ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Świadectwo Chasydów 
29 styczeń 2018     
Jak Kaczyński coś mówi - to mówi 
2 luty 2018     
Jak głosowali Polacy na Krzysztofa Bosaka i jaki wniosek?  
29 czerwiec 2020      panMarek
Dlaczego pensje w Polsce są niskie? 
1 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Boże Narodzenie Miłości 
24 grudzień 2017      Paweł Ziółkowski
Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy 
19 padziernik 2017      PAP
Język nienawiści antypolskiej szczekaczki WP.pl 
6 marzec 2018     
Styczniowe wiersze 
23 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Unia Europejska Gold  
17 sierpień 2012      Artur Łoboda
Repolonizacja banków? 
7 czerwiec 2017      Artur Łoboda
Bądźmy wszyscy ostrożni 
27 maj 2015      Artur Łoboda
EDWARD DUSZA, DZIENNIKARZ EMIGRACYJNY, WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ? 
20 styczeń 2018      Mateusz Głogowski
Deptanie po piętach 
22 lipiec 2016      Artur Łoboda
Kultura dyskryminowana 
18 luty 2015      Artur Łoboda
Szlunskie dziouchy 
9 marzec 2017     
Satelitarna technologia 
15 maj 2010      Goska
„Dobra zmiana” do poprawki 
1 maj 2016      Gadający Grzyb
Uczmy się skutecznie - na naszych błędach 
29 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Możliwe scenariusze 
25 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com
Porównanie do Polski 
3 sierpień 2016      Artur Łoboda

 
 

Wojna o Owsiaka

WOJNA O OWSIAKA


Zygmunt Jan Prusiński

Zajrzałem na poniższe forum 9 Stycznia i czytam wstępny sondaż:

Niezależne Forum Publicystów - Salon 24
http://www.salon24.pl/survey/175,1

Ankieta:

Czy wesprzesz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ?

Twój głos został zapisany: tak - 23%, nie - 70%, nie wiem - 7%.

Łączna ilość oddanych głosów: 146.

- I przez to pomyślałem sobie, dlaczego tego nie rozpropagować na Forum Ustka www.ustka.pl ? No i tak też uczyniłem, nie wiedząc absolutnie, że przez to rozpętam wojnę na Pomorzu Środkowym.

Po ataku kilku głosów, utemperowałem na tyle dopisując tak: Wy dalej nic nie rozumiecie; tylko, tylko żyjecie w tym kraju, ale naprawdę, tylko...

I przypomniał mi się krótki apel do samego premiera z listopada 2009 roku: Mam prośbę do cudotwórcy Tuska Donalda, żeby nic nie robił, nic.
Błagam Donaldzie, nic nie rób, ale jedną rzecz dokonaj, żeby ludzie w Polsce (tak produkcyjnie - jak z taśmy - nie umierali)... Uczynisz to dla mnie Donaldzie ?

No i chłopak posłuchał się mnie. Przypominam że tę do niego propozycję pisałem 13 Listopada. Oto jego odpowiedź w tym tekście: "Pamiętajcie „podsumował premier” - władza jest zbyt poważną sprawą, żeby się nią poważnie zajmować. Tym bardziej że nawet nic nie robiąc, mamy pełne ręce roboty. I na Boga, jak już musicie coś robić, przynajmniej nie dajcie się złapać ! (...) Dlaczego niemowlaki są niewinne ? Bo nic nie robią" - Donald Tusk.

Fragment artykułu "TEN PIĘKNY ŚPIEW DROZDA Z UST TUSKA" - Zygmunt Jan Prusiński
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... ra&id=3219

Trzeba zrozumieć tę "złą" Polskę... A na pewno dużo czytać. - Nie jeść, nie pić - a zdobywać prawdziwą wiedzę ! A jeszcze lepiej zorganizować się i wypędzić złodziei Narodu aż na Stepy Mongolskie; tam sobie mogą kraść... trawę !

Dzisiaj 10 Stycznia 2010 roku mija mi 15 lat i 6 miesięcy, jak wróciłem z Wiednia do Ustki. - Co bym przez te lata dokonał tam, a co dokonałem tu ? To są dwa różne odmienne światy... Ale tam nie zaiwaniają "Złodziejskiego Bluesa" jak tu, tu wciąż ten sam Blues jest grany.

