ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
więcej ->

 
 

Kapitalizm

W 1989 roku Bank Światowy wyliczył, że majątek polskich przedsiębiorstw wart jest ponad 400 mld dolarów.
W 2004 majątek polskich przedsiębiorstw przestał istnieć a Polska jest zadłużona na ponad 150 mld dolarów
.


Wedle powszechnej opinii kapitalizm zrodził się w pierwszej połowie XIX wieku.
Na polskim gruncie wyglądał mniej więcej w następujący sposób.
Kiedy - pod koniec XVIII wieku, w wyniku utraty niepodległości, a przede wszystkim działań ekonomicznych zaborców społeczeństwo polskie popadło w ubóstwo. Co prawda pó?no, ale jednak przyszło po rozum do głowy i rozpoczęło walkę o przywrócenie Państwa Polskiego, gwarantującego możliwości rozwoju gospodarczego.

To nie hasła patriotyczne, które dziś tak chętnie się eksponuje, ale walka o odzyskanie możliwości ekonomicznych była impulsem do Insurekcji Kościuszkowskiej.
Sam Kościuszko, korzystając z amerykańskich doświadczeń, obiecał korzyści ekonomiczne dla tych, którzy dołączyliby do jego armii.
Skupił się więc, na warstwach społecznych którym mógł najwięcej obiecać : mieszczaństwu, chłopstwu, Żydom i do nich wystosował odezwy.
Upadek jego powstania, oraz kilku kolejnych zrywów narodowych, pognębił polskiego ducha narodowego, a co ważniejsze pozbawił Polskę twórczych sił narodu, ponieważ najwybitniejsze jednostki albo poginęły w powstaniach, albo emigrowały na zachód, albo zostały zesłane na Syberię.
Zrujnowana i spalona Polska - I połowy XIX wieku w jakimś sensie przypominała współczesny Afganistan.
W takich warunkach - bardzo szybko rozwinęły się bandy przemytników, które korzystając z podziału Polski pomiędzy trzech zaborców, dorabiały się wielkich fortun na przemycie towarów pomiędzy zaborami.
Szczególnie wielkie pieniądze weszły w posiadanie przemytników podczas powstań narodowych, kiedy zarabiali na przemycie broni.

Kończące się tragedią, kolejne Powstania Narodowe wytworzyły pustkę ekonomiczną, którą bardzo szybko zapełniali osobnicy obiecujący zrujnowanym rodzinom powstańców możliwość spieniężenia resztek posiadanych nieruchomości.
Jak w takich wypadkach najczęściej bywa - cenę dyktował zubożony - zdominowany przez spekulantów rynek.
Opanowany został przez przedstawicieli kilkunastu rodzin żydowskich, które stworzyły - wzajemnie rywalizującą między sobą, ale zamkniętą z zewnątrz grupę "finansistów".
Upadek Powstania Styczniowego, będący dla Polski kresem wszelkich złudzeń, zniesienie granicy celnej z Rosją, oraz zniesienie poddaństwa, stały się preludium do rozwoju "polskiego kapitalizmu".
Najważniejszą jednak przesłanką była ruina finansowa Polski feudalnej i zgromadzenie całości istniejącego w Polsce kapitału obrotowego w rękach wąskiej grupy osób, która wspierając się wzajemnie stopniowo przejmowała kontrole nad kolejnymi dziedzinami życia.
Wspomniane wcześniej otwarcie granic celnych z Rosją otworzyło możliwości produkcji na ogromną skalę, co przy znanej przekupności carskich urzędników dawało możliwości szczególnie korzystnych kontraktów.

Sto trzydzieści lat pó?niej mocno osłabiona Polska wychodzi z komunizmu i Sowieckiej dominacji.

Otwarta zostaje granica z Europą Zachodnią. Na ogromną skalę rozwija się przemyt.
Inicjuje się niekontrolowane przez nikogo operacje ekonomiczne sprowadzające się do grabieży majątku narodowego i osobistych oszczędności społeczeństwa.
W krótkim czasie cały kapitał znajduje się w rękach wąskiej grupy osób o żydowskich korzeniach.
W razie problemów z nieskorumpowaną częścią polskiego Wymiaru Prawa znajdują azyl w Izraelu.

Równocześnie pojawiają się finansiści z Banku Światowego oferujący udzielanie pożyczek na wysoki procent, lub odkupienie resztek polskiego majątku narodowego.
Wszystkie operacje finansowe Rządu Polskiego, oraz polskich przedsiębiorstw i samorządów - z Bankiem Światowym i EBOiR - odbywają się za pośrednictwem żydowskich banków (najczęściej mieszczących się w USA).
Ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej .....

cdn...

część druga : Kapitalizm (2)
25 kwiecień 2004

Artur Łoboda 

  

Archiwum

Maskony w służbie bezpieczeństwa?
sierpień 20, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
Odpowiedzialność za słowo
czerwiec 3, 2005
przesłała Elżbieta
"Goebels Roku 2003"
luty 7, 2004
Zaprasza.net
Nowy *Dziennik* z usterkami
kwiecień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy starym towarzyszom będzie potrzebna nowa "Rota"?
maj 9, 2005
Wojciech Kozlowski
NASZE MATKI POLKI TO SZTANDARY
maj 27, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Kwestia żydowska. Antysemityzm jako obrona praw Narodu
luty 14, 2008
Dariusz Kosiur
Białoruś w Polskim wydaniu.
czerwiec 17, 2008
Bogusław
Masoneria (2)
ILUMINACI - TAJNE BRACTWO LOSU

listopad 25, 2003
"jasiek z toronto"
Dajmy się zaskoczyć miłości
luty 14, 2005
Agnieszka Osiecka
Sto lat za murzynami
marzec 13, 2007
Artur Łoboda
Dziennikarska kaczka i medialna bomba
maj 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tym razem Stan Tymiński wygra...
maj 27, 2005
kopista
EURO 2012, czyli USTĘP, A SPRAWA POLSKA
maj 30, 2008
Marek Jastrząb
Komitet Incjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta
listopad 24, 2003
Izrael Adam Szamir o "solidarności" Polskich Magnatów z Żydami
luty 6, 2006
Izrael Adam Szamir
Odkryto tajne konta byłych szefów PZU
kwiecień 6, 2007
PAP
Michnik i Havel nagrodzeni
październik 25, 2003
RadioZet
"Gospodarka działa normalnie"
kwiecień 1, 2004
PAP
Koniec eksmisji na bruk?
grudzień 4, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media