ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Media głównego ścieku w wojnie przeciwko Narodowi Polskiemu 
20 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Odróżnić lewicę od agentury 
27 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Największy - ostatnio - sukces Kaczyńskiego 
29 czerwiec 2015      Artur Łoboda
P o n i e d z i a ł e k 
1 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Przyszłość Polski decyduje się dziś w Palestynie 
4 styczeń 2024     
Walentin Katasonow "Kapitalizm" 
4 lipiec 2013      Artur Łoboda
Powstanie w getcie warszawskim  
19 kwiecień 2024      Artur Łoboda
Liczba zgonów związanych ze szczepionkami rośnie: baza danych PHS pokazuje, że zgony noworodków po raz drugi w ciągu siedmiu miesięcy przekraczają poziomy krytyczne 
16 maj 2022      Mary Villareal
Przyszlosc ludzkosci 
19 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
POlska bandycka 
24 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Pytanie sześcioletniej dziewczynki 
27 sierpień 2025      Artur Łoboda
Dlaczego Brytyjczycy chcą wyjść z EU? 
12 lipiec 2016     
Określenie „teoria spiskowa” należy zmienić na „logiczne założenie”, ponieważ niemal każda z nich okazała się prawdziwa w ciągu ostatnich 25 lat 
14 kwiecień 2025     
VI Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień 
3 czerwiec 2022      stopnop
EDWARD DUSZA, DZIENNIKARZ EMIGRACYJNY, WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ? 
20 styczeń 2018      Mateusz Głogowski
List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeum KL Auschwitz 
28 luty 2018      Michał Dąbrowski
Strzeżcie się Morawieckiego 
27 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Oskarżenie karne wobec Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego 
26 październik 2020     
Dalekie przyczyny obecnej wojny na Ukrainie 
11 kwiecień 2022     
Prostactwo podstawową strategią głównych mediów 
7 listopad 2012      Artur Łoboda

 
 

Ukraiński Prawy Sektor: rzeź wołyńska to odpowiedź na polskie morderstwa

Polskimi portalami internetowymi (niestety nie stacjami telewizyjnymi) wstrząsnął w czwartek wywiad rzecznika ukraińskiej organizacji Prawy Sektor Andrija Tarasenki. Jeden z liderów kijowskiego Majdanu negował zbrodnię wołyńską i domagał się „powrotu” Przemyśla do Ukrainy. Organizacja wydała w tej sprawie oświadczenie. Nie mniej skandaliczne.



Szef Prawego Sektora zapytany dlaczego gloryfikuje Stepana Banderę, stwierdził, że Ukraińcy powinni uważać go za bohatera walk o niepodległość kraju. Na uwagę o rzezi wołyńskiej odpowiedział: „To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda. Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi”. Ani słowem - rozmówca dziennika - nie zająknął się o mordowaniu niewinnych kobiet i dzieci mieszkających na Wołyniu od kilku do kilkunastu pokoleń.

Po oburzeniu polskich portali internetowych Prawy Sektor wydał oświadczenie. Czytamy w nim, że potępianie przez Polaków kultu Bandery jest „szowinistycznym stereotypem”. „Postać Stepana Bandery, a także historyczny obraz OUN i UPA były i będą dla nas obrazem bohaterskim. Rozumiemy, że Bandera nie stanie się bohaterem dla Polaków, tak samo jak dla nas bohaterem nie stanie się na przykład J. Piłsudski. Niemniej jednak my szanujemy prawo Polaków do posiadania własnych bohaterów. Mamy nadzieję na to, że Polacy pozbędą się szowinistycznych stereotypów i będą uznawać nasze prawo do uhonorowania swoich własnych bohaterów” - piszą Ukraińcy.

Władze Prawego Sektora za nic mają również prawdę historyczną dotyczącą rzezi Polaków na Wołyniu. „Jeśli chodzi o wydarzenia na Wołyniu – uważamy, że powinny one być rozpatrywane w szerszym kontekście historycznym (szczególnie w kontekście polskiej okupacji i kolonizacji ukraińskich ziem w okresie międzywojennym). Ukraińcy zabijali Polaków, Polacy zabijali Ukraińców. To wspólna tragedia obu narodów. Teraz nie czas, by robić z tej tragedii mur, jaki nie pozwoli porozumieć się dwóm sąsiedzkim narodom” – czytamy w skandalicznym piśmie neobanderowców.

Prawy Sektor jest w tej chwili najbardziej aktywną i agresywną organizacją uczestniczącą w zamieszkach z ukraińską milicją. Zachodnia prasa, w odróżnieniu od największych polskich mediów dostrzega, że na kijowskim Majdanie „w sercu protestów i napaści na budynki rządowe znajdowali się ultrancjonaliści i faszyści”. Pisał o tym w czwartek m.in. brytyjski „The Guardian”.





Źródło: narodowcy.net, theguardian.com

http://www.pch24.pl/ukrainski-prawy-sektor--rzez-wolynska-to-odpowiedz-na-polskie-morderstwa-,20842,i.html#ixzz2rzuVB0eT


[IMG]http://i.imgur.com/VOkQt4w.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/PLr1sru.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/ZRUuh1J.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/IMZ7NiW.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/H4FXxrp.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/ZgHgxuj.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/51mNC8r.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/deiyJar.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/ySl3nw3.jpg[/IMG]


[IMG]http://i.imgur.com/m58rGdc.jpg[/IMG][IMG]http://i.imgur.com/eBIh8qz.gif[/IMG]






-
31 styczeń 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

 

Ukraińscy żołnierze zwrócili się do naczelnego dowódcy sił zbrojnych, prezydenta Wiktora Janukowycza, z prośbą o podjęcie pilnych działań w celu ustabilizowania sytuacji w kraju. Ich apel opublikowany został na stronie internetowej Ministerstwa Obrony kraju.

za
http://polish.ruvr.ru/2014_01_31/Wojskowi-poprosili-Janukowycza-o-zaprowadzenie-porzadku-na-Ukrainie/


-

2014-01-31
www.polskawalczaca.com

  

Archiwum

Referendum 2003 roku - Unia Europejska
czerwiec 1, 2003
" Zawisza Czarny "
Rozprawa o Ruch przełożona z 25 czerwca na 22 pa?dziernika
czerwiec 24, 2004
"Zaufaj mediom", czyli :
Czy Jacek Cygan to cygan

grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Atak na Bejrut jako akt terroru i jego skutki
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Nowy Bliski Wschód"
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Mamy czas, mamy czas, nikt nie goni nas
czerwiec 30, 2003
Klub Polski - sierpień 2001
Tarcza
sierpień 17, 2008
Artur Łoboda
Prezydent Olsztyna
luty 15, 2008
Wikipedia
Ziemia obiecana
sierpień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Inz. Weronika Falikowska - Wroclaw - Solidarnosc
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
Bilans rządów 1989 -2009 – akt oskarżenia
luty 6, 2009
Dariusz Kosiur
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
„Artystom wolno masy robić na szaro”
maj 17, 2008
Dariusz Kosiur
*Teleekspres* nie *Teleexpress*
listopad 17, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Powieszony paralizatorem
sierpień 24, 2002
IAR
Kolowrotek
październik 30, 2007
Zegar Sloneczny
Janosik inaczej
grudzień 3, 2007
Dariusz Kosiur
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media