ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kyiv and Washington begin lithium development: can Trump profit from the deal? 
24 lipiec 2025      Vitaliy Timoschuk
Sprawy idą w bardzo złym kierunku  
30 maj 2009      Artur Łoboda
Przedsionek piekła 
10 luty 2017     
Trzy pierwsze kroki do naprawy Państwa 
30 lipiec 2017     
W odniesieniu do historii zawsze trzymajmy się prawdy! 
7 sierpień 2016      Artur Łoboda
Krztusiec mikrofalowy "zdemaskowany" 
17 czerwiec 2025     
Mord na J. F. Kennedy'm i carcano odnaleziony pod Pistoią 
27 grudzień 2018      Alina
Michnikowska zmiana wizerunku Putina 
5 sierpień 2014      Artur Łoboda
Smarzowski "Kler" 
2 październik 2018      Artur Łoboda
„Nasz kraj jest atakowany”: RFK, Jr. mówi o CIA i totalitaryzmie 
7 listopad 2021      Robert F. Kennedy Jr
Polska z lotu ptaka 1999 
21 listopad 2013      Artur Łoboda
Już przejrzały owoce 
22 lipiec 2024      Artur Łoboda
An increase in NATO military spending to 5% is highly unlikely 
22 lipiec 2025      VBitaliy Timoschuk
Kto wierzy w "elektryki"? 
13 styczeń 2025      Artur Łoboda
Afganistan a Pakistan i Chiny  
28 kwiecień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Kiedy ideowiec staje się s-synem 
24 maj 2020      Artur Łoboda
nie-Udany Rok Chopinowski. Żenująca bezczelność 
3 marzec 2011      MKiDN
Kazimierz 1999 
11 marzec 2012      Artur Łoboda
"The Dossier" ujawnia ogłoszenie o rozpoczęciu WEF-Gates Event 201 z Davos 2019 
14 listopad 2022      Jordana Schachtela
Kto tak naprawdę jest właścicielem Ameryki? Banki, miliarderzy i głębokie państwo 
20 listopad 2025     

 
 

Złodziejstwo niestety popłaca

Celem stworzenia tego Forum - którego 10-ta rocznica przypada w tym roku - była edukacja społeczeństwa i nastawienie na racjonalne tory myślenia, albowiem od 1939 roku prowadzony jest nieprzerwany proces prania mózgów.
Wśród aksjomatów naszego działania podana była odezwa - by nasza frustracja nie przerodziła się w paranoję - byśmy z jednej skrajności nie popadali w drugą.
Niestety, przez wiele lat toczyły się tu różne pyskówki i miały miejsce prowokacje różnorakiej agentury.

Foto: Tatra T87. Model samochodu skopiowany przez Niemców.

Jakby tego było mało to stosowano wobec nas narzędzia ataku - jakim niedawno obdarzono strony rządowe.
W tamtych czasach było to możliwe - bo łącza internetowe były tysiąc razy wolniejsze.
Istniała zadziwiająca zbieżność pyskówek na tym Forum - z antycywilizacyjnymi działaniami Rządu Amerykańskiego, lub podobnym postępowaniem któregoś polskojęzycznego Rządu.



Wielokrotnie prosiłem dyskutantów i osoby zamieszczające artykuły o szacunek dla odbiorcy.
Zwięzłość i przejrzystość tekstu była dla mnie aksjomatem.
Zapracowani i zagonieni Polacy nie będą się wgłębiali w długie wywody - które dodatkowo wymagają zawansowanej wiedzy - z różnych dziedzin życia.

Aż w końcu doszliśmy do momentu - gdy sam decyduję o przekazywanych tu treściach i o dziwo -od tego momentu Polacy w końcu ruszyli do walki o swoje życie.
Podstawowa przyczyna tkwi w masowych zwolnieniach, braku perspektyw życiowych....
Ale bardzo często widziałem na transparentach treści - które jako pierwszy prezentowałem. A i w internetowych komentarzach znajduję wiele zapożyczeń z moich artykułów.
Ogólnie stwierdzić muszę, że poziom świadomości społecznej jest nieporównywanie lepszy - niż 10 lat temu.
Szkoda tylko, że Polacy za własną edukację zapłacili tak wysoką cenę.

Bardzo dużą odpowiedzialność- za wszelkie zło ostatnich dziesięciu lat ponoszą media, które prowadziły strategię ogłupiania Polaków i odwracania uwagi od tragicznej sytuacji Kraju.
Z tego powodu cały czas zastanawiam się dlaczego WP.pl , oraz Interia.pl zmieniły w ostatnim czasie front polityczny?

Świadomość społeczna jest uzależniona od posiadanej wiedzy.
Przestrzegam przed kumulowaniem nadmiernej wiedzy encyklopedycznej - bo to kończy się zazwyczaj obłędem.
Wybór informacji - pozostawionych w naszej świadomości - jest istotą naszej inteligencji.



