|
| W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? |
|
| Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku |
|
| Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi |
|
| |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło |
|
| Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 |
|
| Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" |
|
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.
|
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu |
|
| Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. |
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Strzeżcie się Obamy |
|
| Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? |
|
| Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego |
|
| Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice |
|
| Ubezpieczenie od szczepień na kowida |
|
| Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. |
|
| Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? |
|
| Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? |
|
| Żadna ze 137. instytucji naukowych badających kowida - nie wyizolowała, w czystej postaci SARS-COV-2. NIGDY! |
|
| |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody |
|
| Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS |
|
| |
|
| PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL. |
|
| Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010 |
więcej -> |
|
skok
|
|
„Miasta przed Wielkim Skokiem – co może je powstrzymać?”
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął dziś (18 stycznia) udział debacie redakcyjnej „Miasta przed Wielkim Skokiem – co może je powstrzymać?”, organizowanej przez „Gazetę Prawną”.
Debata poświęcona była regulacjom prawnym, mogącym niekorzystnie wpłynąć na samorządność i - co za tym idzie - ograniczyć rozwój miast.
Spotkanie miało postać wideokonferencji – była to pierwsza debata z udziałem Prezydenta Krakowa, podczas której zastosowano nowoczesne technologie, umożliwiające jednoczesny kontakt audiowizualny przedstawicieli większych miast Polski.
Oprócz Prezydenta Krakowa w debacie udział wzięli: Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna, Wiceprezydent Gdańska Marcin Szpak oraz Wiceminister Rozwoju Regionalnego Tomasz Nowakowski.
W dyskusji poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. planowanych na ten rok inwestycji, realizacji obietnic przedwyborczych oraz nowych regulacji prawnych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na samorządność i – co za tym idzie – ograniczyć rozwój miast.
Szczegółowa relacja z konferencji jest dostępna na stronie „Gazety Prawnej”. (MZ).
Debata Prezydencka w Gazecie Prawnej
Nieefektywna komunikacja i brak ustawy o aglomeracjach, która określałaby obowiązki i uprawnienia w kompleksowym zarządzaniu dużymi miastami, to zdaniem prezydentów największych polskich miast główne problemy ich metropolii. Dziś w Gazecie Prawnej odbyła się pierwsza Debata Prezydencka z udziałem prezydentów Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Katowic i Gdańska.
Na temat tego, jakie inwestycje są planowane w tym roku, jak realizowane są obietnice wyborcze oraz czy rząd pomaga czy przeszkadza samorządom, dyskutowali prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, wiceprezydent Katowic Krystyna Siejna, wiceprezydent Gdańska Marcin Szpak oraz wiceminister Rozwoju Regionalnego Tomasz Nowakowski.
Największy problem: komunikacja
Zdaniem prezydentów największych polskich miast, podstawowym problemem ich metropolii jest komunikacja. "Bez dobrej komunikacji miasto się udusi" - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Aby rozwiązać problemy komunikacji, Majchrowski zapowiedział budowę parkingów wielopoziomowych, nowych dróg i obwodnic.
Do priorytetów prezydenta Krakowa należy również rozwój inwestycji o charakterze metropolitalnym oraz rozwój komunikacji to priorytety dla prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Wśród wielkich inwestycji realizowanych pod Wawelem Majchrowski wymienił Centrum Sportowo-Edukacyjne w Nowej Hucie.
Rozwiązanie problemów komunikacji miejskiej to również główny cel władz Warszawy, Katowic i Poznania. Dodatkowo, wśród planów prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego znajduje się unowocześnienie struktur administracyjnych, nad którym pracują naukowcy z Politechniki Poznańskiej oraz rozwój poznańskiego obszaru ekonomicznego, który rozciąga się poza granice miasta. "Powinna powstać ustawa o aglomeracjach, aby pewnymi funkcjami można było zarządzać na całym obszarze" - powiedział Grobelny.
Zdaniem Jerzego Kropiwnickiego, największym problemem Łodzi przed objęciem przez niego funkcji prezydenta miasta przed czterema laty było bezrobocie. "Bezrobocie było nie tylko największe spośród metropolii, ale i większe od średniej krajowej i średniej regionu" - powiedział prezydent Łodzi, zaznaczając, że teraz sytuacja znacznie się poprawiła. Pytany, czego życzyłby łodzianom na początku swojej drugiej kadencji, odpowiedział, że "takiej samej dobrej passy".
Jak przypomniał wiceprezydent Marcin Szpak, podobna sytuacja miała miejsce w Gdańsku. Jednak jego zdaniem obecnie to nie bezrobocie jest największym problemem, ale struktura zatrudnienia.
Nie było zgody wśród prezydentów największych polskich miast co do znaczenia masowej emigracji dla rozwoju metropolii. Zdaniem Jacka Majchrowskiego i Marcina Szpaka, exodus młodych, często wykształconych Polaków na Zachód w poszukiwaniu pracy będzie miał negatywny wpływ na rozwój miast. Jednak według prezydenta Łodzi, wyjazdy te należy traktować jak "wyjazdy czeladnicze", a zadaniem samorządów jest stworzenie takich warunków przedsiębiorcom, aby emigranci chcieli wracać i inwestować Polsce.
