ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Lista śmierci 
4 sierpień 2026      Artur Łoboda
Stan wyjątkowy w Ottawie 
7 luty 2022     
Konferencja w sprawie cenzury pod pretekstem pandemii COVID-19 
31 lipiec 2020     
Pamięci Pani Elżbiety Gawlas. 
17 marzec 2016      Supertłumacz3
O co chodzi z zarzutami wobec Majchrowskiego? 
2 marzec 2024      Artur Łoboda
Ubierzmy wszyscy jarmułki ! 
4 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Bez komentarza 
12 grudzień 2012      Artur Łoboda
Trzy razy przegraliśmy tą wojnę. Czy po raz czwarty się uda? 
23 lipiec 2016      Artur Łoboda
Aby nie zabito już żadnego dziecka... Ważna petycja! 
25 marzec 2016      Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dziewczyna z żonkilą we włosach 
22 maj 2023      Zygmunt Jan Prusiński
Strzeżcie się Ziobry  
27 sierpień 2012      Artur Łoboda
Zanim rozprzestrzeni się ziobrowirus 
18 luty 2020     
Grecka Tragedia  
14 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
IG Farben: Pharmaceutical Conglomerate (1916 do 2015) 
19 grudzień 2020     
Izraelscy żołnierze przebrani za fałszywych MEDYKÓW, którzy zabijali palestyńskich pacjentów w szpitalu na Zachodnim Brzegu 
10 luty 2024     
Katar - czyli kowid 
23 listopad 2020     
National Memory  
26 luty 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Ujawniono marionetki Klausa Schwaba „Młodzi światowi liderzy” — Trudeau w Kanadzie, Buttigieg w USA, Macron we Francji i wiele innych 
20 luty 2022     
KBW a Żołnierze Wykleci  
10 lipiec 2016     
Zgodnie z Prawem 
6 lipiec 2020     

 
 

Kolejne uderzenie syjonistów w polską kulturę i historię!






„Rycerz Niepokalanej" pismem antysemickim, prace historyków kościelnych to teksty propagandowe, AK to zbrodniarze, polska kultura zawiera antysemickie kody uniemożliwiające dyskusję, natomiast Abp Henryk Hoser suspendował ks. Lemańskiego, ponieważ ten ostatni dbał o żydowską spuściznę - to tezy postawione na konferencji w IFiS PAN z udziałem J.T. Grossa.




Wygląda na to, że w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk działa, opłacana z pieniędzy polskich podatników, syjonistyczna sekta pseudonaukowców, która od wielu lat sieje antypolską propagandę, nadając jej pozory naukowego dyskursu. Wśród zrzeszonych w niej wybitnych badaczy nie zabrakło miejsca dla Jana Tomasza Grossa, autora polakożerczych książek, mocno zaangażowanego w tępienie historycznej prawdy o Jedwabnem i innych niemieckich zbrodniach, winą za które obarczył Polaków.

Co więcej - wydaje się, że J.T. Gross zapoczątkował w tej grupie rodzaj rywalizacji o to, który z członków w największym stopniu odważy się szkalować Polaków. Efektem tej konkurencji była konferencja "Czy jest jeszcze miejsce na dalsze badania i debatę nad tematyką zagłady żydów i stosunków polsko-żydowskich w Polsce?" zorganizowana w dziesięciolecie istnienia na rynku wydawniczym rocznika "Zagłada Żydów. Studia i Materiały" w Pałacu Staszica w Warszawie. Okazało się przy tym, że w Polsce znaleźli się zdecydowanie bardziej radykalni ideolodzy niż importowany Gross.

- Mamy do czynienia z przemocą dośrodkową - rozpaczliwym poszukiwaniem złotego środka, symetrii: jeżeli szmalcownicy, to zaraz sprawiedliwi, jeżeli zbrodniarze z AK, to ci żołnierze AK, którzy pomagali - dr Piotr Forecki, politolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nie przebierał w słowach pod adresem walczących najazdem niemieckim, później zaś sowieckim polskich patriotów.

- Mamy problem z mówieniem o zaangażowaniu w zbrodni na żydach Armii Krajowej i innych formacji, które mocą patriotycznego, martyrologicznego dyskursu zostały uświęcone i trudno je w jakikolwiek sposób dotykać, a ci którzy próbują dotknąć na własnej skórze przekonują się, jaka jest cena dotykania tych konkretnych instytucji.

To samo dotyczy kwestii odpowiedzialności polskiej inteligencji. Niewiele jest historyków, którzy podjęliby próbę dobrania się do tej polskiej inteligencji - ubolewał. Paneliści poddali w wątpliwość fakt, że AK, wykonując wyroki sądów podziemnych na zdrajcach i szmalcownikach, nie kierowała się narodowością skazanych, z których część - nie sposób temu zaprzeczyć - była przecież pochodzenia żydowskiego, podobnie zresztą jak i gros z tych, którzy współpracowali z sowieckim okupantem.

