ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jak doszło do obecnej wojny przeciwko ludzkości? (2) 
3 listopad 2020      Artur Łoboda
Znikają kolejne polskie lektury szkolne 
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Autorytety PO i TVN: Pijany Durczok na autostradzie i wrocławska CIPOmaryjka w TVP 
30 lipiec 2019      Alina
Potrzeba nam prawdziwych artystów 
17 maj 2015      Artur Łoboda
Naiwniak 
29 marzec 2011      Bogusław
Trzecia faza 
18 luty 2021     
PiS jak Gomułka, a nawet lepiej? 
6 marzec 2017      Artur Łoboda
Oby zawsze rozsądek zwyciężał 
22 lipiec 2011      Artur Łoboda
Publiczne wezwanie do poprawienia Regulaminów w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013 
7 grudzień 2012      Artur Łoboda
"Demokracja" w wydaniu PO 
10 marzec 2015      Artur Łoboda
Chodź synu na spacer 
17 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Hiszpański kozioł. 
3 czerwiec 2011      Bogusław
W obronie mafii sędziowskiej 
19 grudzień 2016      Artur Łoboda
Polska w telewizji w USA jest jakoby „przepojona neo-nazizmem” 
5 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Polska bananowa 
12 styczeń 2017     
Białoruś - jak tam jest naprawdę? Łukaszenka złym czy dobrym przywódcą? M. Janowski wRealu24! 
26 sierpień 2020     
Boże kto uratuje Ojczyznę, Polskę. 
4 grudzień 2011      Bogusław
Super Kopernikańska Rewolucja? 
25 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Komputerowa Pułapka na Giełdzie 
27 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Kłamstwo "Omikron" szyte grubymi nićmi 
28 listopad 2021     

 
 

Mgła niepewności”: szansa dla obywatela w każdej wojnie

George Orwell: „Nie pozwól, aby to się stało! To zależy od Ciebie!”
 
Kto jeszcze wątpi, że od ponad roku toczymy wojnę?
W III wojnie światowej superbogata i żądna władzy „elita” przeciwko nam obywatelom.
Ale wojna, według osławionego pruskiego generała dywizji i stratega wojskowego Carla von Clausewitza, to „sfera niepewności”.
Tak więc każda wojna daje obywatelowi szansę.
Musi ją tylko chwycić.


George Orwell wierzył:

    „Morał, który należy wyciągnąć z tego koszmaru, jest prosty: nie pozwól, aby to się stało! To zależy od Ciebie!" (1)

 
Mgła wojny – Mgła wojny

Termin „mgła wojny” odnosi się do faktu, że informacje istotne dla wojny zawsze mają pewną niepewność i niekompletność ze względu na różne okoliczności (2).
Po raz pierwszy pojawił się w pracy Carla von Clausewitza (1780-1831).
W swoim głównym dziele „O wojnie” opisuje strategiczną konieczność podejmowania decyzji pod presją czasu z niepełnymi informacjami - według najlepszej wiedzy i sumienia:

    „Wojna jest polem niepewności; trzy czwarte tych rzeczy, na których opiera się działanie na wojnie, - tkwi we mgle mniej - lub bardziej wielkiej niepewności.
    Tutaj zatem jest to pierwsze miejsce, w którym delikatny, przenikliwy umysł zostaje wezwany, aby wyczuć prawdę taktem swego osądu”. (3)

 
Jego teorie dotyczące strategii, taktyki i filozofii wywarły ogromny wpływ na rozwój działań wojennych we wszystkich krajach zachodnich i do dziś są nauczane w akademiach wojskowych.
Stosowane są również w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, a także w marketingu.
 
„Mgła wojny” była także nagradzanym amerykańskim filmem dokumentalnym wydanym w 2003 roku z podtytułem „Jedenaście lekcji z życia Roberta S. McNamary”.
W niemieckim podsumowaniu filmu w „google.com” czytamy:

    „W XX wieku zginęło około 160 milionów ludzi.
    Był to jeden z najbardziej brutalnych w historii ludzkości.
    Film sugeruje, abyśmy przyjrzeli się temu tragicznemu stuleciu jako wskazówce, jak uniknąć powtórki w XXI wieku. (…).” (4)

Chodź, do roboty!
Nawet w obliczu szatańskiego planu eugeniki mocy głodny „elite”, jak również wojny psychologicznej wobec społeczeństwa obywatelskiego, razem możemy zapobiec powtórzeniu, - lub nawet pogorszenia burzliwej historii naszego stulecia: jeśli do tego nie dopuścimy.
 
