|
Nie fiksujcie z Ukraińcami
|
|
W latach 1991-1997 pracowała i handlowała w Polsce ogromna liczba Ukraińców i Rosjan.
Schładzanie polskiej gospodarki przez Balcerowicza i Gronkiewicz spowodowało, że nie mieli czego dalej tu szukać i wrócili do domów.
Po 2017 roku przyjechało do pracy w Polsce - ogromnie dużo Ukraińców.
Przed napaścią Rosji na Ukrainę - było ich około 1,5 miliona.
Spotkać ich można było na budowach - a i w kasach hipermarketów.
O ile kobiety pracowały starannie - to mężczyźni byli dużo mniej zdyscyplinowanymi pracownikami.
W większości nie było z nimi jakichś poważnych problemów.
Natomiast dla gospodarki polskiej to bardzo silne wsparcie.
Na tyle silne, że w niektórych zawodach Ukraińcy zarabiają więcej od Polaków - bo "zapier... jak osioł".
Po agresji Putina na Ukrainę - przybyło podobno dodatkowe 2 miliony ludzi.
W tym momencie Ukraińcy stanowią 10 procent ludności w Polsce.
Jest to niewątpliwie bardzo poważny problem polityczny, prawny i ekonomiczny.
Przewiduję, że większość z uciekinierów powróci na Ukrainę - gdy wojna się zakończy.
Chyba, że zwyciężą Rosjanie - to wtedy prawie wszyscy pozostaną poza Ukrainą.
I wtedy będziemy mieli naprawdę wielki problem!
Na pewno z powrotem ociągać się będą ci - którzy niewiele mieli, albo stracili domy w wyniku działań wojennych.
Dlatego pierwszorzędne znaczenie dla sytuacji w Polsce ma jak najszybsze zakończenie wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Im szybciej zakończy sie wojna- tym szybciej większość Ukraińców powróci.
Istnieją teorie, że wojna z Ukrainą została wzniecona dla przemieszczenia ludności tak - jak to było w wypadku innych wojen i związanej z nimi działalności Sorosa.
W takiej sytuacji Putin byłby PACHOŁKIEM ŻYDOMASONERII!
Zresztą jest nim od zawsze!
Mamy poważny problem do rozwiązania, a nie jest wykluczone, że i sami możemy zostać napadnięci.
Stosunki wewnętrzne z Ukrainy zostały częściowo przeniesione do Polski.
To może być problem - bo przybyli tu również rosyjskojęzyczni Ukraińcy - uciekający przez "wyzwolicielami".
Trzeba zachować umiar i rozsądek - bo antypolski Rząd PiS z pewnością nie poradzi sobie z sytuacją.
A szczucie jedynie wywoła kolejne problemy.
|
|
4 kwiecień 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Uśmiechnij się
kwiecień 15, 2003
przesłała Elżbieta
|
Robienie w konia
sierpień 26, 2006
Andrzej Warchałowski
|
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Łyżwiński na prezydenta.
grudzień 11, 2006
Jan Lucjan Wycislak
|
No więc wybierajcie
listopad 11, 2006
Stańczyk
|
Śmiertelne strztrzały w Haditha
grudzień 23, 2006
Tłum: T.v.R
|
Rosyjska Intifada w Tallinie
maj 18, 2007
Izrael Szamir
|
"Fortuna Albo Smierc"
styczeń 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"NATO na Balkanach"
luty 20, 2008
Piotr Bein
|
Harpagoni, na start!
kwiecień 14, 2008
Marek Jastrząb
|
Czy kara śmierci ograniczyłaby skalę przestępczości?
wrzesień 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Za pó?no zastopować koreańską bombę nuklearną
październik 7, 2006
gosc
|
Nazistowskie wzorce wciąż żywe
czerwiec 3, 2004
|
TAM GDZIE KIEDYŚ BYŁA POLSKA
styczeń 5, 2005
Edward Maciejczyk
|
List
lipiec 29, 2003
Jerzy Przystawa
|
Ja mam tego dość, a Wy?
lipiec 21, 2003
Artur Łoboda
|
Gdybym...
luty 16, 2005
Marian Hemar (Marian Hescheles 1901-1972)
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Nie dałem łapówki "Szaremu"
kwiecień 3, 2006
Marek Stefan Szmidt
|
Zróbmy sondę
listopad 3, 2006
b.p
|
|
|