ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Covid, teoria wirusów i malowana koza 
2 lipiec 2023     
Wytrzeźwienie 
22 marzec 2012      Artur Łoboda
Wzrost ujemny - nowa polska specjalność 
17 lipiec 2013      Artur Łoboda
Truciciele dyskursu  
10 październik 2021     
Zawiedzeni na PiS 
13 lipiec 2016      Artur Łoboda
Każdego dnia musi się coś dziać 
9 listopad 2014      Artur Łoboda
Apeluję o usunięcie nieprawdziwego napisu z pomnika pomordowanych Żydów w Kielcach! - Leszek Żebrowski  
20 lipiec 2016     
Honorowa, niepisana umowa Polaków w sprawie patriotycznej publicystyki 
21 październik 2014      Artur Łoboda
Dyktatura ciemniaków - bis (1) 
1 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Szumowski znikł jak kamfora?  
29 lipiec 2020      Artur Łoboda
“Jews in Poland and Russia” Book Review 
20 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Krzyżu Chrystusa  
14 kwiecień 2017     
Kultura, której nienawidzi Platforma Obywatelska 
12 luty 2015      Artur Łoboda
Bóg, Honor i Ojczyzna jako słowny kamuflaż rządów Mamona, DZIŚ Polski „Boga Ojca” 
8 czerwiec 2010      Marek Głogoczowski
Wyjście z sytuacji bez wyjścia 
14 wrzesień 2019     
Niewidzialne rakiety Palestyńczyków 
11 maj 2021     
Bardzo smutny 11 listopad 
11 listopad 2011      Artur Łoboda
Panele fotowoltaiczne 
5 grudzień 2023      Artur Łoboda
"Emerytowany zbawca narodu" 
17 marzec 2022      Artur Łoboda
Tajemnica sarkofagu Kaczyńskich 
24 kwiecień 2010      Artur Łoboda

 
 

Błędne Koło Tortur USA


Prawo międzynarodowe i prawo USA określa „stosowanie tortur” jako przestępstwo kryminalne. Dlatego w programie Pentagonu sprawą tortur zajmował się tak zwany program „SERE” czyli „Survival, Evasion, Resistance, Escape” („Przetrwanie, Unikanie, Opór, Ucieczka”). Program ten ma na celu przygotowanie ludzi w służbach specjalnych i żołnierzy amerykańskich na takie tortury jak:
1. obrażanie i znieważanie
2. stopniowe topienie
3. przetrzymywanie nago
4. utrzymywanie w bardzo uciążliwych pozycjach
5. osamotnienie
6. pozbawianie snu
7. upokarzanie seksualne
8. wyczerpywanie ćwiczeniami

Z chwilą, gdy rząd prezydenta Bush’a ogłosił „wojnę przeciwko terrorowi” i zgodził się z programem neokonserwatystów dokonania napadu na Irak, zaistniała potrzeba fałszywych dowodów na to, że jakoby terroryści AlQaidy byli popierani przez Saddam’a Hussein’a. Wobec tego, jakby należało ukarać Irak za udział w zburzeniu wieżowców w Nowym Jorku. Również jakoby trzeba było zapobiegać przeciwko atakowi nuklearnemu Iraku na miasta amerykańskie, jak o tym publicznie mówiła pani Condoleezza Rice, jako sekretarz stanu USA.

Dysydenci w USA publikują na Internecie takie strony jak „Prison Planet” i takie artykuły jak n.p.”The CIA’s torture teachers” („Nauczyciele stosowania tortur w CIA”) Mark’a Benjamin’a z 21 czerwca, 2007, w którym autor opisuje, jak psycholodzy pomagali CIA wykorzystać tajny program wojskowy SERE, w celu stosowania brutalnych sposobów przesłuchiwania, Działo się to z poparciem Białego Domu Bush’a.

Sprawa ta została ujawniona w opublikowanym raporcie CIA, w którym opisane są tortury sprecyzowane przez psychologów James’a Mitchell’a i Bruce’a Jessen’a. Raport ten był sporządzony na żądanie senatora Carl’a Lewin’a.

