ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Katar - czyli kowid 
23 listopad 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (03.08.2011) 
30 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Wieczne potępienie zbrodniarzy! 
19 maj 2021      Artur Łoboda
Precz z antybolszewikami 
8 styczeń 2017     
Brednie pana prezesa  
16 wrzesień 2016      Stanisław Michalkiewicz
Pierwotne przyczyny "epidemii" SARS CoV-2 
12 sierpień 2020     
Ponad 726 000 urazów wywołanych wirusem COVID zgłoszonych do VAERS jako CDC, zalecenia FDA dotyczące uchylenia zaleceń komitetów doradczych w sprawie trzeciego zastrzyku firmy Pfizer 
26 wrzesień 2021     
Wnioski na dziś dzień 
20 luty 2011      Artur Łoboda
Znany muzyk Krzysztof Sadowski podejrzany o pedofilię 
20 sierpień 2019      Alina
BARIERY 
29 sierpień 2009      Marek Jastrząb
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piętnasta 
4 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Eugenika kultury (2) 
7 luty 2015      Artur Łoboda
Zbrodnia podwyższenia norm promieniowania elektromagnetycznego. Wypowiedź sprzed wojny kowidowej.  
6 kwiecień 2021      SZUSZUMNA PRODUCTIONS
Szczepionki na COVID nigdy nie były bezpieczne dla kobiet w ciąży, dane własne firmy Pfizer 
30 kwiecień 2023      Instytut Brownstone'a
BYŁ ? JEST I BĘDZIE - Pan Jerzy Bińczycki - AKTOR !!! /wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz/  
25 styczeń 2014      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz
Facebook, Konfederacja, Kazachstan, cenzura i samoobrona 
6 styczeń 2022      Leszek Śmieszek
Skala i możliwości Systemu w manipulacji rzeczywistością 
20 maj 2015      Paweł Kukiz
Covid, 9/11 i wieczna wojna  
15 wrzesień 2021     
Tak zaczynały się francuskie rewolucje 
24 listopad 2018     
Badanie Lancet pokazujące, że 74% zgonów na COVID spowodowanych przez „szczepionkę” USUNIĘTO z czasopisma w mniej niż 24 godziny po opublikowaniu 
12 lipiec 2023     

 
 

Bezprawie Trzeciej RP (1)

Od XIX wieku kształtowana jest nowa - strachliwa wobec władzy mentalność Polaków.
Pierwotną przyczyną były represje Zaborców. I okres II RP był chwilową przerwą bo - mimo represji sanacyjnej Policji - społeczna aktywność Polaków była bardzo wysoka.
To się zakończyło ostatecznie w latach stalinowskich.
Niedobitki polskości zostały wymordowane w kazamatach UB. Polscy intelektualiści zostali wymordowani, bądź sparaliżowani strachem, a w ich miejsce wstawiono "pełniących rolę Polaka agentów NKWD".
Mimo gomułkowskiej odwilży pozostali do dzisiaj w strukturach Państwa Polskiego - w trzecim już pokoleniu.
Dlatego do dnia dzisiejszego większość Polaków nie odczuwa potrzeby współtworzenia Państwa Polskiego i całkowicie nie rozumie obowiązującego Prawa - oraz należnych obywatelom praw.

Dura lex sed lex.
Fundamentem cywilizowanego Prawa jest puścizna Prawa Starożytnego Rzymu.
W sentencji "twarde prawo, ale prawo" zawarte było między innymi stwierdzenie, że dotyczy ono wszystkich.
Jednak mongolskie prawo bolszewizmu wyodrębniło kastę wyłączoną spod tego obowiązku.
Doskonałym tego przykładem - niszczącym praworządność w Polsce jest zapis Konstytucji Kwaśniewskiego głoszący, że "Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców. "
I to mimo wcześniejszego artykułu twierdzącego że: Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.


Tak więc mamy w polskojęzycznym ustawodawstwie przepisy teoretycznie praworządne, a zaraz po nich paragrafy je unieważniające.
z tego powodu wszyscy pracujący Polacy zostali okradzeni przez Rząd Jerzego Buzka - gdy zmuszeni zostali do oddawania części swojej emerytury do przestępczych struktur nazywanych OFE.
A- ponieważ żyjemy w Państwie bezprawia to Sąd Najwyższy stwierdził wbrew Konstytucji, że "składki ubezpieczeniowe nie szą własnością obywatela"(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Tym samym polskojęzyczny Sąd Najwyższy pogwałcił Artykuł 64 Konstytucji głoszący że:

§ 1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
§ 2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
§ 3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Żadna ustawa nie ograniczyła praw obywateli do własności składek emerytalnych.
Dlatego wyrok Sądu Najwyższego był ZBRODNIĄ przeciwko Narodowi Polskiemu.
 
Co w tej sprawie zrobił Zbigniew Ziobro który chełpi się rzekomą walką o praworządność w Polsce?
25 luty 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Świetne wypunktowanie.
Mam nadzieję, że minister Ziobro dotrze do tej notki i się bardzo przejmie i zadziała.

