haniyeh’a, który to rząd był wybrany w styczniu 2006.

Były prezydent USA, Jimmy Carter, autor książki „Palestyna: Pokój a nie Apartheid” jest po raz pierwszy od dłuższego czasu dobrze widziany w artykule opublikowanym w tym piśmie. Autor pisze, że wizyta Carter’a u przywództwa Hamas’u, w tym tygodniu, wprowadza dozę uczciwości i pragmatyzmu na teren Bliskiego Wschodu i jednocześnie podkreśla fakt, że polityka USA w tym regionie stanęła na martwym punkcie.

Na arabskich ziemiach okupowanych przez Żydów funkcjonuje 500 rogatek, które paraliżują życie Palestyńczyków. Izrael odcina paliwo od półtora miliona mieszkańców Gazy. Tymczasem rząd Izraela zatwierdza plany budowy dalszych nielegalnych osiedli żydowskich na ziemi Palestyńczyków, oraz jednocześnie, prawie co dzień, samoloty F-16, zabijają cywilnych mężczyzn, kobiety i dzieci na ziemi palestyńskiej.

Ostatni atak na zbiorniki paliwa w Nahal OZ był typowy. Palestyńczycy są atakowani przez Izrael za pomocą środków wojny totalnej począwszy od wysokiej technologii, przez dławienie ekonomiczne i fałszowanie historii, do niby legalizacji infrastruktury apartheidu. Opór jest jedynym wyjściem Palestyńczyków. Porównywają się oni do powstania Żydów w getcie w Warszawie 64 lata temu. Mieszkańcy Gazy znajdują się w największym na świecie więzieniu pod gołym niebem i są wdzięczni za samo istnienie uczciwego polityka w USA w osobie byłego prezydenta Carter’a, który widzi i pisze prawdę o zbrodniach Israela, notorycznie zakłamywaną w mediach amerykańskich.

Eskalacja okrucieństwa Izraela jest dalszym ciągiem stosowania przez Żydów nielegalnych i często śmiercionośnych zbiorowych kar, gwałcących konwencje międzynarodowe. Setki Palestyńczyków są zabijane przy cynicznej zgodzie Białego Domu, tak, że w 2007 roku, proporcja zabitych Palestyńczyków do zabitych Żydów wynosiła 40:1 – czyli, obecnie dziesięciokrotnie przewyższa proporcję 4:1, która istniała w latach 2000 do 2005.

Autor pisze, że trzy miesiące temu pochował syna Hussam’a, który był studentem finansów i chciał być biegłym księgowym. Bomba lotnicza zabiła go. Jego najstarszy brat Khaled, zginął też od bomby izraelskiej przeznaczonej na zabicie samego Mahmoud’a Al-Zahar’a przez zbombardowanie jego mieszkania. Wówczas była ranna jego żona i córka oraz wielu lokatorów tej kamienicy było rannych i zabitych.

W zeszłym roku został zabity zięć Mahmoud’a Al-Zahar’a, który pisze, że w latach 1960tych jako student medycyny już był uciekinierem, mimo tego, że nie było wtedy obecnie istniejącej upokarzającej blokady. Obecnie, po dekadach więzienia, morderstwach, biedzie i bezpaństwowości, autor zadaje pytanie: „Czy może być pokój bez godności ludzkiej? I czy godność ludzka nie opiera się na sprawiedliwości?”

Hamas walczy ponieważ nie może się pogodzić z podstawową zbrodnią, która zakorzeniona jest u rdzenia państwa żydowskiego – brutalne wypędzenie Arabów z ich wiosek i uczynienie z nich uciekinierów, poza świadomością i sumieniem świata, ludzie ci są zapomnieni i sprzedani. Sahar pisze że Judaizm – który dał tak wiele kulturze człowieka, przez starożytnych mędrców i nowoczesnych obrońców praw człowieka nowoczesnych organizacji tikkun olam – wypaczył się w syjonizm, nacjonalizm i apartheid.

