|
Wyniki wyborów w Anglii, a sprawa JOW
|
|
Ze względu na polityczną deklarację Korwina - w trakcie debaty prezydenckiej - wczorajsze wyniki wyborów w Anglii powinny być opublikowane na pierwszym miejscu serwisów internetowych.
Zamiast tego - gdzieś na dalszych miejsca przedstawiane są filozoficzne wywody - z których trudno wyciągnąć rzeczywiste wyniki wyborów.
Według ostatnich sondaży sondażu Partia Konserwatywna premiera Davida zdobyła 316 miejsc.
Laburzyści 239 głosów.
Liberalni Demokraci tylko 10 miejsc.
Wskazywana przez Korwina - wolnościowa partia UKIP zdobyła zaledwie dwa mandaty.
Natomiast nacjonalistyczna - Szkocka Partia Narodowa zdobyła 58 z 59 możliwych do zdobycia mandatów.
Bardzo niski wynik UKIP - jest wynikiem przedwyborczej zagrywki konserwatystów.
David Cameron zrobił dokładnie to samo - co Tusk w 2017 roku. Przejął hasła mniejszościowej opozycji i zadeklarował wprowadzenie JOW.
W wypadku Camerona jest to obietnica referendum w sprawie wyjścia Anglii z Unii Europejskiej.
W takim wypadku - teoretycznie rozsądny Anglik, który chce wyjścia Anglii z UE - nie będzie głosował na maleńką UKIP, lecz poprze silną partię.
I w ten sposób konserwatyści przejęli głosy UKIP - powiększając swój stan posiadania.
Czy dotrzymają obietnicy - to inna sprawa.
Dla przygłupa Korwina - dramatyczny wynik UKIP będzie dowodem porażki Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.
Dawno temu przyjął komunistyczną zasadę, że "jeśli prawda nie jest zgodna z jego poglądami - to tym gorzej dla prawdy".
Dowodem na pełną sprawność Jednomandatowych Okręgów Wyborczych jest porażające zwycięstwo Szkockiej Partii Narodowej.
W listopadzie ubiegłego roku byłem w Edynburgu i miałem okazję doświadczyć wielkiego przywiązania Szkotów do własnej historii - z której są dumni.
I mają ku temu powody.
Nie zauważyłem równocześnie żadnych przejawów szowinizmu wobec obcych. Ale - być może byłem zbyt krótko.
Wyniki wyborów w Anglii dowodzą podstępnej zagrywki przedwyborczej konserwatystów i pełne zwycięstwo lokalnych kandydatów.
Nie oznacza to jednak że JOWy nie mają mankamentów. O tym napiszę w kolejnym artykule.
Foto: Stolica Szkocji - Edynburg jest jedną ze stolic europejskiego teatru i bardzo ważnym ogniskiem kultury.
|
|
8 maj 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
AFERA rozporkowa w Polsce! Naprawde!
grudzień 4, 2006
Jan
|
Kolejna bitwa o Polskę przegrana
listopad 28, 2006
Artur Łoboda
|
Kiedy Strach Dogania Chciwość
czerwiec 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Cyrk w cyrku
wrzesień 17, 2004
|
Masowe bankructwa z winy menadżerów
lipiec 31, 2002
PAP
|
LABIRYNTY KORUPCJI
luty 28, 2003
|
Największy polski prozaik (wedle "tłumacza")
marzec 30, 2008
tłumacz
|
Izrael Szamir - "Być albo nie być" (Żydem)
styczeń 26, 2006
|
Nawet Łobodziński nie pomógł
lipiec 31, 2008
Artur Łoboda
|
Skończyć z oszukiwaniem Narodu!
Żądamy referendum w sprawie traktatu reformującego Unię Europejską
październik 15, 2007
Jerzy Rachowski
|
Apel do papieża o odwołanie Rydzyka
lipiec 10, 2007
|
Niemiecki szajs (scheise)
grudzień 17, 2002
Artur Łoboda
|
"Polska prosi USA o obronę przed Rosją"
luty 16, 2008
PAP
|
2008.09.12. Wiadomości w 3ch językach. Three-language news service.
wrzesień 12, 2008
tlumacz
|
Izraelczycy burzą kwaterę Arafata
wrzesień 21, 2002
PAP
|
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata
|
I po co nam było...
lipiec 19, 2003
przesłała Elżbieta
|
Karol Marks - W kwestii żydowskiej
maj 4, 2008
AŁ
|
Gówniarz, nie prezydent
kwiecień 1, 2004
PAP
|
CO ZMIENIŁA UE W ZJEDNOCZONEJ EUROPIE?
maj 26, 2003
|
|
|