|
Równanie z wielką niewiadomą
|
|
Ekoterroryści jak mantrę powtarzają całkowicie niewiarygodne i zazwyczaj wzajemnie sprzeczne dane o ilości wytwarzanego przez Cywilizację dwutlenku węgla.
Jednak ani razu nie znalazłem informacji: jakie jest MINIMALNE ZAPOTRZEBOWANIE EKOSYSTEMU na dwutlenek węgla?
Jest to bowiem PODSTAWOWY BUDULEC w rozwoju roślinności!
Bez dwutlenku węgla lasy poumierają i ŻADNEJ roślinności nie będzie na Ziemi!
A może, zgodnie z badaniami naukowymi - sprzed - żydo-masońskiej wojny przeciwko Ludzkości, wystarczy dosadzić drzew i innej roślinności?
Może ktoś trafił na dane obrazujące zapotrzebowanie Ekosystemu Ziemi na dwutlenek węgla?
|
|
4 listopad 2021
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
W odpowiedzi do "Równanie z wielką niewiadomą"
Następna skrzętnie ukrywana kwestia przez „zielonych” to-to, że stężenie CO2 w atmosferze ziemskiej jest głównym czynnikiem regulującym intensywność fotosyntezy.
To jest bardzo ważne, kwestia kluczowa, typu być albo nie być.
Wpływ stężenia CO2 na intensywność fotosyntezy opisuje tzw. „ krzywa dwutlenkowa”.
Atmosferyczne stężenie CO2 wynosi około 0,036 % (360 ppm) i jest znacznie niższe niż optymalne dla procesu fotosyntezy przy sprzyjających warunkach świetlnych i odpowiedniej temperaturze.
W optymalnych warunkach światła i temperatury natężenie fotosyntezy wzrasta aż do stężenia CO2 około 0,1% (1000 ppm).
Przy wyjątkowo niskich stężeniach CO2 procesy oddychania i fotooddychania wytwarzają więcej CO2 niż jest asymilowane w fotosyntezie.
Stężenie CO2, przy którym jego wydzielanie równoważy się z fotosyntetycznym pobieraniem, nosi nazwę punktu kompensacyjnego dla stężenia dwutlenku węgla.
Jest to tzw. dwutlenkowy punkt kompensacyjny (kolejny genialny wynalazek Pana Boga?).
Reasumując: dopóki stężenie CO2 nie osiągnie 1000 ppm to nie ma się czego bać, bo oznacz to, że rośliny wychwytują w sposób liniowy całą produkcję „przemysłową” CO2 na zasadzie im więcej CO2 tym lepsza fotosynteza.
Spadek poniżej 200 ppm oznacza spowolnienie procesu fotosyntezy, i początek kolapsu łańcucha pokarmowego.
Marek Zadrożniak
za: http://zaprasza.net/a.php?article_id=36715
Co trzeba wiedzieć o globalnym ociepleniu z powodu „wzrostu” CO2
Z pozdrowieniami :) |
|
2021-11-04
...
|
|
|
|
Pan premier Kaczynski Zydom obiecal!!!!
marzec 3, 2007
zrodlo: http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/1
|
List Otwarty
do Władz Najwyższych Rzeczypospolitej
na okoliczność
XV Rocznicy Śmierci Michała Tadeusza Falzmanna
lipiec 13, 2006
prawica.net
|
1/3 zdrowego rozsądku?
grudzień 11, 2002
(J.ŚW) http://www.dziennik.krakow.pl
|
"Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 1, 2004
Artur Łoboda
|
Harpagoni, na start!
kwiecień 14, 2008
Marek Jastrząb
|
Fundamentaliści protestancy w USA
wrzesień 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Putin zza wschodniej granicy
grudzień 30, 2007
zebrał i przesłał . (kropka)
|
Polityczna gra w karty
maj 11, 2005
Duranowski Jan
|
Internowani
marzec 1, 2006
przesłała Elżbieta
|
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
|
Rząd poręczył, my oddamy
lipiec 4, 2002
PAP
|
Tylko dla palaczy
sierpień 9, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Kara?
styczeń 15, 2005
|
Owoce propagandy
kwiecień 28, 2003
zaprasza.net
|
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
|
Bankier-czytaj złodziej
styczeń 12, 2003
zaprasza.net
|
Polsko !
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
|
KOMU ZAUFAC
maj 21, 2003
Ks. Arcybiskup Kazimierz Majdanski
|
Greenspan
styczeń 16, 2003
ANDRZEJ LUBOWSKI
|
W dniu ataku na Irak spotykamy sie o 17.00 w dziesiatkach
miast Polski, by zademonstrowac swoj protest przeciwko tej
wojnie
marzec 20, 2003
|
|
|