MONOLOG NA SCENIE KABARETU "KSYWA SZCZERBATY"!

Kradną. Okradają Polskę i Naród. Wypływają z Polski miliony złotych, a jak przyjdzie Styczeń, to zaganiają "niewolników" by oni ratowali Służbę Zdrowia. Ja za bardzo jestem na takie zrywy uczulony, więc nie przystępuję do gry. Ganiajcie chłopaki i dziewczęta; robią was w jabłuszko...

W KULCIE TRADYCJI NA WSCHODZIE

A jutro (bo dzisiaj jest święto) więc nie kradną, a jutro na nowo rękawy zawinąć trzeba, z tradycji i kultu, i znowu, i znowu kraść miliony będą.

TRUE FACT ZŁODZIEJ STORY

O, taki cichy Plan - który się rozrósł bez wiedzy Narodu... W USA nie lepszy burdel... Czytam taką ciekawostkę: "Plan powstał za sprawą b. v-ce premiera SADOWSKIEGO za czasów PRL pod nadzorem wiadomych grup nacisku ekonomicznego na Polskę - zapoczątkowanego tworzeniem spólek prawa handlowego z udziałem tzw. kapitału polonijnego ! Odkąd to Polak w USA jest kapitalistą ? Oni by go w to grono nie puścili, jak to mawiają Polonusi z Chicago".

O taka informacja, byle jaka, czy ważna ? "W Polsce prezydent kosztuje 159 mln zł, a w Nieczech 69 mln zł ? Sejm już prawie zaklepał dla prezydenta na rok następny sumę 189 mnl zł"!

Panowie szlachta ! "Czy wiecie, że pożyczycie prywatnym bankom (światowa mafia, narodowość znana) 9 mld zł (dziewięć miliardów złotych). Taką pożyczkę z waszych pieniędzy zagwarantował bankom NBP. Na pewno pensje w bankach trochę wzrosną".

- Jakim jesteśmy bogatym i gościnnym krajem, to zapraszam do lektury. Polecam przeczytać "True Fact Złodziej Story", artykuł pióra Andrzeja Reymanna : http://www.kworum.com.pl/art235,true_fa ... story.html

NIE PŁACZCIE ABONAMENTU

Oto wykaz zarobków w telewizji publicznej TVP1 i TVP2.

" - Ile zarabiają chwalący TUSKA i KACZYŃSKICH ! Chodzi o miesięczne wynagrodzenia: Maciej Kurzajewski (prezenter) - 40 tys. zł, Piotr Kraśko (prezenter) - 40 tys. zł, Robert Janowski (prezenter) - 40 tys. zł, Jarosław Kret (pogodynek)- 25 tys. zł, Małgorzata Raczyńska (była szefowa TVP 1) - 24 tys. zł, Jan Piński (były szef Agencji Informacyjnej TVP) - 20 tys. zł, Małgorzata Wyszyńska (prezenterka) - 20 tys. zł , Anna Popek (prezenterka) - 20 tys. zł, Agnieszka Szulim (prezenterka) - 20 tys. zł, Radek Brzózka (prezenter) - 20 tys. zł Marzena Rogalska (prezenterka) - 20 tys. zł Beata Sadowska (prezenterka) - 20 tys. zł Tomasz Szatkowski ( p.o. prezes TVP) - 18, 7 tys. zł, Piotr Farfał (były prezes TVP) - 18, 7 tys. zł, Marcin Bochenek (były wiceprezes TVP) - 18, 7 tys. zł, Sławomir Siwek (były wiceprezes TVP) - 18, 7 tys. zł, Iwona Kutyna (prezenterka) - 12 tys. zł. Źródło informacji: pomponik.pl /dn. 09-12-2009 r. cytat/ kat".


BEZ TYTUŁU


A na samym końcu horyzontu,
biedota zbiera pieniądze...


Cóż za kontrast ideałów...!


Tam kradną miliony a tu... a nie dokończę,
nie będę się wkurzał i pluł na drewniane płoty !


Zygmunt Jan Prusiński
9.01.2010 - Ustka


__________*******__________


Owsiak niesłusznie piętnuje dyrektora szpitala.
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... ie&id=3220

Wojna trwa jak zamieć na Syberii. Atakują mewy, atakują nietoperze, więc piszę:

- Czy ja piszę po hebrajsku ? Nie. Piszę w języku ojców, po polsku, a wy nadal w dziupli jak niemowlaki.

