|
"Dobra zmiana", czy tylko dobry marketing?
|
|
Od zarania dziejów, obowiązkowy pobór wojskowy był podstawą każdej jednostki administracyjnej.
Tak było zarówno w związkach plemiennych - jak też w Cesarstwie rzymskim.
Ale Polakom wmówiono po 1989 roku, że "znana nam historia nigdy się nie powtórzy" i zlikwidowano zarówno pobór wojskowy - jak też większą część armii.
Od zarania dziejów kultura była fundamentem każdego państwa, powodem dumy narodowej i miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.
Największe państwa rozwinęły kulturę do poziomu sztuki.
Tak było w Babilonie, starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie.
Do dziś dnia udostępnianie zabytków sztuki jest źródłem wielkich dochodów tych państw.
W trzeciej RP z całą premedytacją niszczono narodową kulturę i WYMAZANO ze świadomości społecznej pojęcie sztuki.
Robi to również PiSowski Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który - za lewackimi nuworyszami bredzi o jakiejś "wysokiej kulturze".
W praktyce - tą "wysoką kulturę" realizują popłuczyny stalinizmu - usadowione wśród pracowników jednostek podporządkowanych Piotrowi Glińskiemu.
Ostatnie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej - były przyczyną wzmocnienia więzi narodowych - poprzez udział polskiej reprezentacji.
Jednak przeciętnemu Polakowi niezbędna jest świadomość nie tylko wybitnych piłkarzy, ale w równej mierze wybitnych polskich intelektualistów.
Chociaż nie będą ich czytać, czy też analizować wypowiedzi - to potrzebują jedynie poczucia równorzędności polskiej kultury - z innymi narodami.
Tymczasem - rządząca Polską po 19890 roku - neostalinowska dzicz, przez 25 lat tępiła polską kulturą.
Szczytem wszystkiego były lata rządów Bogdana Zdrojewskiego, który zablokował polskich artystów i żydowską hołotę uczynił reprezentantami polskiej kultury.
Podobnie zrobił w wypadku neostalinowskiego Kongresu Kultury Europejskiej we Wrocławiu - gdy politruka zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego - uczynił "wybitnym intelektualistą" i "reprezentantem polskiej kultury".
Była to modelowa hucpa, bo nie dopuszczono do żadnej dyskusji nad chorymi wynurzeniami post stalinowca Zygmunta Baumana.
I dlatego szokuje wszystko to: co ten PROSTAK Gliński dziś wyrabia!
Nie da się zastąpić kultury - Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
To jest potrzebna placówka, ale zaledwie maleńki ułamek Dziedzictwa Narodowego.
A jeżeli już o historii mowa - to Gliński uparcie finansuje żydowskich fałszerzy historii, przy całkowitej blokadzie środków finansowych dla uczciwych historyków!
W rezultacie czego mamy takie sytuacje, że wygłaszane są kolejne kalumnie wobec Polaków, a Naród staje jak wryty, bo nie ma wiedzy na ten temat, a i uczciwi historycy nie są dopuszczani do - rzekomo "narodowych mediów".
Proszę się nie ekscytować wypowiedziami Beaty Szydło, że "Polska jest bezpiecznym krajem".
To propaganda, która nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.
Obywatele w dalszym ciągu narażeni są na terroryzm urzędników, sędziów, policjantów.
W tej dziedzinie nie widzę żadnej zmiany, a jedynie obietnice.
|
|
12 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Grzegorz Braun o pseudo dobrej zmianie:
https://www.youtube.com/watch?v=V_WCNOaiiaU
Ciekawe sa rowniez komentarze z ktorymi sie calkowicie zgadzam:
"...Zacznijmy myśleć w końcu pro-polsko a nie partyjniackim punktem widzenia. Najważniejszym interesem są sprawy naszej Ojczyzny, a nie poszczególnych partii do kurwy nędzy!!! To się można załamać. Z rosnącym zrezygnowaniem i załamaniem patrzę na naszą Polskę i obywateli, którzy mają wyprane mózgi przez poszczególne partie i będą bronić tych skurwysynów nawet za cenę prawdy i interesu narodowego. W końcu nasza Ojczyzna upadnie, a wy zostaniecie niewolnikami wyruchanymi przez polityków, którzy albo uciekną albo zajmą ciepłe posadki namiestników nowego porządku. No ludzie, kurwa obudźcie się, błagam Was!!!!" |
|
2016-07-12
TellTheTruth
|
|
|
|
Michalkiewicz: Poronienia na Dzień Życia
kwiecień 1, 2006
S. Michalkiewicz
|
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
|
Naprawdę chodzi o wolność słowa
styczeń 3, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
|
Je?d?cy globalizacji
styczeń 16, 2005
|
Kwaśniewski liczy na kompromis RPP - Rząd
czerwiec 17, 2002
PAP
|
Śmieszne wypowiedzi śmiesznych ludzi
luty 4, 2003
zaprasza.net
|
Kontrola rezerw Iraku przez USA za pomocą wojska
lipiec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dajcie Miłoszowi spocząć w spokoju
sierpień 19, 2004
|
Skandal w Krakowie - Wojskowe święto w Krakowie
maj 17, 2008
Artur Łoboda
|
Słowiański bazar
sierpień 28, 2007
nadesłał Marduk
|
"Wewnętrzne przekonanie" psycho - Tuska
marzec 10, 2008
Artur Łoboda
|
Tarcza antyrakietowa
czerwiec 9, 2007
przesłała Elzbieta
|
Zamiast uzdrowienia relacji ekonomicznych - "promocja zatrudnienia"
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda / PAP
|
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
|
Ingerencja ambasadora Turcji w sprawy Kosciola Ormianskiego
marzec 9, 2004
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
|
Putin dla Time Magazin
grudzień 20, 2007
.
|
Związki fundacji Maksymiuka z WSI
styczeń 28, 2007
|
Obóz pięknej Polski?
kwiecień 29, 2007
Remigiusz Okraska
|
RM + media pochodne kontra Michniki + reszta
marzec 13, 2008
Dariusz Kosiur
|
Izrael niszczy, Europa płaci
wrzesień 12, 2006
Fernando García
|
|
|