|
Odwrócenie pojęć
|
|
Po 1949 roku ludzie nazywani przez nas "komunistami" zamordowali przywódców Polskiej Partii Socjalistycznej i podstępnie przejęli kontrolę nad szeregowymi działaczami tej partii.
Na emigracji im się tego nie udało. Dlatego przez długie lata działała emigracyjna struktura Polskiej Partii Socjalistycznej. Ale i tam doszło do rozłamu na tle narodowym, więc Adam Ciołkosz założył Centralny Komitet Odbudowy PPS. Jego wyróżnikiem była chęć integracji wszystkich środowisk patriotycznych i wrogość wobec komunizmu.
Z powodu blokady kontaktów z Krajem - działania emigracyjnych socjalistów zwróciły się w stronę podobnych partii na Zachodzie.
(Minimalne kontakty z Polską - poprzez różnorakich emisariuszy - miały miejsce w latach sześćdziesiątych - czego sam byłem świadkiem.)
W czasach stalinowskich - sowiecka agentura przybrała się w szaty socjalizmu i otumaniła miliony Polaków, dzięki czemu rządziła przez 44 lata.
Natomiast po roku 1989 stalinowcy po raz kolejny przebrali się w nowe szaty i występują dziś w roli "liberałów".
Po raz kolejny Naród Polski został ograbiony i upodlony.
Ale dzieje się tak również dzięki agenturze działającej w obrębie środowisk uznawanych za patriotyczne.
Kornel Morawiecki niezmiennie nawołuje do solidaryzmu społecznego.
Te idee nie kojarzą się najlepiej.
Pamiętać musimy, że przez wszystkie lata swojego istnienie Polska Partia Socjalistyczna dążyła do współdziałania w celu zabezpieczenia potrzeb życiowych swoich członków.
Drogą ku temu było stworzenie własnych "narzędzi pracy", a więc własnych przedsiębiorstw.
I po raz kolejny przypominam, że WSZYSTKIE najważniejsze spółdzielnie dobry PRL-u zostały stworzone na długo przed wojną, a niektóre jeszcze w XIX wieku - gdy Polski nie było.
Tak zwanym "komunistom" udało się skutecznie zepsuć wszystko - co wcześniej powstało.
A mimo to podszywali się pod dorobek innych.
Przypomnę wiec, że to spółdzielczości zawdzięczaliśmy, że w PRL-u była w sklepach żywność. To spółdzielczości zawdzięczamy miliony mieszkań, a nie Gierkowi.
Każdy ma prawo wyklinać tamte czasy - również działalność spółdzielni. Ja też to zrobię, ale piszę teraz o źródle spółdzielczości, a nie jego zgnojeniu przez ludzi zdegenerowanych.
Prawdziwa polska spółdzielczość działała w warunkach bardzo ostrej konkurencji rynkowej!
Obecny rząd PiS niechybnie podąża w kierunku korporacjonizmu.
Nie widzę w tym nic złego. Największe i najlepiej prosperujące firmy niemieckie i francuskie - są własnością tych państw!
Dlaczego zatem w Polsce tak być nie może?
Ano dlatego, że Polska ma być kolonią gospodarczą Zachodu.
Czytając setki artykułów - o rzekomo "skrajnie prawicowym" rządzie PiS doświadczam kontaktu z działalnością post-bolszewickiej agitacji.
O charakterze poglądów politycznych - świadczy stosunek do gospodarki!
PiS zapowiada BEZSPRZECZNIE lewicową politykę wobec Narodu.
Kim są zatem ludzie, którzy przedstawiają się dziś jako lewica?
To zlepek dawnych zbirów politycznych - służących zarówno kiedyś - jak też dzisiaj zniewoleniu Narodu Polskiego na żądanie obcego państwa.
Jedną ze strategii ich działań było promowanie wszelkich zboczeń - w celu rozbicia spójności Narodu Polskiego.
Walka z patologiami w mediach i kulturze nazwana została przez wrogów Polski "nacjonalizmem", a jej reprezentanci nazwani zostali "skrajną prawicą".
Tak więc - w sensie społecznym i kulturowym PiS również jest partią lewicową.
A Polacy muszą nauczyć się od nowa rozumieć podstawowe definicja społeczne i :
degeneratów, zboczeńców, oraz pospolitych przestępców - nie nazywać "lewicą" lecz tak - jak wynika z ich zachowania - psychopatami.
Przypomnę tylko, że ludzie ci atakują PiS właśnie za prospołeczną i prorodzinną politykę tej partii.
Dodam przy okazji, że podobnie jak PPS, wykończyli "komuniści" ruch ludowy i przejęli nad nim kontrolę - poprzez utworzony w zamian ZSL.
Jego politycy przemianowali po 1989 roku nazwę partii na PSL, bezwstydnie odwołując się do tradycji polskiego ruchu ludowego.
Foto: przedstawiciel zawłaszczonej "lewicy" PRL-u
|
|
9 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Protest głodowy posła Nowaka w Sejmie i ponad 2 miesiące milczenia mediów
marzec 23, 2005
Adam Sandauer
|
Strzykawa
luty 16, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
U studentów Kaczyński ma...
kwiecień 12, 2006
|
Trudne pytania do entuzjastow UE
lipiec 22, 2008
Goska
|
Podziały w Iraku pogłębiają się
wrzesień 8, 2007
Patrick Cockburn
|
Ponowne Zagrożenie Polski Bombardowaniem Nuklearnym
luty 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odebrać dzieci
styczeń 5, 2009
Bogusław
|
Kaczyński: przychylność dla bossów
sierpień 9, 2002
PAP
|
Bush, Kwaśniewski i Tortury
kwiecień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wracamy do klanów
lipiec 3, 2004
Andrzej Kumor
|
Kaliningrad and the Shield missiles in Poland
lipiec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 6, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
|
5 września 2007
wrzesień 5, 2007
Artur Łoboda
|
http://www.radiomaryja.pl.eu.org
grudzień 21, 2007
|
Jak pozbyć się żydowskiej ekonomii...równiez z mieszkań włósnościowych...
grudzień 20, 2006
Jan Ogonowski
|
To już historia - "Apel Wawelski"
lipiec 3, 2005
zn
|
DOMOWA HODOWLA MĘŻCZYZN
maj 15, 2003
red. Krzysztof
|
Historyk niepokorny
marzec 22, 2003
Jerzy Robert Nowak
|
Sądzi, choć kradła
luty 19, 2003
Wojciech Tołyż http://www.se.com.pl/iso/
|
|
|