Operacje psychologiczne (PSYOP)

 
To gorzka rzeczywistość, że w obecnej wojnie przeciwko nam, - obywatelom, stosuje się wszelkiego rodzaju metody i środki, aby wpływać na nasze zachowanie i postawy:
morale jest zaburzone i obniżone, wola zostaje złamana, a percepcja zniekształcona.

W żargonie NATO termin „Operacje psychologiczne” (PSYOP) stał się dyscypliną równoległą do MEDIAOPS (operacje medialne), - co w języku cywilnym oznacza „public relations” / pracę w mediach.
PSYOPS i MEDIAOPS są poddyscyplinami INFOOPS (operacje informacyjne) (5).
 
Jako przykład systematycznego niszczenia ludzkiej psychiki poniżej przedstawiono techniki przymusu i programowania percepcyjnego, które psycholog dr Albert Biedermann podsumował w 1956 roku pod tytułem „Diagram przymusu Bidermanna”.
Techniki te mają na celu zniszczenie ludzkiego myślenia, woli i szacunku do samego siebie.
Personel wojskowy wykorzystywał je do wymuszania (fałszywych) zeznań jeńców wojennych.
Pod pojęciem „kontrola umysłu” są one praktykowane na jednostkach i grupach ludzkich od wielu lat (6).

Ponieważ w Internecie można szybko znaleźć to, czego się szuka, siedem sposobów łamania woli i wywoływania posłuszeństwa jest tylko krótko wymienionych przez dr Biedermanna.
Ale już to wyjaśni wielu czytelnikom oczywiste podobieństwa do nielegalnych „środków nadzwyczajnych” dzisiejszej polityki:
 
1.   Izolacja 

Izolacja oznacza pozbawienie człowieka wszelkiego wsparcia społecznego ze strony bliźnich - w celu przełamania zdolności stawiania oporu.
Zobacz „dystans społeczny”.
 
2.   Monopolizacja percepcji 

Tylko jedna opinia, opinia głównego nurtu, jest akceptowana i tolerowana, a każda odmienna od niej jest zniesławiana, - lub dostęp do niej jest blokowany.
 
3.   Indukowane wyczerpanie i osłabienie 

Wyczerpanie osłabia odporność psychiczną i fizyczną. Podsycając lęki i stwarzając okoliczności ciągłej niepewności, pozbawiamy się jakiegokolwiek poczucia bezpieczeństwa i stabilności. .
 
4.   Groźby negatywnych konsekwencji, kar i przemocy za nieprzestrzeganie zasad. 

Zagrożenia z zewnątrz wywołują strach i rozpacz.
Jednostka nie ma już żadnej władzy decyzyjnej.
 
5.  Okazjonalne ulgi 

Na przykład jedna obietnica brzmi: jeśli wystarczająco dużo osób zostanie zaszczepionych, to może wrócimy do starej normalności.
 
6.   Upokorzenie i degradacja 

Grożąc surowymi karami za bezsensowne działania i zniesławiając tych, którzy nie przestrzegają zasad, ludzie coraz bardziej tracą odwagę do stawiania oporu.
 
7.   Uzależnienie ofiary od sprawcy 

Im bardziej zniszczona zostaje gospodarka i materialne środki do życia, tym bardziej obywatele stają się zależni od dobrodziejstw państwa.
Im bardziej ofiara jest uzależniona od sprawcy, - tym bardziej staje się posłuszna.
 
George Orwell: „Nie pozwól, aby to się stało! To zależy od Ciebie!"
 
Angielska kreskówka z epoki kina niemego około lat 20. w końcu sprawiła, że ​​odetchnąłem z ulgą:
„Kreskówka wczesnego ostrzegania 'Jak przejąć władzę nad światem'”. (7).
Już 100 lat temu współczesnym władcom pokazano, jakie niesławne metody nadają się do przejmowania władzy nad światem i jego ludźmi.
 
To musi przekonać ostatniego wątpiącego, że stosowane dziś polityczne „środki nadzwyczajne” są staromodnymi środkami dyscypliny i dominacji, które oświecony obywatel może z odrobiną odwagi obalić.
Poszczególnym krokom towarzyszyła grafika i odpowiednia muzyka:

    1. użyj grypy jako broni
    2. zalej gazety i radio śmiercią
    3. blisko sklepy i kościół
    4. używać stróżów prawa do tłumienia sprzeciwu
    5. pokaż chorych i umarłych
    6. wstrzyknąć szczepionkę, aby wysterylizować nieśmiałych w pracy i uśpić starszych
    7. ludzie, którzy są właścicielami banków, są teraz właścicielami szpitali.
    8. to jest ich plan posiadania CIEBIE


Po karykaturze wstawiono krótki fragment wywiadu z Georgem Orwellem (1903-1950).
W nim prawdopodobnie przepowiada ponurą przyszłość pod koniec swojego życia:

„Jeśli chcesz mieć obraz przyszłości, wyobraź sobie, że but nieustannie kopie ludzką twarz.
Morał, jaki można wyciągnąć z tego koszmaru, jest prosty: nie pozwól, aby to się stało!
To zależy od Ciebie! (8)


 
Wykorzystać szansę!

