|
Nie fiksujcie z Ukraińcami
|
|
W latach 1991-1997 pracowała i handlowała w Polsce ogromna liczba Ukraińców i Rosjan.
Schładzanie polskiej gospodarki przez Balcerowicza i Gronkiewicz spowodowało, że nie mieli czego dalej tu szukać i wrócili do domów.
Po 2017 roku przyjechało do pracy w Polsce - ogromnie dużo Ukraińców.
Przed napaścią Rosji na Ukrainę - było ich około 1,5 miliona.
Spotkać ich można było na budowach - a i w kasach hipermarketów.
O ile kobiety pracowały starannie - to mężczyźni byli dużo mniej zdyscyplinowanymi pracownikami.
W większości nie było z nimi jakichś poważnych problemów.
Natomiast dla gospodarki polskiej to bardzo silne wsparcie.
Na tyle silne, że w niektórych zawodach Ukraińcy zarabiają więcej od Polaków - bo "zapier... jak osioł".
Po agresji Putina na Ukrainę - przybyło podobno dodatkowe 2 miliony ludzi.
W tym momencie Ukraińcy stanowią 10 procent ludności w Polsce.
Jest to niewątpliwie bardzo poważny problem polityczny, prawny i ekonomiczny.
Przewiduję, że większość z uciekinierów powróci na Ukrainę - gdy wojna się zakończy.
Chyba, że zwyciężą Rosjanie - to wtedy prawie wszyscy pozostaną poza Ukrainą.
I wtedy będziemy mieli naprawdę wielki problem!
Na pewno z powrotem ociągać się będą ci - którzy niewiele mieli, albo stracili domy w wyniku działań wojennych.
Dlatego pierwszorzędne znaczenie dla sytuacji w Polsce ma jak najszybsze zakończenie wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Im szybciej zakończy sie wojna- tym szybciej większość Ukraińców powróci.
Istnieją teorie, że wojna z Ukrainą została wzniecona dla przemieszczenia ludności tak - jak to było w wypadku innych wojen i związanej z nimi działalności Sorosa.
W takiej sytuacji Putin byłby PACHOŁKIEM ŻYDOMASONERII!
Zresztą jest nim od zawsze!
Mamy poważny problem do rozwiązania, a nie jest wykluczone, że i sami możemy zostać napadnięci.
Stosunki wewnętrzne z Ukrainy zostały częściowo przeniesione do Polski.
To może być problem - bo przybyli tu również rosyjskojęzyczni Ukraińcy - uciekający przez "wyzwolicielami".
Trzeba zachować umiar i rozsądek - bo antypolski Rząd PiS z pewnością nie poradzi sobie z sytuacją.
A szczucie jedynie wywoła kolejne problemy.
|
|
4 kwiecień 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Chłop w amoku
marzec 15, 2004
Ewa
|
Apel o stawienie oporu syjonistycznemu okupantowi
sierpień 9, 2006
Tłum.: Paweł Michał Bartolik.
|
Golenie, choroba tropikalna, czy pospolity alkoholizm?
październik 12, 2007
Mysliciel
|
CZY ZNOWU ARBEIT MACHT FREI ???
maj 15, 2008
Helga
|
Wyzysk Psychologiczny
maj 15, 2007
Goska
|
Spółdzielcza ciuciubabka
luty 8, 2009
Witold Filipowicz
|
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kozioł ofiarny
marzec 6, 2005
|
Czy doczekamy się Polskiego kongresmena w USA?
luty 28, 2009
Gregory Akko
|
Azbest, czyli giga "kit"
grudzień 10, 2007
Dariusz Kosiur
|
Jechałem koszernym sabłejem
marzec 1, 2005
Artur Łoboda
|
Co mamy dalej robic ?
marzec 31, 2005
Henryk Wesolowski
|
Kaczyński: prawda o PRL nieznana
lipiec 31, 2002
IAR
|
Żydowska Agencja JTA: Polska jednym z największych przyjaciół Izraela
październik 5, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
|
Protest głodowy posła Nowaka w Sejmie i ponad 2 miesiące milczenia mediów
marzec 23, 2005
Adam Sandauer
|
Nowa sztuka: „Dogadywania, czyli mowa trawa”
marzec 31, 2008
Marek Olżyński
|
Janukowycz wrócił do władzy
sierpień 10, 2006
Marek A. Koprowski
|
Sterowanie Światem z Jerozolimy?
grudzień 31, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
POLSKA - UNIA 4
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Bojkot Frito Lay !!!
styczeń 6, 2006
marduk
|
|
|