Do Platichthys_flesus: Nudzisz mnie, chyba jeszcze rozumu nie znalazłeś... Powtarzam: Każdy mam prawo opiniować konkursy...!
- Czyja to jest Satysfakcja ? Że co, my tacy bojowi w Europie ?

W Austrii - jak mieszkałem w Wiedniu, dwa razy rocznie była Akcja Czerwonego Krzyża, zbierane były pieniądze do puszek. Ale nie pamiętam żeby zbierano na łóżka do szpitala - bo brakło, lub na sprzęt medyczny. Tam, akurat nie kradną. To jest piękny zielony kraj, kultura taka, że u nas za 300 lat takiej nie będzie. Chyba dlatego że tam nie było bolszewika... chyba tak.

Jak napisałem wcześniej, dzisiaj w Polsce nie kradną, bo jest święto... ale od jutra tego samego Bluesa zagrają !

- Jestem sam - chmara napędza skrzydłami, ale nie poddaję się, walczę...

Mam pytanie: Kto was tego uczy ? Ja nie pożądam cenzorów, bo jestem poetą wolności, to nawet i w mojej książce pisałem
"W krainie żebraków słyszę bluesa"... Czy wy jesteś ze zniewolonego księżyca ? Proszę mi tego nie czynić, ja nie piszę dla zabawy czy zabicia czasu... Te wszystkie moje wątki które tu zapisuję są po to, że potem powstają artykuły publicystyczne czy teksty do książek. Całe szczęście że pisałem te same wątki na innych Forach i je mam, tam cenzury nie ma jak tu.

Dla przykładu, dlaczego latasz z puszką ?... Czy myślisz że to jest takie przyjemne. To jest PONIŻANIE...

A wy co cenzorzy, ścinacie moje przekazywane treści ? A co to ja dla was piszę. Nie ! Ja piszę dla Polaków w Australii, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki, Azji, Europy - nie dla samej Ustki.

Jeszcze raz się zapytuję: Dlaczego ganiacie z tymi puszkami po mieście ? Dlatego między innymi, z tego powodu biegacie z puszkami - żeby wam nie tyle biedny co wynędzniały Naród, rzucił grosiki. Polska nie może być... żebracza ! Polska to Godność ! Polska to Duma !! Polska to Honor !!!

To prawda, że Ustka jest "okrzyknięta stalinowskim zadupiem kraju". I tu bym się zgodził - już historycznie z faktu tego, że Stalin, (tatuś wszystkich narodów) pororzucał mniejszości etniczne, wymieszał, żeby nigdy spokoju nie było. Nigdy zjednoczenia. Nigdy solidarności. Jako "prawicowiec" zadam pytanie: - Czy w Ustce jest jakaś partia prawicowa ? A przecież to PRAWICA jest obrońcą Polski; to oni są Jej narodowymi synami...

A ten "ban.an" to przypomina mi... nietoperza ! Wierci się, jakby wiatr go nie chciał... Dobranoc dzieci ! Do jutra, to znaczy do rana...

Dopisek: Nawet sporo ludzi weszło w ciągu tak krótkiego czasu, (539)... Co znaczy mieć porządne i ciężkie polskie nazwisko !?


__________*******__________


Ja nie piszę do niewolników; ja piszę do ludzi rozumnych. Proszę posłuchać: Służba Zdrowia zamyka drzwi przed chorym człowiekiem, jest tak czy kłamię !? Rozumiem każdą akcję zbierania na dobry cel, ale nie w przypadku politycznego, społecznego, gospodarczego kabaretu. Przypuszczalnie widzę to tak: Naród ma komfort psychiczny; naród pracuje; 30 procent w Polsce jest milionerów, 30 procent w Polsce jest zamożnych, 20 procent jest na poziomie średnim, 10 procent jest ludzi biednych i ostatnie 10 procent żyjących poniżej poziomu socjalnego.

- Dlaczego w Norwegii co szósty jego mieszkaniec jest milionerem ? Dlaczego nie może być tak w Polsce ? Ja odpowiem, za dużo szumowiny bolszewickiej jest w strukturach tego państwa. Kupa leni i kombinatorów !

