|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca |
|
|
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! |
|
| |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Papież błogosławi strażników de Rotschild |
|
| To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata. |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
| Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka? |
|
| |
|
| Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem |
|
| |
|
| TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! |
|
| David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy |
|
| Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie |
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Na straży wolności: Goldman Sachs |
|
| Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| Cała prawda o World Trade Center |
|
| Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. |
|
| Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej |
|
| Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy |
|
| Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 |
|
| Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku |
|
| Wygadał się |
|
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." |
więcej -> |
|
Absudalny Dramat Imperium Bush’a
|
|

W terminologii neokonserwatystów z lat 2002-03, „łuk krajów niestabilnych” rozciąga się od Afryki Północnej, przez Bliski Wschód, Iran, Afganistan, Pakistan i byłe republiki sowieckie, aż do granicy Chin. W łuku tym są główne zasoby energji na świecie, dlatego neokonserwatyści, budowniczy „wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu,” głosili w Waszyngtonie, że kraje te potrzebują stabilizacji, żeby zapewnić wolne dostawy paliwa we właściwym kierunku. Naturalnie USA jako „ostatnia superpotęga” z największą maszyną wojenną w historji świata, poprostu musi zaprowadzić porządek i podporządkować sobie niepoprawnie i niedemokratyczne reżymy w tym regionie.
Stabilizacja wymaga baz amerykańskich dla spacyfikowania tego łuku krajów niestabilnych, takich jak Irak, Syrja, Iran, Liban z Hezbollah oraz Hamas w Palestynie, jak też przy okazji gruntowniejsze zdominowanie przez USA bogatych w paliwo krajów takich jak Arabja Saudyjska. USA jest dziś państwem zmobilizowanym prowokacją terrortystyczną i zabiciem około 3000 osób w wieżowcach nowojorskich, we wrześniu 2001 (9/11).
Wówczas wyrażenie „łuk krajów niestabilnych” mialo charakter proroczy raczej niż obiektywny. Wyrażnie to stało się jednak samo-sprawdzającą się przepowiednią, dzięki neokonserwatywnemu rzadowi Bush’a i Chenney’a przy pomocy Rumsfelda, Wolfowitz’a, Feith’a, etc. Naturalnie poza USA nie było innego alianta „samotnej demokracji izraelskiej” na Blskim Wschodzie, kóryby mógł zaprowadzić porządek wśród niecywizowanych Arabów, w ich nieudanych państwach. Zwłaszcza ważnym celem jest porządek i bezpieczeństwo dla uporządkownego zdobywania paliwa na rzecz „wolnego świata.”
Tak się zdarzyło, że „łuk krajów niestabilnych” wówczas właściwie był dosyć spokojny, poza Somalią i Afganistanem, wyniszczonym sowiecką okupacja, po której władzę w Kabulu dostali w ręce Talibani, którzy z koleji pozwolili weteranom antysowieckiej partyzantki z Alkaidy, mieć obozy ćwiczebne, tym razem dla wojowników wojny świętej o oswobodzenie muzułmanów spod obcych okupacji. „Łuk krajów niestabilnych” nie cierpiał z powodu wielkich bitew na jego terenie i nie uciekały z niego miliony uciekinierów, jak to się obecnie dzieje w pacyfikowanym przez USA Iraku.
Profesor Andrew Bacevich pisał o „eksperymencie twórczego zniszczenia,” kiedy analizował stabilizację „łuku krajów niestabilnych” za pomocą ognia pocisków rakietowych, bombardowania przez samoloty B-1 i dzielnych piechurów z ochraniacami na kolanach, zaopatrzonych w noktowizery oraz wspieranych przez szybko-strzelne latające roboty, tak zwane Predatory.
Początek okupacji, naprzód Afganistanu, a potem Iraku nie był trudny dla superpotęgi pod władzą neokonserwatystów. Agenci służb specjalnych z waliskami pełnymi dolarów pojawili się w północnym Afganistanie, wśród byłych pro-sowieckich band z końcem 2001 roku. Zanosiło się wówczas na łatwą pacyfikację słabo zorganizowanych i słabo uzbrojonych Afganów poczem w Iraku propaganda neokomnserwatystów obiecywała powitania z kwiatami w ręku przez tubylców wojsk USA.