Czy rząd pomaga czy szkodzi samorządom
Zdaniem Jacka Majchrowskiego, niektóre ustawy ograniczają znaczenie samorządu. Dlatego władze centralne i samorządowcy powinni sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakiej formie samorządy powinny istnieć. "Prezydent, wójt czy burmistrz musi mieć zagwarantowaną możliwość realizacji swojego programu wyborczego" - powiedział Majchrowski.
Mówiąc o zakresie władzy prezydentów miast, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspomniała swoją rozmowę z byłym burmistrzem Nowego Jorku Rudolfem Giulianim. "Gdy powiedziałam, że nie mamy wpływu na policję i podatki, Giuliani zapytał: To jak pani chce rządzić?" - powiedziała prezydent stolicy.
Brak wpływu samorządowców na decyzje podatkowe jest problemem również zdaniem prezydentów Krakowa, Łodzi i Poznania. Jerzy Kropiwnicki postulował również zmianę zapisów w ustawie o finansach publicznych w zakresie dotyczącym dochodów samorządu. Przypomniał, że samorządy są powiązane z wpływami z podatków CIT i PIT, które sukcesywnie maleją, a nie z budżetem państwa. Obniżka podatków oznacza mniejsze środki dla samorządów. Tymczasem - jak podkreślił Ryszard Grobelny - choć wpływy są mniejsze, to zadania do realizacji pozostają te same.
Grobelny zgłosił też potrzebę lepszych regulacji w zakresie partnerstwa publiczno - prywatnego. To pozwoli szybciej realizować zadania nałożone na samorządy przez rząd, kooperować z podmiotami prywatnymi, którym samorządy udzielają zleceń, np. na budowę dróg, czy centrów użyteczności publicznej.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz opowiedziała się za zniesieniem ustawowych ograniczeń płac w administracji, zapisanych w tzw. "ustawie kominowej". Jak powiedziała, z urzędów uciekają do biznesu najlepsi ludzie, a pracy, chociażby przy wykorzystaniu unijnych funduszy na rzecz miast i regionów, jest wiele.
Wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski powiadomił prezydentów miast, że jego resort, we współpracy w Kancelarią Premiera, przygotowuje nowelizację ustaw: o zagospodarowaniu przestrzennym, Prawa budowlanego oraz o ochronie środowiska. Resort zgłosi ją jako jeden projekt, tzw. "ustawę horyzontalną". Powinna ona ułatwić regionom realizację dużych projektów infrastrukturalnych, a przy okazji usprawnić wykorzystywanie funduszy unijnych w latach 2007-2013.
Jak przypomniał Nowakowski, w okresie tym Polska otrzyma z funduszy strukturalnych UE ok. 67 mld euro, z czego ok. 40 proc. przekazane zostanie samorządom regionalnym.
Obejrzyj zdjęcia z Debaty Prezydenckiej>>
Na temat samorządów czytaj również w czwratkowym wydaniu Gazety Prawnej
Samorządy dużo wydadzą na komunikację
Samorządom najbardziej przeszkadza biurokracja i nieczytelne prawo
MSz
|
|
18 styczeń 2007
|
|
|
|
|
|
Terror
sierpień 22, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy już wkrótce międzynarodowe listy gończe za Polskim Przezydentem, Premierem, Prokuratorem Generalnym...
czerwiec 9, 2007
tłumacz
|
"Ordynacka"
grudzień 2, 2003
Andrzej Celiński.
|
Panna DupRe zarabia na dupIe
marzec 29, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Peres chwali się, że Żydzi wykupują Manhattan, Polskę i Węgry.
październik 16, 2007
Dorota
|
Świat się zmienia:
Pachołki Moskwy pachołkami Waszyngtonu
styczeń 31, 2003
PAP
|
Lewe interesy ex radnych Krakowa a mieszkańcy bulą podatki
listopad 18, 2003
www.dziennik.krakow.pl
|
Poparcie dla protestujących pacjentów w Radomiu.
Wedle PiS prawa pacjenta są wystarczająco dobrze chronione
sierpień 21, 2007
dr Adam Sandauer, przewodniczący stowarzyszenia
|
„Rewolucja pajaców” w Kijowie : Rhur Gas kontra Gasprom?
grudzień 7, 2004
Marek Głogoczowski
|
Prymitywna rusofobia tygodnika WPROST inspiracją do nauki demokracji...od Rosji
wrzesień 16, 2007
tłumacz
|
"Antysemityzm" Mahometa i Luthra Skutkiem Żydowskiej "Teologii Wygnania" ?
lipiec 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Terazniejsza edukacja
listopad 30, 2005
Goska
|
Ordnung must sein, praca uczyni cię wolnym
marzec 4, 2005
Artur Łoboda
|
Krętacze.
Bratkowski z NBP o wypowiedzi Leppera
luty 5, 2003
Piotr Mączynski
|
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
Dokąd zmierza prawo
marzec 17, 2007
Marek Olżyński
|
Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie
październik 4, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Budżet katastrofy
październik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
|
Przejrzystość niezupełna
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
|
"Niepodległość" uznana
marzec 7, 2008
jednodniówka narodowa
|
więcej -> |
|