Owsiak jest zasłoną, taką tarczą... Inni, bazując że rycerz z wieloma innymi - jak za tow. komunisty Gierka, coś podobnego: "Pomożecie"? Więc z jednej strony ktoś zalepia dziury, a z drugiej strony ktoś odlepia te dziury, i tak na okrągło karuzela śmiga...
I jeszcze coś, zauważyłem że z puszkami biegają starzy komuniści. Pytam się, a co robili oni w PRL ? Odpowie: "Budowałem kraj". Tak go budował, że ten kraj zapadł się na kilkadziesiąt lat z politycznej, społecznej i gospodarczej nędzy...

No proszę, przy budowie autostrad w obecnej Polsce, poniektórzy z budżetu wybudowali sobie domy... A zatem Blues jest ten sam i melodyjka sobie płynie w otchłań. I jeszcze coś, dlaczego tak nienawidzicie poety Zygmunta Jana Prusińskiego ? Ja wiem, bo wam prosto w twarz pisze Prawdę, o was, o waszej nędznej sytuacji. Bo taka była jest i będzie...

W ogóle uważam że bardzo ale to bardzo szczęśliwi ludzie nie powinni zasiadać do dyskusji tylko jachtem płynąć po Oceanach...
- Co tu robisz jeden z drugim ? Jazda, wskakuj na jacht i płyń w swoje szczęśliwości... Bo ja na Forum Ustka reprezentuję Naród, ten ostatni w kolejce do owego "szczęścia"...

Policja Forum Ustka - mój temat "Czy wesprzesz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy"? przeniosła ogromnym dźwigiem z działu "Ustka na co dzień" na "Off topic - Hyde Park".

A zatem otwieramy "Wolną Amerykankę" ! Do boju najmocniejsi mężczyźni na Starym Kontynencie, do boju !


WOJNA Z POETĄ !

Zobaczcie, nawet "truciciele" niszczą polską poezję... Wiersz, "A ta barka na mieliźnie" i wiersz "Mocni faceci XXI wieku" są skasowane. - Co to się dzieje w Polsce, żeby niszczyć Literaturę ! Tego to ja nie miałem w komunistycznej PRL...

- Szykuję się do napisania pozwu na redakcję GP24, i jestem pewny że wygram ten proces w sądzie cywilnym, bo naruszone są "prawa do własnych poglądów" jak i moje "Prawo do ekspresji jako twórca". Mogę zatem wziąć zaprosić do sądu redaktorów Forum Ustka. Dlaczego ? Bo to jeszcze nie jest oficjalna okupacja do mordowania Poezji poety Zygmunta Jana Prusińskiego.

Zapytajcie się rzecznika miasta Ustka Jacka Cegły, jak ja sobie świetnie radzę w sądach. On był dziennikarzem "Dziennika Bałtyckiego" i "Głosu Pomorza", i często bywał jako dziennikarz w sądach, kiedy brałem udział jako przewodniczący wraz z kolegami z Zarządu Polskiej Partii Biednych, i braliśmy tych z górnej półki społecznej, zasrańców.

Panowie, ze mną nie ma żartów... Chcecie, to ogłoszę to na całą Polskę, co dzieje się w byłym Zagłębiu Komuny po XX latach po PRL. Panowie, to jest WOJNA - chyba tak. Więc walczcie z poetą z Ustki !

- Po co Owsiak biega po Polsce ? Bo nie ma kasy na sprzęt w szpitalach ! Bo Polska jest tak biednym krajem, z przyczyn, z przyczyn - ja wiem. Owsiak lata po Polsce bo jest biedny. Ja nie latam po Polsce, ja piszę wiersze o biedzie !

Do jednego z nich: Ban.an - ty mi przypominasz nietoperza. A nietoperze to wampiry !


DO GŁÓWNEGO REŻYSERA

Panie "Maj", wymagam trochę szacunku, chociaż wielkości nuty "ósemki"...

Powiem i ja najprościej, od kiedy wszedłem na portal http://www.ustka.pl - bez żadnego snobizmu, wielu moich przyjaciół z zagranicy dzięki moim propozycjom wchodzą na te strony i czytają.

A o co chodzi takim stronom i tematom, żeby promować to Forum Ustka ? Konkretnym tematem, ostrym jak brzytwa !!!

