ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Why are we really fighting this war in Central Asia? 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Zawiadomienie o prawdopodobnym dokonaniu morderstwa na Januszu Sanockim 
14 grudzień 2020     
Bolszewizm w kulturze po stu latach 
22 czerwiec 2017     
MARZEC 1968 - wspomnienie - WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
9 marzec 2018      www.trwanie.com
Kultura wypowiedzi 
24 marzec 2009      Artur Łoboda
Prośba do elektryków o sprawdzenie zjawiska 
15 luty 2021     
Wersja historii 
7 marzec 2016      Artur Łoboda
Recenzja książki "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" 
31 maj 2013      Mirosław Szyłak-Szydłowski
Tego nawet Wolski nie przewidział 
2 listopad 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piąta 
6 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Kolejne kłamstwa na temat "grypy hiszpanki"  
11 grudzień 2020     
Ciepłe światło wiersza 
13 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
"Polski hydraulik" zbankrutował  
25 sierpień 2017     
LPC Strategic Committee LeakInboxLPC leaker 
27 październik 2020      DF
Obchody 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i 30. rocznicy powstania „Solidarności Walczącej” – 2012 r. 
31 lipiec 2012      Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna
Po tym, jak „wzmacniacz” szczepionki Covid-19 spowodował paraliż kobiety, lekarze zaproponowali jej uśpienie, aby „wynagrodzić to” 
13 marzec 2024     
Anulowanie długów jedyną drogą do zapobieżenia trzeciej wojnie światowej (1) 
1 październik 2012      Artur Łoboda
Do końca świata? 
30 wrzesień 2014      Artur Łoboda
Podróż 13 sierpnia 2011 
15 sierpień 2011      Artur Łoboda
"Europa wzywa Polskę" 
8 sierpień 2017      Artur Łoboda

 
 

Sędzia okręgowy w Teksasie BLOKUJE mandat Bidena dotyczący szczepionki przeciw COVID-19 dla pracowników federalnych

 
Sędzia federalny w Teksasie zablokował mandat prezydenta Joe Bidena dotyczący szczepienia na koronawirusa z Wuhan (COVID-19) dla pracowników federalnych , uważając, że jest to "o jeden most za daleko”.
 
Gdyby mandat szczepień przeciwko COVID-19 pozostał, zmusiłby około 3,5 miliona pracowników rządowych do zaszczepienia się do 22 listopada, gdyby nie mieli zrzeczenia religijnego lub medycznego. 
Ci, którzy pozostali nieszczepieni i nie otrzymali zrzeczenia się, spotkaliby się z postępowaniem dyscyplinarnym lub zostaliby natychmiast zwolnieni .
 
Sędzia okręgowy Jeffrey Brown z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Teksasu, mianowany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, napisał w 20-stronicowym orzeczeniu, że rozporządzenie wykonawcze Bidena „składa się z mandatu prezydenckiego, zgodnie z którym wszyscy pracownicy federalni wyrażą zgodę na szczepienie przeciwko COVID -19 lub stracą pracę .”
 
Brown dodał, że sprawa mandatu na szczepionki dotyczy tego, „czy prezydent może, jednym pociągnięciem pióra i bez udziału Kongresu, wymagać od milionów pracowników federalnych poddania się procedurze medycznej jako warunku ich zatrudnienia”.
 
„Ponieważ władza prezydenta nie jest tak szeroka, sąd nakaże wykonanie drugiego nakazu” – podsumował.
 
Brown powołał się na opinię Sądu Najwyższego blokującą przepis federalny, który wymagałby od pracowników federalnych w dużych korporacjach poddawania się cotygodniowym testom na COVID-19 lub zaszczepiania się. 
Dodał, że mandat Bidena to „ most za daleko ”, a prezydentowi nigdy nie należy dać prawa do zmiany warunków zatrudnienia milionów Amerykanów.
 
Sędzia wskazał dalej, że w interesie „zachowania wolności jednostek” należy im zawsze pozwolić na podejmowanie „intensywnie osobistych decyzji zgodnie z własnymi przekonaniami” i bez przymusu.
 
Brown powiedział, że gdyby rząd chciał chronić swoich pracowników przed COVID-19, mógłby to zrobić, przepuszczając inne inicjatywy w zakresie zdrowia publicznego, które nie są tak inwazyjne. 
 

Zadając ostatni cios rządowej kampanii na rzecz mandatów na szczepionki


 
Orzeczenie Browna ma miejsce zaledwie tydzień po tym, jak Sąd Najwyższy zablokował mandat Bidena dotyczący szczepień lub testów dla wszystkich pracowników prywatnych firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników.
 