Niewiele można dodać do napomnienia George'a Orwella.
 
Jeśli wrócimy do słów stratega wojskowego Carla von Clausewitza przytoczonych na początku tego artykułu, to trzeba stwierdzić, że w mgle wojny nie tylko wojsko musi najpierw odwołać się do swego drobnego, przenikliwego intelektu, aby poznać prawdę taktem jej osądu.
Zadaniem każdego obywatela jest również poznanie prawdy, aby koszmar się skończył.
 
Oczywiście wolnomyśliciel nigdy nie twierdzi, że zna prawdę.
Dla wolnego umysłu istnieje nieograniczona liczba prawd do odkrycia i zmiany.
Dla niego prawda jest tym, co nie jest dogmatycznym kajdanem i nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących czy innych wyznań, ale raczej sprzyja współistnieniu ludzi i promuje ich zrozumienie.
Jednak to, co dzieje się obecnie w naszym społeczeństwie, jest całkowicie sprzeczne z ludzką naturą, szkodzi współistnieniu i niszczy harmonię.
Dlatego obywatele obudzą się jeszcze zanim ich ludzka świadomość zostanie sparaliżowana przez zdalne sterowanie.
Dyktatury nigdy nie przetrwały, ponieważ rządzący nie docenili bezwarunkowej woli życia i odporności obywateli.
 
*
 
Uwagi
 
(1) Warnte ein altes Cartoon uns vor?

(2) https://de.wikipedia.org/wiki/Nebel_des_Krieges 

(3) https://de.wikipedia.org/wiki/Nebel_des_Krieges 

(4) https://de.wikipedia.org/wiki/The_Fog_of_War 

(5) https://de.wikipedia.org/wiki/Psychologische_Kriegsführung 

(6) https://www.inspiriert-sein.de/systematische-zerstoerung-menschlichen-psyche-biedermanns-diagramm-des-zwangs

(7) Warnte ein altes Cartoon uns vor?

(8) Warnte ein altes Cartoon uns vor?


 
Źródło:
https://www.globalresearch.ca/fog-uncertainty-holds-opportunity-citizen-every-war/5750042
 
 
15 lipiec 2021

dr Rudolf Hansel 

  

Komentarze

  

Archiwum

Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
Chamstwo, srebrniki, negocjacje i niechciane podziękowania
grudzień 20, 2002
PAP
Plastynanci w plastynarium
czerwiec 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Oświadczenie numer 1. złożone w Sądzie w dniu 1.12.2004.
grudzień 5, 2004
Dariusz Benedykt Ciesielski
Uroczystość patriotyczna we Wrocławiu
listopad 11, 2003
Wideo z zabójstwa Saddama
grudzień 31, 2006
Dorota
Po Jagarze (1)
maj 14, 2005
Antiglobalist
Jaruzelski: papież najwybitniejszym Polakiem XX wieku
sierpień 14, 2002
PAP
Ś+P..Czy nieświetej+pamieci?.. nś+p. Dla globalnej mendy??
styczeń 18, 2008
szer.NIKIFOR
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Gdyby nie Balcerowicz to bylibyśmy drugą ....
listopad 11, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Ostatnie wezwanie
sierpień 16, 2008
Artur Łoboda
Lustracja Solidarności wrocławskiej
kwiecień 13, 2006
Leszek Skonka
Co zmieni Traktat UE
wrzesień 8, 2007
Goska
Kawały o końcu świata
maj 18, 2007
Olaf Swolkień
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
Germar Rudolf skazany na 30 miesięcy więzienia za "negowanie Holokaustu"
marzec 19, 2007
bibula- pismo niezależne
Elity w politycznym teatrze
czerwiec 2, 2002
Ryszard Bugaj
Przemilczana prawda o Stanie wojennym
grudzień 12, 2005
dr Leszek Skonka
Czego nie zdziałał w Stanie Wojennym to realizuje w TVN
grudzień 20, 2006
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media