Ględzenie jest nudne. Ostatnio czytałem w temacie "Szlachcic" czy "Szlachta", no i wysłupał się woreczek wiedzy od tych którzy tam prowadzili dyskusję. Z wyjątkiem kilku głosów, to to co czytałem było tak żałośnie niskie pod względem wiedzy i języka, że już tam nie wchodzę. - Jacyś "żołnierzyki" do wynajęcia opluwają człowieka, chodzi mi o p. Edwarda Kuciaka. I jeszcze coś panie "Maj", u mnie pod artykułami w międzynarodowej gazecie internetowej AFERY PRAWA a BEZPRAWIE jest SAJGON ! Kilka głosów odnosi się do danego mojego artykułu, a tak to jest dosłownie - tematycznie - "wolna amerykanka". - I co ? I co czynię ja jako autor ? Co czyni redakcja AP ? Nic. Niech ludzie rozmawiają. Dlaczego zabronić im rozmawiać ! Aby nie było wulgaryzmu.

Panie "Maj" ile ja muszę kombinować, by tzw. męski "ptaszek" w danym polskim wyrazie nie był wycięty. Dam przykład:

"wymachuje, zakochuje - czytaj te wyrazy od tyłu: ********, ********: ejuhcamyw, ejuhcokaz itd - i co u was wychodzi. Zaraz sprawdzimy.

Zajmij się Pan swoją pracą a ja swoją pracą twórczą na fali Forum Ustka !

Acha, przystrugaj Pan tych dowcipnisiów... żeby byli jeszcze bardziej ostrzejsi. Pan dobrze wie że oni nie mają szans ze mną dyskutować. Wiek i dojrzałość... i boski stan duchowy !


____________*******__________


A teraz zapraszam do Kącika Poezji. Wiersze świeże jak bułeczki. Zostały na Forum Ustka ocenzurowane i skasowane. - Jednak jestem politycznym poetą. - Jestem czy nie jestem ?


A TA BARKA NA MIELIŹNIE...


Płynąć bez Granic Szczęśliwości.
Rozbierać chwile w kolorach dla każdego,
by otwartość w Narodzie była -
od świtu do zmierzchu.


Zaufać tym co wybrani zostali.
Ale wciąż Naród myli się na wyborach,
jak pijący zza winkla polewki -
taka jest zasada ów mężczyzn.


- Co ma robić pusty człowiek ?
Tej Wolności aż nadto więc przebiera
i nogami i rękoma - zaprzyjaźniony
i z wiatrem i ze słońcem.


W domu nawet przy telewizorze smutno.
Ględzą o perspektywach trawy,
że wybudujemy autostrady -
że aleje zawsze prowadzą do celu.


Tylko Noc jest szczera i prawdziwa.
Nóg nie myjemy by zaoszczędzić mydło,
a herbata jest tak jasna bez cytryny -
czerstwy Chleb kupujemy bo tańszy.


Zygmunt Jan Prusiński
11.01.2010 - UstkaMOCNI FACECI XXI WIEKU


Uważaj, bo może chińska lampa spaść
na bruk koło twego buta.
Mieliśmy polskie fabryczki -
Rosjanie kupowali tylko nasze,
bo wierzyli w produkcyjną jakość.


Ale Polacy nie mogą być milionerami,
to jest zakazane odgórnie w uchwałach.
Komary brzęczą ulubionego Bluesa,
szukają naprędce każdej krwi.


Brzęczymy i my, zagubieni jak nigdy,
wodzowie nasi niczym po narkotyku
majaczą w kolorach niebieskich,
że jutro, zawsze że jutro - nie dzisiaj.


Smarujemy na mgle tę Przyszłość -
był taki jeden od tej "przyszłości",
roznosił ją osobiście jako domokrążca
- i uwierzyli w niego, i starsi i dzieci.


Zygmunt Jan Prusiński
11.01.2010 - UstkaTEN NARODOWY SŁOMIANY ZAPAŁ

Motto: "A teraz lud mówi, idź sobie"
- Ban.an

Lud był przy mnie...
Ale ten akurat lud zmęczył się...
po drodze.

O, gdybym im po stówce dał,
to i 10 lat by byli przy mnie. -
Lepiej siedzieć w chatach.

Wąchać wilgotne ściany,
przesuwać myśli na zakręcie,
zagrać w Toto Lotka
może w Loterię.

A nuż wygrana będzie,
i starczy by las zasadzić
wokół domu.