Następnie planowano budowę baz w Afganistanie i w Iraku, po obu stronach Iranu, jak też odpowiednią presję na Pakistan, na samotnego posiadacza broni nuklearnej wśród muzułmanów, wrogów Izraela. Prezydent Pakistanu twierdzi, że zgodził się na wspódziałanie z USA pod gro?bą zbombardowania Pakistanu przez USA do zniszczeń przywracających tam „epokę kamienną.”
Syria znalazła się wobec gro?nego naporu USA z Iraku i Izraela przez Liban. Tak więc każdy z krajów wrogich Izraelowi, wydawał się łatwy do spacyfikowania, za pomocą zmiany reżymu. Pierwszym kandydatem był Ahmad Chalabi do rządów w Iraku, który miał pomóc zmienić Bliski Wschód w teren bezpieczny dlą wielkiego Izraela i dla dominacji przez USA. Taki układ kontroli zasobów energetycznych Bliskiego Wschodu też dawał nadzieję zdobycia większego posłuszeństwa w krajach NATO i w Japinii jak również większej ustępliwości, ze strony Rosji i Chin wobec niedostatku paliwa na świecie.
Pani Condoleezza Rice mówiła przedwcześnie o bólach porodowych „nowego Bliskiego Wschodu” jak też „Powiększonym Bliskim Wschodzie” z cenę przjściowego chaosu, który w Iraku okazał się być ruiną kraju i katastrofą dla milionów jego mieszkańców, już nie mówiąc o tragedji rodzin ponad 600,000 ludzi zabitych pod okupacją amerykańską. Rękę neokonserwatystów można zobaczyć na całym froncie wymyślonej przez nich „wojnie przeciwko terrorowi” jak też w kontrolowanych mediach, w których niewidocznym słoniem jest Izrael i jego lobby w USA.
Tak więc najazd na Afganistan był wstępem do najazdu na Irak, który to najazd wcale nie miał się skończyć w Bagdadzie. Teheran miał być następnym celem podboju, po drodze do zwycięstwa w globalnej wojnie przeciwko terrorowi. Mówił o tym Chenney w sierpniu 2002 w czasie przygotowywania ataku na Irak: „Wojna w Afganistanie to tylko początek długiej kampanii. Gdybyśmy się zatrzymali teraz to łudzilibyśmy się tylko. Podziemie terrorystów szerzy się w ponad 60 krajach.”
Wówczas „wielka gra” neokonserwtystów miała na celu zawłaszczenia przez prywatyzację kolosalnych zasobów energetycznych Rosji i okiełzanie potencjanego giganta Chin, najwyrażniej łakomych na dostawy paliwa z Iraku i Iranu i innych bogatych w paliwo krajów na świecie. USA miało zbudować potęgę nie do powstrzymania przez nikogo na ziemi i stworzyć świat pod jednym rządem, któremu żadna kombinacja sił na ziemi nie może się sprzeciwiać. Mówił o tym prezydent Bush w 2002 roku w Wojskowej Akademji USA w West Point, gdzie budowę tej akademii pierwszy proponował Tadeusz Kościuszko i na pewno nie zdawał sobie wówczas sprawy jakie szaleństwo ogarnie rząd USA.
Bazy, fortece i więzienia amerykańskie są budowane w Iraku i w Afganstanie po obu stronach Iranu, ale media w USA na to nie zwracają uwagi. „Łuk krajów niestabilnych” miał być przebudowany według planów „Wieku Amerykńskiego” przygotowanego przez neokonserwatystów. Tymczasem północny Pakistan stał się schronieniem Talibanów, Alkaidy i innych grup fanatyków muzułmańskich, którzy wspomagają ruchy oporu w Afganistanie, który to kraj znowu jest największym producentem opium na świecie.
Afganistan jest zupełnie nie udanym państwem gdzie, fanatyczna partyzntka powoli zwycięża i gdzie bogaci się mafia narkotyczna, oraz gdzie klęska sił USA i NATO jest dziś bardzo prawdopodobna.
Iran, potęga energetyczna, przywódca szyitów, gra kartą nienawiści przeciwko osi USA-Izrael. Tymczasem USA wnet będzie miało trzy loniskowce, włącznie z Nimitz’em w Zatoce Perskiej, co przedstawia wielką siłę uderzeniową jak również wielkie okręty do zatopienia przez chińskie rakiety nazywane „robakami jedwabymi” dostarczane masowo do Iranu. W ten sposób jest obok Iraku, Iran dziś jest najbardziej zagrożonym miejscem w „łuku krajów niestabilnych.”
