|
Prostactwo podstawową strategią głównych mediów
|
|
W maju 2000 roku filmowałem otwarcie Święta Miasta Krakowa na Rynku Głównym.
Kiedy pijany Prezydent Krakowa - Andrzej Maria Gołaś bełkotliwym głosem otwierał to Święto - to poczułem się zażenowany.
Nie trzeba tłumaczyć, że swoim zachowaniem napluł mi i wszystkim Krakowianom w twarz.
Taki incydent nadawał się na ujawnienie w mediach.
Zadałem sobie jednak pytanie: czy ujawnienie tego faktu byłoby interwencją dziennikarską - czy szukaniem taniej sensacji?
W przeciwieństwie do patriotycznego nurtu w niezależnych mediach - główne Telewizje i główne Portale internetowe przyjęły strategię publikacji prymitywnych informacji - atrakcyjnych tylko dla pospolitego plebsu.
Mamy więc materiały tworzące "celebrytów" - czyli ludzi o znikomym ilorazie inteligencji, ale dających możliwości wypełnienia szpalt gazet i mediów elektronicznych.
Dostajemy zdjęcia jakichś "wpadek" - gdy komuś podniosła się sukienka, lub blask flesza odkrył coś pod bluzką.
Takie podejście jest cechą charakterystyczną pospólstwa. Dlatego w takich sytuacjach powinniśmy mówić o dziennikarskim plebsie.
To polityka sterowana przez rządzących i wygląda na jedno z zadań strategii zniszczenia polskiej kultury.
Gdyby oceniać Społeczeństwo Polskie na podstawie obrazu przenoszonego przez główne media to wypadłaby bardzo przykra konkluzja, że staliśmy się społeczeństwem pospolitych chamów i prostaków.
Dlatego musimy mieć świadomość, że istnieją w Polsce dwa światy:
ten oficjalny wciskany nam przez polityków i dużo skromniejszy - świat polskich tradycji kulturowych - w którym nie ma miejsca na pospolite chamstwo wszechobecne w głównych mediach.
|
|
7 listopad 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jeszcze będziemy miło wspominać Busha :)
luty 9, 2008
marduk
|
Skończyć z oszukiwaniem Narodu!
Żądamy referendum w sprawie traktatu reformującego Unię Europejską
październik 15, 2007
Jerzy Rachowski
|
Czy Polska jest normalnym państwem?
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Tragedia Polski bezrobotnej
listopad 22, 2003
Nasz Dziennik
|
Napisz Millerowi co myslisz!! Akcja mailingowa!
luty 28, 2003
|
Strategia restrukturyzacji energetyki polskiej
maj 8, 2006
|
Odezwa do ludożerców
czerwiec 11, 2005
Wiesław Sokołowski
|
Zderzenie Poglądów w Głowie Bush'a
marzec 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Po prostu uporządkować
lipiec 30, 2008
Artur Łoboda
|
„Bezgraniczny” Skandal w Palestynie
marzec 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Światowy kryzys – geszeft wszechczasów
marzec 6, 2009
Dariusz Kosiur
|
Nowy kierunek strategiczny?
sierpień 26, 2008
Ignacy Nowopolski
|
Bez Ideologii (?)
czerwiec 2, 2002
Marcin Masny
|
Konfrontacja z globalizmem w Europie i w Ameryce
czerwiec 16, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
KONGRES POLSKI SUWERENNEJ - WEZWANIE O MORATORIUM
marzec 6, 2004
|
USrael tchórzy i ucieka od globalizmu ?
wrzesień 6, 2007
marduk
|
Wygra czy przegra, Ron Paul wskazal nam droge do zwyciestwa
marzec 11, 2008
uleczka
|
List do Prezydenta Boliwariańskiej Republiki Wenezueli
grudzień 1, 2006
Bogusław Ziętek
|
Konstytucja
wrzesień 20, 2002
|
Dwa teksty
październik 14, 2004
|
|
|