W dniu dzisiejszym przeczytałem na Interia.pl tekst promujący najnowszego Volkswagena, w którym niedouczony autor pozwolił sobie na użycie głupawych zwrotów.
Oto fragment tego tekstu:


"The Beetle. Führer nie byłby zadowolony...

Kiedy przed niemal 80 laty Adolf Hitler zlecał Ferdynandowi Porsche zadanie skonstruowania "samochodu dla ludu", dał mu jasne wytyczne.

Auto miało pomieścić dwie osoby dorosłe i trójkę dzieci (lub czworo dorosłych), kosztować nie więcej niż 1000 marek, umożliwiać podróżowanie z prędkością 100 km/godz., zużywać poniżej 8 litrów paliwa na 100 kilometrów i mieć silnik chłodzony powietrzem. Prosto, tanio, funkcjonalnie, bez fajerwerków i wodotrysków. W ten sposób powstał legendarny "garbus", sprzedany na całym świecie w ponad 21,5 mln egzemplarzy. Powiedzmy od razu - jego późny następca, czyli model The Beetle (marketingowcy Volkswagena nalegają, by nie zapominać o przedimku "the" w tej nazwie) nijak nie pasuje do zaleceń osławionego przywódcy III Rzeszy. Oj, führer nie byłby zadowolony...


Rzecz w ty, że rzekomy niemiecki konstruktor tego samochodu Ferdynand Porsche - po prostu ukradł ją Czechom.
Autorami pierwowzoru tego samochodu był zespół fabryki Tatra, który pod kierownictwem inżyniera Hansa Ledwinka stworzył modele serii T77 i T87.
Proces, jaki Ledwinka wytoczył Ferdinandowi Porsche, został unieważniony decyzją Hitlera po aneksji Czechosłowacji w 1939 roku.

Po wojnie Czesi wytoczyli Niemcom proces o kradzież patentów. W 1961 roku Volkswagen został zmuszony do zapłaty państwowemu już koncernowi Tatra 3 miliony marek.

Dziś - oparty na ukradzionej Czechom konstrukcji - samochód Volkswagen garbus (ja go znam pod nazwą käfer), jest symbolem powojennej ekspansji ekonomicznej Niemiec.

Wiedza ta - podobnie jak wiedza o nieprzerwanych grabieżach dokonywanych od początku znanej nam historii plemion germańskich - do lat II wojny światowej - powinna być sygnałem alarmowym dla wszystkich - którzy chcieli się integrować z Unią Europejską - w której najważniejszym państwem są Niemcy.

Ponieważ do władzy w Polsce dorwały się kanalie - które zrobiły z tego narodu durni - to w latach 90. Niemcy dokonały permanentnej grabieży polskiego majątku narodowego - by później oddać nam ułamek - w postaci rzekomych "Dotacji Unijnych".
W wyniku całego szeregu przekrętów finansowych Niemcy doprowadziły do załamania wielu gospodarek Europy.
Tworzyli bowiem absurdalne normy ekonomiczne - na których sami się bogacili a zmuszali takie państwa - jak Grecja do realizacji niekorzystnej polityki ekonomiznej.
Ci sami Niemcy pomagali Grekom przez wiele lat fałszować księgowość.
Lecz gdy doszło do krytycznego zadłużenia - Niemcy umyli ręce.

Większe państwa okradają mniejsze państwa.
Politycy okradają obywateli.
I tak idziemy w zatracenie - ku Trzeciej Wojnie Światowej.

Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.
22 luty 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Nowe socjalistyczne wiatry?
czerwiec 11, 2008
Komentator
Ciekawostka
kwiecień 25, 2005
zaprasza.net
Prawdziwi wierni Bogu Żydzi ortodoksyjni uważają państwo Izrael i syjonizm za nazizm !
luty 23, 2003
Artur Łoboda
Wielka Smuta Żebrowskiego
październik 31, 2007
PAP
Pokój nie potrzebuje nowych rakiet !
maj 20, 2007
przysłał marduk
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
Nalezy sie bac
lipiec 31, 2008
...
TAM GDZIE KIEDYŚ BYŁA POLSKA
styczeń 5, 2005
Edward Maciejczyk
vvv
maj 19, 2004
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
Deklaracje bez pokrycia
sierpień 3, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Dla biednych nawiedzonych i poszkodowanych nie nadążających za nauką i postępem
sierpień 4, 2005
Gregory Akko
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
Typowy udział Żydów w sprawowaniu władzy w USA
kwiecień 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Komunikat
maj 22, 2006
przeslala Elzbieta
Szybki osąd - tańsze państwo
styczeń 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jews killed Jews to create the state of Israel
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Transkontynentalny akwedukt
sierpień 3, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
szefow sztabu (the chairman of the Joint Chiefs of Staff).
kwiecień 28, 2005
SOCZYSTY KWAŚNIEWSKIZM - Nagroda dla Zwycięzcy!
marzec 1, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media