|
Nie stać nas
|
|

W pałacu prezydenta Kwaśniewskiego za doradcę ekonomicznego robi prof. dr hab., posiadający zapewne również maturę, Witold Orłowski. Otóż ten – jak wynika z posiadanych tytułów – wykształcony człowiek co rusz, w jakimś programie telewizyjnym informuje, na co NAS NIE STAĆ.
Jak wsłuchać się dokładnie w to, co prawi uczony pan Witek, to praktycznie nie stać nas na nic!
Ani na utrzymywanie górnictwa, hutnictwa, przemysłu ciężkiego, lekkiego i żadnego; na dopłaty dla rolnictwa; na finansowanie służby zdrowia, oświaty i kultury; na wypłaty emerytom i rencistom; na, na, na... wszystko, co stanowi o normalności i cywilizacji kraju.
Profesor Orłowski, biegły w piśmie i w mowie ekonomista, ma wyliczone czarno na białym, na ile nas nie stać i czym to grozi dla bytu Państwa Polskiego, gdyby górnik nadal fedrował, hutnik wytapiał, rolnik uprawiał, lekarz leczył, nauczyciel kształcił, twórca tworzył, a emeryt i rencista byczył się za ZUS-owskie pieniądze. Grozi, ni mniej, ni więcej, tylko bankructwem i upadkiem III Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Dlatego należy restrukturyzować, co po polsku znaczy zamykać wszystko, co się da i wyrzucać na zbitą mordę ludzi na bruk.
Z wypowiedzi tego wybitnego prezydenckiego doradcy oraz innych mędrców grasujących w rządzie Millera (mamy tu na myśli przede wszystkim geniusza ekonomii i wielkiego ratownika finansów państwa – Hausnera) wychodzi, iż Polska do tej pory była krajem rozpasanego socjalu i nieuzasadnionej ekonomicznie armii ludzi pracujących. Jednego i drugiego mamy stanowczo za dużo i naszego państwa na to nie stać!
Na co nas stać, ani jeden, ani drugi mądrala nie mówi.
No to my, niewykształcone tak bardzo chłopaki, powiemy:
– stać nas na spółki Skarbu Państwa, z których złodzieje bezkarnie wyprowadzają (czytaj: kradną) setki milionów złotych. Ciągle nie ma w Kodeksie karnym przepisów o przepadku zagrabionego mienia!
– stać nas na równie złodziejską prywatyzację.
Tu też nie możemy się doczekać ustawy, tym razem o prokuratorii generalnej, która by położyła tamę tym idącym w miliardy złotych szwindlom; – stać nas na utrzymywanie rozrastającej się administracji państwowej.
W nowym budżecie przewiduje się 20% wzrost wydatków na ten cel; – stać nas na utrzymywanie dworu Aleksandra Kwaśniewskiego. Przeszło 600 osób potrzebnych jest prezydentowi, aby mógł od czasu do czasu kogoś przeprosić, podpisać jakieś arcydurne ustawy (cztery Buzkowe reformy), zagrać w tenisa z Niemczyckim, spełnić życzenia nadprezydenta Michnika, zaś w wolnych od tych wyczerpujących zajęć chwilach złożyć wiernopoddańczy hołd wujowi Bushowi; – stać nas na niebotyczne dofinansowywanie Kościoła katolickiego.
Pieniądze podatników świeckiego ponoć państwa idą na utrzymanie biskupich pałaców, katolickich przedszkoli, szkół i uczelni, niezliczonej ilości świątyń (pod pretekstem konserwacji zabytków). Jakby tego było mało, za symboliczną złotówkę oddaje się Kościołowi majątki ziemskie i nieruchomości; – stać nas na wieloletnie zwolnienia z podatków super - i hipermarketów, na bezkarne wyprowadzanie przez nich wielomilionowych zysków na zagraniczne konta; – stać nas na oszukańczą działalność różnej maści firm zagranicznych.
Ostatnio wyszło na jaw, iż zachodnie koncerny farmaceutyczne, zawyżając ceny leków, okradły nasz kraj na około UWAGA, 5 MILIARDÓW ZŁOTYCH, czyli dokładnie tyle, ile Hausner chce uzyskać, odbierając inwalidom renty.
PS Stać nas jeszcze na wiele. Między innymi na utrzymywanie bezczelnych i cynicznych doradców pokroju prof. Orłowskiego.
www.kabaret-klika.prv.pl
SOBCZAK i SZPAK |
|
20 październik 2003
|
|
Angora
|
|
|
|
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
|
Prokurator generalny prawnikiem złodzieja
luty 10, 2009
Gazeta Polska
|
Świąteczny prezent od Katolickiej Agencji Informacyjnej
styczeń 3, 2006
prof. Rafał Broda
|
Petycja
luty 6, 2003
Elzbieta
|
Josek Nikodem Lewinkopf Kosinski and two other literary profiteers of the Holocaust
lipiec 10, 2006
|
An Essay on Judeo-Christian Ethos (the manner of behavior)
czerwiec 6, 2006
Marek Glogoczowski
|
„Islamo-faszym” czy „energo-faszyzm?”
styczeń 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atak na złamanie niezależności NBP
luty 6, 2006
|
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Doskonale wychowanie ostatniego Pokolenia WOLNEJ POLSKI
lipiec 15, 2008
...
|
Głos z Australii
sierpień 2, 2003
Krzysztof Janiewicz
|
Park kulturowy na Starym Mieście?
maj 30, 2005
Gazeta Wyborcza, 30 maja 2005r.
|
Zjazd folks-europejców
luty 16, 2004
|
DO MEDIÓW W KRAJU I ZA GRANICˇ...
maj 3, 2006
|
USA wypałowują durną Europę bez wysiłku
kwiecień 10, 2008
marduk
|
Irak: Czas wyjść !
sierpień 14, 2003
przesłała Elżbieta
|
Władysław Bartoszewski Jeszcze jeden „autorytet”
lipiec 12, 2006
Michał Miłosz
|
Dlaczego Amerykanie Walczą?
grudzień 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Refleksje szczęściarza
marzec 24, 2008
Marek Ka
|
więcej -> |
|