|
Co to jest dialog?
|
|
Systemy totalitarne chciały wyprodukować człowieka o określonych cechach charakteru i zgodnym z panującą ideologią sposobem myślenia.
Takie maszyny bez mózgu.
Przez pięćdziesiąt lat życia uważałem, że demokracja - choć pełna błędów - jest najlepszą formą ustroju społecznego.
W końcu jednak zmieniłem zdanie.
Wczoraj przeczytałem - że bandzior który wciągnął Polskę do wojny imperialistycznej - niejaki Kwaśniewski - uważa że SLD przejmie tak zwany "elektorat" PO.
Oznacza to, że spora grupa Polaków jest tępą - ciemną masą - którą się manipuluje i wykorzystuje w walce politycznej.
Od dwudziestu lat - polityczni hochsztaplerzy - robią z Polakami - co tylko chcą.
Nasza bieda jest skutkiem dokonywanych przez Naród wyborów.
Dziesięć lat temu zebrałem ludzi - którzy nie godzą się na taki stan rzeczy.
Nie oznacza jednak - że moje poglądy są tożsame z współpracownikami tego Portalu.
Nie jesteśmy powieleniem orwelowskiej machiny władzy ale ludźmi wolnej woli.
Zdarza mi się krytykować mojego przyjaciela Marka Głogoczowskiego. Podobnie sytuacja wygląda z Elżbietą Gawlas - która zbyt często wysuwa pochopne wnioski.
Ale łączy nas jedna rzecz - jest nią brak zgody na otaczające nas bezprawie.
W tym miejscu chciałbym prosić wszystkich - którzy znajdują na różnych witrynach artykuły przeniesione z tego Portalu, by nie identyfikowali tych tekstów z moją osobą.- o ile to nie są moje prywatne teksty.
Kilka lat temu - po kolejnych wyborach parlamentarnych - w których Polacy dali się oszukać po raz kolejny napisałem tekst "Naród który głupotę nazywa odwagą".
(Zeszłoroczny wypadek pod Smoleńskiem doskonale tego dowodzi.)
Wspomniany artykuł stał się pretekstem do wielu obelg pod moim adresem, wyrażanych przez osoby o bardzo ograniczonym poziomie percepcji.
Szóstego kwietnia 2011 roku mogę przywołać wspomniany artykuł i dowieść, że z dużym wyprzedzeniem diagnozowałem stan umysłu Społeczeństwa Polskiego.
Nie czuję z tego powodu ŻADNEJ satysfakcji.
Jest mi ogromnie przykro, że żyję wśród takich ludzi.
Chciałbym - by Polacy byli najinteligentniejszymi ludźmi na Świecie.
Ale po wymordowaniu polskiej inteligencji - w czasie II Wojny Światowej, a potem po niszczeniu polskiej kultury w latach komunizmu i na koniec - zniszczeniu polskiej kultury przez liberalnych zbirów w okresie tak zwanej III RP - nie doszło do odrodzenia polskości i polskiej kultury.
Dlatego - doskonale manipulowane przez polskojęzyczne media - Społeczeństwo Polskie - niczym przysłowiowy głupiec - z jednej skrajności popada w drugą.
Za kilka lat - znowu Polacy oddadzą władzę postkomunistycznym bandziorom.
Wychowany zostałem w duchu wartości chrześcijańskich. Tych prawdziwych a nie obłudnych - wykorzystywanych podstępne przez Kościół.
Jedyną logiczną konsekwencją takiego wychowania jest uznanie socjalizmu za godny człowieka system polityczny.
Ale od razu muszę wyjaśnić - o jakim socjalizmie mowa?
System polityczny PRL - był neofeudalną dyktaturą - którą w końcowym - gomułkowskim okresie rządzili ONR-owcy.
W moich preferencjach politycznych najbliżej mi w do systemu politycznego w Kanadzie. Chociaż tam mamy do czynienia z homogenizacją kapitalizmu z komunizmem.
Pewnie zatem wybrałbym socjalizm w wydaniu niemieckim, francuskim czy hiszpańskim.
Jeżeli Państwo tego nie wiedzą - to wyjaśniam, że tam panuje socjalizm.
Niestety, w ostatnim czasie został on przejęty przez masońskie struktury w UE. Ale to już temat na inną wypowiedź.
|
|
6 kwiecień 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Czyżby plan Bolesława Bieruta był ciągle wdrażany?
czerwiec 1, 2005
olo
|
Nie dla PiS, PO, LiD w wyborach da Sejmu RP - 2007 r.
Nie przegrywajmy POLSKI!
wrzesień 10, 2007
Dariusz Kosiur
|
Historyczna Perspektywa Chrześcijan i Muzułmanów
kwiecień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nadzieje i rozczarowania
marzec 22, 2008
Marek Jastrząb
|
Trzymamy się zasad(y) - Jak kraść to miliony
wrzesień 3, 2007
Marek Głogoczowski
|
Fundamentalne prawa narodu
czerwiec 3, 2007
przesłała Elzbieta
|
Dość mitów na temat Radia Maryja !
styczeń 30, 2007
czytlenik PNLP
|
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
|
Ceniony prawdómowny i sprawiedliwy Żyd amerykański a sprawa Iranu
listopad 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Żydowskim rodzinom "ofiar Holokaustu" należy się jeszcze 175 miliardów dolarów
styczeń 24, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Prasa finansowa i emisje akcji | Jaka wiarygodność?
czerwiec 15, 2005
Andrzej Sielecki
|
Awaria
październik 11, 2004
zaprasza.net
|
Tarcza antyrakietowa
luty 4, 2008
przyjaciel
|
Israel Shamir - Yidishe Medina.
(Żydowska ucieczka do Medyny)
marzec 3, 2003
|
Greenspan: kryzys to moja wina
październik 25, 2008
Dziennik
|
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Znaczenie obrony przeciwlotniczej Iranu
listopad 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Głupota czy agentura
marzec 28, 2007
Artur Łoboda
|
Ta sama sekta
luty 28, 2007
PAP
|
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
|
|