Ja w swojej działalności gospodarczej miałam okazję odkryć innego typu zjawisko.
Otóż PO uchwaliła ustawę o "wolności działalności gospodarczej". Ja się z nią zderzyłam przy okazji zwrotu podatku dochodowego. Podałam urzędowi skarbowemu swoje namiary, adres do korespondencji, bo pod zameldowania nie mogłam przebywać, numer konta bankowego jako załącznik do PIT rocznego. Miałam zwrot podatku z umowy o dzieło, bo nie mogłam prowadzić działalności gosp. Ale US zamiast mi zwrócić podatek po prostu na konto wezwał mnie, żebym zapisała ten numer i zmianę adresu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) poprzez najbliższy urząd gminy, bo ponoć taki obowiązek nakłada ustawa. Oczywiście stoi to w jawnej sprzeczności z RODO, bo po co mam podawać konto (wspólne z członkiem rodziny) skoro nie mam obowiązku POSIADANIA KONTA.
Otóż ta ustawa zmusza nawet pojedynczą osobę, która zawiesiła działalność gospodarczą do podania numeru konta bankowego (adresu mail, strony internetowej) w CEIDG. A ja nie tylko nie chcę, ale nie mam takiego obowiązku, co wynika z innych ustaw. Do tej pory US nie zwrócił mi podatku za 2015 rok, a prokuratura nie widzi przestępstwa nadużycia władzy!

Dlaczego to piszę. Bo ta tuskowa ustawa mówi o TAKIEJ SAMEJ WOLNOŚCI (gospodarczej) jak napis na bramie Auschwitz ARBEIT MACHT FREI (praca czyni wolnym). JEST TO TA SAMA PRUSKA PERFIDIA, KPINA, POGARDA do nas Polaków.

Niestety zamiast porządkowania tych oczywistych bzdur, mamy dziwne finansowe obiecanki prezesa Kaczyńskiego, które może połatają budżety najbiedniejszych (a o ile wzrosną ceny???) może pozwolą mu wygrać wybory, ale na pewno są sprzeczne z konstytucyjną równością praw.

Być może jest to desperacki rzut PiS na taśmę, zachęcenie niezdecydowanej biedoty do głosowania na PiS, po to, żeby zdobyć wreszcie konstytucyjną większość, która pozwoli zmienić konstytucyjny pasztet Kwaśniewskiego.
Niestety każdy myślący może mieć wielkie obawy, że władza absolutna PiS może skutkować zamianą Polski w Polin i zupełne pozbawienie Polaków jakiegokolwiek wpływu na własny los, zupełne bankructwo po zapłaceniu złodziejom z JWC urojonych odszkodowań.

2019-02-25
Alina

 

Nie bądź naiwna.
Jedynym celem Ziobry jest zachowanie władzy. Dlatego też PiS wprowadził pełną inwigilację i elektroniczną kontrolę obywatela.
Teraz doskonale wiedzą gdzie się znajdujesz i jakie robisz zakupy. Pierwsze to telefon, który musiałaś zarejestrować.
Drugie to pełny wgląd w operacje kartami kredytowymi.

Nie po to piszę, by przestrzec przed czymś Ziobrę.
To robiłem do tej pory bez rozgłosu.
Teraz pora pokazać jego prawdziwe oblicze.

2019-02-25
Artur Łoboda

 

Ależ Arturze!
Ja przeżyłam stan wojenny, więc naiwna to ja taka już nie jestem. Owszem używam telefonu z abonamentem w pełni świadomie, jakby to było w stanie wojennym "rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana". To samo dotyczy poczty elektronicznej i kart płatniczych, bo kredytowych nie używam, kredytów nie biorę. Kartami płacę w ostateczności, nie mam kart klienta, które są jeszcze bardziej inwigilujące. Najchętniej używam gotówki.
To nie Ziobro wprowadził pełną inwigilację, to Tuskowi należy się pierwszeństwo. Po działaniach tego kolejnego rządu widać, że program totalnej inwigilacji jest realizowany zgodnie z jakimś diabelskim planem.
Z zazdrością można patrzeć na ptaki, które mogą latać wszędzie gdzie chcą bez paszportu, bez płacenia za wizy, bez płacenia podatków. Polacy mają gorzej niż te sympatyczne latające zwierzaki.

2019-02-25
Alina

  

Archiwum

Profesór od obietnic
maj 22, 2004
Nie dałem łapówki "Szaremu"
kwiecień 3, 2006
Marek Stefan Szmidt
Tylko jedno pytanie
marzec 15, 2008
Pułkownik Chwastek odrzucony
wrzesień 20, 2002
Zbigniew Lentowicz http://www.rzeczpospolita.pl
Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
Śmierdzący Radzio czyli Krucjata za Papieża
wrzesień 22, 2006
Dorota
Złudzenia związane z Unią
czerwiec 3, 2003
Korupcja
wrzesień 2, 2003
Sierpniowa Rocznica Hieroszimy i Nagasaki
sierpień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Rozpoczyna się nowy rok szkolny
wrzesień 1, 2002
Wesołych Świąt
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
Czy spółdzielnie mieszkaniowe zwrócą znacjonalizowane wkłady?
sierpień 30, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Lekcje chińskiej ekonomii
marzec 28, 2007
Anna Kaczor
Film o Krakowie
maj 20, 2004
Dziennik Polski
Sugestia
kwiecień 22, 2005
Kwestia żydowska. Antysemityzm jako obrona praw Narodu
luty 14, 2008
Dariusz Kosiur
Ordnung must sein, praca uczyni cię wolnym
marzec 4, 2005
Artur Łoboda
Matrix
maj 6, 2003
zapodał z Michael Journal - "jasiek z toronto"
Między młotem a kowadłem
wrzesień 8, 2008
Bartłomiej Bartoszek
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media