Zygmunt Jan Prusiński
11.01.2010 - Ustka
12 styczeń 2010

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

 

Re: Czy wesprzesz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ?
przez Adi » 11 sty 2010, 10:48

Tak
Dlaczego?
1. Jedno z moich dzieci musiało skorzystać zaraz po porodzie ze sprzętu WOŚP

2. Była konieczność zrobienia specjalistycznych badań mojemu dziecku - jedyny taki aparat zakupiony przez WOŚP był w Słupsku - kolejka ogromna, chciałem zapłacić i przyjść prywatnie bez kolejki - odmówiono mi bo to sprzęt fundacji i musiałem czekać jak wszyscy.

3. Córeczka mojej kuzynki urodziła się z 1 jedynym punkcikiem w skali Apgar. Co to oznaczało? Że zamiast radości z narodzin dziecka, pozostała w zasadzie tylko modlitwa... Na szczęście był w Ustce odpowiedni sprzęt i wszystko skończyło się dobrze. Dziś Martynka ma prawie 4 latka.
To w zasadzie tyle.


Re: Czy wesprzesz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ?
przez prostak » 11 sty 2010, 12:41


Szanowna Pani Adi, ile takich przypadków jest pozytywnych...?

A mam pytanie: Gdzie jest rząd ? Gdzie są ministrowie ? - Czy to młodzież ma za nich w Polsce pracować ?

A ja dam Pani krańcowy przykład: Samotna matka wychowująca dziecko. Była na zasiłku, z przyczyn braku pracy. Dziecko miesięcznie otrzymywało 42 złote. Ale kiedy potrzebowała iść do lekarza z synem, z przyczyn martwoty kości w okolicach kolana, to za każdą wizytę musiała zapłacić 60 złotych. Ona ubezpieczona, dziecko ubezpieczone - płacone są składki ZUS, a ta granda... z Hiszpanii, żąda od biednych ludzi za wejście do gabinetu lekarskiego i za "dzień dobry", 60 złotych !!! - Zrezygnowała matka owego dziecka z tych płatnych wizyt. I tak to zostało...

To na razie tyle, jako Obrońca Biednych Ludzi w Polsce -
Zygmunt Jan Prusiński
11.01.210 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Re: Kolorowy blog poety Zygmunta Jana Prusińskiego
przez prostak » 13 sty 2010, 08:37

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=17&t=5106&p=66409#p66409

Zapraszam do poważnej lektury przy kolacji:

http://www.polonica.net/Jerzy_Owsiak.htm

- Jeśli to jest Cywilizacja, to ja dziękuję...

- Czym się różnią te prosiaczki w błocie od młodzieży ?

Dziękuję Ci Elżbieto Gawlas z Toronta...

Z Nowym Rokiem życzę Ci wytrwałości na Emigracji w Kanadzie !

Zygmunt Jan Prusiński
13 Stycznia 2010 r.

2010-01-13
Zygmunt Jan Prusiński

 

Opinie i komentarze:

Komentuje: Olga 2010-01-08
Cóż, to bardzo fe ze strony J. Owsiaka. I ze strony NFZ przede wszystkim, że bierze od nas pieniądze, a dba jedynie o swoje profity (napompowane płace-byle referentka 5 tys. netto(. Sugeruję loterię, wylosowane szpitale same zdecydowałyby, co im potrzebne. Na pewno nie niedźwiedzia przysługa.

Komentuje: 2010-01-08
czy to prawda że pan Owsiak ma merca za 500.000 pl i chatę w Konstancinie Jeziornej za ok 5.000.000 piec milionów? cdn

Komentuje: KOS 2010-01-09
Nie mam nic przeciwko pozyskiwania pieniędzy na szczytny cel, również przez Owsiaka, który 18 lat temu poruszył ludzkie serca, nie zazdrośćmy mu tego. Księża zbierają co łaska na każdej uroczystości od 2000 tys. lat (nawet przy trumnie zmarłego)organizowane są kwesty przy cmentarzach przez oligarchów. Mafia też zbiera pieniążki oraz terroryści, czy ktoś rozlicza się z tych sum? Rozliczeniu podlegają tylko głupcy, którzy rejestrują swoją działalność np. w Urzędach Skarbowych. Rządzący Polską okradają nas na każdym kroku, płacimy podatek kilkakrotnie od tego samego towaru np. w bułce chleba - chłop płaci, płaci piekarz, płaci dostawca, płaci sprzedawca, płaci konsument itd. Wniosek nasuwa się sam, dlaczego płacisz, boś głupi inni nie płacą i wiedzą że żyją. Ty płacisz abonament, a dygnitarze przyznają sobie wysokie odprawy i tworzą dwuwładzę oraz faszerują cię reklamami, za które też płacisz w towarze. Więc do roboty, nie narzekać i płacić, a my Owsiaki, księża, oligarchowie, posłowie, mafiozy i inni, zbudujemy nowy dom ... może wille, a tobie wyposażymy dom bez szyb, 2 m. pod ziemią, gdy pomogą nam w tym "łowcy skór" amen.

