ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pogrobowcy stalinowskich zbrodniarzy dalej decydują o tym - co jest w Polsce prawem 
24 luty 2010      PAP
Reżim Bidena mówi, że kowbojski faszyzm nigdy nie odejdzie; „ogólny remont”, który obejmuje „brak scenariusza”, by kiedykolwiek „wrócić do normy” 
5 marzec 2022      Ethan Huff
Coraz gorsza zmiana 
3 luty 2016      Artur Łoboda
2009.06.08. Serwis wiadomości bez cenzury ze świata  
8 czerwiec 2009      tłumacz
Intelektualne mroki XXI wieku (2) 
13 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Poprzyj ten Wniosek... 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Wzrost anty-semityzmu w czasie kryzysu 
8 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Stefan Karboński 
15 kwiecień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Muza Patriotów 
11 listopad 2013      Artur Łoboda
"Polskie obozy koncentracyjne" 
4 luty 2011      Artur Łoboda
Brzmienie się rodzi i umiera 
24 kwiecień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Dziś już nikt nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe 
13 listopad 2011      Artur Łoboda
How could humanity have allowed this to happen? 
10 październik 2020      Artur Łoboda
Prasłowiańskie Święto Wiosny 
16 kwiecień 2012     
Naiwniak 
29 marzec 2011      Bogusław
Michał Sędziwój Polish Pionier of Chemistry 
23 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
COVID-19 „Szczepionka” i Kodeks Norymberski.
Zbrodnie przeciwko ludzkości, ludobójstwo
 
18 wrzesień 2021     
Demokracja eskimoska 
7 luty 2020     
Kto naprawdę jest Polaków przyjacielem, a kto wrogiem? 
19 lipiec 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński KOCHANKA KSIĘŻYCA - część czwarta 
30 sierpień 2021      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Izrael Niewdzięczny Sprzymierzeniec USA


W raporcie do prezydenta Obamy były minister obrony USA Robert Gates udowadniał jak dalece Izrael, a w szczególności premier Netanyahu, jest bardzo niewdzięcznym i szkodliwym sprzymierzeńcem dla USA. Gates uważa, że Izrael przez swoją agresywność przeciwko Arabom a zwłaszcza przeciwko Palestyńczykom (których traktuje tak jak Niemcy traktowali Żydów w czasie ostatniej wojny światowej) staje się coraz bardziej odizolowany w obliczu zmian demograficznych które mają miejsce jak długo Izrael będzie okupywać zachodnie wybrzeża rzeki Jordan.

Agencja Bloomberga opublikowała artykuł Jeffrey’a Goldberga podający szczegóły o tym, jak były minister obrony USA (w latach 2006-2911) Robert Gates jest oburzony na politykę Izraela, a szczególnie na premiera Natenyahu. Ten stan rzeczy omawia szczegółowo Paul Muter w artykule opublikowanym 6go września, 2011.

Goldberg w swoim artykule pisze że „Wysoko postawieni urzędnicy administracji prezydenta Obamy potwierdzili fakt że Robert Gates w rozmowie z prezydentem Obamą argumentował jak dalece Izrael jest niewdzięcznym aliantem USA i jak państwo to naraża się przez swoją agresywną politykę oraz staje się coraz bardziej odizolowane od innych państw, a zwłaszcza państw na Bliskim Wschodzie – nikt z obecnych dygnitarzy amerykańskich nie sprzeciwił się treści wypowiedzi Roberta Gates’a ponieważ wszyscy oni podzielali poglądy byłego ministra obrony USA jak też jego irytację na nachalne postępowanie rządu w Tel Awizie. Rząd w Waszyngtonie jest oburzony na premiera Izraela.

W większości swego artykułu Goldberg omawia gniew rządu prezydenta Obamy w Białym Domu zwłaszcza z powodu bezczelnych uwag premiera Natenyacho pod adresem prezydenta Obamy. Natomiast w odpowiedzi na argumenty Roberta Gates’a, głos zabrała rządząca w Izraelu partia „Kadima” pochodząca z partii Likud z kolei stworzonej przez byłych członków faszystowskiej partii żydowskiej w przedwojennej Polsce działającej pod nazwą „Bejtar.”

Według oświadczenia Kadimy „Rząd Netanyahu jest najbardziej nachalny w historii Izraela i z tego powodu rząd ten oderwał się od Izraelczyków i ich środowiska w taki sposób, że stał się szkodliwy dla Żydów w Izraelu tak żyjących w samym Izraela jak i zagranicą Izraela. Nieudany rząd premiera Netanyahu zbliża się do końca swojej kadencji.”