Irak jest przykładem jak neokonserwatywny rzad Bush’a potrafi zmienić w piekło, każde miejsce na ziemi. W Iraku jak dotąd partyzantka sunnitów związywała siły USA, ale obecnie Amerykanie rozbudzili też opór szyitów, a postaci Mehdi Arrmy Muqtads al-Sadr’a i pogrążyli Irak w wyjątkowo brutalną wojnę domową, która spowodowała miliony uciekinierów wewnątrz Iraku i w sąsiednich państwach. Nawet super-forteca wokół ambasady USA, tak zwana Zielona Strefa i inne ufortyfikowane bazy w Iraku, są narażona na ataki. Irak jest coraz bardziej nieudanym państwem pogrążonym w wojnę domową.
Megalomani rządący w Izraelu mają całkowite poparcie rządu Bush’a w prześladowaniu Palestynczykow i niszczeniu infrastruktury Libanu, w ramach nieudanej opacyfikacji Heznollah włącznie z ponownym zniszczeniem Beirutu przez bomby Izraela. Olmert ma obecnie 3% poparcia Żydów w Izraelu, ale mimo tego dalej jest premierem w demokracji izraelskiej, stosujacej apatheid wobec Arabów i wobec demokratycznie wybranego przez Palestyńczyków rządu Hamasu.
Rząd Bush’a stworzył faktyczny „łuku krajów niestabilnych” od Somalji do Pakistanu. Dziaj wśród nieudanych panstw są Somalia , Irak, Afganistan i Palestyna, a niedaleko za nimi jest Liban i Pakistan, ktory jest coraz bardziej podminowywany razem z Egiptem i Arabią Saudyjską. Miliony uciekinierów opuszcza zdewastowane tereny i daje coraz wiecej ochotników organizacjom fanatycznych terrorystów, których siły rosną dzięki polityce neokonserwatywnego rządu Bush’a.
Kurdystan w Iraku jest zagrożny na granicach z Turcją i z Iranem oraz sporem o pola ropy naftowej. Rurociągi w całym regionie Bliskiego Wschodu są niemożliwe do ochrony przez atakami, jak też szyby ropy naftowej i gazu ziemnego. Jednocześnie wojsko USA jest pod rosnącą presją z powodu przedużnia trwania służby w pacyfikacji Iraku i Afganistanu. W USA opór przeciwko wojnie rośnie wśród skandali politycznych i korporacyjnych, tak że szerzą się dowcipy, że nawa państwowa sterowana przez rząd Bush’a, płynie wprost na górę lodową, jako neunikniony nieunikniony finał imperialnego dramatu absurdu osi USA-Izrael. Pisze o tych problemach Tom Engelhardt, autor takich książek jak „Projekt Amerykańskiego Imperium,” „Mieudana Misja,” oraz „Amerykańscy Obrazoburcy i Dysydenci.”
www.pogonowski.com |
|
13 kwiecień 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
UB-ek odsiedzi karę?
sierpień 19, 2005
PAp
|
Czy potrafią?
lipiec 15, 2007
PAP
|
Kryzys finansowy (???????) zjadł połowę zysków wypracowanych dla nas przez fundusze emerytalne w ciągu dziewięciu lat
styczeń 3, 2009
onet.pl , Gazeta Wyborcza
|
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Polska prosi USA o obronę przed Rosją"
luty 16, 2008
PAP
|
Doktryna Breżniewa po amerykańsku
czerwiec 7, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Demograficzne podłoże kryzysu i gro?ba inflacji
wrzesień 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
|
Pokonać Busha - najważniejszy cel Sorosa
listopad 11, 2003
PAP
|
Demokracja = Mediokracja dla Imbecylów.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
|
Wcale nie pada deszcz
grudzień 17, 2005
Artur Łoboda
|
Czy wydatki na wojnę w Iraku odraczają kryzys gospodarczy w USA?
wrzesień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Świąteczne liryki z prowincji
grudzień 10, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Kto wygrał.
październik 2, 2007
bez podpisu (.)
|
Tysiąc za dziecko
luty 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Miller żegna stary rok manifestując lekceważenie społeczeństwa Polskiego
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda / PAP
|
Proszę, przebaczcie nam!
kwiecień 25, 2003
PAP
|
In vitro, czyli: czy rząd musi?
styczeń 4, 2008
Marek Olżyński
|
Sztuka oporu
listopad 27, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Kwadratowe kłamstwo przy stole okrągłym
kwiecień 21, 2004
Andrzej Fromm
|
więcej -> |
|