Żadne rokowania pokojowe z Palestyńczykami nie mogą ruszyć się z miejsca dopóki Izrael nie wróci do granic s 1967 roku i nie usunie nielegalne osiedla i nie wycofa wojska z Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu, jak też cofnie zabór arabskiej części Jerozolimy, wypuści wszystkich wię?niów i przestanie stosować blokadę palestyńskich granic międzynarodowych i wybrzeża oraz transportu lotniczego. Wtedy byłby możliwy początek sprawiedliwych rokowań oraz przygotowań do powrotu milionów uciekinierów palestyńskich. Tylko w ten sposób może nastąpić odrodzenie Palestyńczyków.

Mahmoud al-Zahar jest dumny ze swoich zabitych synów i co dzień tęskni za nimi tak jak ojcowie wszędzie, nawet w Izraelu, myślą o swoich synach – niewinnych chłopcach, uczniach, młodych ludziach o wielkim potencjale – nie jako o bojówkarzach i milicjantach. Lepiej, że byli oni obrońcami swego narodu, raczej niż żeby godzili się na jego zniszczenie; lepiej, że brali udział w walce Palestyńczyków o przetrwanie, raczej niż żeby byli biernymi świadkami własnego ujarzmienia.

Historia uczy nas, pisze Al-Zahar, że wszystko zmienia się z czasem. Walka Palestyńczyków przeciw zbrodniczym krzywdom zadanym im w 1948 roku dopiero zaczyna się i przeciwności uczą ich cierpliwości. Natomiast Izrael z jego spartańską wojną permanentną, ugnie się z czasem, zmęczy się i przegra demograficznie. Jest to sprawa palestyńskich dzieci i ich następnych pokoleń.

Na tym akcencie kończy swój artykuł El-Zahar. Ja chciałbym zauważyć, że Hamas był początkowo tworzony przez Izrael, jako religijna przeciw-waga, przeciw socjalistycznym wpływom w Fatah, czyli PLO, Arafat’a. Izrael szybko stracił kontrolę nad Hamas’em. Natomiast kandydat na prezydenta USA, nawołujący do zmian, Barack Obama, wywołał zadziwienie swoją negatywną wypowiedzią na temat niedawnej wizyty byłego prezydenta USA, Jimmy Carter’a, w przywództwie Hamas’u. Hamas jak wiadomo wygrał demokratyczne wybory w Palestynie w styczniu 2006 roku.


WWW.pogonowski.com
25 kwiecień 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Czy było warto umierać za ojczyznę?
lipiec 31, 2007
Gregory Akko
Oblicze mediów
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 4, 2003
SOBCZAK i SZPAK
Dziesięć milionów hektarów
czerwiec 21, 2007
. bez podpisu
Antizoological* “Logos” of Noam Chomsky
sierpień 6, 2008
Kwestia żydowska. Antysemityzm jako obrona praw Narodu
luty 14, 2008
Dariusz Kosiur
Nie można dwom panom służyć
listopad 12, 2006
[Oto słowo Pańskie]
Szachy
maj 26, 2008
Marek Jastrząb
Trzy karty
lipiec 18, 2008
Artur Łoboda
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
Armia oprawców
luty 14, 2008
marduk
Odezwa do Ludożerców i do samotnie stojącej walizki
sierpień 21, 2005
Wiesław Sokołowski
Gdzie jest raport o stanie państwa
lipiec 27, 2003
Karolina Go?dziewska
Jak ślicznie!!!
październik 14, 2006
jon2
Tylko Narodowe Panstwo Polskie
kwiecień 14, 2003
przeslala Elzbieta
Kielce 1946 Fejgin: „Pogromy i inne fortele”
lipiec 5, 2006
Robert Malewicki
I czego sie paniusia....
październik 28, 2006
Gloria z Melbourne
Robotnicy amerykańscy najwydajniejsi na świecie
wrzesień 2, 2003
Tajemnica misteriów (nordycka interpretacja Vikernesa)
marzec 22, 2007
marduk
Dziesięć razy pomyśl - zanim raz coś zrobisz
listopad 22, 2008
Artur Łoboda
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media