Według opinii większości, Biden i jego zasada dotycząca szczepień lub testów wydana przez niego i jego Administrację Bezpieczeństwa i Higieny Pracy  (OSHA)  wykraczała poza uprawnienia rządu federalnego do wykonania.
 
„OSHA nigdy wcześniej nie narzucała takiego mandatu. 
Kongres też nie. 
Rzeczywiście, chociaż Kongres uchwalił istotne przepisy dotyczące pandemii COVID-19, odmówił przyjęcia jakichkolwiek środków podobnych do tych, które ogłosiła tutaj OSHA” – napisała większość Sądu Najwyższego.
 
Departament  Sprawiedliwości  powiedział, że odwoła się od decyzji Browna w sądzie wyższej instancji. 
Departament zauważył, że wiele innych sądów już odrzuciło podobne wyzwania w stosunku do mandatu dotyczącego szczepień, a agencje federalne już stwierdziły, że nie będą dyscyplinować ani karać pracowników oczekującymi wnioskami o zwolnienie.
 
Zapytana o orzeczenie Browna w piątek, sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki zauważyła, że ​​„niezwykłe” 98 procent pracowników federalnych jest już zaszczepionych, lub szuka zwolnienia religijnego lub medycznego od szczepień.
 
„Jesteśmy pewni naszego autorytetu prawnego” – powiedziała.
 
Jeśli to prawda, to nasuwa się pytanie, dlaczego mandat na szczepienia przeciwko COVID-19 jest nawet niezbędny dla pracowników federalnych, zwłaszcza jeśli szczepionka ma działać zgodnie z przeznaczeniem, a wskaźnik szczepień wynoszący 98% jest już wystarczający, aby zapewnić dporność stadną dla pracowników federalnych, aby pozostałe dwa procent były bezpieczne przed infekcją.
 
Ze swojej strony, wiedząc, że pozostało mu niewiele opcji, Biden wezwał firmy do dobrowolnego samodzielnego przekazywania mandatów na szczepionki i testowania.
 
„Sąd orzekł, że moja administracja nie może wykorzystać upoważnienia przyznanego jej przez Kongres do żądania tego środka” – powiedział. 
„Ale to nie powstrzymuje mnie przed używaniem mojego głosu jako prezydenta do popierania pracodawców, aby postępowali właściwie w celu ochrony zdrowia i gospodarki Amerykanów”.
 
Źródła obejmują:
Breitbart.com
Reuters.com
TheHill.com
CNBC.com
Brighteon.com
 
 
Źródło:

https://vaccineinjurynews.com/2022-01-22-texas-judge-blocks-biden-covid-vaccine-mandate.html
 
28 styczeń 2022

Arsenio Toledo 

  

Komentarze

  

Archiwum

Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
Seks polityków i artystów
sierpień 13, 2007
Tadeusz Oszubski
Sprawiedliwy Żyd Krytykuje Politykę USA
styczeń 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Edelman!Otakim antysemityzmie Ty glmosisz!
maj 3, 2006
przysłaŁ mik4
Religie
maj 23, 2004
Przyklad kuszenia Polakow wziety z Rzeczypospolitej.
grudzień 20, 2007
W.M.
Unia Europejska to szatan
lipiec 20, 2006
Tomasz Teluk
CK-LA i PPP wydały broszurę o amerykańskiej tarczy antyrakietowej
sierpień 28, 2007
nadesłał marduk
4 Rzeczpospolita w natarciu
grudzień 21, 2005
interia.pl
Kto zna, kto widział?
luty 7, 2003
A@A
"Diabelska Gra"
styczeń 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska skazana na porażkę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
"Patrioci" z PO i PSL
lipiec 3, 2008
PAP
Lewica w obronie Jaruzelskiego
maj 16, 2005
PAP
Czyżby szykowali nam nowe powstanie?
sierpień 8, 2004
idzik
Metamrfoza Dolara
styczeń 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Jerzy Pawłowski nie żyje...
styczeń 13, 2005
odpolaczony
Fundamentalne prawa narodu
czerwiec 3, 2007
przesłała Elzbieta
PIEŚŃ SŁOWIAŃSKA DO „ŁUPASZKI”
luty 9, 2009
Zygmunt Jan Prusiński
Bankierzy i Złodzieje!
październik 15, 2003
Israel Shamir
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media