Paul Muter w artykule swoim stwierdza, że Izraela ma obecnie złą opinię w Waszyngtonie. Izraelscy politycy nie tylko nie liczą się, ale nawet ignorują fakt, że skarb USA płaci za większość wydatków Izraela. Paul Muter zapewnia swoich czytelników, że mimo wypowiedzi Roberta Gates’a pomoc finansowa USA dla Izraela oraz opieka nad Izraelem nie zostaną przerwane. Tyczy się to również dalszego stosowania veta przez USA w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Natomiast roczna danina dla Izraela już jest zaaprobowana przez Kongres w Waszyngtonie.

Ostra krytyka Izraela i stosunków USA-Izrael, taka, jaką wygłosił były minister obrony USA Robert Gates należy do rzadkości w Waszyngtonie, gdzie lobby Izraela nadal dominuje politykę
zagraniczną na Bliskim Wschodzie, ma dominujące wpływy i nie jest uznane jako lobby obcego państwa jak to ma miejsce w wypadku innych lobby które reprezentują interesy innych obcych państw.

Kiedyś premier Izraela i twórca partii „Kadima” pochodząca z partii Likud. premier Ariel Szaron powiedział w Knessecie że Żydzi rządzą w USA i Amerykanie dobrze o tym wiedzą, Prawdą jest,
na przykład, że finansiści żydowscy kontrolują politykę monetarną USA za pomocą prywatnego banku Federal Reserve, którego prezesem zawsze jest Żyd. Bank ten drukuje banknoty dolarowe mimo tego, że konstytucja USA stwierdza, że prawo drukowania pieniędzy ma wyłącznie rząd federalny. Mimo tego ciekawy i niezwykły jest fakt, że w raporcie do prezydenta Obamy były minister obrony USA Robert Gates udowadniał jak dalece Izrael, a w szczególności premier Netanyahu, jest bardzo niewdzięcznym i szkodliwym sprzymierzeńcem dla USA.


www.pogonowski.com
9 wrzesień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

 

z tymi Palestynczykami to ciekawa sprawa, bo to przeciez potomkowie biblijnych Zydow, tyle ze zmuzulmanieni, z koniecznosci. Chazarzy zmuzulmanienia Palestynczykow nie moga zdzierzyc, a Arabi tych podszywanych Arabow nie chca przyjac do swego grona. Przeciez mogli by im zaoferowac swoje rozliczne ziemie, gdyby uwazali ich za braci i siostry swoje.

2011-09-10
latarnik

  

Archiwum

Odszedł cesorz na słoneczną trawkę
styczeń 27, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Norman Finkelstein aresztowany w Izraelu
maj 25, 2008
przysłał ICP
How the Pope 'Defeated Communism'
kwiecień 12, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
"Gospodarka działa normalnie"
kwiecień 1, 2004
PAP
Co zmieni Traktat UE
wrzesień 8, 2007
Goska
Józef Piłsudski
Wzajemna lojalność i zaufanie obywateli

grudzień 10, 2002
zaprasza.net
Brytyjski Żyd będzie nadzorował treningi policji w całej Unii Europejskiej, w zakresie tzw. przestępstw nienawiści i antysemi
grudzień 11, 2006
BIBUŁA - pismo
"Judasz" Solidarności Judaszów
sierpień 8, 2006
dr Marek Głogoczowski
Polacy - jak wy to robicie ?
maj 27, 2003
przesłala Elżbieta
Erozja wszystkiego
wrzesień 25, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Kwestia uregulowania problemów wizowych między Polską a USA - część oświatowa
marzec 24, 2008
tłumacz
Prawda w mikrofilmach
grudzień 1, 2007
Tusk: Imaginacje premiera wynikają z goryczy
listopad 2, 2007
PAP
2008.03.27. Serwis wiadomosci ze świata w 3ch językach
marzec 27, 2008
tłumacz
Ukryta potęga - Kapłan przed plutonem egzekucyjnym
listopad 5, 2007
...
Czerwony Krzyż w Iraku
kwiecień 8, 2003
przysłała Elzbieta
Kiedy koniec kłamstw?
lipiec 24, 2007
oprac.J. C.
Traktat o Odnowie Solidarności Narodowej
maj 23, 2005
przesłała Elżbieta
Ks. Zaleski: TW "Filozof" to abp Życiński
listopad 14, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media