ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto to jest populista? 
21 lipiec 2015      Artur Łoboda
Bill do więzienia!
Przemówienie Sary Cunial z 14 maja 2020 roku.
 
8 luty 2021      BaldTV
TVN zastąpił w Warszawie retransmitowaną telewizję moskiewską 
5 sierpień 2017      Alina
Wykładnia prawna 
11 lipiec 2011      Bogusław
FLU IS NOT THE BIGGEST DANGER ...
... IT'S THE VACCINE
 
17 styczeń 2022      David Icke
Norymberga dla zbrodniarzy kowidowych  
6 październik 2022      Artur Łoboda
Refleksja niezbędna 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
Moje nadzieje na najbliższą przyszłość  
18 grudzień 2015      Artur Łoboda
Porażające świadectwo: Najlepsi naukowcy z przesłuchania szczepionkowego ujawniają, że zastrzyki zabijają więcej ludzi niż ratują 
8 październik 2021     
Niemieckie metody naukowe w walce z kowidem 
18 listopad 2020      The Telegraph
Przestępstwo międzynarodowe
zdrada państwowa
 
6 luty 2020     
Zygmunt Jan Prusiński ŚWIĄTECZNE LIRYKI Z PROWINCJI 
23 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Patrz czym żyjesz 
23 lipiec 2011      Artur Łoboda
Wszystkie choroby za darmo 
17 luty 2021     
List otwarty do konstytucyjnych organów władzy RP 
15 luty 2013      Tadeusz Cichocki
Jedyna droga wiodąca do demokracji 
31 marzec 2015      Artur Łoboda
Dwa zmarnowane lata 
25 październik 2017     
Prawda o holokauście 
7 luty 2018     
Psychopata Mnistrem Spraw Zagranicznych 
2 grudzień 2011      Artur Łoboda
ISLANDIA: Kultura receptą na kryzys  
31 marzec 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Barcelona 2019


Przysłowie głosie "poznać znaczy zrozumieć".
Poznałem wiele regionów Europy i w zasadzie każdy polubiłem - bo starałem się zrozumieć Jego odrębność.
Jednym ze szczególnych - bliskich dla mnie regionów jest Katalonia.
Zamieszkuję ją bodaj najstarszy lud Europy, który został zdominowany przez przybyszów z Azji w okresie "wędrówek ludów".
Od zawsze Katalończycy dążą do uzależnienia się od najeźdźców.
Walczyli również przeciw polskim ułanom pod Saragossą - co miało miejsce w okresie napoleońskim.
Nie było żadnego "wolność, równość, braterstwo", bo Napoleon i spolegliwi mu Polacy dążyli TYLKO i WYŁĄCZNIE do zamiany jednej monarchii na drugą.
W tym wypadku monarchię bonapartyjską.

Nie inaczej jest pod rządami Unii Europejskiej.
Hasło "Europa ojczyzn" jest TYLKO I WYŁĄCZNIE sloganem służącym hegemonistycznej polityce Niemiec.
I dlatego Katalończycy nie mieli szans na pokojową rewolucję dążącą do samostanowienia tego regionu!
Pisałem o tym w artykule "Przegrana rewolucja".
http://zaprasza.net/a.php?article_id=34768

To - co dzisiaj dzieje się w Barcelonie najlepiej dowodzi - jaką instytucją jest Unia Europejska, która wtrąca się w wycinkę drzew w Polsce i przekop Mierzei wiślanej, albo ochronę poststalinowskich bękartów w polskojęzycznym sądownictwie, a odwraca oczy od protestów "żółtych kamizelek" we Francji, czy początków siłowej rewolucji w Katalonii.

https://fakty.interia.pl/swiat/news-katalonia-zaczyna-rzadzic-chaos,nId,3277999

 
Jestem całym sercem za Katalończykami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16 październik 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Katalonia w Hiszpanii, a w Polsce: np Śląsk.
Nie patrzmy emocjonalnie.

2019-10-18
Magellan

 

ps nikt tych Katalończyków w Hiszpanii nie prześladuje i nie gnębi.

2019-10-18
Magellan

 

Byłem tam, tj. w Katalonii w kwietniu. Nachalne lansowanie flag Katalońskich, ignorowanie symboli Hiszpańskich i całkowity brak objawów, jakiejkolwiek dyskryminacji tubylców.
Pytanie, kto podburza Katalończyków i kto to podburzenie finansuje?
Jednakże orzeczenie hiszpańskiego sądu najwyższego, które według oficjalnej narracji uruchomiło lawinę, wyznaczono w terminie, który zbiega się z decyzjami w sprawie brexitu.