Komentuje: 2010-01-09
A po wypadku,są pobierane od rannych narządy np.bez zgody rodziny,rodzina nie sprawdza.z kąt pewność.Ja nie jestem za przeszczepami.

Komentuje: antyowsiakowiec 2010-01-16
Owsiak wypłynął dzięki ogromnemu wsparciu SB, jako ten który odciągnie młodzież od Jana Pawła II. Teraz zarabia on ogromne pieniądze kosztem społeczeństwa, a każda bez wyjątku ustawa o zbiórkach publicznych i działalności charytatywnej jest tak napisana, że tylko brakuje w niej paragrafu:"Powyższe ograniczenia i zakazy nie dotyczą Jerzego O." Damy się nadal okradać pod pretekstem wspierania służby zdrowia???

Komentuje: janzy 2010-01-16
Przez te ostatnie 18 lat wrzuciłem do puszek Owsiaka DOKŁADNIE 1800 złotych (za każdym razem stówkę, a na początku był to 1 milion). Niedawno poszedłem do lekarza, bo zdrowie już nie to. Lekarz mnie nie pzryjął, wyznaczył wizytę za pół roku. Poszedłem do lekarza prywatnego, zapłąciłem za wizytę 300 złotych, za każdą następną zapłacę też 300. Gdybym nie był idiotą i nie wrzucałbym pieniędzy w puszki Owsiaka, miałbym pieniądze na 6 wizyt. A tak nie mam, a służba zdrowia na którą przez Owsiaka dałem 1800 złotych, ma mnie w dupie. Nie bądźcie idiotami, nie finasujcie ani Owsiaka ani darmowej służby zdrowia, odkładajcie te pieniądze na leczenie, bo nikt nie będzie pamiętał ile daliście Owsiakowi za to wszyscy bedą czatowali, żeby ci wyrwać z portfekla ostatni grosz na to, co powinieneś mieć za darmo.

2010-01-16
Krzysztof Galla

  

Archiwum

TIR-y
sierpień 4, 2005
PAP
Polska Kuronia - reaktywacja?
wrzesień 28, 2006
Remigiusz Okraska
Sprawa bezprawia prawa, czyli samo zło
luty 28, 2006
Marek Olżyński
Granice obelgi koniecznej
lipiec 18, 2007
Marek Olzyński
Nowe prawo upadłościowe umożliwi stosowanie procedury naprawczej
sierpień 13, 2002
PAP
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP. Czy jest z czego wybierać? (3)
lipiec 14, 2004
Gracjan Cimek
LaRouche do młodzieży amerykańskiej o wojnie światowej
listopad 19, 2006
instytut schillera - biuletyn informacyjny
Ubeckie podchody
grudzień 4, 2003
Andrzej Kumor
Czy partie płacą podatek od darowizn?
kwiecień 20, 2006
PAP
Europejczycy to antysemici
listopad 25, 2003
Chwila, czasem dwie...
listopad 1, 2005
Marek Olżyński
Czym jest Kredyt Społeczny
marzec 25, 2003
Jasiek z Toronto
Prognoza
styczeń 10, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Moralność oficjela
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Dla biednych nawiedzonych i poszkodowanych nie nadążających za nauką i postępem
sierpień 4, 2005
Gregory Akko
Podszewka demokratycznej kapoty
grudzień 19, 2006
luzak
Oskarżeni i oskarżeni
maj 10, 2005
Adam Zieliński
Ostry Zespół Zakochania
lipiec 19, 2008
Kto narozrabiał w moim mieście?
luty 15, 2008
Marek Olżyński
Traktat o Odnowie Solidarności Narodowej
maj 23, 2005
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media