|
Ekonomia wzywa po raz kolejny (1)
|
|
Religia i wiara - są potrzebne ludziom o bardzo słabym charakterze, bądź mocno doświadczonym przez życie.
Co jednak powiedzieć o rzekomych "racjonalistach", którzy pojęcia naukowe traktują w kategoriach wiary.
A już szczytem wszystkiego jest - gdy zjawiska ekonomiczne traktuje się w kategoriach wiary.
Tak jest w wypadku działalności Balcerowicza i jego następców.
Półgłówek o nazwisku Ryszard Petru nie potrafi logicznie wytłumaczyć niczego - o czym mówi, bo jego teorie obracają się właśnie w kategorii wiary.
Mamy więc uwierzyć, że ten DEBIL ma nam coś logicznego do powiedzenia.
Przez 15 lat spokojnie, acz systematycznie edukowałem Rodaków - w najbardziej podstawowych zjawiskach ekonomii.
Nie do końca się to udało - o czym świadczy obecny "Plan" Mateusza Morawieckiego.
Nie mam zamiaru obrażać tego pana, ale znam kilka osób naprawdę rozumiejących ekonomię, które mogłyby go wiele nauczyć.
Na wszelki wypadek wyjaśnię, że ludzie pokroju Korwina Mikke są tylko użytecznymi głupcami, albo agentami światowego kapitału.
Wyjaśniałem w przeszłości kilkakrotnie, że podstawą bogactwa kraju, a także możliwym motorem rozwoju gospodarczego - jest zgromadzony kapitał i podawałem przykład bogacenia Stanów Zjednoczonych, dzięki przepływowi kapitału z kraju kolonialnego - Anglii - do USA.
Dzięki temu Rząd Beaty Szydło już wie, że należy w Polsce zatrzymać generowany kapitał.
Ale to zaledwie ułamek problemu.
Bogate w ropę kraje arabskie - dysponują od lat ogromnym kapitałem i większość z nich nie potrafi z niego skorzystać.
Natomiast Chiny nie dysponowały 20 lat temu kapitałem, a dziś są drugą gospodarką świata.
Chiny dysponowały jednak dwoma uzupełniającymi warunkami osiągnięcia sukcesu gospodarczego.
Posiadają nieograniczone zasoby ludzkie, a z zagranicy "przyszły do nich" najnowsze technologie.
Podręcznikowo usystematyzuję więc najważniejsze aksjomaty gospodarcze:
1. Kapitał finansowy.
2. Kapitał technologiczny.
2. Kapitał ludzki.
To nie są żadne nowości. Starożytny Rzym właśnie dlatego był potęgą swoich czasów, że żyli tam ludzie, którzy posiadali wiedzę: jak zbudować drogi, akwedukty i całą strukturę administracyjną.
Karol Marks - niestety - nie zauważał dwóch najważniejszych elementów bogacenia się i ograniczał się jedynie - do przepływu kapitału finansowego.
Precyzyjne obliczenie przyszłych zjawisk gospodarczych - jest niemożliwe do wykonania żadną miara. Dlatego prognozy gospodarcze dokonywać można tylko intuicyjne.
Inna jest jednak intuicja człowieka wykształconego, a inna debila głoszącego liberalne brednie.
Powyżej z pełną premedytacją użyłem - bardzo przeze mnie nie lubianego zwrotu "kapitał ludzki".
Określenie tego używają unijni propagatorzy i czerpią z tego tytułu ogromne pieniądze.
Unijny program "kapitał ludzki" został tak zorganizowany - by maksymalnie sparaliżować twórcze zdolności Polaków i dowieść, że niczego nie potrafimy. A więc zgodnie z tradycyjną - niemiecką pogardą do Narodu Polskiego - traktować nas jako podludzi.
Wystarczy sprawdzić: na co poszły miliardy złotych z programu "kapitał ludzki", by zrozumieć: jakich idiotów chce z nas zrobić Bruksela.
Aktywnie w tym pomagał Donald Tusk i cała Platforma Obywatelska - czerpią z tego ogromne profity.
W sprawie technologii napisałem już wcześniej, że powinniśmy nawiązać współpracę z którymś - wysoko rozwiniętym krajem azjatyckim - omijając w ten sposób Niemcy i USA.
Priorytetem jest jednak udrożnienie procedur i odciążenia ludzi twórczych.
Szeroko pojęta administracja - powinna być zmniejszona do trzeciej części obecnego stanu.
Powinni w niej pracować TYLKO LUDZIE KOMPETENTNI, którzy bez zwłoki podejmują decyzje - odpowiadając za nie personalne.
Taką doktrynę wygłasza Zbigniew Ziobro - chcąc przejąć na siebie odpowiedzialność - za funkcjonowanie Wymiaru Prawa.
Czy mu się to uda?
Pierwszą osobą, która powinna stanąć przed praworządnym sadem winien być likwidator polskiej gospodarki Leszek Balcerowicz.
Artykuł 44. Konstytucji Kwaśniewskiego głosi:
:Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn."
Balcerowicza nie obejmie więc NIGDY - żadne przedawnienie.
Czekamy więc na ten ruch Prokuratora generalnego i Ministra Ziobro.
|
|
19 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Majstrowali i wymajstrowali. Dług publiczny 03 wzrośnie przynajmniej do 51-52 proc. PKB
luty 8, 2003
PAP
|
Eqwador idzie na lewo
kwiecień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
|
"Tolerancja" niczym "judzenie"
marzec 1, 2005
PAP
|
Koniec eksmisji na bruk?
grudzień 4, 2002
PAP
|
France Telecom uratowana przez internet i komórki
marzec 8, 2007
AFP
|
Czemu służy upokażanie Mel’a Gibson’a?
sierpień 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Batiuszka Putin"?
listopad 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spada poparcie dla członkostwa w UE
listopad 27, 2002
PAP
|
Ilu Amerykanów zginęło w Iraku?
maj 4, 2007
sz. martys
|
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Stany Zjednoczone podsycają niepokój w Iraku"
kwiecień 12, 2003
IAR
|
CI, KTÓRZY ZDRADZILI POLSKĘ !
czerwiec 26, 2008
|
Świat się śmieje, czyli deja wu
marzec 7, 2004
Artur Łoboda
|
Solidarność 25 lat w Instytucie
maj 28, 2005
Jerzy Kowalewski
|
Minister sprawiedliwości ?
styczeń 25, 2009
Raynold
|
Ciemność
marzec 4, 2009
jobstalker
|
Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej
październik 9, 2005
Artur Łoboda
|
Komu przeszkadza nagrywanie rozpraw sądowych?
styczeń 18, 2008
www.aferyprawa.com
|
Ratuj się Europo
lipiec 19, 2004
|
|
|