2019-10-18
Magellan

 

Nie wiem Magellanie skąd Twoja zaciętość wobec Katalończyków.
Z wypowiedzi wynika, że kompletnie nie znasz historii tych ludzi. A więc nie zwiedzałeś Katalonii, a jedynie przez Nią przejechałeś.
Argumentacja, że "nikt ich tam nie dyskryminuje" - jest nieaktualna. Tak było przed nieudaną rewolucją.
Polaków również "nie dyskryminowano" pod Zaborami - pod koniec XIX wieku. Po co więc do cholery walczyliśmy o niepodległość?
Czyżbyśmy byli wtedy "podburzani"?
A niby przez kogo?

2019-10-18
Artur Łoboda

 

Katalonia, mówią że to od Got-Alania, ludów ze wschodniej Europy. Język kataloński różni się od hiszpańskiego. Tylko w katalońskim zachowało się znaczenie słów: "germà" = brat, "germana" = siostra. Bard Katalończyków nazywa się Llach:

https://www.youtube.com/watch?v=2wRqbwHS4Hs




2019-10-19
latarnik

 

germa ma "a" z akcentem

2019-10-19
latarnik

 

Katalończycy (podobnie jak Kurdowie) mieszkają na swoich terenach od co najmniej trzech tysięcy lat - na długo zanim przyszli najeźdźcy - z którymi od zawsze walczą.
Katalończycy są jednymi z ostatnich potomków związku celtyckiego.

2019-10-19
Artur Łoboda

 

Nie jestem przeciwko Katalończykom.
Twierdzę tylko, że ta akcja, to może być część większego planu.
A co do historii, nigdy nie mieli swego suwerennego kraju.
Zawsze byli podporządkowani.
Więc porównywanie ich do Polaków nie jest adekwatne.
A co do mojego pobytu.
Byłem w Santa Susanna, jeździliśmy do Barcelony i Girony.
Tylko przez tydzień.
I ani w pociągach, ani na ulicach, ani w miejscach publicznych nie było Ś L A D U jakiejkolwiek frustracji z tytułu przynależności do państwa, w którym Kastylia odgrywa dominującą rolę.
Powtarzam, flag Katalońskich było co niemiara, ale nie było wyczuwalnego "przebierania nogami" do jakichś nadpływających objawów, aktu secesji.
Ale zgodzę się, że fizjognomia tych ludzi i sposób zachowania jest całkowicie odrębna od Kastylijczyków.
I jeszcze jedno Katalonia, tak jak i Kraj Basków jest podzielona między Hiszpanię i Francję i lwia część tych regionów leży w Hiszpanii, ale te "francuskie części", jakoś nie wykazują tendencji niepodległościowych. Czy to nie zastanawiające?

2019-10-20
Magellan

  

Archiwum

Żydzi nie są narodem wybranym
maj 14, 2008
W USA stopy procentowe bez zmian
czerwiec 26, 2002
PAP
Euroentuzjaści czyli strach przed wolnoscią
kwiecień 30, 2003
przesłała Elżbieta
Armia chce działań - wielkie fiasko
lipiec 20, 2006
Ran HaCohen
Konfidentów bój ostatni
sierpień 20, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
Chyba zapomniano o poecie
sierpień 4, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
„Historia nauczycielką życia”
Przemówienie Hitlera z 1935 roku

luty 19, 2003
Zabronione dotowanie biletów kolejowych?
październik 24, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 11
kwiecień 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Ran HaCofen i zbrodniczy Ehud Barak
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Odpolitycznic sejm!
listopad 22, 2006
mik4
...und morgen die ganze Welt
grudzień 9, 2003
Andrzej Kumor
Swiatowa inwazja starych bezboznych lichwiarzy
lipiec 31, 2005
Wojciech Gryc
Geje i lewacy.
lipiec 14, 2006
Robert Wit
Wielka dysproporcja kar za podobne przestępstwo
marzec 12, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
LESZEK BALCEROWICZ
grudzień 18, 2002
anToni, "GAZETA", Toronto
Dlaczego nie przyjąłbym do KZM Romana Giertycha? Komentarz do wywiadu R. Giertycha dla "GW"
lipiec 23, 2006
Adam Wielomski
O BANANACH I OPOZYCJI... i jeszcze raz o bananach
styczeń 9, 2003
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media