Wice-prezes prestiżowego „Cato Institute” Gene Healy, autor książki „Kult Prezydentury,” opublikował w piśmie „DC Examiner,” 20go kwietnia, 2009 artykuł pod tytułem: „Oczywiście były to tortury.” Autor protestuje przeciwko używaniu eufemizmów zamiast mówienia wprost o torturach, które rząd Bush’a nakazał stosować w celu uzyskiwania fałszywych dowodów na jakoby popieranie AlQaidy przez Saddam’a Hussein’a.

Samo wyrażenie „enhenced interrogation” czyli „wzbogacone metody przesłuchań” odnosi się do opisów takich scen jak: „Więzień zaczął płakać. Więzień przegryzł na dwoje plastykową tubę podłączoną do jego żyły. Zaczął jęczeć.. Wrzeszczał Allach, Wydzielał bezwolnie urynę na siebie.. Miał silne drgawki.” Sceny takie są dowodem gwałcenia prawa i niszczenia opinii o USA na świecie.

Agenci CIA, którzy stosowali takie tortury nie będą jednak pociągani do odpowiedzialności, według wypowiedzi prezydenta Obamy. Podobne tortury stosowali komuniści chińscy na jeńcach amerykańskich wziętych do niewoli w Korei w celu uzyskiwania „fałszywych zeznań. Potem tortury te były powodem do zainicjowania przez USA programu SERE. Obecnie program ten był według terminologii Bush’a-Chenney’a używany do „wzbogacania sposobów przesłuchiwania” przez agentów CIA w tajnych więzieniach, włącznie z więzieniami koło Szymanów w Polsce, najwyraźniej za pozwoleniem prezydenta Kwaśniewskiego.

W rezultacie stosowania tortur, według wysokiego urzędnika CIA cytowanego w gazecie Washington Post: „Kosztem milionów dolarów nabawiliśmy się fałszywych zeznań i ogłaszaliśmy masę fałszywych alarmów.” Jeden z więźniów torturowanych w Egipcie zeznał fałszywie, że Saddam Hussein szkolił członków AlQaida w obchodzeniu się z bronią masowego rażenia. Później sekretarz stanu USA, Collin Powell kompromitował się w ONZ powołując się na to zeznanie, żeby uzasadnić napad na Irak.

Autor Gene Healy konkluduje, że zamiast uzasadniania używania tortur, Amerykanie powinni wiedzieć, że dowódca amerykański na Bliskim Wschodzie, generał David Petraeus, ostrzega żołnierzy pod jego dowództwem, żeby nie stosowali tortur i mówi „Trzeba działać według tradycyjnych wartości, którymi różnimy się, od naszych wrogów.” Najwyraźniej ani prezydent Bush ani wiceprezydent Chenney nie brali poważnie tych „wartości tradycyjnych.”


WWW.pogonowski.com
25 kwiecień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

STALINOWSKIE KORZENIE KOR-u, SLD I UNII WOLNOŚCI
wrzesień 24, 2006
dr Leszek Skonka
Legalne kazirodztwo?
marzec 26, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
"Sierpień 80": rząd nie konsultował reform
grudzień 3, 2002
PAP
Zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło
czerwiec 27, 2002
PAP
Wyznawcy mamony, czy prawdziwe oblicze Kościoła?
grudzień 17, 2005
PAP
Wpływy z Unii Europejskiej. Koszty aneksji do UE (6)
marzec 28, 2003
Włodzimierz Bojarski
Pominięte oskarżenie w sprawie Saddama Husseina
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Oblicze bestii 666
marzec 2, 2009
tomeq
Debata
wrzesień 28, 2007
( . ) bez podpisu
"Wiosenny" XVII memoriał Jana Strzelczyka w Pięciu Stawach
kwiecień 21, 2005
Opracował Marek Głogoczowski
O kogo chodzi?
marzec 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
LPR chce odwołać Cimoszewicza
czerwiec 28, 2002
PAP
Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
"Kara bez winy"
Wymiar niesprawiedliwości

kwiecień 10, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
GUS: GUS: Gospodarka kwitnie jak nigdy
sierpień 30, 2006
Chińska wersja NATO? Gra optymistyczna i gra pesymistyczna
kwiecień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Krzaklewski po spotkaniu z Kołodką: nie było konfrontacji
sierpień 20, 2002
PAP
Alternatywa
maj 19, 2003
przesłała Elżbieta
Brakująca narodowość... Przykładowa tresura AOTE
lipiec 20, 2008
tłumacz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media