|
Równanie z wielką niewiadomą
|
|
Ekoterroryści jak mantrę powtarzają całkowicie niewiarygodne i zazwyczaj wzajemnie sprzeczne dane o ilości wytwarzanego przez Cywilizację dwutlenku węgla.
Jednak ani razu nie znalazłem informacji: jakie jest MINIMALNE ZAPOTRZEBOWANIE EKOSYSTEMU na dwutlenek węgla?
Jest to bowiem PODSTAWOWY BUDULEC w rozwoju roślinności!
Bez dwutlenku węgla lasy poumierają i ŻADNEJ roślinności nie będzie na Ziemi!
A może, zgodnie z badaniami naukowymi - sprzed - żydo-masońskiej wojny przeciwko Ludzkości, wystarczy dosadzić drzew i innej roślinności?
Może ktoś trafił na dane obrazujące zapotrzebowanie Ekosystemu Ziemi na dwutlenek węgla?
|
|
4 listopad 2021
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
W odpowiedzi do "Równanie z wielką niewiadomą"
Następna skrzętnie ukrywana kwestia przez „zielonych” to-to, że stężenie CO2 w atmosferze ziemskiej jest głównym czynnikiem regulującym intensywność fotosyntezy.
To jest bardzo ważne, kwestia kluczowa, typu być albo nie być.
Wpływ stężenia CO2 na intensywność fotosyntezy opisuje tzw. „ krzywa dwutlenkowa”.
Atmosferyczne stężenie CO2 wynosi około 0,036 % (360 ppm) i jest znacznie niższe niż optymalne dla procesu fotosyntezy przy sprzyjających warunkach świetlnych i odpowiedniej temperaturze.
W optymalnych warunkach światła i temperatury natężenie fotosyntezy wzrasta aż do stężenia CO2 około 0,1% (1000 ppm).
Przy wyjątkowo niskich stężeniach CO2 procesy oddychania i fotooddychania wytwarzają więcej CO2 niż jest asymilowane w fotosyntezie.
Stężenie CO2, przy którym jego wydzielanie równoważy się z fotosyntetycznym pobieraniem, nosi nazwę punktu kompensacyjnego dla stężenia dwutlenku węgla.
Jest to tzw. dwutlenkowy punkt kompensacyjny (kolejny genialny wynalazek Pana Boga?).
Reasumując: dopóki stężenie CO2 nie osiągnie 1000 ppm to nie ma się czego bać, bo oznacz to, że rośliny wychwytują w sposób liniowy całą produkcję „przemysłową” CO2 na zasadzie im więcej CO2 tym lepsza fotosynteza.
Spadek poniżej 200 ppm oznacza spowolnienie procesu fotosyntezy, i początek kolapsu łańcucha pokarmowego.
Marek Zadrożniak
za: http://zaprasza.net/a.php?article_id=36715
Co trzeba wiedzieć o globalnym ociepleniu z powodu „wzrostu” CO2
Z pozdrowieniami :) |
|
2021-11-04
...
|
|
|
|
Fetysz niepodległości
luty 12, 2003
Leszek Skonka
|
Kasablanka i Bordo
maj 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy mają za co dziękowac ?
maj 20, 2005
przesłała Elzbieta
|
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Partia Mężczyzn!
grudzień 8, 2006
Adam Wielomski
|
Pasze skażone GMO już w Polsce!
styczeń 29, 2008
Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata
|
Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce
grudzień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska
|
Hucznie zapowiadany miał być nominacją do Oskara, a nakarmiono nas marnej jakości kryminałem, jak zwykle.
wrzesień 2, 2007
Gregory Akko
|
Stanowisko „Obywatela” ws. Kosowa
luty 19, 2008
Redakcja Magazynu „Obywatel”
|
Gesty - niby nic wielkiego, a jednak...
maj 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, ale czy zgodnie z prawdą?
kwiecień 16, 2003
Adam
|
Polska oddaje hołd USA
czerwiec 18, 2006
anty$
|
Dyplom dla idioty - kontynuacja cyklu zapoczątkowanego przez Pana Witolda Filipowicza
grudzień 23, 2008
tłumacz
|
Demaskowanie Lobby Izraela w USA
marzec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zamiast do KRYMINAŁU - przybywa do Białego Domu
listopad 21, 2005
tadeusz
|
Wielkie nic w siebie zapatrzone.
PRL - bis
grudzień 17, 2002
przyjaciel portalu
|
Dwa miliony euro grzywny dla Sorosa?
listopad 14, 2002
PAP
|
"Kropka nad i" - taśma bez końca
lipiec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|