Co więcej, nie chciał w ogóle przyjmować argumentów strony polskiej i ograniczył się do stwierdzenia, że "w kulturę polską wpisane są kody antysemickie, które uniemożliwiają dyskusję i determinują jej przebieg". Krótko mówiąc, bardzo mu przeszkadzało, że Polacy odrzucają kłamliwą propagandę środowisk syjonistycznych i bronią swojego dobrego imienia.

Forecki posunął się do sugestii, że Kościół katolicki Dwudziestolecia Międzywojennego był antysemicki, natomiast "Rycerz Niepokalanej" był pismem o nacechowaniu antyżydowskim. W jego ocenie mówienie o "antysemityzmie z ambony" to zdecydowanie za mało, aby oddać antysemicką atmosferę i rzeczywistość tamtego okresu. Wtórował mu Jan Tomasz Gross. - Poziom habilitacji historyków kościelnych obniżył się bardzo. Są to głównie teksty propagandowe, nie naukowe - stwierdził autorytatywnie.

Forecki zaapelował o dekonstrukcję dotychczas używanego do opisywania zagłady słownictwa. Szczególnie przeszkadzało mu sformułowanie "żydokomuna" - uznał, iż jest ono nacechowane antysemityzmem, ale ani słowem nie zająknął się o liczbie Żydów w strukturach komunistycznego aparatu, nie tylko w Polsce.

- Zagłada, która się dokonała na ziemiach polskich nie została przyswojona, o czym świadczą wyniki badań socjologicznych - stwierdził z kolei Dariusz Libionka. - Jan Tomasz Gross wprowadził tematykę zagłady do głównego nurtu dyskusji. To było coś nadzwyczajnego! To stało się w pewnym momencie debatą narodową - nie krył zachwytu nad postacią uczestniczącego w debacie pseudo historyka. Wyraził przy tym ubolewanie, że zagładą - rzecz jasna w formie, jakiej życzyliby sobie tego syjoniści - nie zajmują się młodzi historycy. - Byłoby bardzo ważne, aby napisać genderową historię zagłady z punktu widzenia kobiet żydowskich - uznał Jan Tomasz Gross.

Jeszcze większą fantazją popisał się prof. Stanisław Obirek, antropolog kultury i były jezuita, który wyraził pogląd, iż Abp. Henryk Hoser dlatego suspendował ks. Wojciecha Lemańskiego, ponieważ ten zajmował się pielęgnowaniem spuścizny żydowskiej. - Zajmował się problematyką żydowską i stał się przyczyną zgorszenia - oznajmił. Zdaniem Obirka Polacy powinni wstydzić się za to, że do zagłady żydów doszło właśnie na ich ziemiach [sic!], w katolickiej Polsce. Pytanie za co mamy się wstydzić? Za to, że byliśmy pod okupacją, a nazistowscy Niemcy mordowali i nas i ludność żydowską? Czyżby pan profesor nie znał podstawowych faktów z historii Polski? Jeżeli tak, to kto mu przyznał tytuł profesora? Może Władysław Bartoszewski?



Tekst i fot. Anna Wiejak
http://www.prawy.pl/z-kraju/7809-kolejne-uderzenie-syjonistow-w-polska-kulture-i-historie



-
12 grudzień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Pola, Melania, Bronia i Katarzyna
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wiersze. które chcę zabrać ze sobą
czerwiec 3, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego &
Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
Michalkiewicz na żywo – nagranie ze spotkania! Historia ustrojowa Rzeczypospolitej (plik mp3)
sierpień 15, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Lichwa w majestacie prawa
sierpień 14, 2002
PAP
Znakomity człowiek, ale...
sierpień 19, 2003
MOTO
Bereś, Bochenek i Mrozowski - kandydatami na szefa Jedynki
czerwiec 18, 2004
PAP
Gdzie ukrywa się socjalizm(2)
wrzesień 6, 2006
Marek Olżyński
Z Kopenhagi negocjatorzy wracają nie z tarczą, ale na tarczy – twierdzi Andrzej Lepper.
grudzień 14, 2002
PAP
Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce
marzec 7, 2006
Magdalena Kursa
Wychodzi szydło z worka
sierpień 10, 2006
Polaków będzie mniej
lipiec 19, 2002
PAP
Którzy zabijają naszą wiarę
listopad 28, 2006
Artur Łoboda
Niedziela rano, przy pierwszej kawie
luty 18, 2008
Marek Olżyński
Kiedy Odsiecz Zielonogórska?
maj 14, 2005
konstytucjonalista
Bieriezowski : Juszczenko oddaj moją kasę!!!!!!!!!!
wrzesień 6, 2007
marduk
Czas na kompromisy
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tu i ówdzie i gdzie indziej też
maj 16, 2006
Marek Olżyński
Nie tylko Europejczykom odbiło
kwiecień 30, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media